HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Poszukuję książki, która się działa w czasach ostatecznych(a dokładniej spełniało się to, co św. Jan opisał w swej Apokalipsie). To właściwie nie była jeden tom a saga i wydarzenia Biblijne działy się w czasach współczesnych. Nie pamiętam z tej sagi wiele(nie mogę sobie nawet fabuły przypomnieć), swego czasu była mocno promowana w Klubie Dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowałem się ostatnio.

Kiedyś zapałałem wielką miłością do książek K.S Robinsona - jego trylogię marsjańską przeczytałem jednym tchem. Wspaniałe książki, jedne z najlepszych, jeśli chodzi o Sf. Za to sięgnąłem ostatnio po "Antarktykę" tego samego autora - męczyłem przez ostatnie 1,5 tygodnia. Nie zmęczyłem. Dłużyzny, drętwy język, schematy - lanie wody. Zero pazura.

Strasznie, strasznie zawiedziony jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2014 o 13:58, Woko11 napisał:

Radzę się zapoznać i śledzić proces legislacyjny, by w porę zrobić odpowiednie zapasy.
Wolny rynek, demokracja itp.

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/3587/na-ratunek-ksiazkom


Jak wszyscy wiemy, regulowanie rynku działa znakomicie. Kilkadziesiąt lat temu mieliśmy tego doskonały przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w całości wydanie dla protestantów, czyli tzw. Biblię warszawską.
W kolekcji mam jeszcze Biblię poznańską i "Tysiąclecia".
Wydanie poznańskie uważane jest za najwierniejsze i najlepsze z tego co widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak słyszałem o wydaniu poznańskim, że ma obszerne komentarze i jest często używana do studiowania.
A co sądzisz o przekładzie Nowego Świata? jak jedyna bodajże ponad 7000 razy posiada imię Boga.W których inne tłumaczenia zastępują je tytułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie te też gdzieś chyba mam, bo kiedyś dosyć często sobie rozmawiałem z Jehowymi na wszelaki tematy, dopóki nie zaczeli byc coraz bardziej upierdliwi w próbach "nawrócenia" na swoje wierzenia.

Nie polecałbym jej na pierwszy raz (skoro pozwal sobie zmieniać znaczenie tekstu częstokroć), a jednak wybrał tłumaczenie bliższe oryginałom, czyli właśnie tradycyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2014 o 03:18, Hedwig napisał:

To są Świadkowie Jehowy a nie Jehowi, trochę szacunku bo obrażasz imię boże.


A może najzwyczajniej w świecie żaden bóg nie gra jakiejkolwiek roli w moim życiu, więc niby z jakiej racji ma zasługiwac na mój szacunek?

Jeśli Ciebie to uraziło w jakiś sposób, to wybacz, ale przedmiotem naszej wymiany myśli nie jest zasadność wiary w jakiegokolwiek boga, a tylko ocena, które z wydań bibli wydaje się stosowniejszym do poznania.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę według mnie dosyć ciekawą, ale też trochę filozoficzną lekturę.
Ostatnio zakupiłem w antykwariacie, dosyć starą książkę o tytule ,,Ogień" Henriego Barbusse. Jeżeli ktoś chce w zbliżającą się setną rocznicę wybuch I wojny światowej przeczytać jakąś książkę, tę mogę szczerze polecić. Ciekawe rozważania o wojnie i życiu. Polecam szczególnie tym, którzy czytali ,,Na zachodzie bez zmian". Dobre uzupełnienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony przez znajomych przeczytałem Kroniki Jakuba W... Co za ogromne rozczarowanie przeszedłem :/ Straciłem kilka godzin na coś, co poziomem równa się wypracowaniu gimnazjalisty. Eh, czas wrócić do czegoś normalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2014 o 12:06, Accid napisał:

Zachęcony przez znajomych przeczytałem Kroniki Jakuba W... Co za ogromne rozczarowanie
przeszedłem :/ Straciłem kilka godzin na coś, co poziomem równa się wypracowaniu gimnazjalisty.
Eh, czas wrócić do czegoś normalnego.


Cóż połączenie Jakuba=Conana z Cimmerii naszych czasów nie każdemu musi przypaść do gustu, główny bohater jest odpychający, ale to samo można powiedzieć o większości meneli, do których miana Jakub aspiruje.
Wreszcie bohater, który ma dość poważne wady charakteru, jeśli chodzi o gatunek fantasy, ale przynajmniej jest swojski.
Rzeczywistość opisywana przez Pilipiuka nie jest różowa, ale taka ona jest w rzeczywistości.

Ps. Trudno mi zrozumieć te bezpodstawne ataki na ten cykl powieściowy, akurat pióro Pilipiuka jest bardzo dobre.
Poziom wypracowania gimnazjalisty to powieść http://lubimyczytac.pl/ksiazka/129208/drive

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przypadkiem zobaczyłem książke Przemysława Jocza "Historia pewnego rozwodu":
http://demart.com.pl/product/508,historia-pewnego-rozwodu.html
Przyszedłem do domu i przeczytałem. Nie jest zbyt łatwa w czytaniu, dla niektórych nawet może być nieprzyjemna, ale za to bardzo pouczająca. Polecam dojrzałym czytelnikom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się