SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

ewentualnie poszukaj sobie jakiś opony od Schwalbe, Hutchinson, Maxxis lub Geax w takim przedziale cenowym jaki podałeś. powinieneś coś dla siebie odpowiedniego znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się ostatnio nad jakimś "sportem" i padło na rower który chce zamówić w jednym ze sklepów internetowych. Poczytałem kilka poradników, poprzeglądałem oferty; w przedziale cenowym do ~1300zł znalazłem coś takiego: http://www.unibike.pl/fusion.html - wydaje się być dość porządnym rowerkiem - mam nadzieję, że sprawdzi się na asfalcie (bo po nim głównie chcę jeździć) ale także na leśnych ścieżkach "rowerowych" których w okolicy trochę mam i żal z nich nie korzystać (ewentualnie prosiłbym o inne modele w tym przedziale cenowym).

Chciałem się was koledzy zapytać o różne dodatki z rowerami związane. Co jest niezbędne (oprócz roweru, licznika i chęci) do przyjemnego startu przygody z rowerem? A może po prostu powinienem dać sobie spokój z zamawianiem osprzętu i kupić wszystko w jakimś porządniejszym sklepie rowerowym? Chociaż w takim przypadku bałbym się trochę, że przepłacę...

Nie mam znajomych rowerzystów których mógłbym się o to zapytać, a pytając na większych forach rowerowych na pewno się zniechęcę gardzącymi odpowiedziami rowerzystów dla których rower to całe życie. Ja chce jeździć kilka godzin tygodniowo, dla zdrowia i samopoczucia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 22:31, KrisK91 napisał:

Zastanawiałem się ostatnio nad jakimś "sportem" i padło na rower który chce zamówić w
jednym ze sklepów internetowych. Poczytałem kilka poradników, poprzeglądałem oferty;
w przedziale cenowym do ~1300zł znalazłem coś takiego: http://www.unibike.pl/fusion.html
- wydaje się być dość porządnym rowerkiem - mam nadzieję, że sprawdzi się na asfalcie
(bo po nim głównie chcę jeździć) ale także na leśnych ścieżkach "rowerowych" których
w okolicy trochę mam i żal z nich nie korzystać (ewentualnie prosiłbym o inne modele
w tym przedziale cenowym).


Myślę, że jak dla ciebie (początkującego) wystarczy. Unibike robi dobre rowery i spokojnie pojeździsz na nim kilka sezonów.

Dnia 06.04.2010 o 22:31, KrisK91 napisał:

Chciałem się was koledzy zapytać o różne dodatki z rowerami związane. Co jest niezbędne
(oprócz roweru, licznika i chęci) do przyjemnego startu przygody z rowerem? A może po
prostu powinienem dać sobie spokój z zamawianiem osprzętu i kupić wszystko w jakimś porządniejszym
sklepie rowerowym? Chociaż w takim przypadku bałbym się trochę, że przepłacę...


Ceny są różne. Najlepiej sprawdzić samemu. Ja tak robię i czasem coś kupię przez internet, a czasem w jakimś sklepie, że tak powiem stacjonarnym. Zależy jaka oferta, a i czasem się trafi na jakąś promocję lub wyprzedaż kolekcji.

Niezbędne są na pewno chęci i zapał. Jeśli złapiesz bakcyla na rower, to zobaczysz, że to studnia bez dna :P U mnie było tak, że kupiłem swój pierwszy rower za 1300 zł właśnie, a po pół roku zostało z niego tylko sztyca xD Wszystkie części stopniowo wymieniałem i dokupywałem :-) Łącznie dałem za modernizacje około 4000 zł ale nie żałuje żadnej złotówki, bo satysfakcja i przyjemność z jazdy jest bezcenna :-)

Dnia 06.04.2010 o 22:31, KrisK91 napisał:

Nie mam znajomych rowerzystów których mógłbym się o to zapytać, a pytając na większych
forach rowerowych na pewno się zniechęcę gardzącymi odpowiedziami rowerzystów
dla których rower to całe życie. Ja chce jeździć kilka godzin tygodniowo, dla zdrowia
i samopoczucia :)


Gardzącymi odpowiedziami? Nie wiem gdzie takie spotykałeś, ale ja od kilku lat uczestniczę w życiu największego polskiego forum rowerowego (linka nie podam, żeby mnie o reklamę nie oskarżono) i osoby tam piszące są bardzo pomocne i kulturalne. Będą wręcz zachęcać cię do zanurzania się w rowerowej pasji!

Pozdrawiam i życzę samej przyjemności z jazdy na najwspanialszym pojeździe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 22:31, KrisK91 napisał:

Chciałem się was koledzy zapytać o różne dodatki z rowerami związane. Co jest niezbędne
(oprócz roweru, licznika i chęci) do przyjemnego startu przygody z rowerem? A może po
prostu powinienem dać sobie spokój z zamawianiem osprzętu i kupić wszystko w jakimś porządniejszym
sklepie rowerowym? Chociaż w takim przypadku bałbym się trochę, że przepłacę...


Rowerek wygląda spoko, za tą cenę specjalnie niczego lepszego nie dostaniesz, chyba, że jakieś okazje. Jeśli chodzi o dodatki to- koniecznie pompka, tool z kluczami imbusowymi, łyżka do opon i łatki na dętki, przyda się też koszulka oraz spodnie rowerowe z pampersem i okulary rowerowe oraz koniecznie jakiś olej do łańcucha. Na początek to powinno styknąć, ja za pierwsze zakupy do bika płaciłem ok 400zł, niestety trochę trzeba wydać jeszcze, żeby zacząć się bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie a jestem zielony otóż pękła mi tylna oś i przy okazji jej wymiany wymieniam wianki i tu pytanie jak montować wianki? powyjmować te kulki czy włożyć w miseczkę razem z tym "rusztowaniem" w które są włożone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2010 o 23:30, Budo napisał:

Rowerek wygląda spoko, za tą cenę specjalnie niczego lepszego nie dostaniesz, chyba,
że jakieś okazje. Jeśli chodzi o dodatki to- koniecznie pompka, tool z kluczami imbusowymi,
łyżka do opon i łatki na dętki, przyda się też koszulka oraz spodnie rowerowe z pampersem
i okulary rowerowe oraz koniecznie jakiś olej do łańcucha. Na początek to powinno styknąć,
ja za pierwsze zakupy do bika płaciłem ok 400zł, niestety trochę trzeba wydać jeszcze,
żeby zacząć się bawić.


Zapomniałeś o jednej BARDZO ważnej rzeczy :P

O kasku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 18:40, Feno napisał:

O kasku!


Jak kto woli, ja jeżdżę bez. O tyle problem, że kask to drugie tyle co wymieniłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swój sezon rowerowy zacząłem tydzień temu wycieczką z Gdańska do Gdyni przez klif, naprawdę polecam, trzeba się trochę wdrapać z rowerem, ale jedzie się obok super widoków :} I jest tam chyba trasa do Downhillu.

Mam do Was pytanie o konserwację roweru. Nowy rower mam od października, ale jeździłem na nim zaledwie parę razy, w sumie mam około 100km dopiero, więc mam nadzieję że nic jeszcze nie schrzaniłem ;p Jaki olej kupić i jak często przecierać? Mógłby mi ktoś napisać, jak czyścić i konserwować rower po każdej przejażdżce, a jak raz na jakiś czas? Byłbym wielce wdzięczny.

Budo mógłbyś powiedzieć coś więcej o spodenkach z pieluchą? Mam Kross`a Level A6 więc ma on dość twarde i wąskie siodełko, tzw. stringi. Po kilku godzinach jazdy nie czułem tyłka. Może to by coś pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 19:41, Ambroo napisał:

Mógłby mi ktoś napisać,
jak czyścić i konserwować rower po każdej przejażdżce, a jak raz na jakiś czas? Byłbym
wielce wdzięczny.


Ja do łańcucha używam Rohloffa, całkiem fajna i wydajna oliwka. Z innych to Motorex Wet Lube. Łańcuch tak co 2-3 jazdy wypada nasmarować, zależy też jak długo i w jakich warunkach jeździsz.

Dnia 07.04.2010 o 19:41, Ambroo napisał:


Budo mógłbyś powiedzieć coś więcej o spodenkach z pieluchą? Mam Kross`a Level
A6 więc ma on dość twarde i wąskie siodełko, tzw. stringi. Po kilku godzinach jazdy nie
czułem tyłka. Może to by coś pomogło?


No gacie rowerowe z wkładką, co mam powiedzieć więcej :P
Idź na allegro, sport, rower, odzież i dodatki, spodenki i masz :)
W każdym sklepie rowerowym do kupienia. Imo mus na rower ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 19:48, Budo napisał:

Ja do łańcucha używam Rohloffa, całkiem fajna i wydajna oliwka. Z innych to Motorex Wet
Lube. Łańcuch tak co 2-3 jazdy wypada nasmarować, zależy też jak długo i w jakich warunkach
jeździsz.

generalnie to Rohloffem łańcuch sparuje się nawet co 300km. za często smarować nie polecam bo może to doprowadzić do oblepiania się napędu. warto dodać że jest to jeden z najlepszych (jeśli nie najlepszy) olej do łańcucha.

co do ciuchów rowerowych to spokojnie można teraz kupić takie w sklepach rowerowych. niestety z lepszymi markami jest już problem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 19:41, Ambroo napisał:

Budo mógłbyś powiedzieć coś więcej o spodenkach z pieluchą? Mam Kross`a Level
A6 więc ma on dość twarde i wąskie siodełko, tzw. stringi. Po kilku godzinach jazdy nie
czułem tyłka. Może to by coś pomogło?


Podepnę się pod odpowiedź :P
Jeżeli masz w okolicy sklep Decathlon, to wybierz się właśnie tam. Robią świetne ubrania na rower. Sam mam od nich koszulkę (oddychającą), oraz spodenki z wkładką i nie wyobrażam sobie jazdy bez nich ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 22:02, Feno napisał:

Robią świetne ubrania na rower.

powiedźmy sobie szczerze nie świetnie tylko przede wszystkim tańsze ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

świetne ubrania dla rowerzystów robią włosi(jeśli chodzi o "Lycre") czyli Santini, Nalini.... Jeśli chodzi o ubrania luźne to znakomite ale i nie tanie są spodenki Endury czy nieco bardziej przystępne cenowo Jeantex. Ale jeśli nie jesteś zbyt wymagający znakomicie sprawdzą się ubrania Accenta na codzienne treningi...

Jeśli chodzi o wkładki to moim zdaniem najlepsze użytkowo są wkładki DuPoint z Coolmaxu, można by rzec always cool, always dry, always fresh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.04.2010 o 22:24, Gregario napisał:

> Robią świetne ubrania na rower.
powiedźmy sobie szczerze nie świetnie tylko przede wszystkim tańsze ;]


Tańsze owszem. Ale świetne również. Sam byłem zaskoczony jakością tych ubrań. Polecam spróbować :-)
Wiadomo, że Fox, to to nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale raczej nie skorzystam :) bo mam aktualnie właśnie świetne włoskie ciuchy Nalini i Santini przy których ciuchy od b''twin czy innych producentów których nazwy nie pamiętam bo dawno nie byłem w Decathlonie wyglądają bardzo mizernie. zresztą mnie nie stać na kupowanie tanich rzeczy.
jeśli chodzi o ciuchy rowerowe to polecam stronkę --> www.bobshop.de wiem większość ciuchów jest droga ale niestety tyle właśnie kosztują dobre ciuchy na rower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 01:22, Ambroo napisał:

A te wkładki pod tyłek to można kupić osobno czy one są zamontowane w te spodenki? :D


Wmontowane na stałe niczym zbroja ;]

czaja24---> ja mam Accent ciuchy (spodenki, koszulka i rękawiczki)- jak za taką cenę to naprawdę dobre rzeczy, dość trwałe i w ogóle spoko. Wszystko kosztowało mnie jakieś 150zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie można kupić samej wkładki :) a przynajmniej ja czegoś takiego jeszcze nie widziałem bo niby po co? sam sobie wszyjesz ją w spodenki? :) tu zresztą masz zdjęcie pierwszych lepszych spodenek z pokazaną wkładką http://www.bikekatalog.pl/2010/ubiory/934/Rogelli.Madrid/ która jest wszyta na stałe. poza tym nie licz że będzie ci o wiele bardziej miękko w tyłek. wkładkę się czuje tylko podczas pierwszych minut jazdy później się o niej zapomina więc jak ma boleć tyłek to będzie bolał bo wkładka zasadniczo nie jest od tego aby było miękko w 4 litery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 15:53, Gregario napisał:

nie nie można kupić samej wkładki :) a przynajmniej ja czegoś takiego jeszcze nie widziałem
bo niby po co? sam sobie wszyjesz ją w spodenki? :) tu zresztą masz zdjęcie pierwszych
lepszych spodenek z pokazaną wkładką http://www.bikekatalog.pl/2010/ubiory/934/Rogelli.Madrid/
która jest wszyta na stałe. poza tym nie licz że będzie ci o wiele bardziej miękko w
tyłek. wkładkę się czuje tylko podczas pierwszych minut jazdy później się o niej zapomina
więc jak ma boleć tyłek to będzie bolał bo wkładka zasadniczo nie jest od tego aby było
miękko w 4 litery ;)

i tu się mylisz bo można co prawda ograniczone jest to do spodenek określonej marki i nie dotyczy obcisłych wdzianek ale jednak można. Po za tym jedną z funkcji wkładki jest właśnie komfort naszych dup, aż się boję pomyśleć co by było gdybym musiał przejechać 60km na moim Selle Italia SLR XP bez wkładki... A że na początku dupa boli.....poboli i przestanie... i nie ważne czy się jeździ na desce czy kanapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się