HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2009 o 18:45, Malicia_Bents napisał:

Czytał ktoś książki Maxime Chattam?Jak wrażenia?

Ja czytałem. Bardzo przyjemne. Z tego co kojarzę, można podzielić je na 2 grupy. Tę o seryjnych mordercach "Otchłań zła", ""W ciemnościach strachu" i "Diabelskie zaklęcia" oraz takie w stylu Dana Browna "Krew Czasu" i "Tajemnice Chaosu". Ja czytałem 2 pierwsze i ostatnią. Jeśli chodzi o pierwsze, to są to bardzo fajne, krwiste thrillery- maniakalni mordercy, brutalne morderstwa i tropiący je policjanci. Ogólnie flaki latają gęsto. Jeśli nie czytałaś, to nie wiem czy Ci przypasuje, ale znam za dużo kobiet, które lubują się w czytaniu o wyrywanych kończynach, żeby być sceptycznym :) A "Tajemnice Chaosu" to sprawnie napisana powieść sensacyjna, bez jakichś oszałamiających ambicji, ale warta przeczytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 21:44, NecroVisioneR napisał:

Witam mam pytanie mianowicie nie miałem jeszcze kontaktu z twórczością S.Kinga i tu moje
pytanie co byście mi na początek polecili z jego książek?


Klasykę: Lśnienie, Miasteczko Salem, Cmętarz Zwieżąt, Misery, Cujo. Najlepsze z nich to Lśnienie i Cmętarz. Ja zacząłem od Lśnienia i stałem się wiernym czytelnikiem Stefka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 21:44, NecroVisioneR napisał:

Witam mam pytanie mianowicie nie miałem jeszcze kontaktu z twórczością S.Kinga i tu moje
pytanie co byście mi na początek polecili z jego książek?

Problem w tym, że nie wiadomo co on napisał,a co nie;>

Czyta ktoś kryminał "Millenium"? Naprawdę taki dobry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 21:44, NecroVisioneR napisał:

Witam mam pytanie mianowicie nie miałem jeszcze kontaktu z twórczością S.Kinga i tu moje
pytanie co byście mi na początek polecili z jego książek?


Słyszałem także że dobrze zacząć z "Wielkim Marszem". Ja jednak zacząłem ze zbiorem opowiadań "Szkieletowa załoga", a później połknąłem kolejne opowiadania w zbiorze "Nocna zmiana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 22:15, Zimek1990 napisał:

Słyszałem także że dobrze zacząć z "Wielkim Marszem". Ja jednak zacząłem ze zbiorem opowiadań
"Szkieletowa załoga", a później połknąłem kolejne opowiadania w zbiorze "Nocna zmiana".


Jak dla mnie "Wielki Marsz" nie za bardzo nadaje się na początek. Bynajmniej mi ciężej wchodziła od innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 21:44, NecroVisioneR napisał:

Witam mam pytanie mianowicie nie miałem jeszcze kontaktu z twórczością S.Kinga i tu moje
pytanie co byście mi na początek polecili z jego książek?

O, o Kingu mogę godzinami :) Na początek zawsze polecam "Cmętarz Zwieżąt"- genialny horror, po prostu scina białko, a zakończenie niszczy. Potem można "zaliczyć" "Miasteczko Salem", potem ewentualnie "Lśnienie". To są te najłatwiej wchodzące powieści Kinga. Jak się wkręcisz, to polecam "To"- kapitalny przykład na to, jak Stephen przez niemal 800 stron pisząc o codziennym życiu grupy nastolatków potrafi tak zainteresować, że np. ja przeczytałem 500 stron w jeden dzień i było mi mało. Są to jego najwcześniejsze powieści, gdzie nie wykształcił jeszcze swojego charakterystycznego stylu, więc wchodzą stosunkowo najłatwiej. Im dalej w las, tym dziwniej i czuć coraz bardziej ten feeling. Ja go uwielbiam, ale wiem, że nie każdemu wchodzą jego najnowsze powieści. Z nich polecam "Desperację", "Łowca Snów" i "Buick 8". A najdziwniejsza i najbardziej w-stylu-Kinga książka to "Historia Lisey". Polecam także zbiory opowiadań "Marzenia i Koszmary", "Nocna zmiana", "Wszystko jest względne" czy najnowsze "Po zachodzie słońca". Oczywiście warto także zwrócić uwagę na jego creme de la creme, czyli cykl "Mroczna Wieża". Pierwsze części są trudne, przez "Rolanda" dosyć ciężko przebrnąć, ale potem cud,miód. King napisał także parę powieści pod pseudonimem Richard Bachman. Polecam 2 - "Ostatni Bastion Barta Dawesa" i "Wielki Marsz". Obie bardzo depresyjne, pesymistyczne w wymowie i chyba nikogo nie pozostawiające obojętnym. Ale też w zupełnie innym stylu niż te sygnowane własnym nazwiskiem. To tyle w skrócie, jak już pisałem, o Kingu mogę godzinami. Jak zdecydujesz się na jakąś konkretną książkę, to daj znać- mam i przeczytałem 33 książki Kinga i 9 komiksów, więc można stwierdzić, że się znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam książkę Thomasa Harrisa "Milczenie Owiec".

Każdy z pewnością słyszał o Hannibalu Lecterze, kojarzy filmy z nim (które są świetne, a na pewno świetne jest Milczenie Owiec), lecz zapewniam, że warto poznać książkę. To zupełnie inny świat, niż przedstawiony w filmie. Doskonale i inteligentnie napisana lektura, zjada film na śniadanie z wprawą doktora Lectera! ;)

Każdy, kto ceni sobie dobry thriller, powinien przeczytać Milczenie Owiec. Przy książce adaptacja wydaje się bardzo spłycona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 21:16, Erton napisał:

> Czytał ktoś książki Maxime Chattam?Jak wrażenia?
Ja czytałem. Bardzo przyjemne. Z tego co kojarzę, można podzielić je na 2 grupy. Tę o
seryjnych mordercach "Otchłań zła", ""W ciemnościach strachu" i "Diabelskie zaklęcia"
oraz takie w stylu Dana Browna "Krew Czasu" i "Tajemnice Chaosu". Ja czytałem 2 pierwsze
i ostatnią. Jeśli chodzi o pierwsze, to są to bardzo fajne, krwiste thrillery- maniakalni
mordercy, brutalne morderstwa i tropiący je policjanci. Ogólnie flaki latają gęsto. Jeśli
nie czytałaś, to nie wiem czy Ci przypasuje, ale znam za dużo kobiet, które lubują się
w czytaniu o wyrywanych kończynach, żeby być sceptycznym :) A "Tajemnice Chaosu" to sprawnie
napisana powieść sensacyjna, bez jakichś oszałamiających ambicji, ale warta przeczytania.

Nie no ja przeczytałam Otchłań zła , w ciemnościach strachu a teraz czytam diabelskie zaklęcia i nie narzekam. Lubie takie książki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co uważacie na temat ''Silmarillion'' Tolkiena. Czy jest to ciężka książka do czytamnie czy też nie. Z tego co słyszałem jest to jedna z najlepszych książek J.R.R.Tolkiena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 17:01, zerohunter napisał:

Selkar.pl, zamówiłem tu Wiedźmina i nie żałuję...


Też parę razy korzystałem z Selkara i byłem zadowolony. Zawsze zamawiałem przez kuriera i na drugi dzień roboczy miałem paczkę z nie naruszoną książką w domu. Wczoraj zamówiłem u nich komplet siedmiu tomów Mrocznej Wieży i już się nie mogę doczekać wtorku. Jedyny mały problem w tym, że dranie dwa razy mi nie wystawili komentarza. Odwdzięczę się tym samym przy Mrocznej Wieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta książka wymiata. Trochę ciężka, na początku nie wiedziałem o co chodzi, jednak mi się bardziej podobała od "Władca Pierścieni". Oczywiście, gusta są różne, więc boję się stuprocentowo polecić, bo nie wiem czy Ci się spodoba, ale jak czytałeś WP, i Ci się podobało, to powinieneś przeczytać.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na owych Międzynarodowych Targach Książki i wypstrykałem się z kasy przy jednym stoisku. No ale w końcu było -40% nawet na nowości, no to jakże można nie wziąć :) Wziąłem:
-Łowcy Dusz- Jacek Piekara- ile ja się tego naszukałem, to moje, ale na szczęście teraz jest nowe wydanie i mogłem sobie sprawić.
-Płomień i Krzyż tom 1- dalsza część, a pierwsza chronologicznie opowieść o Inkwizytorze Madderdinie.
-Kodeks Deepgate 2- Żelazny Anioł- Alan Campbell- ciekawe fantastyka, jak ktoś nie zna, to mogę go zachęcić wizją miasta zawieszonego na łańcuchach nad przepaścią, w której mieszka Ten Zły :)
-Król Bezmiarów - Feliks Kres- pewnie większość gościa kojarzy, ja póki co nie miałem przyjemności a że sporo dobrego się o nim nasłuchałem, więc wziąłem

W sumie zapłaciłem za wszystko 83 zł. No nie mówcie, że nie warto

Wziąłem jeszcze 2 książki dla rodzicielki z okazji jej pojutrzejszego święta, za to dałem z kolei 36 zł i jestem happy. "Pod Słońcem Toskanii" i jakaś książka Jane Austen.

Ogólnie było warto, oszczędziłem sporo grosza, dostałem ulotkę "Sekspedycje" czy coś takiego, goniłem przez połowę korytarza za toczącą się dwuzłotówką, parę razy zarobiłem w szyję od niewiast z dużymi kapeluszami i widziałem tak piękną Węgierkę (to znaczy przynajmniej dziewczynę siedzącą przy stoisku Węgier), że na bank się opłacało. Widzimy się za rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 17:32, Ichibanboshi-kun napisał:

A mialęś okazję wcześniej czytać MW czy to Twoje pierwsze spotkanie z rewolwerowcem :D?


No to będzie pierwsza przygoda. Nie wiem czy przeczytam wszystkie pod rząd ale ponad 4000 stron jednej historii nieźle brzmi. W czerwcu wznowienia Danse Macabre, Serca Atlantydów i Historia Lisey więc będzie ciasno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Tolkiena to czytałem jego "Hobbit czyli tam i z powrotem", później usłyszałem o Silmarillionie, że to świetna książka. Władcę Pierścieni nie czytałem ale z pewnością jest jedną z najlepszych.
Może czytałeś trylogie Warcrafta Wojny Starożytnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się