Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2006 o 18:31, DragonLord napisał:

Jaki limit? Przecież one też zajmują miejsce w armii.

Tak ale inne armie dostaly limit np. gwardia moze miec MAKSYMALNIE tylko 3 bazyliszki(3/20)...a chaos moze plugawicieli ok.10 zbudowac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 18:31, DragonLord napisał:

Jaki limit? Przecież one też zajmują miejsce w armii.

Może mu chodziło o to, że nie mają takiego limitu jak np. Predatory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 16:02, Adamido napisał:

A jakbyś wytłumaczył mi to że w 1szej edycji Czempioni Chaosu latali na dyskach??:P

Istnieje takie pojęcie jak retcon (retro continuum), które oznacza elementy/wydarzenia świata przedstawionego zmienione w późniejszym czasie. Obecnie wszelkie powiązania między oboma światami nie są kanoniczne i oficjalnie są to osobne światy (naturalnie jest kilka elementów w nich się powtarzających, ale to jednak osobne światy). Zresztą to by nie było logiczne, przecież Chaos w WH używa zwykłych wojowników, a w WH 40k są to Kosmiczni Marines, więc czemu na jednej planecie by walczyli takimi siłami? :P Już dawno by ją podbili wysyłąc normalny legion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.12.2006 o 18:33, RafiXxx napisał:

Tak ale inne armie dostaly limit np. gwardia moze miec MAKSYMALNIE tylko 3 bazyliszki(3/20)...a
chaos moze plugawicieli ok.10 zbudowac ....


No, ale umówmy się, taka z Plugawicieli artyleria jak z koziej rzyci trąba ;], jest to bardziej pojazd do walki CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ostatnio włączyłem sobie kilka mapek skirmish z SI i zauważyłem, ze w DC SI stało się jakieś ... głupsze, słabsze itd. Normalnie w DoW miałem z kompem problemy na wysokim (3 z 5 poziomów trudności). Teraz na wysokim komp pada po kilku minutach gry, nawet do najpotężniejszych jednostek nie da dojść ;-P ... coś jest nie tak :-?

A co do wieżyczek, to IMO faktycznie są one za słabe. Większość oddziałów w grze jest w stanie w pojedynkę (w sensie pojedynczego oddziału) rozwalić każdą wieżyczkę w grze :-/
Pamiętam takiego RTSa, gdzie najpoteżniejsze wieżyczki w grze potrafiły gromić całe zastępy wroga i trzeba było olbrzmiej siły ognia do ich zniszczenia + mało które oddziały miały większy zasięg niż one ... I to się właśnie nazywała wieżyczka.
Nie wiem jaki jest sens budowania wieżyczek w DC at all, co jeszcze podkreśla rasa Tau, która radzi sobie bez żadnych wież bardzo dobrze.
IMO w DC za dużo jednostek ma albo większy zasięg od wiezyczek i niszczy je bezproblemowo, albo ma tak duży dmg, ze (np. w zwarciu) niszczą wieżyczki zbyt szybko.

Tak się nawet zaczynam zastanawiać, czy Relic aby napewno dobrze zrobił idąc z jednostkami całkowicie na jakość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest może takie coś jak rasa przesadzona ? Taka która ma przewale nad innymi ? I jaka rasa jest najlepsza dla początkujących ? odrazu mówię , że odpadają SM i IG ;] i gdzie mogę znaleść historię Chaosów po polsku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn. że chcesz wziąć jakąś imba rasę i gromić resztę graczy ;p? Nie ma tak dobrze nawet przegiętych Nekronów można pokonać. Graj tą rasą która najlepiej odpowiada ci klimatem, albo po prostu masz przeczucie, że to ta jedna jedyna ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli AI kompa jest dla ciebie za cienkie (bo to fakt, ze zmarnialo w DC), nic prostszego- od wczoraj do sciagniecia z forum relic jest mod skirmish AI, ktory dzieki bogatym opcjom kontroli AI zapewnia RADYKALNIE wyzszy poziom rozgrywek single playerowych. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 20:22, Astmatyk napisał:

Jezeli AI kompa jest dla ciebie za cienkie (bo to fakt, ze zmarnialo w DC), nic prostszego-
od wczoraj do sciagniecia z forum relic jest mod skirmish AI, ktory dzieki bogatym opcjom kontroli
AI zapewnia RADYKALNIE wyzszy poziom rozgrywek single playerowych. Polecam.


No bez przesady :-P
Na wysokim sobie radzę, co nie znaczy, że i na obłąkanym też tak będzie :-O (a jeszcze nie próbowałem najwyższego poziomu trudności).
Zresztą ... nigdy nie byłem hardcorowcem w żadnej grze, a na multi z drugiej strony zupełnie mi nie idzie (szczególnie w duelach).
Także póki co zachowam sobie jednak te usprawniające SI mody na poźniej :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poza tym.Akcja WFRP odbywa się w tym samym świecie co WFB.A WFB

Dnia 01.12.2006 o 15:16, Adamido napisał:

w tym samym co Wh40k.


Czyżby?

Jak zatem wytłumaczysz to, że w świecie Warhammera fantasy, Slaanesh jest dobrze znanym bóstwem, zaś w Warhammerze 40 000, powołuje go do istnienia kataklizm wywołany przez eldarów dopiero w epoce zaawansowanej technologii.

Co z bogami ludzi? Ulrykiem, Sigmarem i resztą? Hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2006 o 18:33, RafiXxx napisał:


Tak ale inne armie dostaly limit np. gwardia moze miec MAKSYMALNIE tylko 3 bazyliszki(3/20)...a
chaos moze plugawicieli ok.10 zbudowac ....


Warto zauważyć, że choć nie mozna nie doceniać możliwości jakie oferuje Plugawiciel w "trybie" artyleryjskim, to Basilisk przewyższa go w tej roli 10-krotnie...

Zaś Plugawicieli mozna zbudować maksymalnie 6, jako, że każdy z nich wykorzystuje 3 punkty limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcę niedługo zagrać w neta w DC Gwardią i czy ktoś może mi doradzić,jak walczyć z:
Tau(ścieżka kauyon)
Nerkronami
Problem taki-gdy walczę z Tau i mają ścieżkę Mont''ka, to wystarczy zabić Niebianina i możemyich rozwalać,ale gdy
mają Kauyon,to jedzie na mnie 6 Krotooxów i zdją mi się,że muszę mieć więcej Leman Russów niż 2.
A z Nekronami....bez komentarza-zazwyczaj rozwalają mnie na dzień dobry(jaki dobry ten ostrzał z budynków:)),
odpieram atak i nagle przyjeżdżają pająki grobowe i upiory i dokańczją dzieło poprzedników.
Ogólnie chyba na Nekronów muszę używać HWT(Na piechotę) i Sentineli(na pająki wręcz bardzo dobre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozczarowałem tym wydaniem DoW DC dlaczego dodatki nie są w wydaniach "kolekcjonerskich" przy wydaniu premierowym?
Do podstawki i dodatku mam rozbudowane instrukcje i drzewa technologii a tu nic instrukcja z paroma krótkimi informacjami, "5" stron na krzyż... i to wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2006 o 01:36, PioMrex napisał:

Ale się rozczarowałem tym wydaniem DoW DC dlaczego dodatki nie są w wydaniach "kolekcjonerskich"
przy wydaniu premierowym?
Do podstawki i dodatku mam rozbudowane instrukcje i drzewa technologii a tu nic instrukcja
z paroma krótkimi informacjami, "5" stron na krzyż... i to wszystko


Pal licho dodatki, wazne ze gra jest wypas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować