Zaloguj się, aby obserwować  
Szarik_PL

Neverwinter Nights 2

8336 postów w tym temacie

Cóż, szykuję w toolsecie drobnego moda. Mierzę siły na zamiary, to niewielka "produkcja". Chcę ją po prostu ukończyć. Praca w edytorze mnie bardzo odpręża... do czasu gdy trzeba skrypty pisać xD Ale jakoś powoli idzie...
Jak się podoba?

http://img252.imageshack.us/gal.php?g=nwn2amd20090214185558.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problemo:

A mianowicie, jestem wojownikiem, chciałbym przejść na Mistrza Broni, do tego potrzeba mi umiejętności Wirujący Atak, do której wg. instrukcji z gry potrzeba:
PPA +4
INT i DEX po 13
Uniki, Mobilność, Atak z Doskoku

Wszystkie te umiejętności mam, problem z tym że Wirujący atak nie pokazuje się na liście dostępnych atutów. Oto screen że mam wszystko jak trzeba.

http://img197.imageshack.us/i/whatwrongwithyou.png/

A może? Może coś przeoczyłem? Może we WZ 9bo w tych gram) nie można tego atutu? Może instrukcja źle podaje i potrzebuje czegoś jeszcze?

Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 22:42, MrCookie napisał:

A może? Może coś przeoczyłem? Może we WZ 9bo w tych gram) nie można tego atutu? Może
instrukcja źle podaje i potrzebuje czegoś jeszcze?



Wyspecjalizowanie i Wirujący ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 22:42, MrCookie napisał:

Kolejny problemo:

A mianowicie, jestem wojownikiem, chciałbym przejść na Mistrza Broni, do tego potrzeba
mi umiejętności Wirujący Atak, do której wg. instrukcji z gry potrzeba:
PPA +4
INT i DEX po 13
Uniki, Mobilność, Atak z Doskoku

Wszystkie te umiejętności mam, problem z tym że Wirujący atak nie pokazuje się na liście
dostępnych atutów. Oto screen że mam wszystko jak trzeba.

http://img197.imageshack.us/i/whatwrongwithyou.png/

A może? Może coś przeoczyłem? Może we WZ 9bo w tych gram) nie można tego atutu? Może
instrukcja źle podaje i potrzebuje czegoś jeszcze?

Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

Tutaj masz wymagania na Mistrza Broni:
-Podstawowa Premia do Ataku +5 ( nie jak piszesz +4)
Atuty jakie musisz posiadać to:
-Ulubiona broń ( do walki wręcz)
-Uniki
-Mobilność
-Wyspecjalizowanie
-Wirujący atak
Do tego Zastraszanie na poziomie 4 lub wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytać!

Nie mogę wziąć Wirującego Ataku, wszystkie dane są wymaganiami do tego atutu, nie do samej klasy prestiżowej. A sam atut nie pojawia się na liście przy awansie, o to się rozchodzi! I dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 22:42, MrCookie napisał:

Kolejny problemo:

A mianowicie, jestem wojownikiem, chciałbym przejść na Mistrza Broni, do tego potrzeba
mi umiejętności Wirujący Atak, do której wg. instrukcji z gry potrzeba:
PPA +4
INT i DEX po 13
Uniki, Mobilność, Atak z Doskoku

Wszystkie te umiejętności mam, problem z tym że Wirujący atak nie pokazuje się na liście
dostępnych atutów. Oto screen że mam wszystko jak trzeba.

http://img197.imageshack.us/i/whatwrongwithyou.png/

A może? Może coś przeoczyłem? Może we WZ 9bo w tych gram) nie można tego atutu? Może
instrukcja źle podaje i potrzebuje czegoś jeszcze?

Macie jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?


Mój post, troszkę wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy warto pobierać patche bo nie dawno zainstalowałem sobie nwn2 jednak mam wersje 1.02 i zastanawiam się czy patche zmienią coś czy są to tylko kosmetyczne zmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 11:20, Dark_elves napisał:

Witam, czy warto pobierać patche bo nie dawno zainstalowałem sobie nwn2 jednak mam wersje
1.02 i zastanawiam się czy patche zmienią coś czy są to tylko kosmetyczne zmiany?

Patch w tej wersji jest absolutnie niezbędny. Zupełne minimum, to 1.03, od której wersji dopiero było możliwe grać (ale tego już nie znajdziesz, poza tym są nowsze wersje)

Tu wszystkie numery wersji PL:
1.02.809 - premiera (wadliwe sterowanie zależne od FPS i inne bugi)
1.03.??? - nieoficjalna (dziś kompletnie niedostępna)
1.04.870 - pierwsza oficjalna (wprowadziła jednak bugi do interfejsu)
1.04.8?? - nieoficjalna poprawka do patcha oficjalnego
1.06.972 - drugi patch oficjalny (znowu wprowadza poważne błędy)
1.06.980* - hotfix do drugiego (najlepsza wersja do grania w podstawową kampanię NWN2)
1.10.??? - wersja Maski Zdrajcy (chyba nie było patcha wyrównującego z podstawki NWN2)
1.12.??? - poprawka dla Maski Zdrajcy
1.22.586 - patche wyrównujące podstawkę NWN2 oraz Maskę Zdrajcy do Gniewu Zehira
1.22.587 - hotfix do patcha powyżej
1.22.588** - hotfix do hotfixa powyżej
1.23.??? - nowa wersja (na razie brak polskiej, ale to pikuś bo i tak kosmicznie zabugowana)

* - najlepsza wersja na której warto grać w podstawową kampanię

** - ostatnia grywalna wersja dla kampanii i obu dodatków. Wszystkie wersje Maski Zdrajcy i Gniewu Zethira wprowadzają błędy do podstawowej kampanii. Warto je instalować dopiero po przejściu kampanii podstawowej.

Jak widzisz potrzebne są Ci aż trzy patche:
1. nwn2_pc_polish_from102809_to104870.zip
2. nwn2_pc_polish_from104870_to106972.zip
3. nwn2_pc_polish_from106972_to106980.zip (albo nwn2_pc_polish_from104870_to1221586.zip - ale nie polecam jeżeli jeszcze nie grasz w dodatki)

Być może będziesz też musiał ściągnąć jakąś wersję aktualizatora (np. neverwinter_nights_2_pl_updater_105.zip lub 108 lub117), żeby móc uruchomić pierwszego z z listy patcha.

Tak czy inaczej granie na wersji premierowej to horror. Niektórzy nie byli w stanie w ogóle ukończyć kampanii. O wersji 1.0 z zachodniej Europy to już w ogóle nie ma co pisać - to była gra nawet nie beta tylko późna alfa bo nie działały rzeczy, które musiały działać żeby ukończyć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 12:57, Olamagato napisał:

Tak czy inaczej granie na wersji premierowej to horror. Niektórzy nie byli w stanie w
ogóle ukończyć kampanii. O wersji 1.0 z zachodniej Europy to już w ogóle nie ma co pisać
- to była gra nawet nie beta tylko późna alfa bo nie działały rzeczy, które musiały działać
żeby ukończyć grę.

Ok, dzięki za podpowiedź. A czy gdy już zainstaluję wszystkie łatki to będę mógł kontynuować grę od tego momentu gdzie skończyłem grając w wersji 1.02 ,czy będę musiał rozpoczynać od początku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a jak wygląda granie na wersji 1.22 w podstawkę? Ja byłem dość daleko i problemów z dialogami nie było, przynajmniej wszystko zaliczałem bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2009 o 13:15, Pawlo09 napisał:

1.06.980 to najnowszy patch?

Nie. Ale nowsze są już przeznaczone dla gry uzupełnionej o dodatki i podobno wprowadzają nieco błędów lub problemów do podstawowej kampanii. Na przykład jeżeli dochodzą nowe klasy, to skrypty kampanii podstawowej mogą nie rozpoznawać szczególnych właściwości klasy postaci głównej i robić jakieś nieprzewidziane jaja. Pomijając oczywiście inne ewidentne błędy wynikające ze zmian silnika, których nie uwzględnia kampania podstawowa.
O ile wiem mało która firma decyduje się na kontrolę jakości wcześniej sprzedanego oprogramowania, na którego korzystną sprzedaż nie ma już większych szans.
Coś co musi być w grach MMO w singlach nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2009 o 00:18, Karharot napisał:

Będzie Ci potrzebne jeszcze wyspecjalizowanie. Sprawdź wymagania dla Wirującego Ataku.
->
http://gameexe.pl/Atuty-a199.html



Pasuje, dzięki, w instrukcji dodanej do gry jest błąd, nie ma tam wypisanego atutu Wyspecjalizowanie

BTW: Zacząłem II rozdział brakuje mi u Khelgara jednej próby, tej w której musi zrozumieć że sprawiedliwośc walki ją uzasadnia, jest to do zrobienia czy mam się martwić? Pozostałe II próby zrobiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 11:41, MrCookie napisał:

BTW: Zacząłem II rozdział brakuje mi u Khelgara jednej próby, tej w której musi zrozumieć
że sprawiedliwośc walki ją uzasadnia, jest to do zrobienia czy mam się martwić? Pozostałe
II próby zrobiłem.


Przypomnij mi gdzie zaczyna się II akt. Ale jeśli nazwa Ember nie pojawiła się jak dotąd w grze to jeszcze masz czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2009 o 11:41, MrCookie napisał:

BTW: Zacząłem II rozdział brakuje mi u Khelgara jednej próby, tej w której musi zrozumieć
że sprawiedliwość walki ją uzasadnia, jest to do zrobienia czy mam się martwić? Pozostałe
II próby zrobiłem.

Ta próba powinna sama się wypełnić jak dobrze pamiętam gdzieś tak w połowie aktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w wiosce Ember, teraz oskarżono mnie o wyrżnięcie tej wioski, mam iść do zostać giermkiem, co za upokorzenie! :D

Tak zaczyna się II akt

Elminster, dzięki, bardzo chcę pomóc Khelgarowi bo równy z niego chłop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować