HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 30.12.2006 o 22:03, Budo napisał:


Przypominam, że mamy osobny wątek od literatury fantasy, tam na pewno znajdziecie więcej fanów
tego gatunku :)


Dzięki wielkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

< /ciach/

Ja o tym wiem. Wiem też, że Michnik ma swój dość wyraźny punkt widzenia i Wyborcza gazetą obiektywną zdecydowanie nie jest. Ale po to właśnie zbieram informację z różnych źródeł, żeby mieć pogląd obiektywny. I szczerze mówiąc, mi Michnik nie przeszkadza, za to partia rządząca owszem ;) Owszem, Michnik ma poglądy lewicowe, czego nigdy się nie wypierał, ale był on zwolennikiem pokojowego rozwiązania komunizmu w Polsce. Cała amnestia była wynikiem ustaleń okrągłego stołu i moim zdaniem, wszystko zakończyło się w sposób najlepszy z możliwych. Ziemkiewicza poglądy znam, czytuję czasem jego felietony i wiem wystarczająco wiele, by nie brać tego co pisze za prawdę objawioną. Ja nie atakuję go jako pisarza (tym jest bardzo dobrym), tylko że jego poglądy zaburzają dość znacznie jego książki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


>(...)Ja nie atakuję go jako pisarza (tym jest bardzo dobrym), tylko że jego poglądy

Dnia 31.12.2006 o 10:34, siepu napisał:

zaburzają dość znacznie jego książki ;)


To jest minus bycia pisarzem, mającym poglądy polityczne... Ziemkiewicza i innych "udzielających się" należy brać wg mnie z kilku różnych perspektyw, by mieć pełny wgląd w to co robi(ą). Co nie zmienia faktu, że zanim jeszcze można było go spotkać w mediach opiniotwórczych (albo spotkać, ale w mniejszej ilości) pisał lżejszą i przyjemniejszą fantastykę. Wyszło mu to jednak na zdrowie, jeśli chodzi o literaturę bardziej współczesną (może kwestia oglądania swojego zdjęcia/twarzy w różnych "miejscach publicznych" dodała odwagi?). BTW: zastanawiam się ilu jest pisarzy zaangażowanych politycznie, a potrafiących odciąć się w swojej twórczości od własnych poglądów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 10:34, siepu napisał:

Ja o tym wiem...


Proponuje eot, bo zaczynamy sie bawic w polityke w watku o ksiazkach ;) Sa rozni ludzie, rozne poglady i dzieki temu nasz swiat jest taki barwny ;)


btw. Od kilku dni lezy u mnie na biurku "Flet z mandragory" W. Łysiaka, ale jakos nie moge sie zmobilizowac i zaczac jej czytac. Ktos stad ma juz ja za soba? /wiem o czym jest i jakie ma opinie, jednak brakuje mi jakiejs rekomendacji od zwyklego czytelnika, a nie od recenzenta/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 11:05, Gavain McGrath napisał:

BTW: zastanawiam się ilu jest pisarzy zaangażowanych
politycznie, a potrafiących odciąć się w swojej twórczości od własnych poglądów?


Pilipiuk? :) Czynnie dziala przy J. Korwin-Mikke, a jednak w jego sadze o Wedrowyczu czy "2586" nie przypominam sobie politykowania (cyklu Kuzynki nie czytalem, a Pana Samochodzika nie podejrzewam o polityke ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 11:19, Rayic napisał:

Pilipiuk? :) Czynnie dziala przy J. Korwin-Mikke


Poważnie? No popatrz, nie wiedziałem o tym. W sumie chyba trudno o kogoś apolitycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 12:08, HumanGhost napisał:

Poważnie?


"W wyborach parlamentarnych 2005 kandydował do Sejmu z listy Platformy Janusza Korwin-Mikkego, z okręgu gliwickiego, jego partia nie przekroczyła jednak 5% progu wyborczego."

by wikipedia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 11:19, Rayic napisał:

> BTW: zastanawiam się ilu jest pisarzy zaangażowanych
> politycznie, a potrafiących odciąć się w swojej twórczości od własnych poglądów?

Pilipiuk? :) Czynnie dziala przy J. Korwin-Mikke, a jednak w jego sadze o Wedrowyczu czy "2586"
nie przypominam sobie politykowania (cyklu Kuzynki nie czytalem, a Pana Samochodzika nie podejrzewam
o polityke ;))



To dobrze świadczy o Pilipiuku, chociaż nie zaprzeczysz, że w jego satyrach z Wędrowyczem w roli głównej znajdzie się mnóstwo odniesień do polityki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 11:19, Rayic napisał:

> BTW: zastanawiam się ilu jest pisarzy zaangażowanych
> politycznie, a potrafiących odciąć się w swojej twórczości od własnych poglądów?

Pilipiuk? :) Czynnie dziala przy J. Korwin-Mikke, a jednak w jego sadze o Wedrowyczu czy "2586"
nie przypominam sobie politykowania (cyklu Kuzynki nie czytalem, a Pana Samochodzika nie podejrzewam
o polityke ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 11:19, Rayic napisał:

> BTW: zastanawiam się ilu jest pisarzy zaangażowanych
> politycznie, a potrafiących odciąć się w swojej twórczości od własnych poglądów?

Pilipiuk? :) Czynnie dziala przy J. Korwin-Mikke, a jednak w jego sadze o Wedrowyczu czy "2586"
nie przypominam sobie politykowania (cyklu Kuzynki nie czytalem, a Pana Samochodzika nie podejrzewam
o polityke ;))


To dobrze o nim świadczy:), chociaż nie zaprzeczysz, że w jego satyrach z Wędrowyczem w roli głównej, mnóstwo jest odniesień do polityki...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2006 o 13:16, Gavain McGrath napisał:

To dobrze świadczy o Pilipiuku, chociaż nie zaprzeczysz, że w jego satyrach z Wędrowyczem w
roli głównej znajdzie się mnóstwo odniesień do polityki...:)


Owszem mnostwo, ale sa one idealnie wplecione w fabuly opowiastek (lub same napedzaja fabule) i sa przedstawione w krzywym zwierciadle ;) Krytyce poddane sa stereotypy, a nie konkretne osoby/partie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2006 o 14:50, Rayic napisał:

Owszem mnostwo, ale sa one idealnie wplecione w fabuly opowiastek (lub same napedzaja fabule)
i sa przedstawione w krzywym zwierciadle ;) Krytyce poddane sa stereotypy, a nie konkretne
osoby/partie.


Punkt dla Ciebie i nie mam nic do dodania w tej kwestii.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Łysiak musi jednak jeszcze poczekac. Wczoraj dorwalem "Łowców Dusz" Piekary :D Jak narazie 157 strona i jak narazie trzyma poziom poprzednich zbiorow :D Juz w tej chwili moge polecic wszystkim (chociaz dobrze by bylo znac poprzednie czesci, bo jest duzo nawiazan do zdarzen z przeszlosci). Na dniach tez powinienem dorwac w rece cykl Kuzynek Pilipiuka ;> Intensywnie sie rok zaczyna ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2007 o 21:55, Rayic napisał:

Wczoraj dorwalem "Łowców Dusz" Piekary :D

jak zwykle jest co najmniej dobrze - ale niestety to już nie to samo co kiedyś - czytając Łowców miałem wrażenie, że ''to już gdzieś było''... a zakończenie, nie wiedzieć czemu, pozostawia pewien niedosyt... niby ta Wielka Tajemnica, ale... chociaż ostatnie opowiadanie bardzo dobre - pozostaje tylko czekać na następny tom [IV kwartał 2007 - buehehe]

Dnia 04.01.2007 o 21:55, Rayic napisał:

Na dniach tez powinienem dorwac w rece cykl Kuzynek Pilipiuka ;>

przyznam, że nie dałem rady zmęczyć tej książki (chodzi mi o pierwszy tom) - jakieś takie to to drętwe było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się