HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2007 o 18:35, HumanGhost napisał:

A to w ogóle jest obecnie dostępne w formie elektronicznej?


A dlaczego miałoby nie być? Prawom autorskim chyba nie podlega (tak jak np Iliada) więc można legalnie zeskanować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna! Znowu się nie mogłem powstrzymac w empiku. Po co ja tam w ogóle chodzę? Tym razem moim łupem padły dwie ksiazki:
1. Steven King "Komórka"
2. Christopher Moore "Brudna Robota"
Normalnie zły jestem na siebie ,ze mam taką słabą wolę. Kolejne kilkadziesiąt złotych poszło się.. ten tego.
Chyba powinienem zanieść im do empiku swoje zdjecie i poprosić o nieobsługiwanie mnie w przysżłosci jakbym chciał znowu kupić jakąś ksiązkę. ;-)

StroggMan -->> Tak, jest warta przeczytania. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 20:34, fataem napisał:

Mógłby mi ktoś podać pierwszt tom książek ze Świata Dysku?


"Kolor Magii".

[dżiz, głupio tak pisać dwuwyrazowego posta...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytał ktoś może:
"Ziemia planeta ludzi"?? Jeżeli tak to napiszcie czy warto ją kupić bo sądzę że tak ale nie jestem pewny.
A jeżeli ktoś czytał "Poczta na południe" to proszę o to samo co w przypadku w/w książki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 20:53, pawel1990 napisał:

czytał ktoś może:
"Ziemia planeta ludzi"?? Jeżeli tak to napiszcie czy warto ją kupić bo sądzę że tak ale nie jestem pewny.


Osobiście to bym jej nei kupił. Jakos nigdy nei lubiłem i już raczej nei polubię tego pisarza. Jakiś taki dziwny mi się wydaje. Co do ksiazki to w sumie da się przeczytać, ale dość trudna to lektura. Ocena czysto subiektywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za drugiego posta z rzędu,ale nie bedę specjalnie czekał az ktoś się tu wpisze.
Zapomniałem wczoraj o czyms napisac. Tym czymś jest nowe wydanie Diuny. Zobaczyłem je wczoraj w Empiku.Całe szczęście, że nie miałem wiecej piniędzy, bo byłoby źle z moją sytuacja finansową. ;-)
Ale wydanie jest naprawdę piękne.

P.S. Ale gafa. Napisałem wyżej Steven King zamiast Stephen King. ;-) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym czymś jest nowe wydanie Diuny. Zobaczyłem je wczoraj

Dnia 28.03.2007 o 07:49, HumanGhost napisał:

w Empiku.Całe szczęście, że nie miałem wiecej piniędzy, bo byłoby źle z moją sytuacja finansową.
;-)
Ale wydanie jest naprawdę piękne.


Mam to wydanie. Nie mogłem się oprzeć :) choć bardziej wolę fantasy niż SF, to Diunę zawsze ceniłem. Rzeczywiście, nie przypominam sobie tak pięknie wydanej książki w ostatnim czasie. Tylko ilustracji Siudmaka mogłoby być ciut więcej. Co do ceny to wydaje się być wysoką ale skoro za zwykłe książki trzeba płacić około 30 zł lub więcej, to za taką "edycję kolekcjonerską" zdecydowanie warto dać więcej.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 08:17, Chaszu napisał:

Mam to wydanie. Nie mogłem się oprzeć :)


Hehe właśnie dlatego przez najbliższy czas nie zbliżę się do działu ksiażek empiku. Zbytnio by mnie korciło żeby kupić te wydanie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 08:57, HumanGhost napisał:

Hehe właśnie dlatego przez najbliższy czas nie zbliżę się do działu ksiażek empiku. Zbytnio
by mnie korciło żeby kupić te wydanie. :-)


Uu, a co w nim jest? Bo widziałem tak z daleka, że straszna cegła, ale nie zaglądałem do środka (i tak już mam i czytałem 3 razy)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 07:49, HumanGhost napisał:

Tym czymś jest nowe wydanie Diuny. Zobaczyłem je wczoraj w Empiku.


Sprawdź najpierw kto tłumaczył. Jak Łoziński to nie kupuj choćby 90% przeceny było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2007 o 17:43, HumanGhost napisał:

1. Steven King "Komórka"

Całkiem średnia ta książka...jakbym miał kupić jakąś książkę Króla to pewnie była to by "Historia Lisey". Słyszałem, że całkiem niezła. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 16:16, Fumiko napisał:

Sprawdź najpierw kto tłumaczył. Jak Łoziński to nie kupuj choćby 90% przeceny było...


Hehe to sie rozumie samo przez się. ;-)
Za dużo wydań Diuny widziałem, żeby kupić Łozińskiego. Trzymam się od niego z daleka.
Te wydanie jest przetłumaczone przez Marszała. Nie znam, więc najpierw bym troche przeczytał fragment. Ale nie spotkałem się zjakimiś negatywnymi opiniami jak dotąd. Parę dziwnych "błędów" tylko wyłowiłem, ale ogólnie wydaje sie to być dobre tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 17:25, HumanGhost napisał:

Te wydanie jest przetłumaczone przez Marszała. Nie znam, więc najpierw bym troche przeczytał fragment.
Ale nie spotkałem się zjakimiś negatywnymi opiniami jak dotąd.

To jest właśnie to dobre tłumaczenie. Po przykrych doświadczeniach z tłumaczeniami pana Łozińskiego (vel Jeżewskeiego) postanowiono wrócić do starego dobrego tłumaczenia i do Fremenów a nie Wolan ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się