HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 02.05.2009 o 20:13, Rogalq napisał:

> Nie mogę jej ocenić inaczej, jak 10/10 w pełni zasłużone + znak jakości.

Oj oj oj narobiłeś mi apetytu :) Krew Elfów jak i Chrzest Ognia leżą na półce, czekają
aż skończe Malowanego Człowieka. Pierwsze dwa tomy opowiadań o Wiedźminie mnie zafascynowały.


Pierwsze dwa tomy opowiadań o Wiedźminie mnie zafascynowały. Na wakacje mam zamiar
zabrać się za dzieła Kinga, przeczytałem Miasteczko Salem, Cmętaż Zwieżąt (błędy celowe)
a na półce czeka Ręka Mistrza. Czytając recenzje jego książek, recenzenci jasno dawali
do zrozumienia że jego starsze książki są lepsze. Co zatem polecicie ? Myślałem nad Carrie,
warto ?

Lśnienie raczej odpada, gdyż dzieckiem będąc oglądałem film (który skądinąd był świetny)
i znam fabułę...

Jeśli chodzi o Kinga to mi się podobały tylko ; Firestarter ,Miasteczko Salem , Bastion , Christine, Carrie.Jego nowsze powieści jak dla mnie są zbyt udziwnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei na początek polecam Ci "Miasteczko Salem", "Lśnienie" lub "Misery". Nie są zbyt grube i dobrze się je czyta. Myślę, że "Lśnienie" jest w sam raz. Ja zacząłem właśnie od tej książki i wpadłem na dobre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio całkowicie odciąłem się od jakiejkolwiek fantastyki na rzecz wszelakich zbiorów felietonów itp. (vide Świat według Clarksona) oraz podręczników akademickich ^^. Na co warto poświęcić czas z lokalnej i obcej fantastyki? Ostatnio głośno mówi się o ''Malowanym człowieku'', jednak czytając opis - po raz kolejny raz odnosi się wrażenie, że będzie się miało do czynienia z odgrzewanym kotletem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rotfl, pewnie że warto...Mało znana książka, ale po przeczytaniu daje tyle do myślenia, że to szok, że książka może wywołać takie zmiany w myśleniu ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 17:04, Whiteman napisał:

Ostatnio całkowicie odciąłem się od jakiejkolwiek fantastyki na rzecz wszelakich zbiorów
felietonów itp. (vide Świat według Clarksona) oraz podręczników akademickich ^^. Na co
warto poświęcić czas z lokalnej i obcej fantastyki? Ostatnio głośno mówi się o ''Malowanym
człowieku'', jednak czytając opis - po raz kolejny raz odnosi się wrażenie, że będzie
się miało do czynienia z odgrzewanym kotletem.


Bynajmniej nie; ''Malowany człowiek'' jest świetny. Przeczytałem oba tomy i jestem strasznie ucieszony tą lekturą :D Niesamowite fantasy, nie powiedziałbym że mamy do czynienia z jakimkolwiek kotletem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za "zaczepkę", ale chciałem o coś spytać ;- )

Zacząłem czytać "Piątą Czarownicę" i zauważyłem, że brakuje w mojej książce 17 stron :-( Czy w Twojej również tak jest? Bo nie wiem, czy to całe wydanie posiada ten błąd, czy tylko ja trafiłem na felerny egzemplarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 00:54, Feno napisał:

Przepraszam za "zaczepkę", ale chciałem o coś spytać ;- )

Zacząłem czytać "Piątą Czarownicę" i zauważyłem, że brakuje w mojej książce 17 stron
:-( Czy w Twojej również tak jest? Bo nie wiem, czy to całe wydanie posiada ten błąd,
czy tylko ja trafiłem na felerny egzemplarz...

17 to chyba niemożliwe, 16 jeśli już. A mi się kiedyś coś podobnego zdarzyło z którąś książką Pratchetta, ale w Empiku chyba nawet paragonu nie chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 14:42, azur65 napisał:

17 to chyba niemożliwe, 16 jeśli już.


Może. Czyli mam przez to rozumieć, że każdy egzemplarz jest tych stron pozbawiony?

Dnia 04.05.2009 o 14:42, azur65 napisał:

A mi się kiedyś coś podobnego zdarzyło z którąś
książką Pratchetta, ale w Empiku chyba nawet paragonu nie chcieli.


Niestety ja swoją kupowałem w księgarni na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 15:43, Feno napisał:

> 17 to chyba niemożliwe, 16 jeśli już.

Może. Czyli mam przez to rozumieć, że każdy egzemplarz jest tych stron pozbawiony?

Nie, ale ilość brakujących stron chyba musi być parzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ''Malowanego Człowieka'' skończyłem już dawno, ale dopiero teraz zebrałem się żeby napisać tę krótką opinię:
Książka jak na fantasy, dość oryginalna za co należy jej się plus. Drugi plus idzie za przyjemność jaka idzie z czytania. Ja lubię czytać książki, ale nie jestem maniakiem co to czyta wszystko, do tego w jeden dzień. Mi ciężko zabrać się do książki i czytać ją jakiś czas. Ta książka była jednak przyjemna i przeczytałem ją szybko. Ta książka nie jest jednak rewelacją. Najbardziej zraziła mnie końcówka, mianowicie chaotyczność z jaką autor opisał ostatnie wydarzenie w książce. Napisał to jakby mu się spieszyło i jakby chciał napisać ją jak najszybciej.

Spoiler

No cóż, ludzie szukali run przeciw otchłańcom wiele lat a Arlen zrobił to w jakieś 2-3 strony...

Za to należy się duży minus. Ogólnie książkę polecam, sam przymierzam się do kupna drugiej części.

Teraz czytam pierwszą część serii ''Graal''. Pierwsza jej część, ''Bezimienny Rycerz''. Ogólnie bardzo dobra książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2009 o 18:45, dominikanczyk napisał:

Teraz czytam pierwszą część serii ''Graal''. Pierwsza jej część, ''Bezimienny Rycerz''.
Ogólnie bardzo dobra książka.

A bliżej jakie wrażenie na tobie odniosła. I takie małe pytanko: Gdzie ją kupiłeś [jak można wiedzieć] bo wypytywałam się w księgarniach i nigdzie nie ma.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobię wczoraj "Łzy Nemezis" Rafała Dębskiego, bo mnie zainteresował zarys fabularny i umiejscowienie wydarzeń w czasie. Kupiłem też polecanego mi przez kolegę "Kłamcę" 1 i 2 Jakuba Ćwieka.
Jeszcze nie zacząłem nic z tego czytać, bo kończę poprzednią książkę ("Wieszać Każdy Może" A. Pilipiuk) ale mam nadzieję, że się nie zawiodę na tych pozycjach.
Ave :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2009 o 21:02, Baluk25 napisał:

A wyróżniłbyś, bo niedługo zaczynam czytać serie książek Pracheta, a za wiele o tym nie
wiem, tj. nie wiem za co się zabrać ;/.


Pff, trzeba było się spytać w wątku o Świecie Dysku :P Nie wiem czy pytanie nadal aktualne, ale odpowiem w skrócie, jeśli tak, to rozwinę, ale zadaj pytanie w innym wątku :P
Najlepiej na początek albo "Kolor Magii" + "Blask Fantastyczny" (bezpośrednia kontynuacja), albo przegenialy "Mort". Ewentualnie można też na początek "Straż, Straż". Zaczynaj tylko od jednej z tych trzech ;) Potem najlepiej lecież chronologicznie, jak zostały wydawane, ew. czytać podseriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Cóż, niedawno ją przeczytałem i książka zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Średniowieczna Anglia z otoczką fantasy. Bardzo przyjemnie się czyta, polecam.
2.Ja ją wypożyczyłem w bibliotece, ale jak nie ma w księgarni, to jeszcze jest internet. Na przykład: http://allegro.pl/item624567399_graal_bezimienny_rycerz_de_montella_nowa.html#gallery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w sumie nadal aktualne, bo jeszcze nie kupiłem. Ale jako pierwsze przeczytam ,,Kolor magii", a potem ,,Blask Fantastyczny", tak jak napisałeś. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj światło dzienne ujrzało wznowienie powieści Kinga "Cmętarz Zwieżąt". Książka oczywiście leży już u mnie na stoliku i czeka na dzisiejszą noc kiedy się za nią za biorę. Na miano rewelacyjnej zasługuje okładka książki. Jest po prostu piękna w porównaniu z poprzednimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 20:02, Duddits napisał:

Dzisiaj światło dzienne ujrzało wznowienie powieści Kinga "Cmętarz Zwieżąt". Książka
oczywiście leży już u mnie na stoliku i czeka na dzisiejszą noc kiedy się za nią za biorę.
Na miano rewelacyjnej zasługuje okładka książki. Jest po prostu piękna w porównaniu z
poprzednimi.

No jeśli jeszcze nie czytałeś, to Ci zazdroszczę- za pierwszym razem po prostu wciska w fotel. A końcówka, właściwie jedna stroniczka epilogu to już mistrzostwo. Jedna z najlepszych książek Kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się