Michu94x

Konsole Wii, PlayStation, Xbox

23732 postów w tym temacie

Dnia 29.11.2008 o 23:43, seles napisał:

Ale to się zmieni bo BR lepszy...


no właśnie widzę, jak się zmienia już tyle czasu... W ogóle to taki plan Sony poczekają do 9 roku życia PS3, a w 10 zaczną wszystkich wyprzedzać, pod każdym względem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 00:40, Igor FCBayern napisał:

/.../


Ciekawy pomysł z tym monitorem, ale nie uważasz, że 15 cali to będzie trochę za mało do grania?

Jeśli chodzi o sam sprzęt, to jest wejście Component, tak więc podepniesz sobie do niego Xboxa 360 bez problemu. HD nie będzie, bo monitor obsługuje tylko 1024x768 - ale i tak będzie lepszy obraz, niż na telewizorze SD. Fajnie, że jest też ten wbudowany DVD oraz wejście słuchawkowe, które dla graczy jest naprawdę ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 11:21, Avar Neus napisał:

Mam pytanie. Jakie są możliwości podpięcia dźwięku do Xboxa (oprócz tv)?


Głośniki od kompa, słuchawki, monitor z wbudowanymi głośniczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 11:37, oOreVenOo napisał:

> Mam pytanie. Jakie są możliwości podpięcia dźwięku do Xboxa (oprócz tv)?

Głośniki od kompa, słuchawki, monitor z wbudowanymi głośniczkami.


Aha, dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 10:12, master matrox napisał:

Ciekawy pomysł z tym monitorem, ale nie uważasz, że 15 cali to będzie trochę za mało
do grania?

No właśnie to jest jedyny minus takiego sprzętu. Ale uznałem, że skoro całe życie grałem na komputerze z podobnym monitorem to nie będzie problemu. Z resztą wielu ludzi podłącza X360 do monitorów swoich komputerów i też jakoś grają ;) Druga sprawa jest taka, że nie mam zbytnio pieniędzy na coś większego, szczególnie że święta za pasem i trzeba też odłożyć co nieco na upominki dla najbliższych. No i tak jak mówiłem, nie widzę sensu kupowania jakiegoś dużego, firmowego LCD skoro nie mam zamiaru go używać do niczego innego niż do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W spokojności wystarczy 24" monitor. Sam taki posiadam i przy konsolce spisuję się świetnie. :P Faktycznie 15" to mało, wręcz baaardzo mało.

PS: Jak wysoki jest limit liczby znajomych w XboxLive?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 11:47, Igor FCBayern napisał:

> Ciekawy pomysł z tym monitorem, ale nie uważasz, że 15 cali to będzie trochę za
mało
> do grania?
No właśnie to jest jedyny minus takiego sprzętu. Ale uznałem, że skoro całe życie grałem
na komputerze z podobnym monitorem to nie będzie problemu. Z resztą wielu ludzi podłącza
X360 do monitorów swoich komputerów i też jakoś grają ;)

jak masz kupować 15 calowy to lepiej podłącz teraz do komputera. ;] i odłóż kasę na większy. Za te cenę skoro bajery jak nagrywarka do grania nie są ci potrzebne , np
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B132858/cid/15003/refId/nokaut/
http://www.twenga.pl/cena-20LS3R-LG-Telewizor-LCD-125938-0
a za 1000 PLN już kupisz całkiem przyzwoity ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 12:32, seles napisał:

jak masz kupować 15 calowy to lepiej podłącz teraz do komputera.

Problem polega na tym, że nie mam PC tylko laptopa i nijak nie idzie podłączyć do niego X360. A nawet jeżeli już to i tak będzie to trochę bez sensu, bo mam mały ekran.
W takim razie jaka jest minimalna rozdzielczość? Bo znalazłem kilka niedrogich 19"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 12:44, Igor FCBayern napisał:

> jak masz kupować 15 calowy to lepiej podłącz teraz do komputera.
Problem polega na tym, że nie mam PC tylko laptopa i nijak nie idzie podłączyć do niego
X360. A nawet jeżeli już to i tak będzie to trochę bez sensu, bo mam mały ekran.
W takim razie jaka jest minimalna rozdzielczość? Bo znalazłem kilka niedrogich 19"...

trudno poiwiedzieć, na tak małym pewnie i tak mała różnica. Zapytaj w temacie o telwiziorach, ale pewnie poradzą ci większy;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:10, MasterOfBlaster napisał:

Co się dzieje ?? Czyżby gry konsolowe zaczęły tak tanieć ?


Jeżeli chodzi o niektóre tytuły to nawet bardzo. Wczoraj zakupiłem nówkę SW Force Unleashed za 95zł, Gearsy już za 130-140 chodzą jak sam widzisz, GTAIV za 80-100zł bez problemu kupisz, Gearsy jedynka to wydatek rzędu 50zł (idealna używka), Viva Pinata 35zł, DMC 80zł nówka, Burn. Paradise 70zł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 13:10, MasterOfBlaster napisał:

GoW 2 PL na Allegro chodzi już po 130-140 zł (nówka).

Ale bez Flashback Map Packa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 10:12, master matrox napisał:

HD nie będzie, bo monitor obsługuje tylko 1024x768 - ale i tak
będzie lepszy obraz, niż na telewizorze SD. Fajnie, że jest też ten wbudowany DVD oraz
wejście słuchawkowe, które dla graczy jest naprawdę ważne.



Chyba nie rozumiesz do końca co to HD. HD to standart rozdzielczości dla telewizorów. Każdy telewizor powyżej rozdzielczości SD (ok. 640x480 w NTSC i 768x576 w PAL) to już jest teoretycznie HD. Dla monitorów nie stosuje się takich oznaczeń ponieważ one od baaardzo dawna obsługują rozdzielczości nawet wyższe niż przeciętne HDTV 32" (zwykle HDTV 32" = 1280x720 a przeciętny, stary monitor CRT 17" = 1280x1024).
Nawet większość gier na Wii obsługuje HD! Np. Legend of Zelda: Twilight Princess obsługuje widescreen i 480p, czyli rozdzielczość odrobinę większą niż 640x480 (o kilkadziesiąt pikseli), ale jednak większą niż sygnał SD więc już zalicza sie do HD (pisało o tym w PSX Extreme).

Tak więc każdy z nas ma w domu monitor o rozdzielczości HD, tyle że w przydadku monitorów nie było sensu wprowadzać tej nazwy bo te rozdzielczości są tu standartem od wielu lat :-)

PS. Oczywiście, inną kwestą są proporcje:
16x9 - HDTV
16x10 - monitory panoramiczne

Nie wiem co za idiota wymyślił aby monitory miały 16x10 ale tak jest i ich posiadacze muszą z tym żyć. I tu właśnie pojawia się problem w przypadku podpięcia konsoli do monitora: obraz będzie rozciągnięty lub pojawia się czarne pasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2008 o 14:06, rob300i napisał:

Nawet większość gier na Wii obsługuje HD! Np. Legend of Zelda: Twilight Princess obsługuje
widescreen i 480p, czyli rozdzielczość odrobinę większą niż 640x480 (o kilkadziesiąt
pikseli), ale jednak większą niż sygnał SD więc już zalicza sie do HD

Wydaje mi się ,że nawet Gran Turismo 4 z PS2 też miało taką właściwość ,jako jedyna gra na tą konsolę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się