Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2006 o 22:45, Gol Galad napisał:

> > Ja mam Athlonka 2500 XP+, DDR 512, Ati Radeon 9550 (zabijcie mnie, ale nie pamiętam
ile
> ma
> > MB).
> > Wszystko mam na MAX poza oświetleniem, cieniami i detalami jednostek :)
>
>
> no to jestem pod wrażeniem, bo ja mam semprona 2800, 512 ram, radek 9550 (128 mega) i
o graniu
> na multi nawet na niskich mozna tylko pomarzyć. nawet single player gdy zrobi sie kocioł
na
> ekranie jest nie do zniesienia. w multi w ogole nie da sie grać, bo tak miesza dyskiem,
a gra
> zacina. a mam tylko podstawkę, WA i DC mają przeciez większe wymagania. kurcze czemu tylko

> u mnie tak jest??

u mnie znacząco lepiej chodzi DC niż podstawowy DoW :|

A i nekroni są naprawdę przesadzeni, ich jedyną słabościa jest to że są słabiutcy na początku
i wtedy trzeba ich naprawdę ostro jechać , w środku grysą praktycznie nie do pokonania :| (
no da się , ale trzeba wytoczyć armię 2-3 graczy przeciw 1 co ma nekroów :|)



Co do płynności gry to się zgadzam iż chodzi płynniej niż podstawa, moim zdaniem to z powodu zmiejszenia jakości tekstur i usunięciu lub zaoszczędzeniu na jakości "kosmetycznych" elementów świata np: cieżki bolter który nosi w oddziale jeden z SM posiadał wypukłą czaszkę z skrzyżowanymi piszczelami, ten element znajdował się na boku broni, teraz jeśli się niemylę wygląda znacznie gorzej lub wręcz go brak. A jeśli chodzi znowu o nekronów to w necie jakoś zawsze udawało mi się z nimi wygrać (1 vs 1), nawet gdy grałem przeciwko dobremu graczowi i posiadał on wszystkie jednostki i technologie tej rasy. Może jeszcze poprostu niespotkałem się z osobą ktura dobrze nimi prosperuje albo mam szczęście, porzyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 22:57, Mroku21 napisał:

TNIJ POSTY!!!

A co do płynności to jest rzeczywiście lepiej niż w DoW i do tego przy troche polepszonej
lepszej grafice :D


Wiem, z góry sorry za długi post:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O właśnie jest jeszcze jedna rzecz, która mnie wkurzyła u SM. Przerobili Predatora na jednostkę z bronią wyłącznie laserową i teraz nadaje się on tylko na budynki lub ewentualnie pojazdy : /
A kiedyś był to tak wszechstronny czołg : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz u mnie (tak jak u Gol Galada) DC chodzi o wiele szybciej niż podstawka, a nawet WA- przy identycznych ustawieniach! Sprawdzałem to specjalnie na orkach- pozwoliłem przeciwnikowi się namnożyć, a później rzuciłem się na niego swoją (też pokaźną) Hordą- w podstawowej wersji zrobiłby się kocioł na ekranie i nie dałoby się tym wszystkim kontrolować... a tu... wszystko [w miarę] płynnie poszło ;)

Nie wiem, nikt oficjalnie chyba nie wspominał o jakichkolwiek optymalizacjach silnika gry w stosunku do poprzednich wersji, ale przynajmniej u mnie różnica jest naprawdę ogromna (a mam słabiutką kartę grafiki- Radeona 9250, co prawda nadrabiam RAM-em - 1,2 GB, ale tak jak mówiłem- do czasu gdy pierwszy raz zagrałem w DC musiałem się strasznie męczyć, jeśli chciałem rozegrać naprawdę dużą bitwę)

A co do samej gry: teraz po kilku dniach grania (no za dużo czasu nie miałem- nauka...) mogę śmiało stwierdzić, kontynuując myśl CDA (przy recenzji jeszcze WA): "Jeszcze lepsze stało się doskonałe" ;)
Teraz jest to gra świetna nie tylko dla fanów multiplayer''a, ale również dla miłośników singla (choćby i takich nieśmiałych jak ja ;P) :)
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 23:13, Cieniek napisał:

Wiesz u mnie (tak jak u Gol Galada) DC chodzi o wiele szybciej niż podstawka, a nawet WA- przy
identycznych ustawieniach! Sprawdzałem to specjalnie na orkach- pozwoliłem przeciwnikowi się
namnożyć, a później rzuciłem się na niego swoją (też pokaźną) Hordą- w podstawowej wersji zrobiłby
się kocioł na ekranie i nie dałoby się tym wszystkim kontrolować... a tu... wszystko [w miarę]
płynnie poszło ;)

Nie wiem, nikt oficjalnie chyba nie wspominał o jakichkolwiek optymalizacjach silnika gry w
stosunku do poprzednich wersji, ale przynajmniej u mnie różnica jest naprawdę ogromna (a mam
słabiutką kartę grafiki- Radeona 9250, co prawda nadrabiam RAM-em - 1,2 GB, ale tak jak mówiłem-
do czasu gdy pierwszy raz zagrałem w DC musiałem się strasznie męczyć, jeśli chciałem rozegrać
naprawdę dużą bitwę)


hmm, fajnie, ale z drugej strony WA chodzi wolniej niz podstawka:( maszakra!! mogłiby to jeszcze bardziej zoptymalizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii płynności to muszę zauważyć, że podstawka DoW chodzi gorzej niż WA... I to znacząco... Sprawdzałem to kilka razy i w samym DoW miałem irytujące zaciachy ze scrollem ekranu co nie występowało już w WA...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2006 o 22:30, morthi napisał:

eee...ale to co jest na ekranie nawet nie jest po polsku.... nie ma czegos takiego jak Spaczn
tylko jest Warp czyli wymiar :D ale jazda :D nie wiedzialem ze polskie tlumaczenie DC jest
na taki wysokim poziomie :D a pozniej sie nauczyciele dziwia ze uczniowie w szkole nie potrafia
po polskiemu mowic bo sie naczytaja takich tekstow w grze. Zdanie logicznie jest puste :D


To nie nauczyciele się dziwią, tylko my czemu oni czegoś takiego nie znają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapewne dlateg oze zanuczyciele jezyka polskiego znaja jezyk polski w przeciwienstwie do osob ktore tlumaczyly DC... tak wyglada gra tlumaczona translatorem (czyli automatycznie)ktorego nikt nie sprawdzil... to sie nazywa podejscie do klienta.... brawa cdp brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lols ! Dann, ale grałeś przez neta, prawda? Już na pierwszy rzut oka widać, że Kauyon przewyższa siłą Mot''ka (chociaż bardziej podobają mi sie jednostki Mont''ka) ponadto, dostajesz jeszcze 2 upgrade''y, czyli optyke i wzmocnione pancerze. Crisis suits są strasznie kruche, ich miotacz ognia wymiata to fakt, ale żeby go użyć muszą się zbliżyć do przeciwnika i wtedy giną bardzo szybko. Hammerheady....oba wytłukli mi zerki Khorna....a raczej jeden ich oddział jak się tylko zbliżył....Natomiast w Kauyon dostajesz to, czego Tau najbardziej brakuje, czyli ogary z bardzo dużym atakiem wręcz oraz krootox''y, które po upgrade''dzie pancerza są niesamowite, no i nie mają hard capa.Zagraj raz Kauyon''em a zobaczysz, że ma przewage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2006 o 06:49, Skwarek pl napisał:

lols ! Dann, ale grałeś przez neta, prawda? Już na pierwszy rzut oka widać, że Kauyon przewyższa
siłą Mot''ka (chociaż bardziej podobają mi sie jednostki Mont''ka) ponadto, dostajesz jeszcze
2 upgrade''y, czyli optyke i wzmocnione pancerze. Crisis suits są strasznie kruche, ich miotacz
ognia wymiata to fakt, ale żeby go użyć muszą się zbliżyć do przeciwnika i wtedy giną bardzo
szybko. Hammerheady....oba wytłukli mi zerki Khorna....a raczej jeden ich oddział jak się tylko
zbliżył....Natomiast w Kauyon dostajesz to, czego Tau najbardziej brakuje, czyli ogary z bardzo
dużym atakiem wręcz oraz krootox''y, które po upgrade''dzie pancerza są niesamowite, no i nie
mają hard capa.Zagraj raz Kauyon''em a zobaczysz, że ma przewage.


Hmm ... to fakt, nigdy nie grałem Kauyon :), a w kwestii twojego pytania, to nie, nigdy jak do tej pory nie grałem online w DC. Raz, ze nie wykrywa mi gier, a póki co nie chcę zmieniać wersji na 1.1 ponieważ podobno niektórzy mają z tym jakieś komplikacje i potem można na multi tylko Tau albo Necronami grać czy jakoś tak. A po drugie, nawet gdybym mógł, to i tak nie grałbym na multi za wiele, gdyż nigdy nie byłem zbyt dobry w RTSy z żywymi graczami : /
Ja kieruję się tu raczej wyglądem jednostek i ich siłą rażenia (na singlu dwa Hammerheady wykosiłyby i ze dwa oddziały berserków, jak tylko weszłyby w zasięg :)) I jakoś te czołgi i pancerze bojowe lepiej mi pasują do Tau, niż grupy psów oraz niby-małp z działami na grzbiecie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm zakończyłem kampanie Sm i doś fajna była a ten zwiastun na końcu. I tak sobie myśle że gdy kończymy historie dzielnych sług imperatora czyli space marinsów dowiadujemy sie ciekawej żeczy o krwawych krukach mam nadzieje że chistoria szustej albo nadal 5 kompani ujrzymy w 2007 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu otrzymałem swój DC, leżał na poczcie od piątku (listonosz nie zostawił awizo). Po krótkiej grze muszę stwierdzić, że Nekroni są niesamowici ( zarówno klimatem jak i siłą) i tak być powinno. To rasa, która ma siać strach i przerażenie wśród wrogów. Tau Dominium też są bardzo fajni, szczególnie rozbudowani Krootosi i ich ogary w walce wręcz. Zaraz zabieram się za kampanię, gdyż na razie testowałem Necronów i Tau na potyczce.

No to teraz zostało Relicowi wydać już tylko dodatek z rasą Tyranidów i sporo dodatkowych jednostek dla pozostałych ras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2006 o 12:04, Occulto napisał:

No to teraz zostało Relicowi wydać już tylko dodatek z rasą Tyranidów i sporo dodatkowych jednostek
dla pozostałych ras.

a może po prostu wzrobić drugą część ze wszystkimi rasami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Mam od dzisiaj Dark Crusade i zauważyłem że podczas instalacji nie wymusza kopiowania do katalogu zainstalowanej wcześniej podstawy gry i dodatku WA. Jednocześnie nie modyfikuje też starych plików podczas instalacji, a powinno bo jak czytałem w wcześniejszych wypowiedziach są w grze różnice w wyglądzie starych jednostek. Sugeruje to iż na płycie Dark Crusade znajdują się wszystkie rasy, a ich działanie w grze jest zależne tylko od odblokowania jeśli mamy zainstalowane podstawę i dodatek. Niby nic wielkiego ale pomyślcie o tym że ma zostać wydana wersja gry na 1DVD zawierająca wszystkie części co w tym przypadku oznacza zmianę naklejki na dysku Dark Crusade, odblokowanie pozostałych ras i zarządanie wyższej ceny. A dodatkowo napewno wkrótce pojawi się wersja piracka Dark Crusade z crackiem gdzie będą działały wszystkie rasy.
Wnioski sami wyciągnijcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wniosek jest jeden - zaden zszanujacy sie gracz nie bedzie bawic sie piratem :D do tego piracka wersja uniemozliwia granie po sieci wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, całe to zagranie z wymuszaniem instalacji podstawy i dodatku, jeżeli chcemy mieć resztę ras świadczy o tym, że relic ma dobrych speców od marketingu... W ten sposób pozostały zapas DoW i WA szybciej zejdzie ze sklepów w formie tanich serii itd. Mnie osobiście pomysł podwójnej instalacji tego samego nie podoba się wcale. Zresztą parę stron do tyłu jeden z forumowiczów odpisał jak można to miejsce na dysku zwolnić... Pozostaje się cieszyć, że zrezygnowano z weryfikacji płytki przy uruchamianiu gry bo jeśli o mnie chodzi to strasznie tego nie lubię. A tak klik i już łoimy kogo tam chcemy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cd-projekt ma chyba troche problemow, moim skromnym zadaniem firemka powinna sie zastanowic nad jakas reorganizacją albo cos, moze zwolnienie paru zamulaczy poprawiloby sytuacje. Nie wiedziec czemu kiedy cenega zabiera sie za spolszczanie/spalszczanie czegos to zazwyczaj udaje im sie to zrobic w terminie ktory podali. Na miejscu cd-projekut zrobilbym tez porzadek w dziale sprzedazy. Zastanawiający jest fakt ze jak na razie w media markt nikt jeszcze nie slyszal o DC, okazuje sie ze dzial sprzedazy naszej kochanej firmy zamulil. Opuznienia opuznienia i jeszcze raz opuznienia, dziwne bo w europie nie ma za duzych problemow z dostępnoscia tytułow zaraz po ich premierze wiem wiem to polska tutaj niekompetencja zostala doprowadzona do rangi sztuki.
Morti a teraz słuchaj bo zryje ci beret. Z czystego lenistwa i wygody, ktos sciagnie sobie obraz pirackiego DoW na dvd po czym instalujac owego pirata poda klucze ktore dostal wraz z kupnem oryginałow. A po co ?? dla wygody zeby nie żąglować 7 plytami (i teraz pytanie czy to dalje jest piractwo, przeciez za produkt zaplaciles nie? ). Widzialem ze jakis dystrybutor rpzygotowal niespodzianke w tym stylu(wydal dow ze wszystkim w jednym opakowaniu).Dlaczego u nas nie wydadzą? to proste, albo dział marketingu dal ciała, albo biedny biedny cdp nie mial komu zlecic zrobienia projektu pudelka do wersji na dvd i napisania instalatora. Tak czy siak uważam wydawanie (bo jeszcze im sie nie udalo do konca ) za chyba najwieksza porażke, i dowód na brak kompetencji. Oczywiscie nie jestem jednym z tych co tylko narzekają mam calkiem niezly pomysł jak to mozna naprawic. A oto on, złożcie oferte kupna waszej firmy cenedze, może jak ich menadżerowie sie za was wezmą to zaczniecie działac jak Adam Smith przykazal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem pare razy po sieci gwardią i musze przzynac ze basilisi wymiatają!! Cale zastepy Tau gina od jednego czy dwóch super pocisków(zapomniałem jak sie nazwywają:PP) Do tej pory jeszcze ani razu nie przegrałem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować