HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Ale co stoi na przeszkodzie kupowaniu ksiazek na Amazon US?

Poza tym, niedlugo ma wejsc Amazon do PL i wtedy bedziesz mogl kupic ''u nas''. Choc mial juz niby wejsc, a tutaj caly czas cisza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 20:01, Piotrek_K napisał:

Ale co stoi na przeszkodzie kupowaniu ksiazek na Amazon US?


Głównie to, że jeśli uda mi się dostać na studia do Anglii i tam zamieszkam, to używanie amerykańskiego konta będzie mało sensowne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze mialoby to sens gdyby nie fakt, ze... masz jedno konto na wszystkie wersje Amazona :). Ja ze swoim kupowalem juz na US, UK. Sprawdzalem wczesniej i po zalogowaniu moglem spokojnie zakupic cos przez DE Amazona :).

A ze Amazon sprawdza IPka przy kupnie to przy korzystaniu z UK proxy, moglem spokojnie wybrac do kupienia ksiazke z UK Amazona (przy normalnym wejsciu, bez proxy, jest napisane, ze musze kupowac na US stronce). Wiec moglbys teraz kupowac z US, a po wyjezdzie do UK kupowc prze UK (wiazaloby sie to pewnie jedynie z powiazaniem dodatkowego adresu w UK).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2012 o 20:32, Piotrek_K napisał:

Moze mialoby to sens gdyby nie fakt, ze... masz jedno konto na wszystkie wersje Amazona
:)


Ach, właśnie to chciałem wiedzieć ;) Skoro tak, to świetnie. Sprawdzę tylko, jak stoję z funduszami i chyba sprawię sobie Kindle''a.
Nie wiem, czy już teraz, czy jako ''prezent'' pomaturalny, ale na sto procent nie będę czekał aż do wyjazdu.
Wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie książki "Rycerz i łotrzyk" Fritza Leibera. Z tego co widzę jest nie do zdobycia, a teoretycznie została wydana w 2008 przez Solaris. Ona tak właściwie wyszła, czy do tego nie doszło? Ma ją ktoś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haj. Ostatnio, jako fan fantastyki, postanowiłem wreszcie wziąć się za dzieła T. Pratchetta i mocno się zawiodłem. Tematyka totalnie nie przypadła mi do gustu, a cała książka bardziej przypominała mi baśń dla nastolatków niż porządne fantasy. I teraz pytanie - jak oceniacie "Trzy wiedźmy" ww. autora na tle jego innych książek? Pytam, bo nie wiem, czy brać się za inne lektury Pratchetta, a "Trzy wiedźmy" wymazać z pamięci, czy raczej olać to, bo wszystkie jego książki prezentują mniej więcej ten sam poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Trzech wiedźm" nie czytałem, ale jeśli chodzi o Pratchetta to moge polecic z cała stanowczością "Nację". Przezarąbista książka. Jest inna niż ksiażki ze Świata Dysku. Polecam spróbować, bo naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 16:17, Mikex napisał:

/cut/


Będąc zagorzałym fanem Pratchetta (atm mam trochę ponad 20 książek ze Świata Dysku+ kilka innych) uważam cykl o czarownicach za zdecydowanie najsłabszy, chociaż czytałem tylko 2 jego części- Równoumagicznienie oraz właśnie Trzy wiedźmy. Imo powinieneś zacząć od samego początku tj. Koloru Magii i Blasku Fantastycznego, a potem jeśli będziesz chciał dalej się w to zagłębiać to polecam dalej cykl o Rincewindzie, Śmierci i Straży miejskiej.
I jak kolega powyżej Nację polecam również :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 16:03, HumanGhost napisał:

Jak sądzicie, do jakiego wydawnictwa najlepiej wysłać książkę?

Widzę, że praca ostro idzie :) Może napisz maila do Fabryki Słów? Dużo polskich autorów wydają.

P.S. Nadal nie przewidujesz "beta testów"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 16:55, Abi_Dalzim napisał:

P.S. Nadal nie przewidujesz "beta testów"?

Pyta gdzie wysłać. To znaczy że już skończył :-)
A beta testy pewnie załatwiła najbliższa rodzina i znajomi. Gdyby posłał plik międy forumowiczów, to by wszyscy skopiowali i kto by wtedy kupił książkę? :-P
Ale fragment mógłby gdzieś zamieścić. Chociażby na gramsajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe jeszcze nie skończona, ale już prawie. Została mi końcówka ostatniego rozdziału, plus jeszcze jakieś poprawki. Dałem sobie na wszystko czas do końca kwietnia, ale pewnie szybciej skończę. Zobaczymy.
Poprawki na pewno będą, bo zwykle tak jest z czymkolwiek co napiszę. Jak potem to czytam to dokładam coś nowego albo w ogóle zastępuje fragmenty nowymi rzeczami. ;]
Hehe byle tylko nie skracać. Obliczam już, że zamknę się w 450 tyś. znaków. Wiem, że szału nie ma, ale z drugiej strony nie planowałem epopei. Miało to być szybkie, wciągające i ciekawe. Taki skromny debiucik. :)

Co do beta testów to się wciąż zastanawiam. Zobaczymy jak wyjdzie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 17:19, A-cis napisał:

Gdyby posłał plik międy forumowiczów, to by wszyscy skopiowali i kto by wtedy kupił książkę? :-P

Ja, gdy się zobowiążę, to nie udostepniam bez zgody autora. A raz juz betatesterem opowiadania byłem i nikomu nie udostepniłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 17:30, HumanGhost napisał:

Co do beta testów to się wciąż zastanawiam. Zobaczymy jak wyjdzie. :)

A ta część "fantastyczna", to raczej SF czy fantasy? Bo jeżeli SF, to ja też bym się pisał na betatestera.
Oczywiście - tak jak Abi_Dalzim - bym się zobowiązał do nie przekazywania nikomu treści bez Twojej zgody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2012 o 09:53, A-cis napisał:

A ta część "fantastyczna", to raczej SF czy fantasy?


Zdecydowanie s-f, choć stanowi raczej tło ogólnych wydarzeń. Nie ma robotów ani laserów. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wierzaj mi, nie wysyłaj niczego do wydawnictwa przed udostępnieniem tego kilku innym osobom najpierw. nie jesteś obiektywny i nie widzisz problemów, a bezstronni czytelnicy mogą zauważyć je od razu. ty może szybko coś potrafisz i unikniesz kompromitacji i popsucia sobie reputacji.

swoją drogą 450tyś. znaków to strasznie maaaało. ja mam 190tyś. ponad i nawet do pierwszego punktu kulminacyjnego jeszcze nie doszedłem. nie potrafiłbym chyba napisać czegoś tak krótkiego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że 450tyś. to nie jest dużo. Ale z drugiej strony nigdy nie brałem długości jako priorytetu podczas pisania. Zawsze to było - ile wyjdzie, tyle będzie.
Może przy poprawkach coś dodam, może nie. Niemniej na pewno nie wskoczę na 500 tysięcy znaków. Będzie mało? Trudno. Byle chociaż było ciekawie. Nie kżdy przeciez może zostać pisarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2012 o 17:30, HumanGhost napisał:

Co do beta testów to się wciąż zastanawiam. Zobaczymy jak wyjdzie. :)


Zanim poślesz wydawnictwom, tak jak już parę osób doradziło, pokaż to paru osobom. Ale broń boże nie przyjaciołom, od nich nie otrzymasz żadnych wartościowych opinii zazwyczaj. Lepiej podrzuć tekst kilku znajomym którym możesz zaufać ale którzy nie będą mówić miłych rzeczy tylko dlatego że to twój tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja broń boże nie mówię, żeby brać długość za priorytet. mi po prostu zawsze wychodzą kolosy porośnięte wątkami pobocznymi i długimi opisami przeżyć wewnętrznych. lubię pisać dużo, ty nie, żaden sposób nie jest lepszy czy gorszy, wszystko i tak zależy od wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh tego się mogłem spodziewać - przeczytałem dziś pierwszy "podrozdział" moich wypocin i po zmianch jest o 1/3 więcej niż było dotychczas. ;]
Kurde, jak tak będę zmieniał to ni cholery nei skończę w wyznaczonym terminie.

Wiem, że będę musiał w końcu to komuś pokazać. Jedna osobę juz mam. Nad wami nadal sie zatanawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się