HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2009 o 20:03, Ichibanboshi-kun napisał:

A do mnie jutro przyjdzie "Bezsenność w Tokio" :)


Jutro mam nadzieję, że przyjdzie do mnie "4 po północy", która powinna być już dzisiaj. Nie lubię zamawiać książek przez internet ale niestety w sklepach tego zbioru opowieści nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 20:09, Erton napisał:

No jeśli jeszcze nie czytałeś, to Ci zazdroszczę- za pierwszym razem po prostu wciska
w fotel. A końcówka, właściwie jedna stroniczka epilogu to już mistrzostwo. Jedna z
najlepszych książek Kinga


Czytałem właśnie, że ta powieść jest jedną z najlepszych Kinga. Dzisiaj skończyłem "Cujo" i muszę powiedzieć, że rewelacja a moment walki Donny z Cujo mnie rozwalił. Przez pewien moment zrobiło mi się ciepło i myślałem, że polecą mi łzy choć do wylewnych nie należę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 20:10, Duddits napisał:

Jutro mam nadzieję, że przyjdzie do mnie "4 po północy", która powinna być już dzisiaj.
Nie lubię zamawiać książek przez internet ale niestety w sklepach tego zbioru opowieści
nie znalazłem.


NIestety tak jest, jeśli się nie mieszka w większym mieście, to dupa blada żeby w ogóle jakąś książkę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 20:19, Ichibanboshi-kun napisał:

NIestety tak jest, jeśli się nie mieszka w większym mieście, to dupa blada żeby w ogóle
jakąś książkę znaleźć


No ja mieszkam w Olsztynie ale w Empiku jest pięć książek Kinga na krzyż a w innych księgarniach oprócz "Mrocznej Wieży" ciężko jest z książkami Kinga od Albatrosa. Od książek Kinga z Prószyński i S-ka półki się natomiast uginają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Otóż gdy szperałem w szafie, znalazłem książki mojego taty z serii tzw. "Tygrysów" (dla przypomnienia: przykładowa okładka i jej tył w dołączonych obrazkach) chyba jest ich ponad 30. I tu mam pytanie: Czy są warte przeczytania? Czy nie są nudne? (na razie nie mogę za bardzo tego sprawdzić, wolny czas mam dopiero w weekend )
Ew: Czy są coś warte? :)

20090512212336

20090512212426

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz opowiadania z frontu to jak najbardziej. Nie są one wybitne ale warte przeczytania tym bardziej, że to mały format i przeczytanie takiego tygryska nie wiele Ci zajmie. Tak w ogóle to zapomniałem o istnieniu tych książek. Dużo ich czytałem paręnaście lat temu. Szczególnie o misjach lotniczych. Z tego co pamiętam też były mojego ojca i miał ich od groma. Kiedyś były bardzo popularne. Jak oddałem księgarni cały karton tygrysków to się ucieszyli choć sami mieli tego pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Choć nie lubię za bardzo książek tego typu, spróbuję przeczytać choć jedną książkę. Kto wie, może mi się spodoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 20:56, Duddits napisał:

No ja mieszkam w Olsztynie ale w Empiku jest pięć książek Kinga na krzyż a w innych księgarniach
oprócz "Mrocznej Wieży" ciężko jest z książkami Kinga od Albatrosa. Od książek Kinga
z Prószyński i S-ka półki się natomiast uginają.


Albatrosa polubiłem za serię książka kieszonkowa, czy coś takiego, a najzabawniejsze jest to jak odkrłem tę serię.
W księgarni przeglądam książki, moje oczy zatrzymały się na Bezsenności Kinga(w końcu muszę ją kupić), patrzę obok a tam również stoi Bezsenność Kinga tylko włąsnie w tym wydaniu kieszonkowym. Dwie te same książki a 20 złoty róznicy xD
Taak, te starsze pozycje Kinga to chyba tylko poprzez internet da radę załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieliście styczność z książką "A jeśli nasz świat jest ich rajem"?
Przeczytałem o niej w CDA i nabrałem ochoty na przeczytanie, mimo że fanem Dicka nie jestem, bo czytałem tylko jedną jego książkę. To co, warto zakupić ten zbiór wywiadów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy miał już ktoś styczność, tzn. czy przeczytał książkę, a raczej dwie pierwsze księgi Anne Bishop pt. "Córka krwawych" i "Dziedziczka cieni" z trylogii czarnych kamieni ? Otóż planuję zakup jakiejś sagi fantasy z oryginalną, świeżą fabułą i nie jestem zbytnio przekonany do tej pisarki (bo właściwie to nic od niej nie czytałem ;p). Czy dla fana "Sapka" się nada ? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 20:58, Ichibanboshi-kun napisał:

A co od Dicka znasz?

Przeczytałem tylko "A teraz zaczekaj na zeszły rok".
Ale ponoć "A jeśli nasz świat jest ich rajem" może spodobać się nie tyko fanom s-f, więc myślę, że mogłoby mi przypasować :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 22:06, kitek0101 napisał:

Przeczytałem tylko "A teraz zaczekaj na zeszły rok".
Ale ponoć "A jeśli nasz świat jest ich rajem" może spodobać się nie tyko fanom s-f,
więc myślę, że mogłoby mi przypasować :).


Tej nowej niestety nie znam, ale polecam "Człowieka z Wysokiego Zamku" moim zdaniem najlepsza powieść w dorobku Dicka i jedna z najlepszych powieści SF.
A jeśli chciałbyś bardziej zacząć przygodę z Dickowskim SF to na poczatek polecam "Płyńcie Łzy Moje Rzekł Policjant" - przyjemnie się czyta.
Ubika też mógłbym polecić ale zawiodłem się, po tym jak bardzo jest znany i w ogóle, po prostu się zawiodłem, podchodziłem do tej książki z 5 razy, a no i jest jeszcze oczywiście "Czy androidy snią o elektrycznych owcach"(film, pt. Blade Runner;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2009 o 21:07, Daviochlebak napisał:

Warto przeczytać "Zmierzch"? Tak się zastanawiałem nad kupnem, bo trochę o tym słyszałem,
ale nie wiele dlatego chciałbym poczytać jakieś opinie.


Opinie są różne i różniste. Mnie ta książka bardzo się podobała, zarówno też jej następczynie. Czytałam z zapartym tchem, historia ciekawa, miło napisane, dobry humor się czasami przewija. Tak więc polecam gorąco. [I jeszcze jedno: Nie wiem czy oglądałeś film, ale w porównaniu do książki jest to.. hmm .. porażka].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 20:06, Islanzi napisał:

Opinie są różne i różniste. Mnie ta książka bardzo się podobała, zarówno też jej następczynie.
Czytałam z zapartym tchem, historia ciekawa, miło napisane, dobry humor się czasami przewija.
Tak więc polecam gorąco. [I jeszcze jedno: Nie wiem czy oglądałeś film, ale w porównaniu
do książki jest to.. hmm .. porażka].


Faceci, którzy to to przeczytali mówią cąłkiem na odwrót :) Chyba trzeba to przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 20:06, Islanzi napisał:

Opinie są różne i różniste. Mnie ta książka bardzo się podobała, zarówno też jej następczynie.
Czytałam z zapartym tchem, historia ciekawa, miło napisane, dobry humor się czasami przewija.
Tak więc polecam gorąco. [I jeszcze jedno: Nie wiem czy oglądałeś film, ale w porównaniu
do książki jest to.. hmm .. porażka].

Tak więc biorę się za czytanie. A filmu nie oglądałem i może to i dobrze.

Ichibanboshi-kun

Dnia 15.05.2009 o 20:06, Islanzi napisał:

Faceci, którzy to to przeczytali mówią cąłkiem na odwrót :) Chyba trzeba to przeczytać

Obym nie musiał mówić na odwrót :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2009 o 20:15, Ichibanboshi-kun napisał:

Faceci, którzy to to przeczytali mówią cąłkiem na odwrót :) Chyba trzeba to przeczytać


Może to ta subtelna różnica płci decyduje o różnych poglądach. Ale tak było zawsze i podejrzewam, że różnica zdań to nic złego. W sumie nigdy nie wiadomo co kogo do siebie przekona. Ja sama podchodziłam do tej książki z lekką niechęcią [a tak na marginesie: to ja ogólnie książej o miłości to mało czytam.. mm.. prawde mówiąc w ogóle. Ale ja w książkach lubie zdolności nadprzyrodzone i takie tam. Może to właśnie dlatego tak ona na mnie działa.].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2009 o 21:08, Islanzi napisał:

Może to ta subtelna różnica płci decyduje o różnych poglądach. Ale tak było zawsze i
podejrzewam, że różnica zdań to nic złego.

Zawsze jest przyjemnie podyskutować :)

Dnia 15.05.2009 o 21:08, Islanzi napisał:

W sumie nigdy nie wiadomo co kogo do siebie
przekona. Ja sama podchodziłam do tej książki z lekką niechęcią [a tak na marginesie:
to ja ogólnie książej o miłości to mało czytam.. mm.. prawde mówiąc w ogóle. Ale ja w
książkach lubie zdolności nadprzyrodzone i takie tam. Może to właśnie dlatego tak ona
na mnie działa.].


Mnie od tej książki odpycha cała ta... hmmm... Mania na punkcie tej serii, gdzie się człowiek nie ruszy tam ktoś zasuwa z którąś z części w łapie, ble, komercha mnie przeraża.
Tak też patrzę na grubość, podobno mnóśtwo opisów jest, prawda to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się