Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Tydzień ze SpellForce 2 - dzień pierwszy

48 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2006 o 16:00, oOreVenOo napisał:

W Empiku SpeelForce II juz jest....



Oficjalna premiera Spellforce II jest 18 sierpnia, niemniej cześć sklepów zaczęła już sprzedawać pierwszą partię którą dostarczono z tłoczni. Przepraszamy za chaos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż tydzień z Titan Quest się skończył to teras Spellforce 2... Ciekawe co potem? :) Mam apetyt na Spellforce, ale najpierw kupie sobie jedyneczkę i wtedy się zobaczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 16:07, KOOBON napisał:

Dopóki CDP nie wypuści łaty poprawiającej masę błędów nie kupujcie.


Mam takiego pecha, że zamówiłem SF2, dzień po tym jak zaczęła się lawina skarg na nie dopracowaną wersję gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SpellForce''a II można było kupić w całej sieci Empik, Media Markt czy też w niektórych sklepach zwykłych takich jak Carrefour i bodajże także w niektórych LEclerc''ach już 12 sierpnia z samego rana. Ponadto Media Markt zawsze ma cene niższą odrazu na starcie niż ta sugerowana przez producenta. SpellForce czy TQ kosztują 89zł w MM, Empik się "wycfanił" i niestety sprzedaje po 99.99zl. Osobiście mnie to w niczym nie przeszkadza. Nie dość, że mam grę tydzień prawie wcześniej to nie musze płacić za przesyłkę bo mam ją na miejscu i jeszcze troche taniej. Z drugiej strony jest to tylko nie fair w stosunku do osób, które złożyły pre-order, zapłaciły za gre, zapłaciły za wysyłkę i wszystko fajnie, ale potem jak przeliczą to się okazać może, że nie dość, iż dostali grę tydzień za późno to zapłacili za wysyłkę (chyba, że jest tam darmowa to sorry, nie pamiętam ;-) ) i ogólny koszt wzrósł ponad to co oferują sklepy. Oczywiście wszystko zależy pewnie od miasta i sieci sklepów ... tak jak mówie jest akurat w Warszawie. No, ale z drugiej strony nie można tak narzekać, poprostu trzeba poczekać i najwyżej nie składać tego pre-order''a tak szybko.

Ps. Jeżeli ktoś wie to byłbym wdzięczny za pewną informację na temat SF2 gdyż jeszcze jej nie zakupiłem bo nie wiem czy jest możliwa pewna rzecz tam. Mianowicie chodzi mi o to, czy można tam grać on-line we dwie osoby i przechodzić wspólnie całą kampanię, czy gierca działa on-line jak zwykła strategia gdzie kilku graczy rozbudowuje swoje armie i walczy między sobą na wybranych mapach. Dzięki wielkie za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony

Dnia 14.08.2006 o 16:56, Idzikowski6 napisał:

jest to tylko nie fair w stosunku do osób, które złożyły pre-order, zapłaciły za gre, zapłaciły
za wysyłkę i wszystko fajnie, ale potem jak przeliczą to się okazać może, że nie dość, iż dostali
grę tydzień za późno


sklep gram.pl wysłał wszytskim Spellforce 10 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co chodzi. Dla mnie kilka dni różnicy w jedną czy też drugą stonę nic nie szkodzi. A kupno SF 2 w sklepie np. Empik kosztowało by mnie ok. 30 złotych więcej. Ja swój egzemparz gry otrzymałem dziś. Spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rozdzielczości 800x600 pojawiają się problemy z czcionką - nie ma polskich znaków, poprawia się to dopiero przy 1024x768. Nie zmienia to faktu, że gra działa mi tak powoli, że nie można grać. Nie ma znaczenia na jakich jestem ustawieniach zawsze chodzi tak samo wolno. Dopiero przy włączeniu menu opcji widać, że drzewa, woda i inne efekty funkcjonują z poprawną "prędkością".

Takie zanotowałem problemy. Nie pomogła zmiana sterowników ani jakości dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z polskimi znakami pojawia się również przy ustawieniu najwyższej rozdzielczości. Ponadto dostrzegłem brak jakichkolwiek dźwięków i muzyki podczas intra, co także trochę ubodło. :/ Ufam, że poprawka wyjdzie w miarę możliwości szybko, bowiem - póki co - trudno o komfortową grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem SP2 w preorderze, ale zapomniałem potwierdzić - gapa ze mnie :-/. Następnie zamówiłem ponownie w Piątek rano o 7:25. Pewnie przyjdzie do mnie w Środę.

No i mnie nie obchodzi, że gdzieś już sprzedają - co to jakieś wyścigi, kto szybciej przejdzie gre? W małym mieście mieszkam, gdzie bym i tak SF2 nie kupił, więc nie narzekam, a wszystkim innym również radzę spokojnie czekać na gre.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

----->lastvegas
To akurat normalne problemy z SF2:/
CDP się nie popisal a producent też dał plamy, taka optymalizacja to żadna optymalizacja.
Jak widać gra nie jest grywalna u większosci osob (włącznie ze mną).
Pewnie znowu czeba będzie poczekać 4 lata żeby móc pograć w SF2 w miare komfortowo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm gra jakos naprawde dziwnie chodzi ... teraz se sciagnolem demko gry coprawda ale majac gf 7600 gt 1024 gb (ddr2) i 3,8 athlona 64 gra czasmi tak nieprzyjemnie szarpnie a grafika (postaci szczegolnie) nie jest az tak super dokaldna i skomplikowana :/ ps mam takie dziwne te cienie jakies nie trzymajace sie kupy ... wie ktos czemu ? dodam ze mam najnowsze stery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2006 o 23:00, PnPride napisał:

wie ktos czemu ? dodam ze mam najnowsze stery


Wiedzą tylko producenci gry, to oni wypuścili na rynek niedopracowany bubel. Gra chodzi źle na bardzo wielu, nawet high endowych, konfiguracjach sprzętu. Pozostaje nam czekać na patcha, który może coś poprawi. Do tego potrzeba jeszcze patcha od CDP naprawiającego czcionki, ma ukazać się ponoć pod koniec tego tygodnia. Kiedy wyjdzie ten optymalizujący samą grę nie wiadomo... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Viper, nie uśmiecha mi się czekać 4 lata na jakąś tam gierkę. Wolałbym ją zwrócić do sklepu.

GanD skąd wiesz, że ma się pojawić pod koniec tego tygodnia? To potwierdzona informacja? Zastanawia mnie czy całe zamieszanie z jakością działania jest winą polskiej lokalizacji czy samego producenta. Na oficjalnym forum SF2 jest raczej niewiele takich informacji, natomiast u nas dotkneło to większej liczby graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować