Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2008 o 19:00, kodi24 napisał:

Coś podobnego???? ;DDDDD A skoro już twierdzisz ,ze jezeli cos co jest do wszystkiego
jest jednoczesnie do niczego, to PC-ty powinno sie wywalic na zlom ;]]]
Może i Cell nie nadaje sie tak dobrze do wykonywania operacji nader skomplikowanych (mocne
proce intela robia to efektywniej), za to duzo skuteczniej radzi sobie z dekodowaniem
strumieni video, co jest faktem pocieszajacym. Twierdze uparcie, ze dobrze zaprogramowany
(na razie sa z tym "drobne" problemy ;)) okaze sie batem na uklady konkurencyjne- RSX
sam w sobie to juz nieco "zacofany" GPU (chociaz wciaz bardzo mocny),
wiec cala nadzieja w procku. Developerzy, ktorzy do tej pory skarzyli sie na CPU z ps3
powoli i dosc niesmiale zaczynaja chwalic sobie ten ukladzik, wiec mysle, ze cell nie
jest przereklamowany- jest to poprostu MOCNY proc, ktory dlugo jeszcze bedzie "dawal
rade" :)


O właśnie ostatnio czytałem, że własnie Cell lepiej sobie radzi z dekodowaniem strumieni video i jeżeli pamiętam nieco gorzej z grami, co nie znaczy, że jest zły.. uważąm, że to bardzo mocny proc o bardzo dużym potencjale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2008 o 19:00, kodi24 napisał:

Coś podobnego???? ;DDDDD A skoro już twierdzisz ,ze jezeli cos co jest do wszystkiego
jest jednoczesnie do niczego, to PC-ty powinno sie wywalic na zlom ;]]]


Byłem wręcz pewien, że odpiszesz w ten sposób :P. Taki urok przysłów, że zawsze znajdziesz jakieś, które podeprze twój punkt widzenia ;). Z tą wadą uniwersalności, to pewnie przesada, ale chodzi o to, że Cell próbuje połączyć dość odległe funkcje (przynajmniej przy obecnej technologii), które właśnie stały się przyczyną wyodrębnienia procesorów graficznych i głównych jednostek obliczeniowych. Z PC sytuacja wygląda tak, że jest on wielozadaniowy, ale zadania z reguły sprzeczne nie są np. można używać mocy obliczeniowej PC do grania i do renderowania filmów, ale jakby używać go jako klimatyzacji, to już tak fajnie by nie było, chociaż kto wie ;P. Tak, wiem że z twojej strony to był lekki sarkazm, ale przynajmniej wyjaśniłem różnice między "wielozadaniowy o spójnym przeznaczeniu", a "wielozadaniowy o niespójnym przeznaczeniu" ;).

Dnia 22.04.2008 o 19:00, kodi24 napisał:

Może i Cell nie nadaje sie tak dobrze do wykonywania operacji nader skomplikowanych (mocne
proce intela robia to efektywniej), za to duzo skuteczniej radzi sobie z dekodowaniem
strumieni video, co jest faktem pocieszajacym. Twierdze uparcie, ze dobrze zaprogramowany
(na razie sa z tym "drobne" problemy ;)) okaze sie batem na uklady konkurencyjne- RSX
sam w sobie to juz nieco "zacofany" GPU (chociaz wciaz bardzo mocny),
wiec cala nadzieja w procku.


Może okaże się batem, ale co najwyżej na Xenona i Xenosa (jeżeli ma także wspierać swoją mocą GPU RSXa ;)). Testy "surowej" mocy współczynnika MIPS wykazały, że Cell jest o jakieś 35% silniejszy niż Xenon (chociaż nie jestem pewien, czy były to testy Cell jako samego Cell, który wykorzystuje 8 SPE, czy Cell w PS3, który do gier wykorzystuje 6 SPE) jednak w porównaniu z obecnymi 2 i 4 rdzeniowcami został już i tak w tyle. Sama optymalizacja surowej mocy nie zwiększy. Natomiast jeżeli ma nadrabiać za RSX część zadań GPU (problemem może być wykorzystywanie Cella jednocześnie jako CPU i jako GPU, dlatego początkowo miały być 2 takie procki w PS3, bo SPE, to nie to samo co zwykły rdzeń, dane do nich muszą przechodzić przez PPE, więc jeżeli ten będzie musiał jednocześnie rozdzielać różne zadania, to dziwnie może to wyjść, jednak ciężko zgadywać jak to zadziała, dopóki ktoś tego nie spróbuje o ile już tego nie zrobiono), to może być z tym dość trudno, bo wciąż znacznie bliżej Cellowi do CPU niż do GPU.

Nie wiem, czy GPGPU to przyszłość procesorów. Może i tak, ale po pierwsze chyba jeszcze trochę na to za wcześnie, a po drugie to prędzej takie coś powstanie na bazie GPU niż na bazie CPU, a Cell mimo swojej podzielonej i GPU-podobnej struktury wciąż jest znacznie bliższy CPU (dlatego w ostatecznej wersji PS3 zastosowano RSX jako GPU, a Cell jako CPU, a nie np. jakiś procek od AMD czy Intela jako CPU, a Cell jako GPU, albo w ogóle nie umieszczono 2 procków Cell, co było pierwotnym zamierzeniem).

Dnia 22.04.2008 o 19:00, kodi24 napisał:

Developerzy, ktorzy do tej pory skarzyli sie na CPU z ps3
powoli i dosc niesmiale zaczynaja chwalic sobie ten ukladzik, wiec mysle, ze cell nie
jest przereklamowany- jest to poprostu MOCNY proc, ktory dlugo jeszcze bedzie "dawal
rade" :)


Chwalenie Cella przez developerów to rzadkość (pomijam oczywiście propagandę first-party developerów ;P), ale jak masz jakieś info, to podaj link bo chętnie bym coś na ten temat poczytał. Przypominam sobie jak Factor 5 chwalił kiedyś Cell, ale potem okazało się że ich gra mocno przerosła moc PS3 (oczywiście mowa o Lair), podobnie kiedyś Konami było zachwycone nowym sprzętem od Sony, a teraz Kojima przyznał że moc Cella mocno go rozczarowała i musiał MGS4 nieźle ograniczyć. Bardziej to wygląda na coraz większe rozczarowanie prockiem za 200mln$ niż na coraz większe przekonywanie się do niego ;). Cell jest dość mocnym procesorem (w porównaniu do swojego głównego rywala - X360), ale w gruncie rzeczy jest on piętą achillesową PS3, ponieważ jego produkcja jest droższa, a developerzy skupiają się głównie na multiplatformówkach, więc i tak z reguły gra musi śmigać na nieco słabszym X360, a co za tym idzie większe fundusze przeznaczane na produkcję tego procka przekładają się na wyższą cenę konsoli, przy czym i tak z reguły gra wygląda tak jak na tańszym i teoretycznie słabszym X360, co w konsekwencji przekłada się na sukces konsoli MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 00:31, ROTFL napisał:

Chwalenie Cella przez developerów to rzadkość (pomijam oczywiście propagandę first-party
developerów ;P), ale jak masz jakieś info, to podaj link bo chętnie bym coś na ten temat
poczytał.


Hmm, proponuję Ci wejść na stronę Criterion Games ( http://www.criteriongames.com/ ), twórców Burnouta i posłuchać Podcastów z czasu gdy tworzyli Paradise. W jednym z nich, 4 lub 5, nie pamiętam dokładnie, wspominali że PS3 jest świetne i że programuje im się na nim lepiej niż na Xboxie. Wspomnieli co prawda, że są ekspertami od PlayStation, ale robienie czegoś na PS3 to "moving again from ground zero". Nie mogli skorzystać z doświadczenia zdobytego na PS2, bo PS3 to zupełnie nowa konsola i sposoby programowania z PS2 niemal zawsze nie działały na PS3, więc postanowili startować od zera. Cały team zgodnie twierdzi że po obyciu z PS3, zrobieniu narzędzi developerskich dla Cella i RSXa, The Cell daje niezwykle duże możliwości w dziedzinie programowania.

Odwiedź i posłuchaj :) A Criterion Games to przecież Third-Party, należące z resztą do EA :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wyszło GTA IV, (choć na różnych torrentach z tego, co słyszałem "miłościwi"
uploaderzy wsadzili tą grę) a już o V zaczynacie spekulować (sam nie lubię takiego myślenia). Ludzie zwolnijcie trochę :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 15:30, marmas napisał:

(...)


Eh, komentowanie takich wiadomości mija się z celem :P
Nawet jeszcze czwarta odsłona serii Grand Theft Auto nie miała premiery, a tu już ludzie spekulują odnośnie piątki. Hm, czy DVD byłby za mały? Według mnie tak, choć może już wtedy będzie nowy Xbox - technika idzie tak do przodu, że możemy spodziewać się wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 15:33, Meykan napisał:

A chyba w 2010 lub 2011 ma wyjść następca X360.


tak, a w 2012 wyjdzie specjalna edycja z okazji końca świata :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 16:45, master matrox napisał:

(...)


Ja mogę stwierdzić, że dla GTA 5 czytnik DVD będzie na pewno za mały. Zakładam jednocześnie, że przed premierą tejże wyjdzie jeszcze parę gier z serii z bardzo podobną grafiką do tej z GTA 4 (coś jak GTA3 - VC - SA) - dla tych dvd nie będzie za małe :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Ponieważ szykuję się na zakup XBoxa 360, a jestem zielony w jemu-podobnych sprawach, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy :
a) Na czym polega granie przez neta ? Czy muszę tworzyć jakieś konta ? Czy zwykłe "Coś tam Silver" jest wystarczające ?
b) Jak wygląda samo łączenie się z netem ? Czy mam dostęp do wyłącznie określonych witryn internetowych ?
c) Czy są już piraty ? ( joke :D )
d) Do czego służy łącze HDMI ?
e) Czy wybór ten, http://www.gram.pl/sk6_8A7qHu1_XBOX360_Premium_Forza_2_i_Viva_Pinata.html jest wyborem prawidłowym ?
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 19:34, Probos napisał:

a) Na czym polega granie przez neta ? Czy muszę tworzyć jakieś konta ? Czy zwykłe "Coś
tam Silver" jest wystarczające ?

Tworzysz konto na Live poprzez konsolę, rejestrujesz się na USA lub Wielką Brytanię, podajesz jakiś fałszywy adres (weźmiesz z netu). Nie pytaj czemu, tak ma być :P Silver jest tylko po to, by ściągać demka i rozmawiać z kimś głosowo itp. Gold jest potrzebny do grania. Kiedy kupisz konsolę, to masz darmowy miesiąc Golda, później jest Silver i musisz kupić abonament Gold. No, chyba że mnie poprosisz ładnie o zdrapki na Gold Trial 48H.

Dnia 23.04.2008 o 19:34, Probos napisał:

b) Jak wygląda samo łączenie się z netem ? Czy mam dostęp do wyłącznie określonych witryn
internetowych ?

Łączysz się, podłączając kabelek ethernetowy RJ-45. W X360 nie ma przeglądarki internetowej.

Dnia 23.04.2008 o 19:34, Probos napisał:

c) Czy są już piraty ? ( joke :D )

Tak, są. Nie radzę przerabiać, chyba że masz ochotę na złapania bana na Live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech to to apokalipsa, "koledzy piraci" jak usłyszeli mój lamęt o PieCykach postanowili zmienić platformę do grania i piracenia, oczywiście wybrali Xboxa 360 arcade za 850 złotych... I teraz będą pobierać 2000 GB gier co dzień. Żal panowie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 19:50, Łeber napisał:

Ehem, możesz rozwinąć w jaki sposób to będą ściągać, bo coś mi chodzi po głowie ale nie
wiem czy to to. :P



No co siądą na torrenty i będą ściągać jak p******, niech microsft dodaje do jakieś kontrolery do gier jak gitarka do Guitar Hero III wtedy to sobie nie pograją....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 19:51, bojanzaw napisał:

> a masz abonamenty na sprzedaz na rok??

Nie, tylko mogę dać kilka zdrapek 48H.


bylbym bardzo wdziecznyn jka bys mi podeslal ze 2 sztuki na mlody2k6@vp.pl :P thx z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 19:53, MLODY2K6 napisał:

> > a masz abonamenty na sprzedaz na rok??
>
> Nie, tylko mogę dać kilka zdrapek 48H.

bylbym bardzo wdziecznyn jka bys mi podeslal ze 2 sztuki na mlody2k6@vp.pl :P thx z gory


K, wysłałem ci 10 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2008 o 19:34, Probos napisał:

Witam :)

Joł. Może jakimś wybitnym znawcą nie jestem, ale niedawno też się trochę rozglądałem za informacjami o Xboxsie360, więc co nie co mogę na ten temat napisać. Jak coś, to poprawiajcie, ale nie gańcie ;P.

Dnia 23.04.2008 o 19:34, Probos napisał:

Ponieważ szykuję się na zakup XBoxa 360, a jestem zielony w jemu-podobnych sprawach,
chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy :
a) Na czym polega granie przez neta ? Czy muszę tworzyć jakieś konta ? Czy zwykłe "Coś
tam Silver" jest wystarczające ?

Usługa Xbox Live w wersji Silver pozwala ci na wszystko, prócz rozgrywek on-line. Innymi słowy, możesz ściągać dema, trailery, wykupywać gry Arcade, okraszać swój gamertag w avatarki i inne pierdółki, ale żeby pograć sobie z kumplem w jakąś grę po sieci musisz się zaopatrzyć w odpowiednie zdrapki. Taka na rok subskrypcji kosztuje na allegro ok. 130 zł., więc uważam, że źle nie jest ;).

Dnia 23.04.2008 o 19:34, Probos napisał:

b) Jak wygląda samo łączenie się z netem ? Czy mam dostęp do wyłącznie określonych witryn
internetowych ?

Przeglądać stron internetowych nie możesz. Wszystko opiera się na rozwiniętej platformie Xbox Live i znajdziesz tam wszystko czego ci potrzeba ;).

Dnia 23.04.2008 o 19:34, Probos napisał:

c) Czy są już piraty ? ( joke :D )

Shame on you!

Dnia 23.04.2008 o 19:34, Probos napisał:

d) Do czego służy łącze HDMI ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI ;]. Krótko mówiąc, jeżeli dysponujesz wypasionym telewizorem, używasz tego portu i kabelka, by osiągnąć jeszcze lepszą jakość, aniżeli miałoby to miejsce na podanej przez ciebie konsoli/nieodpowiednim telewizorze.

Dnia 23.04.2008 o 19:34, Probos napisał:

e) Czy wybór ten, http://www.gram.pl/sk6_8A7qHu1_XBOX360_Premium_Forza_2_i_Viva_Pinata.html
jest wyborem prawidłowym ?

Nie, ponieważ nie zawiera portu HDMI i jest to wersja na starszej płycie chłodzącej. Zdecydowanie celuj np. w to: http://www.gram.pl/sk8_8ATeGu8_XBOX360_Premium_Pro_XBOX360_Burnout_Paradise.html
&g t; Pozdrawiam :)
Ogólnie polecam czytnąć ten tekst: http://www.gram.pl/felieton.asp?id=617&str=1. Długi jak cholera i trochę przestarzały, ale kilku konkretnych informacji można się dowiedzieć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się