SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Dnia 03.08.2009 o 13:32, Budo napisał:

/.../

Kup łatki (byle nie samoprzylepne) ;]
Niektórzy tak mają, mój brat przebija dętki na potęgę, też nie wie czemu. Może jeździsz
po prostu bardzo agresywnie i w trudnym terenie, co zwiększa ryzyko przebicia. Ja jeżdżę
sobie spokojnie po lesie i praktycznie gum nie łapię wcale. Inna opcja- masz za słabo
napompowane koła i przy cieższej jeździe dobijasz dętkę do obręczy- raz właśnie sobie
tak dętkę przebiłem.


Wątpie, żebym jeździł agresywnie. Oprócz tych trzech przebitych dętek nie przebiłem wcześniej żadnej mimo, że jeżdże dość dużo. Poza tym używam obecnie innego roweru i z dętką nie dzieje się nic.

A co do napompowania kół, to jestem w tej sprawie przeczulony i przed każdym wyjazdem sprawdzam, czy jest odpowiednio dużo powietrza. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2009 o 13:32, Budo napisał:

Inna opcja- masz za słabo napompowane koła i przy cieższej jeździe dobijasz dętkę do
obręczy- raz właśnie sobie tak dętkę przebiłem.

ja o takich przypadkach jeszcze nie słyszałem tylko o zupełnie odwrotnych jak za mocno napompuje się dętkę to łatwiej ją przebić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wielu rzeczy w zyciu probowalem to dlaczego by nie sprobowac downhillu/dirtu ;) chce kupic rower niedrogi, do 2k.. kolega mi polecal rowery firmy NS, a nie mam zamiaru sie bawic w skladanie, chce kupic cos gotowego.. moze byc uzywany ;]
any ideas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko...
Zastanawiam się nad kupnem nowego rowera i nie wiem czy nie kupić BMX''a. Ostatnio wszyscy moi kumple kupują BMX''y.
Chciałbym zapytać czy w mojej sytuacji w małym mieści z licznymi wzniesieniami i pagórkami oraz polnymi drogami lepiej kupic normalny rower górski czy BMX''a.
Oraz którą firmę wybrać, która jest dobra i niedroga ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 18:43, 1096 napisał:

Pytanko...
Zastanawiam się nad kupnem nowego rowera i nie wiem czy nie kupić BMX''a. Ostatnio wszyscy
moi kumple kupują BMX''y.
Chciałbym zapytać czy w mojej sytuacji w małym mieści z licznymi wzniesieniami i pagórkami
oraz polnymi drogami lepiej kupic normalny rower górski czy BMX''a.
Oraz którą firmę wybrać, która jest dobra i niedroga ???

stary, nie bierz b,x tylko dlatego ze ktos go tak kupil. wybierz rower odpowiedni dal siebie. jezeli czesto jezdzisz, po wertepach i polnych drogach, to kup gorala. a jak chcesz skakac na rampach i robic wygibasy na rowerze, to kup bmx. na bmx raczej ciezko jezdzic gdzies dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie trochę z innej beczki - czy pora roku ma wpływ (a jeśli ma, to jaki) na ceny rowerów? Czy np zimą rowery są tańsze, czy też w ogóle nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:12, rob006 napisał:

To ja mam pytanie trochę z innej beczki - czy pora roku ma wpływ (a jeśli ma, to jaki)
na ceny rowerów? Czy np zimą rowery są tańsze, czy też w ogóle nie ma to znaczenia?

Jasne, że ma ja swojego kupiłem o prawie 50 % mniej w listopadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:40, Sebo7 napisał:

Jasne, że ma ja swojego kupiłem o prawie 50 % mniej w listopadzie.


Niektóre rowery to i latem mają -50%, taki chłyt marketingowy :P. Bardziej zależy mi na informacji, czy wiosną ceny rowerów idą w górę, czy pozostają już na tym samym poziomie, bo zimą rower i tak raczej nie będzie mi potrzebny, więc nie wiem czy warto zamrażać swoje fundusze kupując wtedy sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 19:12, rob006 napisał:

To ja mam pytanie trochę z innej beczki - czy pora roku ma wpływ (a jeśli ma, to jaki)
na ceny rowerów? Czy np zimą rowery są tańsze, czy też w ogóle nie ma to znaczenia?

tak cena roweru zależy od tego kiedy go kupujesz tak np. na jesieni rowery są dużo tańsze bo są to końcówki kolekcji i sprzedawcy chcą się ich pozbyć. na wiosnę co prawda można jeszcze znaleźć tańsze rowery (niedobitki z kolekcji z poprzednich lat) ale już zdecydowanie jest więcej droższych bo najnowszych rowerów z danego roku. więc jak generalnie można zauważyć są dwie szkoły kupowania rowerów. albo pod koniec sezonu gdy są obniżki albo na początku sezonu gdy sprzęt jest najnowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2009 o 22:35, rob006 napisał:

Niektóre rowery to i latem mają -50%, taki chłyt marketingowy :P

Rzadko i zazwyczaj to pozbycie się starego rocznika, żeby zrobić miejsce na nowy. Tak jest też z grami.
>. Bardziej zależy mi

Dnia 04.08.2009 o 22:35, rob006 napisał:

na informacji, czy wiosną ceny rowerów idą w górę,

Hmm raczej nie.

Dnia 04.08.2009 o 22:35, rob006 napisał:

czy pozostają już na tym samym poziomie,
bo zimą rower i tak raczej nie będzie mi potrzebny, więc nie wiem czy warto zamrażać
swoje fundusze kupując wtedy sprzęt.

Ja jak kupiłem swój na końcu listopada to jeździłem całą zimę, po lodzie, śniegu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 09:27, mariowsad napisał:

kto kupuje na zime rower?

Nie na zimę tylko w tym okresie kupiłem bo była promocja ...
>:P ja tam kupiłem pare miesięcy temu gianta i jestem z niego

Dnia 05.08.2009 o 09:27, mariowsad napisał:

bardzo zadowolony może wytzryma ze dwa lata

Tylko dwa ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 09:27, mariowsad napisał:

kto kupuje na zime rower? :P ja tam kupiłem pare miesięcy temu gianta i jestem z niego
bardzo zadowolony może wytzryma ze dwa lata


mój Giant ma juz 14 lat i jeszcze się trzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie śmigam na bmx, a raczej śmigałem. Ból kolan mnie zniechęcił na jakiś czas. Po kilku dnich wróciłem, wszystko ładnie.. próbuję grinda - feebl. Wszyło, no to następnie smith = wygięty sprocket, łańcuch w poszedł się jeb*ć no i dętka przebita. No i teraz nie jeżdze, nie chce mi się tego robic, prostowć, łatać itp.

Pozdrawiam wszystkich rowerzystów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.08.2009 o 11:51, mariowsad napisał:

kto kupuje na zime rower? :P

wyobraź sobie że w zimę też można jeździć na rowerze i przynosi to sporo frajdy. ale podejrzewam że chodziło tobie o zakup roweru w zimę. co w cale nie jest głupim pomysłem zważając na to że właśnie w zimę rowery są najtańsze

Dnia 05.08.2009 o 11:51, mariowsad napisał:

:) ja śmigam na rowerku baardzo intensywnie w te wakacje zrobiłem już ponad 1200kilometrów

i czym się tu chwalić ja nie wiem kiedy byłem ostatni raz na rowerze a mam w tym sezonie już ponad 2k km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to prawda bo na lato przywożą nowe modele rowerów i w całkiem innych cenach...

a ja sobie podrózujepo sląsku z znajomymi przeważnie w weekendy na kilka dni... teraz chcemy jechać na rowerkach do kolegi na wieś a to kawałek jest więc się rozgrzewamy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy rower tylko z przednim amorem (rama ns metropolis) bedzie sie dobrze sprawowal u poczatkujacego downhillowca ? bo to rower glownie na dirt/street, a mnie dh raczej kreci, a nie mam 4k na ns core..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2009 o 12:10, Zauri napisał:

czy rower tylko z przednim amorem (rama ns metropolis) bedzie sie dobrze sprawowal u
poczatkujacego downhillowca

Tak
>? bo to rower glownie na dirt/street, a mnie dh raczej kreci,

Dnia 06.08.2009 o 12:10, Zauri napisał:

a nie mam 4k na ns core..

Hmm nie wiem czy to dobry pomysł bo ten rower jest faktycznie na dirt/street hmm, a jaki rozmiar ramy ? bo te ns''y to często malutkie mają, a to na dh raczej nie podejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się