HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ja sam idąc za Światem Czytników polecałem kupowanie prosto z Amazona (sam też tak kupiłem swój pierwszy czytnik), ostatnio jednak zamawiałem koleżance przez Allegro z pewnego znanego sklepu na "S" Kindla Classic za 320 zł z darmową wysyłką, wszystko jest w porządku a i gwarancja nie powinna stanowić problemu. Jeśli miałbyś więc do wyboru zakup na Amazonie albo u zaufanego polskiego sprzedawcy, to zwyczajnie kup tam, gdzie taniej.

Co do samego modelu Classic - jest idealny na początek, posiada tylko podstawowe funkcje (brak podświetlenia, obsługi dotykiem) i jet to w sumie jeden z jego plusów (no może podświetlenie by się przydało, ale to już takie rozkminki bo 1,5 roku niemal codziennego użytkowania). Classic to naprawdę dobry start jeśli chodzi o świat ebooków i czytników. Będziesz czytał i czytał, i czytał... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Czytał ktoś więcej powieści Jo Nesbo o Harrym Hole? Jestem po pierwszej części, czyli Człowieku nietoperzu i mam mieszane uczucia. Ciekawy, ale przy tym bardzo typowy i stereotypowy kryminał. Miejscami nierówny. Jak kto jest z kolejnymi częściami i czy Harry w każdej części

Spoiler

ma jakieś jazdy alkoholowe

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie, gdyż dość bardzo zależy mi na odpowiedzi :)

Hej. Czy ktoś zna dobrą książkę o historii Las Vegas. Najlepiej gdyby było tam dużo o tym mieście w kontekście muzyki, choć nie musi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 20:17, meryphillia napisał:

Valis


Akurat poleciłeś jedną z najtrudniejszych książek Dicka. Jak sięgnie po nia jako pierwszą to wielkie prawdopodobieństwo, że sie zrazi do twórczości Dicka. Początek to zawsze najlepszy Ubik lub Blade Runner. A potem juz leci.
Sorki, że odpowiadam na taki stary post, ale po prostu musiałem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady.
Nie jest to aż tak cięzkostrawne by nie przeczytać, a nie na darmo uważane jest przez wielu za jego najlepszą książkę.
Co więcej jest bardzo charakterystyczna dla jego stylu to raz, a dwa jak dla mnie lepiej zaczynać od najlepszych rzeczy, bo o wiele łatwiej zrazić się poznając rzeczy średnie na początku, wtedy to właśnie może już zabraknąć chęci na dzieła najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2014 o 10:49, darth_16 napisał:

Ja też bym polecał najpierw Ubika czy Blade Runnera. To też są genialne książki, a Valis rzeczywiście może zrazić.

Mnie zraziły przede wszystkim "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Średnie?! Jako fan Dicka czuje oburzenie pomieszane z dogłębnym zdziwieniem. ;-)
A tak poważnie to z popularnych książek Dicka trudno znaleźć coś słabego czy średniego. Valis w porównaniu do Blade Runnera czy Ubika to naprawdę może się wydać trudna i ciężkostrawna. Szczególnie jak ktoś jeszcze z Dickiem styczności nie miał. Nie polecałbym jej na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje tytuły jakiś książek o zimowych Igrzyskach Olimpijskich do pracy licencjackiej. Im więcej tym lepiej. Oczywiście w języku polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, to dziwne, bo Trzy stygmaty to książka, którą większość wymienia jako pierwszą lub drugą, gdy pada pytanie o ulubioną/najlepszą książkę Dicka ;) Mnie do Dicka nie zraziło nic, ale po przeczytaniu kilku jego książek przestałem czuć potrzebę czytania dalej. Ważne, że miałem okazję przeczytać te najlepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2014 o 09:11, darth_16 napisał:

po przeczytaniu kilku jego książek przestałem czuć potrzebę czytania dalej.

To mamy coś wspólnego, bo ja również po przeczytaniu kilku jego książek przestałem czuć potrzebę czytania dalej.
Choć najprawdopodobniej z zupełnie innego powodu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie, dosłownie nigdzie w internecie nie mogę znaleźć tekstu "Lekcja Łaciny" Herberta. Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, szukam książki lub książek.

Ma być o wampirach. Ale... I to jest bardzo ważne. Żadnego brokatu, nastolatek i XXI wieku.

Hardkorowe, krwiożercze wampiry. Bardzo mile widziane coś w klimatach Sapkowskiego - mroczny świat, jakiś tam zły, jakiś tam dobry. Wampiry nie muszą być głównym tematem książki, ale fajnie gdyby były zauważalne w historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 02:33, Sigu napisał:

Hej, szukam książki lub książek.

Ma być o wampirach. Ale... I to jest bardzo ważne. Żadnego brokatu, nastolatek i XXI


Mogę polecić krwiożercza wampiry w wersji komediowej: "Krwiopijcy" i "Ssij mała, ssij" Moore''a. Przyjemne komedie z wampirami w starym stylu. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


"Miasteczko Salem" Kinga - dzieło to wybitne nie jest, ale temat wampirów podjęto w sposób klasyczny, czyli jako krwiożercze bestie, a nie "słitaśne" lowelasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 02:33, Sigu napisał:

Hej, szukam książki lub książek.

Ma być o wampirach. Ale... I to jest bardzo ważne. Żadnego brokatu, nastolatek i XXI
wieku.


"Dracula" Brama Stokera? Klasyka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HumanGhost @Perry_Cox @Outlander-pro

Muszę przyznać, że spodziewałem się nieco innych pozycji, ale dziękuję całej trójce. Na pewno poszukam tych książek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2014 o 02:33, Sigu napisał:

Hej, szukam książki lub książek.

Ma być o wampirach. Ale... I to jest bardzo ważne. Żadnego brokatu, nastolatek i XXI
wieku.

Hardkorowe, krwiożercze wampiry. Bardzo mile widziane coś w klimatach Sapkowskiego -
mroczny świat, jakiś tam zły, jakiś tam dobry. Wampiry nie muszą być głównym tematem
książki, ale fajnie gdyby były zauważalne w historii.


Bram Stoker - Dracula
Stephen King - Miasteczko Salem
Stephen King - cały cykl Mrocznej Wieży
Anne Rice - Wywiad z wampirem
Sheridan le Fanu - Carmilla
Kim Newman - Anno Dracula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś skończyłem lekturę zbioru opowiadań W blasku ognia opracowanego i wydanego przez Insignis w formie darmowego ebooka. Projekt powstał w ramach Uniwersum Metro 2033 i jest zbiorem opowieści osadzonych w tym świecie i napisanych przez internautów-amatorów.
Mogę szczerze powiedzieć, że ciężko polecić mi cały zbiór komukolwiek. Poziom opowiadań jest strasznie zróżnicowany. Od takich godnych goszczenia na wypracowaniu gimnazjalisty, którego celem było napisanie opowiadania, po takie których autorzy mieli ciekawy pomysł, ale uleciał gdzieś w trakcie pisania.
"Amatorzy" cały czas dają dowód temu, że potrafią napisać coś co zasługuje na honorowe miejsce na półkach księgarni bardziej niż wiele innych "hitów". Niestety opowiadania ze wspomnianego zbioru są amatorskie do bólu. Większość kończy się tak jakby autor w ogóle nie miał pomysłu na finał. Innym razem końcówka okazuje się tak banalna i płytka, że aż oczy bolą.
OK, niby za darmo, niby amatorskie, ale jednak pozostawia lekki niesmak.
Ktoś też zapoznał się z tym zbiorem i ma jakieś uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się