HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2012 o 22:28, darth_16 napisał:

Też właśnie znalazłem, ale gdzie indziej. Na allegro jest jednak taniej(i w pakiecie),

Taniej, to znaczy ile?
Ciekawi mnie ile przepłaciłem (bo kupowaałem co miesiąć numer czasopisma) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2012 o 12:50, darth_16 napisał:

Pakiet za 50 zł.

To taniej niż ja kupiłem. Tyle, że ja miałem do tego jeszcze miesięcznik więc per saldo się opłacało.

Dnia 20.03.2012 o 12:50, darth_16 napisał:

ps. a jak z jakością tego co tam piszą?

No cóż. Opisują to wszystko Amerykanie którzy mieli dostęp do źródeł. Jakości raczej kwestionować nie można. Tyle, że są to b. małe broszurki. Mają poniżej 100 stron formatu kieszonkowego (175 x 105 mm) przy czym połowa zawartości to zdjęcia i ilustracje.
Ale łącznie, to jest takie przydatne minikompendium wiedzy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś książkę pozwalającą zapoznać się z dzisiejszymi zagadnieniami w filozofii ? Przeczytałem już historię filozofii do 45'' i teraz szukam czegoś współczesnego. Przeglądam rożne księgarnie w internecie, ale nie mogę się zdecydować którą książkę wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś Wróżebną Machinę Terrego Goodkinda? Poziom jest mniej więcej tak,i jaki zaprezentował w sadze czy się trochę opuścił? Na kilku forach przeczytałem trochę opinii, ale nadal nie jestem pewien czy kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Poszukuję książki, której narracja prowadzonaby była z perspektywy bohatera.

Słowem, treść książki skupiałaby się nie tyle na samej akcji, ale też na psychice postaci, jej uczuciach, myślach. Od biedy, przykładem mógłby tu być Eragon, ale niekoniecznie interesuje mnie gatunek fantasy.
Narracja nie musi być pierwszoosobowa, ważne, aby pokazywała uczucia i myśli bohatera.

Jeśli znacie książki, które spełniają ten warunek i są warte uwagi, to wpisujcie ich tytuły - fabularnie sam ocenię, czy mi odpowiadają.

Z góry dzięki za każdą formę pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2012 o 16:11, Mohair napisał:

Poszukuję książki, której narracja prowadzonaby była z perspektywy bohatera.


Cykl o Inkwizytorze Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary
Żołnierze Kosmosu Heiinleina
Ślepowidzenie Petera Wattsa
trylogia o Eisenhornie Dana Abnetta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy gdziekolwiek mogę się dowiedzieć ile znaków ma dana książka? Chodzi o taki przykład i porównanie - ile znaków ma książka zawierająca tyle a tyle stron. Mniejsza o to jaka to by była książka czy książki. Byle to były powieści a nie, np. kucharskie. ;]
Jest w ogóle coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.03.2012 o 16:11, Mohair napisał:

Jeśli znacie książki, które spełniają ten warunek i są warte uwagi, to wpisujcie ich
tytuły - fabularnie sam ocenię, czy mi odpowiadają.


Czarna Kompania. Dodatkowo od tomu 7. zaczyna się więcej filozofii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś może czy książki C. Bukowskiego o harrym chinaski są bezpośrednio złączone fabularnie, że późniejsza jest kontynuacją wcześniejszej, czy może nie i mogę spokojnie zacząć od środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.04.2012 o 18:01, Asthariel napisał:

Cykl Igrzyska śmierci Suzanne Collins.


To nadaje się do czytania? Tzn, nie powoduje porażenia mózgu ani nic w tym stylu, jak "Zmierzch"? Przez ekranizację mam mam na temat tego cyklu trochę negatywne wrażenie... ;)

@Outlander-pro - szczerze, to chyba trafiłeś w dziesiątkę. Problem w tym, że ja ostatnio nie mam czasu na prawdziwe czytanie książki, głównie to robię w toalecie/autobusie/tramwaju, przez co lękam się, że "Lodu" nie pojmę w słuszny sposób i chyba na razie sobie odpuszczę.

Evertsen_Dante - Twoja propozycja wygląda niezmiernie ciekawie, poważnie ją przemyślę. Nie wiem, czy teraz zacznę ją czytać, czy później, ale już trafiła na moja listę rzeczy do przeczytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2012 o 23:26, Mohair napisał:

@Outlander-pro - szczerze, to chyba trafiłeś w dziesiątkę. Problem w tym, że ja
ostatnio nie mam czasu na prawdziwe czytanie książki, głównie to robię w toalecie/autobusie/tramwaju,
przez co lękam się, że "Lodu" nie pojmę w słuszny sposób i chyba na razie sobie odpuszczę.

W zasadzie słusznie, by to ugryźć i należycie przetrawić i cieszyć się tą intelektualną przygodą, jaką z pewnością jest czytanie tej powieści warto zadbać o odpowiednie warunki ... no i czytanie takiej cegły w autobusie może być nieporęczne :)

Dnia 02.04.2012 o 23:26, Mohair napisał:

Evertsen_Dante - Twoja propozycja wygląda niezmiernie ciekawie, poważnie ją przemyślę.
Nie wiem, czy teraz zacznę ją czytać, czy później, ale już trafiła na moja listę rzeczy
do przeczytania :)

Sam wałkuję Czarną Kompanię od jakichś 3 miesięcy, fajne czytadło, jeśli człowiek chce mieć coś mało wymagającego i przymyka na pewne głupotki oko i chce się związać za jakąś serią na dłużej, to polecam. Czytam teraz siódmy tom - cóż, filozofii to tutaj nie ma - tylko cholernie zaburzona chronologia wydarzeń, co trochę średnio mi się podoba. Murgen jako kronikarz nie jest zbyt dobry ... Już Skrzynka był lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się