SiniS

Rower - temat dla maniaków rowerowych

3156 postów w tym temacie

Z V-beake''ami to jest tak że jeżeli kupisz tani to materiał z jakiego będą wykonane szczotki hamujące będzie taki że w kiepskich warunkach będzie ciężko zahamować. Zmiana temperatury na zdecydowanie wyższą albo niższą też bardzo zmieni możliwości manewrowania tymi hamulcami. Poza tym większości tanich v-breaków nie da się dobrze wyregulować i same sie często rozregulowują a jak koło jest trochę scentrowane to mogiła. Dlatego warto kupić jeżeli już to drożesze hamulce. Poza tym vbreaki w cale nie psują tak bardzo obręczy. Moge zagwarantować że prędzej koło scentruje sie z innych powodów zanim zdążysz go zajechać hamulcami ;P. Nawet jeżeli ma sie koła bardzo dobrej jakości. Oczywiście lepszym rozwiązaniem są hamulce tarczowe ale moim zdaniem tylko hydrauliczne. Mechaniczne raczej są poronionym pomysłem. Niestety jednak dobre hamulce hydrauliczne są nieporównywanie droższe z dobrymi vbreakami więc gdybym miał wybierać to wybrał bym vbreaki bo szkoda by mi było kasy na hydrauliki. Dobre vbreaki poradzą sobie nawet w błocie i wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 17:54, TetraGramaton napisał:

...weź wmyśl przykład - liczenie na palcach i komputer, będzie lepszy na popracie twojej
tezy :P

taki przykład może bym i napisał jeśli zamiast o hamulcach typu V-brake pisałbyś o hamowaniu nogami :)

Dnia 07.06.2009 o 17:54, TetraGramaton napisał:

P.S> takich ludzie którzy nie mają racji i jeszcze traktują innych nisko to mam ochote
nie zabić tylko tak porządnie wyszczelać po ryju aby uświadomili sobie swoją głupote
i ograniczenie.

a co jesteś masochistą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 23:17, Villq napisał:

Poza tym vbreaki w cale nie psują tak bardzo obręczy.

No to zależy od obręczy, bo np. w bmx''ach widziałem już kilka ładnie zdartych, przez v-break'i.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 00:23, master962 napisał:

a co jesteś masochistą?

Nie, ale jak z małym upartym dzieckim,
nie przywalisz - nie zrozumie


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 16:29, Budo napisał:

Primo ile masz kasy? Jak koło tysiaka, to polecam Ci mój wybór:

To skomplikowane... Zależy, w sumie to tak powyżej tysiąca trochę, ale dwóch nie chce przekraczać. Tak bym powiedział.
I jak już pisałem - nie wiem czy na moje jeżdzenie (pisałem Ci ile jeżdże) opłaca się wydać np 1500 złotych, a nie 800?

Dnia 07.06.2009 o 16:29, Budo napisał:

Ma dobre komponenty i jest bardzo wygodny. Wada to duży ciężar i dość słabe koła (te bolączki można > rozwiązać wymieniając koła, bo to one właśnie są takie ciężkie :)).

Więc co to za "dobre komponenty"? Wady które wymieniłeś są moim zdaniem dość ważne, a zalet nie ma konkretnych.

Dnia 07.06.2009 o 16:29, Budo napisał:

ps. czemu akurat "przerzutki" shimano chcesz?

Słyszałem, że najlepsze i trzeba zwracać na to uwagę.

Czy ja wiem czy niczego dobrego nie znajdę w lepszej cenie... Budo, dobrze znasz się na rowerach, że tak twierdzisz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 12:15, Vaxinar napisał:

Więc co to za "dobre komponenty"? Wady które wymieniłeś są moim zdaniem dość ważne, a
zalet nie ma konkretnych.


Napisałem, że jest wygodny, ma dobrą geometrię- to ważne, bo niestety sporo ram nie powala pod tym względem. Jeśli chodzi o komponenty to przede wszystkim napęd srama- przerzutki i manetki X-7 to dobry sprzęt, w tej cenie nie znajdziesz żadnego roweru z takim napędem (odpowiednik Deore/LX), do tego kaseta sram i korba Truvativ, support też Truvativ. Hamulce i klamki Tektro szału nie robią, ale sprawują mi się dobrze. Widelec RST Gila SL szału nie robi, ale działa- 100 mm, blokada skoku, jakieś tłumiki olejowe nawet ma. Zresztą po co ja to piszę, wrzuciłem Ci linka wyżej z pełnym opisem Oo

Dnia 08.06.2009 o 12:15, Vaxinar napisał:

Słyszałem, że najlepsze i trzeba zwracać na to uwagę.


Jak kto woli, sramom nic nie brakuje, a przeważnie są tańsze. Jeśli chodzi o napęd, to można kombinować z różnych firm, Shimano na przykład robi dobre korby, łańcuchy i kasety (szczególnie wyższych grup). Z kolei Sram ma świetne manetki i przerzutki.

Dnia 08.06.2009 o 12:15, Vaxinar napisał:

Czy ja wiem czy niczego dobrego nie znajdę w lepszej cenie... Budo, dobrze znasz się
na rowerach, że tak twierdzisz? :)


Szukałem roweru dla siebie dokładnie i wnikliwie, przecież nie kupiłbym, jeśli bym nie uważał, że to dobry wybór. Przerzuciłem allegro, sklepy internetowe, szukałem też używek i na nic lepszego nie natrafiłem za taką kasę. Poszukaj sam i zobacz.
Czy się znam na rowerach? Coś tam wiem, poza tym pomagał mi brat, który jest dobrze zorientowany i jeździ od wielu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Aha, dodam jeszcze, że duża waga to bolączka wszystkich tanich rowerów, a większość sklepów podaje zaniżoną wagę, lub nie podaje wcale, w przypadku tanich modeli. Mój waży 14,6kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro ześ się doradzał to ok.
Nie byłem przekonany do tych "sramów", ale skoro sobie chwalisz.

No nic, narazie nie kupuje, będę kupował to może to kupie a może spytam.
A co do tych moich kół co pytałem - radzisz dętki wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 16:36, Vaxinar napisał:

No nic, narazie nie kupuje, będę kupował to może to kupie a może spytam.


To są zeszłoroczne modele, raczej szybko będa schodzić, bo nowy kosztuje 2300zł ^^

Dnia 08.06.2009 o 16:36, Vaxinar napisał:

A co do tych moich kół co pytałem - radzisz dętki wymienić?


Myślę, że to wina dętek, ale może niech ktoś się jeszcze wypowie, bo sam takiego problemu nigdy nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 12:27, Budo napisał:

Szukałem roweru dla siebie dokładnie i wnikliwie

Świetne używane rowery są w Krakowie, tylko nie wiem czy oni robią sprzedaż wysyłkową.

A dokładnie jaka cena ? Pewnie góral ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 17:32, TetraGramaton napisał:

Świetne używane rowery są w Krakowie, tylko nie wiem czy oni robią sprzedaż wysyłkową.


Zastanawiałem się nad używką, ale w sumie wybrałem nową maszynę. To jednak jest pewniejsze.

Dnia 08.06.2009 o 17:32, TetraGramaton napisał:

A dokładnie jaka cena ? Pewnie góral ?


ale chodzi Ci co ja kupiłem? Już milion razy tego linka dawałem ;]
http://www.allegro.pl/item645875838_schwinn_m...polecam.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proooblem ;d

dotyczy on przedniego hamulca w rowerze unibike underground zone two. podczas montazu roweru, chcialem zalozyc przednie kolo, lecz tarcza hamulca bardzo ciezko wchodzi pomiedzy klocki. a jak juz wejdzie to caly czas ociera sie o nie. tak nie powinno byc. probowalem regulowac, ale marnie mi idzie. jakies pomysly? hamulce to Avid Juicy 5, tarczowe, hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam sobie zamiar kupić rower i znalazłem taką ofertę - http://www.allegro.pl/item660885057_rower_northtec_vikingstood_2009_alu_nowy.html

Na innych aukcjach kosztuje on 1059zł ( http://www.allegro.pl/item653231267_rower_northtec_vikingstood_db_26_zlozony.html - tu jest aukcja tego roweru może trochę bardziej przejrzysta). Co sądzicie o tym rowerze? Warto go zakupić? Generalnie zobaczyłem, że ma przerzutki tarczowe z przodu i z tyłu i to mnie do niego przyciągnęło a jak jeszcze zobaczyłem jego wygląd to się... napaliłem. Tylko tak - oceniać rower po wyglądzie? Chciałbym, że ktoś kto się bardziej zna doradził czy warto, czy przerzutki są porządne, czy hamulce w porządku itd.

Jeszcze się zastanawiam nad Krossem V6 z tym, że na allegro jest np. za 1100zł (droższy o 200zł) ale kolorek nie za bardzo odpowiada a jak jest ładny to rama nie dla mnie) a jeżeli za dużej różnicy nie ma pomiędzy krossem v6 a tym rowerem no to wtedy wezmę ten tańszy bo nie dość, że tańszy to jak dla mnie ładniejszy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Masakra, nie wierzę zbytnio w podaną tam wagę, poza tym osprzęt z tej najniższej półki i lipne hamulce. Nie bierz taniego roweru z tanimi, mechanicznymi tarczówkami, bo będziesz z nimi miał same problemy. Odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2009 o 14:07, Budo napisał:

Masakra, nie wierzę zbytnio w podaną tam wagę, poza tym osprzęt z tej najniższej półki
i lipne hamulce. Nie bierz taniego roweru z tanimi, mechanicznymi tarczówkami, bo będziesz
z nimi miał same problemy. Odradzam.


Jak wpisuję dany osprzęt z tego roweru w allegro to wyskakują same rowery po ok 1000zł.
A co sądzisz o krossie V6 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2009 o 14:11, crash807 napisał:

Jak wpisuję dany osprzęt z tego roweru w allegro to wyskakują same rowery po ok 1000zł.


I czy to znaczy, że to dobry osprzęt? Nie.

Dnia 13.06.2009 o 14:11, crash807 napisał:

A co sądzisz o krossie V6 ?


Taki? http://www.allegro.pl/item650771734_kross_hexagon_v6_17_wysylka_w_cenie_okazja.html
Znacznie lepiej, ale hamulce i tak lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2009 o 16:48, Budo napisał:

Myślę, że to wina dętek, ale może niech ktoś się jeszcze wypowie, bo sam takiego problemu nigdy nie miałem.


Wymieniam, ale znów po radę.
1. Na co zwracać uwagę prócz - co oczywiste wielkości?
2. Lepiej samemu brać sie za wymienianie jeśli ostatni raz robiło się to w wieku 12 lat z ojcem? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje kupna.
Trochę rozpuść klocek ( tylko nie naciśnij klamki od hamulca, gdy nie ma tarczy pomiędzy klockami, bo zapowietrzysz hamulec !! ), wtedy włóż koło. Na początku będzie ocierać, bo muszą się dotrzeć.
PS Taki urok tarczówek bardzo dobrze hamują, a w zamian zgrzypią itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się