• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
DarkStar

Spellforce 2 - problemy

Pytanie

musze przyznac, ze szlag mnie trafia. gra wydana tak pieknie, a chrzani sie juz po instalacji.

po pierwsze primo nie mam polskich liter, tylko krzaczki. tekstu nie daje sie czytac.

po drugie primo nie dziala dzwiek w filmikach.

po trzecie primo portret bohatera w lewej gornej czesci ekranu mruga i sniezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1046 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 23.08.2006 o 11:28, natanadler napisał:

A może jest problem z płytami jak było w przypadku TR:L??


Nie jest bo pisałem, że na drugim moim kompie gra tnie.
I podawałem 2 konfiguracje, które są podobne dosyć.

Tnie, ale jednak da się grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ciach

Dnia 23.08.2006 o 12:14, RobeN napisał:

Tnie, ale jednak da się grać.


Hmm dzięki gdzieś musiałem przeoczyć ten post. Może w takim razie poproszę chłopaka mojej siory żeby mi anglika kupił w USA, bo widzę że na odp. trochę poczekamy a tak gierę będę miał za 5 dni jak przyjedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tez chcialbym poznac stanowisko CDP w poruszanej przez nas sprawie.

Strasznie mnie zastanawia ta tendencja spadkowa jakosci lokalizacji CDP. Cos mi nie gra, bo jeszcze nie tak dawno prawie kazdy tytul wydany przez CDP byl rewelacyjnie spolszczony, lokalizacja nie ingerowala w dzialanie gry i do malo czego mozna sie bylo przyczepic. A teraz prawie kazdy jest pelen bledow, a niektore nawet niegrywalne. Co ciekawe, CDP nie radzi sobie juz zarowno z lokalizacja calosci, jak i zwykla kinowka. Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie no, to już jest szczyt. Pracownicy CDP udzielają się w wątkach na temat różowych konsolek, a na temat błędów w grach nikt nie raczy słowem powiedzieć:-(

PS: Kiedy CDP zamierza poprawić następujące błędy w grach:
HOMM V -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&u=22678
TitanQuest -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10722&u=159
Spellforce2 -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10655&u=247
lub chociaż uświadomić osoby, które zakupiły te tytuły o postępach w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zapraszam wszystkie niezadowolonych do tematu Wpadki lokalizacyjne - moze ktos z CDP przeczyta ten temat?!? (SpellForce 2) piszmy tam o problemach z SF2 to moze wreszcxie zostaniemy przez kogos zauwazeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hmmm, u mnie niestety też kicha z wersją polską a demo angielskie chodziło całkiem fajnie.Zastanawiam się też czy CDP nie może umieścić poprawki składającej się z plików z wersji anglojęzyczne,i jeżeli CDP ma problem z rozwiązaniem zgodnym z Polską lokalizacją- pal licho wersję językową - przeżyję. Może skala mojego rozczarowania wynika z apetytu jaki sobie zrobiłem po demie;) ale jestem zły z powoodu tej sytuacji - zwłaszcza że nie ma informacji na temat prac nad rozwiązaniem problemu (który raczej powstał przy okazji polskiej lokalizacji systemu).



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Oryginalnie wersja anglojęzyczna jak i demo były zabezpieczone StarForcem. Polska wersja używa innego zabezpieczenia, więc umieszczenie pliku i tak nie pozwoliłoby Ci na odpalenie gry:-(

PS: Kiedy CDP zamierza poprawić następujące błędy w grach:
HOMM V -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&u=22678
TitanQuest -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10722&u=159
Spellforce2 -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10655&u=247
lub chociaż uświadomić osoby, które zakupiły te tytuły o postępach w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zakładam że CDP potrafiło by tak przygotować pliki aby nie było problemów - ostatecznie oni powinni mieć dostęp do znacznie szerszego spektrum możliwości technicznych oraz plików źródłowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.08.2006 o 01:39, RobeN napisał:

No widzisz. Ja mam też 3500+/DFI nF4 SLi-DR eXpert i 6800GT i mi śmiga.
Więc nie wiadomo o co dokładnie chodzi.

Jedyna rzecz o której myślę, to timingi pamięci.
Może tutaj coś jest nie tak???????

Bo na niemalże takich samych kompach raz chodzi a raz nie.


Szczerze wątpię żeby timingi coś miały do rzeczy, jeszcze nie spotkałem gry dla której miałoby to większe znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.08.2006 o 19:40, Viper napisał:

Szczerze wątpię żeby timingi coś miały do rzeczy, jeszcze nie spotkałem gry dla której miałoby
to większe znaczenie.


No to nie mogę znaleźć innej przyczyny dlaczego na takich samych prockach gra raz chodzi a raz nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.08.2006 o 18:12, MandiATO napisał:

Nie no, to już jest szczyt. Pracownicy CDP udzielają się w wątkach na temat różowych konsolek,
a na temat błędów w grach nikt nie raczy słowem powiedzieć:-(


Zauwaz, ze Domek nie odpowiada za robienie polskiej wersji jezykowej gry tylko za newsy na gram.pl Wiec trudno wymagac od niego, zeby wypowiedzial sie o problemach z polskimi wersjami jezykowymi w grach od CD Projekt. Moze natomiast sie wypowiedziec o newsie, ktory sam dodal. No niestety tak jest, ze rozni pracownicy CDP pracuja w roznych dzialach. Swoja droga od czego macie adres mailowy kontakt@gram.pl lub gracze@gram.pl ? Tam mozecie - oczywiscie nie na zasadzie "wy zlodzieje i oszusci" - zadac swoje pytania. Ja do tej pory zawsze otrzymywalem odpowiedzi na zadane pytania, choc czasem faktycznie na odpowiedz trzeba bylo poczekac kilka dni. Wiec zamiast zaczniecie narzekac na CDP, ze nie odpowiada "juz, teraz, natychmiast" zastanowcie sie i pomyslcie, ze tam tez pracuja ludzie, ktorzy moga miec gorszy dzien, byc na zwolnieniu chorobiwym czy urlopie. A jak faktycznie przez bardzo dlugi okres czasu nie dostaniecie odpowiedzi to obiecuje zajac sie ta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zauważ, że pracowinicy CDP (nie wymienie z ksywek) bardzo chętnie się wypowiadają w topicach "przedpremierowych", gdzie są pytania dotyczące wydania gry, itp., a nie odezwą się w topicu dotyczącego problemu wydanej przez nich gry. Czyżby nowa zasada: "Wzrowoy kontakt z graczem... do wydania gry"?

A miałem już nie pisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Akurat w tych tematach najwięcrej udzielał się "Lucas" który odpowiada za materiały zamieszczane przez redakcję magazynu gram.pl. On sam niewiele miał z lokalizacja czy produktem wspólnego, ale była to jedyna osoba, która próbowała nam pomóc (w komentarzach do tygodnia ze Spellforce2). I jedyna osoba, która nas za zaistniałą sytuację przeprosiła. Jak widać reszta ma nas w głębokim poważaniu:-(

PS: Kiedy CDP zamierza poprawić następujące błędy w grach:
HOMM V -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=2431&u=22678
TitanQuest -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10722&u=159
Spellforce2 -> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=10655&u=247
lub chociaż uświadomić osoby, które zakupiły te tytuły o postępach w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czytałem wypowiedzi Lucasa, ale jak sam siebie nazywa, jest to najemnik, nie szeregowy pracownik CDP. Wielu użytkowników bardzo aktywnie uczestniczy w topicach, gdzie gracze pytają się o to jak gra będzie wydana itp. Nie wierze, że wszyscy ci pracownicy (a są zapewne upoważnieni do rozmawiania o produkcie) nagle znikneli. Może nie powinienem się wypowiadać w tym temacie (bo problem SP2 mnie nie dotyczy), ale boję się przez te wpadki CDP o jakość Company of Heroes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mail od pracownika pomocy technicznej.

"Witam,

Opisane przez Pana (i innych użytkowników) problemy z wydajnością gry
Spellforce 2 zostały przekazane zachodniemu wydawcy gry. Ponieważ nasza
firma dokonywała tylko tłumaczeń tekstów w grze (z samą grą nic nie
zmienialiśmy), jesteśmy skazani w tym wypadku na pomoc twórców gry, którzy
przygotowywali dla nas polską wersję programu.

Mamy nadzieję, że w krótkim czasie otrzymamy odpowiedź (wraz z rozwiązaniem)
na przedstawione przez Pana (i innych użytkowników) problemy."

Tak wygląda obecnie sytuacja. Wszystko wskazuje, że będzie trzeba jeszcze poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Niech ktoś coś poradzi na brak jakiejkolwiek reakcji ze strony gry na samo jej uruchomienie - fakt pisane było o zmianie wpisu z odświeżaniem na 0 ale u mnie gra nie tworzy żadnego katalogu w Moich Dokumentach i nie moge z tym pokombinować - demko poszło bez żadnych problemów a pełna wersja nie reaguje na nic - ma/miał ktoś coś takiego u siebie bo juz 2h siedze i zaczynam sie wkur... na taki stan rzeczy - chce grać a nie mogę. Sprzęt jak trzeba P4 3GHz GF7900GT i 2GB ramu więc chyba jest ok - i nie mówcie mi że znowu patch bo widzę, że u was to biega a u mnie coś nie chce.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Umie gra uruchamia sie bez problemu a spełniam tylko minimalne wymagania gry aczkolwiek grafika jest tak do bani że cięszko patrzeć może się myle ele mam wrażenie że po jakiejs godzinie zaczyna ona stopniowo wyglondać tak jak się należy naprawde niewiem czy to mi się tylko wydaje czy faktycznie tak jest ale teraz to ja sie juz wszystkiego spodziewam ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wychodzi na to, że mi i kilku innym osobom gra działa, głównie tym, które mają badziewne kompy (nie licząc pracownikow CDProjektu). Przglądając posty zauważyłem jedną wspólną rzecz łączącą osoby którym gra nie działa - ich karty obsługują sprzętowo DX 9.0c. Mój stareńki Radeon jedynie 9.0b, a gra chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 24.08.2006 o 14:05, bartek0700 napisał:

Wychodzi na to, że mi i kilku innym osobom gra działa, głównie tym, które mają badziewne kompy
(nie licząc pracownikow CDProjektu). Przglądając posty zauważyłem jedną wspólną rzecz łączącą
osoby którym gra nie działa - ich karty obsługują sprzętowo DX 9.0c. Mój stareńki Radeon jedynie
9.0b, a gra chodzi

Hmm zaraz to spellforce 2 nie wymaga 9.0c ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować