Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Ty chyba nie za bardzo rozumiesz o co chodzi z tymi firewallami? Firewall to taki program, który nie pozwala osobom niepowołanym na dostęp do Twojego komputera. Cały myk polega na tym, że po to jest internet, żeby sie łączyć z innymi. Firewalle więc mają listy wyjątków programów którym zezwalasz na połączenia z internetem. Nie instaluje się kilku firewalli ani kilku antyvirusów jednocześnie bo mogą być (i prawdopodobnie będą kredki).
Jeżeli masz już firewalla (a jeżeli masz winXP z sp2 to masz go na pewno) to sprawdź w jego ustawieniach jak się sprawy mają (w przypadku windowsowego - wejdź do panelu sterowania -> zapora systemu -> wyjątki). Jeżeli masz iiny firewall to zainstalowanie dodatkowego po prostu nie ma sensu i w tym konkretnym przypadku może przynieść tylko dodatkowe problemy.
Wspomniany komunikat o niemożliwości połączenia w trakcie gry z tego co mi się tam coś obiło o uszy to najczęściej źle skonfigurowany router, ale tematu nie pociągnę bo się nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak ten widowsowy co tam jest firewall i inne łatajstwa lepiej wyłączyć bo pozytku żadnego a niepotrzebnie zwalnia rozruch kompa i czasami łącze także bezsens antyvira to albo avasta albo kasperskiego(co 30 dni instalujemy robimy skan całego sysa i wywalamy) firewall... mając dobrego antyvira wogóle jest niepotrzebny
co do połączenia z grami jeżeli gra nie ma pingu niedołaczysz się poniwaz ten co zakłada ma bardzo wolne łącze (poniżej 512) chociaż ja na neo 128 spokojnie grąłem z całym swiatem przyczyną mogą być u graczy co zakładają serwa jakieś ustawienia połączane

jak pozbyć się całego łatajstwa sysa:
panel sterowania-> centrum zabezpieczeń
zaporę weś opcje zaaawansowane i wyłącz zaporę i kliknij że masz własną zaporę i sam ją będziesz doglądał (wtedy głupio nie będzie sie pytał czy włączyć pomaga czasami na wasze wywalenia z gier)
aktualizacje polecam wyłączyć i co pół roku sprawdzać aktualki
skaner antywirusowy wyłączamy i naciskamy że mamy własny dziękujemy panom M$ za coś co jest wogóle niepotrzebne ;)
a oto 2 repy z gier drużynowych 2vs2 i 3sv3 zobaczcie Krzychu wcale tak tragicznie nie gra wyjdzie na ludzi ;) ale musi potrenować
http://rapidshare.com/files/11632921/4P_BIFFYS_PERIL.2007-01-13.20-17-15.rec.html
http://rapidshare.com/files/11633009/6P_TESTING_GROUNDS.2007-01-13.20-46-11.rec.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje,czy kilku kolesi pisało się na listę i się "ulotniło"??Trochę mniejsza by była,gdyby usunięto niepotrzebne nicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że nie grają regularnie nie znaczy, że zaraz trzeba usuwac. Jak wrócą to będą narzekac, że ich usunąłem, jakim prawem itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale faktem jest, że aktywnych jest góra 8 osobników z listy. Myślę, że zamiast niej można by umieścić jakieś FAQ i ewentualnie linki do map packów lub przydatnych modów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę się dopisać na tą listę? :) Mój nick w grze to LubieLaye. W weekendy mam dość sporo czasu, tak więc będę na Obskurusie regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Zrobił się mały software''owy off-top, ale pozwolę sobie na krótki komentarz, jako że uważam, że sprawa jest dosyć ważna.
1) Microsoftowy "firmowy" firewall windowsa nie jest wcale kiepski jak sugerujesz - wręcz przeciwnie, a to, że coś pochodzi ze stajni Billa G. nie znaczy, że zasługuje od razu na potępienie. Zdarzył Ci się przypadek, że ten firewall zawiódł chociaż raz??
2) "a niepotrzebnie zwalnia rozruch kompa i czasami łącze także bezsens antyvira to albo avasta albo kasperskiego(co 30 dni instalujemy robimy skan całego sysa i wywalamy) firewall... mając dobrego antyvira wogóle jest niepotrzebny" VETO! Firewall może odgrywa mniejszą rolę niż antyvir ale jest tak samo ważny! A jaki ma sens instalowanie antywirusa co 30 dni??? Ogromna ilość wirusów jeżeli już dostanie się na kompa wyrządza szkody od razu i to, że go sobie potem znajdziesz nie odwróci już szkód!! Po to jest antywirus żeby blokował robactwu dostęp do kompa! A wspomniany przez Ciebie Avast (którego zresztą używam i nie mam powodów do narzekań) jest DARMOWY, więc nie skończy Ci się okres próbyn czy coś w tym stylu...
To tyle co mam do powiedzenia w tym temacie. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć sam na pytanie jakiego antywirusa i firewalla (i czy w ogóle) używać... OVER

Mroku21 - "Ale faktem jest, że aktywnych jest góra 8 osobników z listy. Myślę, że zamiast niej można by umieścić jakieś FAQ i ewentualnie linki do map packów lub przydatnych modów." - POPIERAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 12:56, Joannita napisał:

Warto by skrócić tą listę i umieścic na niej potrzebne rzeczy.

Właśnie!! Z tej listy grałem tylko z 7osobami. Reszty nawet na oczy nie widziałem na OBSCURUSIE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2006 o 19:24, gloody napisał:

Nick na forum/Nick w grze

gloody/Macium
Tomasz K./ Shadow-1002-Alfa
szweider/Szweider
dizzy1942/dizzy1942
Lord Avatar/ Baron_Veyer
Dyzio Diablo/ DyzioDiablo
Joannita/Joannita
Grond/Legio_Magna
ChrisBgnr/ChrisBgnr
Iroks1/Iroks
Darkstar181/Darkstar181
Gol Galad/Gol_Galad
Astmatyk/Brother Lobo
Jaracz/Jaracz
Everial/Everial
H2wk/Lord_Aln
PredAtor360/PredAtor360
Reimar/Reimar_PL
Laczus/Andim
Graszczur/Graszczur


dead-pl/[PL]Dead

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

qrde! Następny! Ludzie każcie się dodawac do listy jak jesteście w 100%pewni że będziecie grali. Bo jak już mówiłem na Obscurusie spotkałem tylko 7osób z listy z czego 4widzę co dzień.
POZDRO dla Everiala, Jonnity, Iroksa i Legio_Magny :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 13:07, PredAtor360 napisał:

qrde! Następny! Ludzie każcie się dodawac do listy jak jesteście w 100%pewni że będziecie grali.
Bo jak już mówiłem na Obscurusie spotkałem tylko 7osób z listy z czego 4widzę co dzień.
POZDRO dla Everiala, Jonnity, Iroksa i Legio_Magny :]


Jak bym niebył, to bym się niedodawał ;) GG HF ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 18:40, PredAtor360 napisał:

Co sądzicie o wizerunku świnki-nercrona w promocji :] ?? HAHAHAHA!!!


rewelacja !!! i choc wyglada raczej na pariasa niz 100% necrona - przeslanie jest jasne ];-> dodam tylko, ze moj kumpel ma ksywe "swinia" - moze zmieni na "necron" - LOL !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 13:09, Dead-pl napisał:

> qrde! Następny! Ludzie każcie się dodawac do listy jak jesteście w 100%pewni że będziecie
grali.
> Bo jak już mówiłem na Obscurusie spotkałem tylko 7osób z listy z czego 4widzę co dzień.

> POZDRO dla Everiala, Jonnity, Iroksa i Legio_Magny :]

Jak bym niebył, to bym się niedodawał ;) GG HF ;p

Wiele razy takie coś słyszałem. ej a "nie dodawał" pisze się oddzielni :] Kto cię polskiego uczył?? ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2007 o 13:20, Adamido napisał:

Orkowy Herszt Gorgutz:)

za 10 minut na obskurusie?

Ach Admino! Jakże mogłem zapomniec o tobie :p ?? Pozdro i dla ciebie?? Zbieramy ekipe na obscurus?? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2007 o 13:23, PredAtor360 napisał:

Ach Admino! Jakże mogłem zapomniec o tobie :p ?? Pozdro i dla ciebie?? Zbieramy ekipe na obscurus??


Nie wiem jak reszta,ale ja już jestem na Obskururnym Obskurusie:P

PS.Mój nick to Adamido:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować