SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 26.05.2010 o 22:02, Budo napisał:


DZieki za odp. Kurcze ale niestety nie wysupłam 1300 zł,nie ma szans. Ale załóżmy ze decydowałbym sie na ten ostatni model,to co wnim jest lepszego np.od tej meridy ktora ja wkleiłem?
I tak jak pisałem wczesniej potrzebowłbym rower do na jeden dwa wypady tygodniowo głównie po scieżkach w miescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wydania bym miał

Dnia 26.05.2010 o 20:53, DuduTutu napisał:

ok 1000 może to być 1000 może być wiecej. Tak jak pisałem wcześniej wolałbym żeby był
to mtb niż trek.


Ja zrobiłem w następujący sposób.Kupiłem około 6-7 lat temu rower Giant GSR Alu FS (więcej napisów na nim nie ma, więc chyba jest to nazwa modelu). Wybór został podyktowany przede wszystkim odpowiednimi dla mnie proporcjami ramy. Przy dobrej długości, inne były za wysokie, przy dobrej wysokości, za krótkie.Ja sam, dość długi jestem. Chodziło mi o wygodną pozycję, ponieważ od czasu do czasu jeżdżę "po płaskim". W każdym razie, opisany sprzęt, po krótkiej przymiarce, bardzo mi podpasował. Koszt około 1100 zł. Niestety, osprzęt był dość słaby, o czym zresztą od razu wiedziałem, więc po bardzo krótkim użytkowaniu, zainwestowałem kolejne(już dokładnie nie pamiętam) ~ 300-400 złotych, co zrobiło z mojego pojazdu całkiem niezły sprzęcik. Obecnie, po intensywnym, 6-7 letnim eksploatowaniu, planuję dokonać kolejnej zmiany przełożeń i zębatek. Dodatkowo prawdopodobnie zmienię koła, bo nowe zębatki do starych chyba nie będą pasowały, no i oczywiście łańcuch. Koszt 500-600 zł.
Opisałem to wszystko dość dokładnie po to, aby udowodnić, iż chyba najważniejszym przy zakupie roweru elementem, jest porządna, mocna i lekka rama. Na tej bazie, możesz później dokonywać zmian, co pozwoli na przestrzeni lat rower ulepszać za bardzo przyzwoite pieniądze, a i przy zakupie, nie musisz od razu wydawać zbyt wielkiej kwoty.

Nie znam się na tym a gdy szukam roweru to patrzę głownie na skok przedneigo

Dnia 26.05.2010 o 20:53, DuduTutu napisał:

amorka bo przy przejezdzaniu przez krawerznik nie lubię gdy bije po łapach.


W MTB skok przedniego"amorka", to najczęściej chyba 80 mm. Więcej wcale nie musi oznaczać lepiej.

PS.
Dyskusja, jak zauważyłeś, nie dotyczyła tylko Twojego pytania. Rozmowa o traktorach i interpunkcji była nie mniej ciekawa. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś i jutro odbędą się świetne etapy kolarskiego wyścigu Giro d''Italia. dziś kolarze będą podjeżdżali pod słynny czy nawet legendarne kolarskie podjazdy Apricę i Mortirolo. pod Apricę kolarze podjadą dwa razy a pod Mortirolo raz. w sobotę natomiast zaplanowany jest podjazd pod kolejny legendarny podjazd Gavię który będzie liczył ponad 20km. jednak ze względu na trudne warunki atmosferyczne na tym szczycie (pewnie leżący śnieg) rozważana jest zmiana trasy :/ po tych etapach wyjaśni się kto wygra tegoroczne Giro chociaż w niedzielę odbędzie się czasówka w Weronie która oficjalnie zakończy Giro.
jeśli ktoś chce sobie obejrzeć profile tych etapów to podaję linki:
etap dzisiejszy --> http://www.gazzetta.it/Speciali/Giroditalia/2010/pdf/altimetrie/alt_19.pdf
etap sobotni --> http://www.gazzetta.it/Speciali/Giroditalia/2010/pdf/altimetrie/alt_20.pdf
i dwa zdjęcia Mortirolo
http://www.climbbybike.com/mountainpictures/Mortirolo_2.jpg
http://www.petersfietssite.nl/dolomieten/mortirolo.jpg
będzie się dziś działo :)

transmisję można oczywiście obejrzeć na kanale Eurosport dziś i jutro w godzinach 15.30 - 17.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 18:40, DuduTutu napisał:

Przepatrzyłem kilkanascie sklepów rowerowych i znalazłem cos takiego co o tym sadzicie
??
http://www.mudserwis.com/rower-jamis-trail-x2-czarno-szary-2010-p-1112.html?osCsid=75b28e8782aba24e420a206610ca71f4


Jak dla mnie lipa, w tej cenie roweru z tarczówkami nie ma sensu brać, bo nie będą działać jak należy i wróżą tylko problemy. Osprzęt kiepski... no i wysoka waga, może być jeszcze wyższa niż tam podali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2010 o 18:40, DuduTutu napisał:

Przepatrzyłem kilkanascie sklepów rowerowych i znalazłem cos takiego co o tym sadzicie ??
http://www.mudserwis.com/rower-jamis-trail-x2-czarno-szary-2010-p-1112.html?osCsid=75b28e8782aba24e420a206610ca71f4


Odradzam. Cena nie jest adekwatna do tego co dostaniesz. W porównaniu chociażby do tego co podawał Budo w postach wyżej to straszna lipa. Hamulce co się posypią jak będziesz próbował ostrzej pojeździć. Sam się zastanawiałem czy brak tarczowe czy V-breaki. Rower za 1200zł z V-breakami będzie się znacznie lepiej spisywał niż z tarczowymi. Bo za tą cenę V-breaki dostaniesz świetna a tarczówki najtańsze i zawodne.
Chociażby te modele Krossa w linkach wyżej są o niebo lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja to sie strasznie nie znam xD tak sie jarałem tym rowerkiem a tu taka kicha :P Chyba sie zdecyduje na Kross Hexagon V4 znalazłem fajny w limitownej wersji na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 16:52, DuduTutu napisał:

Kurde ja to sie strasznie nie znam xD tak sie jarałem tym rowerkiem a tu taka kicha :P
Chyba sie zdecyduje na Kross Hexagon V4 znalazłem fajny w limitownej wersji na allegro.


Taki za 8 stów? Szału nie robi, ale będzie jeździł, całkiem spoko widelec jak na cenę. W takiej cenie naprawdę brałbym tego Schwinna, którego wrzucałem wyżej zielonego, góruje osprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 16:52, DuduTutu napisał:

Kurde ja to sie strasznie nie znam xD


http://www.wrower.pl/kupowanie/index.php
http://www.rower.com/archiwum.php?art=1239

Poradniki, które ja przestudiowałem przed zakupem roweru. Warto było, bo wybrałem super sprzęt za rozsądne pieniądze i nie dałem się naciąć na lipe, np. tanie hamulce tarczowe.
Polecam przeczytać i wtedy ewentualnie jeszcze pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to ja chyba prędzej wybrałbym jakiś rowerek czeskiego authora które też szału nie robią ale wydają mi się solidniejsze :) www.velo.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 20:15, Budo napisał:

Co to w ogóle jest...


Masakra na kołach!

Rozumiem ideę brania roweru z dobrą ramą i kulejącym osprzętem, ale jakość tego roweru (rama hi-ten + osprzęt z makrokesza) w porównaniu do konkurencji... porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to miałem na myśli ogólnie rowery authora a nie konkretnie model odpowiadający cenowo twojej wcześniejszej propozycji :) ja osobiście to wolałbym trochę dołożyć do powiedzmy 1500zł i mieć rower na o niebo lepszej ramie np. Specialized. ale to już wtedy trzeba jeździć na rowerze bo do chodzenia z rowerem i gadania z kumplami to każdy jest dobry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 16:42, HumanGhost napisał:

za 1200zł z V-breakami będzie się znacznie lepiej spisywał niż z tarczowymi. Bo za tą
cenę V-breaki dostaniesz świetna a tarczówki najtańsze i zawodne.
Chociażby te modele Krossa w linkach wyżej są o niebo lepsze.


w rowerze za 1200zł to v-breaki dostaniesz co najwyżej dostateczne... a tarczówki dostaniesz co najwyżej o takiej sile hamowania jak v-breaki(o hydraulice to można tylko pomarzyć) po prostu w tanim rowerze zawsze będzie tani lub bardzo tani osprzęt... i nic się na to nie poradzi. A czy będą to V-breaki tektro, promax, shimano czy inny wynalazek to nie ma znaczenia w tej cenie, dobre V-breaki też niestety dobrze kosztują wystarczy zerknąć na Avidy SD7(około 200zł) lub Shimano XT(podobna cena jak Avid).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ale doradzamy koledze, który ma koło tysiaka do wydania, w tej cenie branie Authora to pomyłka... hi-ten rama mnie w ogóle rozwaliła, nie wiedziałem, że ktoś jeszcze takie coś robi. Stalowe ramy są spoko, ale dobre kosztują, a nie są teraz popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 22:40, Budo napisał:

Ale doradzamy koledze, który ma koło tysiaka do wydania

przy cenie 1499zł to jeszcze w dół się zaokrągla ;P a co do ram stalowych to są one już przeżytkiem i nie są popularne ze względu na gorsze właściwości stali w porównaniu do innych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2010 o 22:56, Gregario napisał:

co do ram stalowych to są one już
przeżytkiem i nie są popularne ze względu na gorsze właściwości stali w porównaniu do
innych materiałów.


Nie do końca prawda, stal ma swoje ogromne zalety. Nie jest popularna, po prostu tanie ramy lepsze są aluminiowe, dobra stalowa rama będzie kosztować. Mój brat samodzielnie zaprojektował i zlecił wykonanie stalowej ramy, jeździ na niej już sporo czasu i jest mega zadowolony, rama jest bardzo lekka i dobrze amortyzuje. Tylko, że za takie coś trzeba zapłacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

największą zaletą stali jest jej niska cena i dobre tłumienie drgań. minusami oczywiście są duży ciężar właściwy i duża podatność na korozje. poza tym jakbym miał już się bawić w metalowe drogie ramy to na pewno szybciej wybrałbym tytan który jest sporo lepszy od stali. w końcu nie na darmo przed erą włókna węglowego był uważany za materiał przyszłości jeśli chodzi o produkcje ram rowerowych. aluminium to głównie dzięki niskiemu ciężarowi właściwemu i dużej sztywności jest popularne. no i też lepsza rama aluminiowa nie jest tania :) ale jak ma się już kasę to się inwestuje w włókno węglowe które jako materiał konstrukcyjny jest rewelacyjne (żeby nie napisać bezkonkurencyjne). tylko jeszcze stosunkowo drogie ale szybko tanieje :) bo wystarczy obserwować tańsze rowery i widzi się że z roku na rok coraz więcej elementów z włókna węglowego mają.
powiem ci szczerze że ja jakbym jeździł na zaprojektowanej przez siebie ramie to też bym był mega zadowolony. nawet bym nie zwracał uwagi na to że coś jest z nią nie tak i że coś można by w niej byłoby zmienić itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, czy ten zacisk jest na linki? http://www.mudserwis.com/zacisk-hamulca-tarczowego-shimano-slx-2009-brm665-przod-p-256.html
A przy okazji, to co nim sądzicie? Domyślam się że jest to niższa półka, ale ma być to rozwiązanie tymczasowe, więc do tego chyba się nadaje ;).
PS. I jeszcze jedno, pewnie oczywiste, pytanie. Czy ten zacisk posiada od razu klocki, czy trzeba je dokupywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2010 o 14:46, Dark_ziom napisał:

Witam. Mam pytanie, czy ten zacisk jest na linki? http://www.mudserwis.com/zacisk-hamulca-tarczowego-shimano-slx-2009-brm665-przod-p-256.html
A przy okazji, to co nim sądzicie? Domyślam się że jest to niższa półka, ale ma być to
rozwiązanie tymczasowe, więc do tego chyba się nadaje ;).
PS. I jeszcze jedno, pewnie oczywiste, pytanie. Czy ten zacisk posiada od razu klocki,
czy trzeba je dokupywać?


Zacisk na linki, klocki posiada. Co do jakości - dawniej tarczówki mechaniczne Deore były naprawdę niezłe pod względem jakości. Tu masz wyższą grupę. Sam nie używałem, więc ocenić nie mogę.
To tymczasowe rozwiązanie jest na miesiąc, czy parę lat? :) Pamiętaj że musisz jeszcze tarcze dokupić. Osobiście nie widzę sensu montowania tarczówek mechanicznych w rowerach XC.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się