Zaloguj się, aby obserwować  
Backside

Age of Empires III

387 postów w tym temacie

Dnia 20.10.2005 o 16:59, Bart_GT napisał:

> Mam jedno pytanie do CDP kiedy gra będzie do kupienia na terenie Rzeczpospolitej.

Dnia 20.10.2005 o 16:59, Bart_GT napisał:

Gra będzie napewno wydana w Polsce przed Świętami. Wydawca zarzeka się, że nawet 1 grudnia wyda grę.
Ale
myślę, że wyda ją jakoś tak w pierwszym tygodniu grudnia. Będzie kosztować pewnie 129,00 zł.
I wątpię, żeby były z nią problemy


Wiesz - wielu CDP zarzekał się i nawet dał reklamę do pisma(!), że Noc Kruka wyjdzie we wrześniu 2004. Nic nie jest pewne :].

Ja z kolei ubolewam, że tak długo każa nam czekać :/ (w USA od 18.X już jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 21:38, Backside napisał:

Dobra - a teraz wielki szok dla każdego :]

Wszyscy odważni przeczytajcie tego newsa:
http://www.sztab.com/news,Age-of-Empires-IV-i-V-,858.html



Myśle że jest to zapowiedź kolejnych częsci ale niekoniecznie nad nimi pracują. Zapowiedź tego co będzie z kolejnymi wydaniami serii AoE. IV przypomina Sudden Strike czy Blitzkrieg ( w to 2 jednak nie grałem ) a V częsc do Starcrafta którego wielbie :) Mam nadzieje że CDP tez wyda w edycji kolekcjonerskiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, no, no... niezle, ale jeszcze duzo czasu uplynie zanim pojawi sie IV czesc, nie mowiac juz o V. Na razie cieszmy sie tym, co mamy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2005 o 21:16, Backside napisał:

> > Mam jedno pytanie do CDP kiedy gra będzie do kupienia na terenie Rzeczpospolitej.

> Gra będzie napewno wydana
w Polsce przed Świętami. Wydawca zarzeka się, że nawet 1 grudnia wyda grę.
> Ale
> myślę, że wyda ją jakoś tak w
pierwszym tygodniu grudnia. Będzie kosztować pewnie 129,00 zł.
> I wątpię, żeby były z nią problemy

Wiesz - wielu CDP
zarzekał się i nawet dał reklamę do pisma(!), że Noc Kruka wyjdzie we wrześniu 2004. Nic nie jest pewne :].

Ja z kolei
ubolewam, że tak długo każa nam czekać :/ (w USA od 18.X już jest)



Ale wtedy winy nie ponosił CDP, tylko głupie umowy między Jowoodem a wydawcami ( wszędzie miała wyjść w tym samym czasie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 12:50, Modest-Vermin napisał:

OMG !! Ściągnąłem nową wersja dema AoE III z gram.pl i błąd przy rozpakowywaniu pliku !!
No to sobie pograłem...


Wystaw sobie, ze ja tak samo! Tez blad podczas rozpakowywania :/ oj cdp sie nie postaralo i teraz musze sciagac z innego zrodla od nowa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 15:24, eXtreme napisał:

> OMG !! Ściągnąłem nową wersja dema AoE III z gram.pl i błąd przy rozpakowywaniu pliku !!
> No to sobie pograłem...


Wystaw sobie, ze ja tak samo! Tez blad podczas rozpakowywania :/ oj cdp sie nie postaralo i teraz musze sciagac z innego
zrodla od nowa :/



Eeeeh, ja teraz ściagnąłem sobie filmik Toci 3 przed chwilą i tak samo, błąd :/
No ale demo AoE II ver. 1.1 sprawnie się rozpakował bez problemu, tak samo demo Total Overdose, tez bez problemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz ściągnąłem cos z ftp CDP no i dostało mi się :P
Jednak powróce do ściągania plików jedynie z oficialnych źródeł :P ( chyba że nie bedzie mi sie chciało szukac :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 09:45, Lone Wolf napisał:

Ale wtedy winy nie ponosił CDP, tylko głupie umowy między Jowoodem a wydawcami ( wszędzie miała wyjść
w tym samym czasie )


Tego nie powiedziałem :]. Tłumaczę, że zarzekanie się nie koniecznie jest warunkiem pewności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak oceniacie zmiany w nowym demie AoE III ?
Ja zauważyłem, że mi ostro gra zwolniła w pewnych momentach :/
Samouczek w sumie nieźle zrealizowany, zmian większych nie dostrzegłem, poza nowymy rodzajami "skarbów" no i strażnicy "skarbów" wreszcie zadają obrażenia :D
Troszkę pomniejszony intrfejs (na plus) :)
Większych zmian nie dostrzegłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2005 o 20:16, Bart_GT napisał:

I jak oceniacie zmiany w nowym demie AoE III ?
Ja zauważyłem, że mi ostro gra zwolniła w pewnych momentach :/

Ja natomiast zauważyłem, że nareszcie da się włączyć wygładzanie ekranu przy "Shader quality: very high" :) Jakoś mi tego brakowało, a teraz gra wygląda jeszcze lepiej.

Dnia 22.10.2005 o 20:16, Bart_GT napisał:

Samouczek
w sumie nieźle zrealizowany

jw.

Dnia 22.10.2005 o 20:16, Bart_GT napisał:

zmian większych nie dostrzegłem, poza nowymy rodzajami "skarbów" no i strażnicy "skarbów" wreszcie
zadają obrażenia :D

noo to było śmieszne, jak zbiry siekały ze strzelb a moim nic. :) Jeszcze był inny bug, że niektórych się nie dało ubić, jeśli sie strzelało się do nich conajmniej 100 wojakami i armatami. I nie wiem czy go poprawili bo nie zdążyłem sprawdzić.

Dnia 22.10.2005 o 20:16, Bart_GT napisał:

Troszkę pomniejszony intrfejs (na plus) :)

Nie troszkę, ale całkiem sporo. Pomniejszone międzymordzie jest świetne :) Wreszcie nie zajmuje połowy ekranu xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2005 o 08:55, eXtreme napisał:

noo to było śmieszne, jak zbiry
siekały ze strzelb a moim nic. :) Jeszcze był inny bug, że niektórych się nie dało ubić, jeśli sie strzelało się do >nich


Ja tam zdejmowałem wtedy po kolei tą umiejętnością bohatera :P No ale teraz to poprawili ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, żeby CDP wydał też wersje Kolekcjonerską AoE3... Jeśli nie wyda to zastanawiam się nad sprowdzeniem jej z GB (w Amazonie 240 zł... tylko jak kasę wziąść :(, przy CDP przynajmniej byłyby wPLN :P).

Co ATi vs nVidia, to popatrze na testy nowych kart 1k i myśle, że to właśnie jakiegoś 1k wezmę od ATi ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demo v1.1 oceniam pozytywnie.

Tradycyjnie zrobiony tutrial +
Poprawiono kiepskie ikonki skrzyń z towarami na zwykłe symbole drewno, pieniądz i jedzenie +
Strażnicy w końcu nie uciekają :], a na dodatek zwierzęta atakują ludzi ++
CPU AI - miejscami farsa :], jednostki wroga mijajątwoje, idą tam gdzie byłęś przed chwilę - ludzi, takie błędy to był standart wiele lat temu :] -
Town Center mogą być bronionę przes garnizon +, ale uniemożliwia to zrobienie rusha osadnikami :]
Zmiana interfejsu minimpay +, oraz zwiększania XP - tu pozostawię bez oceny, bo i stare "kółko" i teraz taki zwykły pasek nie wyglądają źle.
reszty teraz nie pamietam ;p - ale ogólnie bardzo pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 20:23, Bart_GT napisał:

Nie lubię kiedy w RTS''ach gra się w taki oto schematyczny sposób:

1. Zbierasz surowce przez określony (z reguły długi)
czas.

2. patrz ptk 1 :D

3. Szkolisz niesamowicie full-wypasioną armię.

4. Najezdżasz na słabiutkiego wroga swoją wypas
armią i go roznosisz na strzęoy.

N U D A i M O N O T O N I A . . .


To radze przejść z poizomu easy na jakiś wyższy. Wtedy schetamt wygląda tak:

1. Zaczynasz zbierać zasoby

2. Nagle wpada do ciebie przeciwnik z 20 żołnierzami. Ty masz czterech żołnierzy. Bronisz się wszystkim czym masz - wieżyczką, chłopami, żołnierzami, bohatrem. Udaje ci się wygrać. Żołnierze wybici, bohater nie żyje, połowa chłopów w piachu, wiezyczka ledwo zipie.

3. Szybko próbujesz odbudować gospodarke tym co ci zostało.

4. Cofnij się do punktu 2 (3 razy)

5. Powoli przechodzisz z defensywy do ofensywy.

6. Trzepiesz się z przeciwnikiem jak rówy z równym. Raz on wygrywa raz ty.

7. Wkońcu po 3 godzinach gry udaje ci się wygrać

A jak już zagrasz w jakąś kampanie (może nie te pierwsze ale poźniejsze) gdzie z reguły gracz zaczyna z gorszej pozycji niż przeciwnik to wogóle będzie ciężko.

Teraz moje odczucia apropo Age 4 i 5. Po tym co widziałem w Empire Earth stwierdzam, że to poroniony pomysł. Typowy schemat Age`a (taki jaki był wlaśnie w EE) nie nadaje się kompletnie do wieku minionego czy współczesności już nie mówiąc o przyszłości.

P.S. Nie za dużo tu o kartach graficznych? Nie lepiej osobny temat zalorzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować