Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

600 tysięcy dolarów za cztery filmy

62 postów w tym temacie

Wracajac do cen filmow to widzialem kiedys w empiku wszystkie Bondy jakie do tej pory wyszly na DVD. Taki pak w metalowej skrzynce za bagatela 1200 pln. Niewiele osob, nawet maniacy sa w stanie wybulic taka kwote za jednym razem na filmy. Fakt, ze to 20 filmow i jakby liczyc po 100 pln za kazdy to by bylo 2000 pln, ale kto z was wszedl by do empiku wzial taka paczuszke Bondow, podszedl do kasy i zaplacil za to 1200 pln?? :D Przeciez za 1200 to juz mozna miec byle jakie, ale kino domowe albo jakis slabszy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 14:56, Shadow Raziel napisał:

TobiAlex masz racje z tym piratem bo wszyscy ci ludzie myślą że pirat to taniej a tak naprawde przepłacają bo nigdy nie
wiadomo co może być na płyce a paragonu nie masz i reklamacji też no i ceny bo przecierz można poczekać te kilka lat i kupić
gre za 150 zł za 20 zł i oczywiście oryginał.


No, ja na Diablo 2 już 3 lata czekam - wreszcie doczekałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmy *są* za drogie. Nasi idiotyczni dystrybutorzy wychodzą z założenia "DVD jest nowsze niż VHS? To przywalimy dwa razy wyższą cenę, niech Kowalski myśli, że to nowsza, droższa technologia", podczas gdy koszt produkcji płytki DVD i jej opakowania jest znacznie niższy niż VHS''a (obecnie chyba każdy film ma większy nakład na DVD niż VHS, opakowań także produkuje się znacznie więcej), ale wystarczy przyrównać koszt dla zwykłego śmiertelnika - VHS - ok. 10zł, DVD-R - ok. 3zł. Oczywiście, nijak się to ma do masowej produkcji, tam koszta są wielokrotnie niższe, ale ogólny zarys proporcji pozostaje.
O dystrybutorach gier złego słowa powiedzieć nie mogę. Zdają sobie sprawę, że ściągalność kar za piractwo jest w naszym kraju bliskie zeru, wiedzą, że lepiej obniżyć cenę.
Inaczej sprawa się ma do pewnej firmy z redmond, która za dziurawe i niestabilne coś życzy sobie majątek i sama prowadzi do FCKGW :) I dlatego FLOSS górą ;)
Z piratów - chcąc czy nie - korzystać, niestety, muszę. To co chciałbym obejrzeć/zagrać nigdy nie było dostępne w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 22:34, vear napisał:

Z piratów - chcąc czy nie - korzystać, niestety, muszę.
To co chciałbym obejrzeć/zagrać nigdy nie było dostępne w Polsce.

nic nie musisz - chcesz a to jest zasadnicza roznica. przezyjesz nie ogladajac lub nie grajac w jakas gre. to czy ja ukradniesz zalezy tylko i wylacznie od ciebie.
idac za takim bzdurnym rozumowaniem, rozumiem, ze jak zobaczysz na ulicy ferrari f50 to je ukradniesz, bo nie mozna go dostac w polsce i nie masz na nie pieniedzy a chcialbys sie nim przejechac?

co do cen dvd -> jak ci za drogo to dobrze poszukaj. ja kozystam z bardzo dobrej wypozyczalni, gdzie plytka kosztuje tyle samo co kaseta. co wiecej na kasetach sa tylko starocie i to co nie wychodzi na dvd. a wypozyczenie kosztuje tylko 7zl, czy to nadal za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 21:28, Yasioo napisał:

Wracajac do cen filmow to widzialem kiedys w empiku wszystkie Bondy jakie do tej pory wyszly na DVD. Taki pak w metalowej
skrzynce za bagatela 1200 pln. Niewiele osob, nawet maniacy sa w stanie wybulic taka kwote za jednym razem na filmy. Fakt,
ze to 20 filmow i jakby liczyc po 100 pln za kazdy to by bylo 2000 pln, ale kto z was wszedl by do empiku wzial taka paczuszke
Bondow, podszedl do kasy i zaplacil za to 1200 pln?? :D Przeciez za 1200 to juz mozna miec byle jakie, ale kino domowe albo
jakis slabszy komputer.


ale to jest wydanie specjalne dla fanow serii. jak sam przeliczyles wychodzi 60zl za plytke - to duzo? wszystko w ladnej oprawie pewnie jeszcze z jakims bajerem. i nie rozumiem dlaczego porownujesz 20 plytek z filmami do komputera? co ma jedno do drugiego? nie chcesz - nie kupuj, przeciez nie umrzesz bez tego. to nie leki, zeby afere wokol tego robic. sprobuj kupic pelne wydanie dobrej encyklopedii w ladnej oprawie za jednym razem - to sie dopiero zgarbisz.
zobacz, masz z tego zestawu film za 60zl. jak bys chcial kupic ksiazke to zaplacisz za nia pewnie minimum 30zl. teraz porownaj sobie ile kosztowalo wydanie ksiazki a ile kosztowalo zrobienie filmu i jego wydanie. nadal uwazasz ze to duzo? z czega maja zyc tworcy i wydawcy? owszem moga robic filmy, ktore potem beda sprzedawac po 10zl, tylko beda one wygladaly jak tek robione przez studenciakow na akademii filmowej, o jakosci aktorstwa juz nie wspomne. jak ktos lubi takie rzemioslo to mu to do gustu przypadnie, ale teraz sobie wyobraz takiego wladce pierscieni zrobionego za powiedzmy 10.000 dolarow, zamiast za 100.000.000 dolarow. fajnie by sie ogladalo nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 21:28, Yasioo napisał:

Wracajac do cen filmow to widzialem kiedys w empiku wszystkie Bondy jakie do tej pory wyszly na DVD. Taki pak w metalowej
skrzynce za bagatela 1200 pln. Niewiele osob, nawet maniacy sa w stanie wybulic taka kwote za jednym razem na filmy. Fakt,
ze to 20 filmow i jakby liczyc po 100 pln za kazdy to by bylo 2000 pln, ale kto z was wszedl by do empiku wzial taka paczuszke
Bondow, podszedl do kasy i zaplacil za to 1200 pln?? :D Przeciez za 1200 to juz mozna miec byle jakie, ale kino domowe albo
jakis slabszy komputer.


ale to jest wydanie specjalne dla fanow serii. jak sam przeliczyles wychodzi 60zl za plytke - to duzo? wszystko w ladnej oprawie pewnie jeszcze z jakims bajerem. i nie rozumiem dlaczego porownujesz 20 plytek z filmami do komputera? co ma jedno do drugiego? nie chcesz - nie kupuj, przeciez nie umrzesz bez tego. to nie leki, zeby afere wokol tego robic. sprobuj kupic pelne wydanie dobrej encyklopedii w ladnej oprawie za jednym razem - to sie dopiero zgarbisz.
zobacz, masz z tego zestawu film za 60zl. jak bys chcial kupic ksiazke to zaplacisz za nia pewnie minimum 30zl. teraz porownaj sobie ile kosztowalo wydanie ksiazki a ile kosztowalo zrobienie filmu i jego wydanie. nadal uwazasz ze to duzo? z czega maja zyc tworcy i wydawcy? owszem moga robic filmy, ktore potem beda sprzedawac po 10zl, tylko beda one wygladaly jak tek robione przez studenciakow na akademii filmowej, o jakosci aktorstwa juz nie wspomne. jak ktos lubi takie rzemioslo to mu to do gustu przypadnie, ale teraz sobie wyobraz takiego wladce pierscieni zrobionego za powiedzmy 10.000 dolarow, zamiast za 100.000.000 dolarow. fajnie by sie ogladalo nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością macie rację, że ściąganie gier i filmów to kradzież. Ja też raczej nie czułbym się najlepiej gdyby ktoś sprzedawał moją pracę i czerpał z tego zyski. Prawdą jest, że do większości producentów gier nie można się przyczepić, co więcej należy im się pochwała za obniżenie cen. Ale ja mam pytanie odnośnie filmów: widzicie jest niby fajnie i w ogóle, płyty DVD tanieją i wszyscy mogą być zadowoleni... ale jeśli ktoś nie ma odtwarzacza DVD? A komputer dostał od kogoś i niekoniecznie ma dostęp do internetu. Czy taka osoba ma pożegnać się z filmami? Ograniczyć się do tego co puszczają mu w telewizji? Nie sądzicie, że producenci trochę dyskryminują takie osoby? Dlaczego tak mało filmów ukazuje się na VCD? Szczerze mówiąc kiedyś z ciekawości poszedłem do sklepu i przeszukałem asortyment Video CD... i nie znalazłem praktycznie żadnego nowego filmu. Mało tego, nie znalazłem żednego filmu, o którym chociaż słyszałem (nie mówiąc o jakiś hitach). Nie wiem może ja jestem cieć i nie potrafię szukać, ale takie są fakty - NIC nie znalazłem! I jak tu nie załatwiać sobie pirackich filmów?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VCD to niewypal. to sie poprostu nie sprawdzilo. a DVD vs VHS to na tej samej zasadzie jak kiedys bylo FD i CD. CD oferujac duzo wiecej w porownaniu do zwyklej dyskietki sila rzeczy wyparlo swojego porzednika. to samo jest teraz z filami na vhs. przeciez nie mozemy stac w miejscu. gdyby tak bylo muzyki sluchalbys pewnie nadal z plyt gramofonowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja tam się szczególnie nie znam, może VCD to faktycznie niewypał. Więc co w takim razie mam zrobić? Nie mam DVD, kompa dostałemn od brata i nie stać mnie na jednorazowy wydatek na DVD (fakt, że można je kupić już za niewielkie pieniądze, chociaż dla mnie nie są takie niewielkie), więc prawdopodobnie kupiłbym raz na jakiś czas film na VCD, albo wypożyczył (ale przecież takiej opcji nie mam). Taki system zmusza do kradzieży...:/ Jeśli ktoś ma silną wolę może się obyć bez filmów, ale trudno jest w społeczeństwie, w którym mało kto nie ma piratów. Gdyby producenci wypuszczali filmy również na innych nośnikach (nie koniecznie VCD, mogliby po prostu na zwykłych CD do odtworzenia wystarczyłby jakiś player i komputer z cd-romem, na odtwarzaczu DVD też by się dało), ale tego nie robią. A dleczego? Bo za mało by na tym zarobili. Pieniądz rządzi światem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Producenci gier wyszli z tego blednego kola. Cen gier kiedys to 200zl teraz to 50-100zl Dalo sie? DALO !
I dlatego np mam same oryginalne gry. Kupie gre za 50-100zl i pogram 3 dni a moze 3 miechy. Kupie film za 100zl i ogladne go RAZ i poloze na polke. Fajna inwestycja...
Word of Warcraft kosztuje 200 ( 199.90 ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do piractwa i auta, to nie jest tak jak mówicie, to raczej wygląda tak w tym przypadku:
Widze fajnego Merca, ale mnie na niego nie stać. Więc kupuje blachy, części itp, kopiuje merca(o ile sie da:P) - mam takie same auto(kopiowanie informacji o wymiarach itp), ale zbudowane za własne pieniądze(nośnik), jeżdze nim dla własnej wygody, nie sprzedaje go. Czy według was to to samo co KRADZIEŻ samochodu?
Poza tym hehehehe. Gdyby nie było piratów, wzrosłoby bezrobocie :] Firmy nie musiałyby zatrudniać adwokatów, programistów którzy wymyślaliby zabezpieczenia itp :]
Czemu gry tyle kosztują? Pewnie dużym kosztem jest marketing. Nawołujecie do bojkotu piratów? A czemu nikt nie nawołuje do samodzielnego myślenia? Czy każdy musi kupić Age Of Empires 3 chociaż wcale nie jest super?- wystarczy zagrać w demko, postarac sie o obiektywizm, nieco ochłonąć i pomyśleć czy kupić. Moze wtedy superprodukcje typu WOW, które reklamowane są na kazdym kroku, stracilyby klientow, a moze wtedy firmy postawilby na jakość i mniejsza cene, a nie na reklame.(jedyna zaleta to chyba swiat Warcrafta dla ludzi ktorzy lubia Warcrafta-inne mmorpg w tej cenie oferuja wiecej).
Co do filmow...Faktycznie lepiej wypozyczyc, a najlepiej obejrzeć w kinie. Nie wiem czy 12 czy 16 zl za kino to duzo, do tego mozna isc z dziewczyna, to zawsze jakies urozmaicenie zycia :p Ale niektore filmy po czasie chcialoby sie obejrzec znowu. Jezeli raz ktos zaplacil za ogladniecie filmu, to jak drugi raz sobie obejrzy na piracie, to taki wielki grzech?
Co do Painkillera to jeden wielki lol. Tez uwazam ze jak gra kozstuje 20 czy 40zl warto kupic(ale dobra gra typu painkiller czy earth2160(zauwazyliscie, ze nasze tanie, dobre gry maja slaby multiplayer?:( . Tez znam takich co pirata kupili, az przykro.

A wracajac do tematu. 600 tys za 4 filmy, z ktorych koles posiada 3 legalnie? LOL. Pazerni.
,,Pod tym względem MPAA postępuje - trudno się nie zgodzić - dość dziwnie... " szkoda ze autor jest taki poprawny politycznie, ja bym napisal ze MPAA to pazerna organizacja, ktora jak wiekszosc firm itp jest nastawiona na kase, ale w dosyc nieprzyzwoity sposob(walczy z dziadkiem i wnuczkiem, niezla jazda)-moze wzieliby sie cwaniaki za warez albo ludzi ktorzy na tym zarabiaja?).
Ludzie powinni sprostowac MPAA, albo zgnebic , zniszcyzc :p tak jak kiedys negowano lichwiarzy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomnialem dopisac...jest jeszcze jeden czynnik wplywajacy na ceny DVD, najbardziej oczywisty, ale wielu ludzi o nim zapomina :] to jezd slynne prawo popytu i podazy. Wiadomo, ludzie wola kupic na DVD, dlatego ceny ida w gore. Ale sa rozne artykuly na ktore jest popyt, a sa tanie. I znow. Bojkot piratow? A moze by tak przystopowac na rok z kupowaniem plyt, ciekawe jakby sie poczuli producenci...:>

W south parku bylo to ladnie przedstawione. Nie kupisz oryginalnej plyty Britney- pozbawisz ją kolejnego prywatnego samolotu... :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Patiomkin - to podwyższa koszty produkcji. Dodatkowy nośnik, dodatkowa seria okładek, pudełek (pudełko 1-płytowe jest dobre dla DVD, ale żaden typowy film się nie zmieści na jednym VCD) itd.
Tracą na tym wszyscy - nabywcy wersji VCD, bo mają niższą jakość i zatrzymują technologię w tyle nie kupując czytnika DVD, nabywcy wersji DVD/VHS - bo muszą dopłacać za tych, którzy kupują wersję VCD.

Osobiście nie widzę przyszłości dla VHS i VCD. Co najwyżej, to pierwsze może służyć do podręcznego nagrywania czegoś z TV - to jakichś wiadomości, na których nam zależy czy serialu ;) - ale o oglądaniu "na poważnie" nie ma mowy, jakoś VHS (zwłaszcza z wypożyczalni) to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jednak kupuje gry (wszyskie to oryginaly) ale jak chce posluchac osbie 1 pisenki to niekupie albumu za 60 zł ,tymbardziej,ze ta piosenka i tak mi sie znudzi po 2tygodniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 20:27, Wiór napisał:

Co do piractwa i auta, to nie jest tak jak mówicie, to raczej wygląda tak w tym przypadku:
Widze fajnego Merca, ale mnie
na niego nie stać. Więc kupuje blachy, części itp, kopiuje merca(o ile sie da:P) - mam takie same auto(kopiowanie informacji
o wymiarach itp), ale zbudowane za własne pieniądze(nośnik), jeżdze nim dla własnej wygody, nie sprzedaje go. Czy według
was to to samo co KRADZIEŻ samochodu?

prawo dotyczace spraw niematerialnych jakimi sa roznego rodzaju utwory/dziela/progarmy itp rzadzi sie troche innymi prawami. co do tego co piszesz o samochodzie to takie postepowanie nazywa sie plagiatem i tez nie jest dozwolone. pozatym w przypadku kopiowania filmu/programu/ksiazki nie dokonujesz ich odtworzenia ale powielenia. tak czy inaczej jedno i drugie jest przestepstwem jesli robisz to bez zgody autora.

Dnia 05.11.2005 o 20:27, Wiór napisał:

Czemu gry tyle kosztują? Pewnie dużym kosztem
jest marketing. Nawołujecie do bojkotu piratów? A czemu nikt nie nawołuje do samodzielnego myślenia? Czy każdy musi kupić

nikt cie nie zmusza do kupowania. marketing jest potrzebny, bo bez niego nie wiedzalbys, ze wogole taka gra jak age of empires (czy kazda inna) istnieje. nawet wspomnienie w prasie o danej grze w postaci artkulu jest czesto efektem dzialan marketingowych do ktorych mozesz zaliczyc pr.

Dnia 05.11.2005 o 20:27, Wiór napisał:

Age Of Empires 3 chociaż wcale nie jest super?- wystarczy zagrać w demko, postarac sie o obiektywizm, nieco ochłonąć i pomyśleć
czy kupić. Moze wtedy superprodukcje typu WOW, które reklamowane są na kazdym kroku, stracilyby klientow, a moze wtedy firmy

nikt nie zabrania ci myslenia. ani reklama, ania marketing, ani cena produktu. zreszta wnmioskujac z twojej wypowiedzi, przydaloby ci sie wlasnie troche pomyslec, a nie bzdury wypisywac.

Dnia 05.11.2005 o 20:27, Wiór napisał:

Co do filmow...Faktycznie lepiej wypozyczyc, a najlepiej obejrzeć w kinie. Nie wiem
czy 12 czy 16 zl za kino to duzo, do tego mozna isc z dziewczyna, to zawsze jakies urozmaicenie zycia :p Ale niektore filmy
po czasie chcialoby sie obejrzec znowu. Jezeli raz ktos zaplacil za ogladniecie filmu, to jak drugi raz sobie obejrzy na
piracie, to taki wielki grzech?

czy grzech czy nie zalezy to tylko i wylacznie od twojego wyznania (lub jego braku) jest to jednak przestepstwo.
jak kupujesz ksiazke i po jej przeczytaniu ja zgubisz, albo wyrzucisz, to dlaczego masz dostac druga za darmo? pozatym w kinie placisz za jednorazowe obejrzenie. to nie jest dozywotni abonament na ogladanie danego filmu.

Dnia 05.11.2005 o 20:27, Wiór napisał:

A wracajac do tematu. 600 tys za 4 filmy, z ktorych koles posiada 3 legalnie?
LOL. Pazerni.

nie wiem czy zwrociles uwage na to, ze organizacji chodzi o wywolanie obaw u innych tego typu osob. MPAA i tak tych 600kusd nie dostanie - bo skad? chodzi o to zeby uswiadomic ludziom ze to co robia jest karalnym przestepstwem. na szczescie nie sciganym z urzedu, bo wtedy policja by utonela pod natlokiem spraw tego typu, ale nadal jest to przestepstwo. czy tak trudno to zrozumiec? jak juz chcesz kogos lub cos winic, to win prawo a nie tych, ktorzy sa poszkodowani przez bezprawne dzialanie innych ludzi. dlaczego chcesz byc rowniejszy niz inni?

Dnia 05.11.2005 o 20:27, Wiór napisał:

,,Pod tym względem MPAA postępuje - trudno się nie zgodzić - dość dziwnie... " szkoda ze autor jest taki poprawny
politycznie, ja bym napisal ze MPAA to pazerna organizacja, ktora jak wiekszosc firm itp jest nastawiona na kase, ale w
dosyc nieprzyzwoity sposob(walczy z dziadkiem i wnuczkiem, niezla jazda)-moze wzieliby sie cwaniaki za warez albo ludzi
ktorzy na tym zarabiaja?).
Ludzie powinni sprostowac MPAA, albo zgnebic , zniszcyzc :p tak jak kiedys negowano lichwiarzy
;p

mysle ze gdybys sam byl tworca czegokolwiek zrozumialbys ze to nie jest tak jak piszesz. owszem moze nie wyglada to ladnie gdy mpaa chce wyciagnac 600k usd od dziadka z wnuczkiem, ale dlaczego mieliby oni (dziadek i wnuczek) miec przyzwolenie na swoje nielegalne zachowanie, a inni nie? pozatym i tak tych 600k usd mpaa nie dostanie, bo jest to nierealne, wiec nierozumiem takiej zawzietosci i uniesienia. zreszta byla propozycja ugody - uwazam ze uczciwej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jebani biurokraci czepili się biednego staruszka. niech lepiej ścigają prawdziwych piratów a nie dopierdalają się do ludzi którzy niezdają sobie sprawy z osiągnięć techniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P.S. a tak na marginesie zamiast mieszać się w takie afery wolałbym na ich miejscu kupić W40k za 27.90 w sklepie gram z wirtualną kasą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować