Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

A ja sobie z braku laku i ludzi kończę kampanię DC orkasami :D zostały mi 2 prowincje i 4 stolice :D Jeszcze tylko eldy i spokój będzie :D Orki som fajne. Takie bezproblemowe i te ich tekstyw stylu let''s legg it :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiesz, swoją drogą to się dziwię... przecież DoW to jedna z najlepszych strategii eva, czy ona nie ma uznania na świecie? imo to zaniedbanie powinno być poprawione...

Co do stron jeszcze to zawsze jest nieśmiertelny ign :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DoW przez niedopracowany kod sieciowy i Rericową politykę jeżeli chodzi o patche nie zyskał takiej światowej sławy na jaką zasługuje. Bo najpierw było "omg lolololo, zrobimy strategie rze bendom punkty strategiczne i rekfizycja! I jak sie bendom bili to bendom animacje takie fajne zrobimy, bedzie krejzolsko". A powinni się też zająć optymalizacją kodu sieciowego żeby nie było lagów, GejSpaja i innego dziadostwa, oraz balansem, bo to jest przecież w grach sieciowych najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

I myślisz, że to popsuło grze opinię i popularność? Z balansem to faktycznie warhammer ma problem, aż strach się bać co będzie dalej... 9 ras...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wy uważacie, ale wg mnie DoW zdecydowanie zmierza w złą stronę od Winter Assault. Pierwszy dodatek ogólnie był bardzo podobny do podstawki i nie wprowadzał żadnych udziwnień (może poza kampanią z możliwością zmiany rasy w trakcie misji - ale imho było to ok) Grając w WA miałem wrażenie, że jest to dodatkowa kampania do DoW - i to było good. W Dark Crusade widać już tendencje do experymentowania.

moja opinia:

1) niepotrzebna zmiana stylu menusów - jakieś takie niechlujne i nieczytelne, zwłaszcza z tą dziwną czcionką (w wersji angielskiej jest ta sama?)

2) sposób prowadzenia kampania w założeniach był ciekawy - turowe przemieszczanie wojsk, ale męczy konieczność toczenia zbyt wielu potyczek ''o nic''. Nie mniej jednak to był krok w dobrą stronę - w praktyce nie jest już tak miły

3) Infiltracja. #@%$^! Bzdura totalna! Nie powie mi nikt, że nie można wykryć/zauważyć kogoś, kto strzela do ciebie z odległości pół metra! Wcześniej infiltracja była ok - można było się poruszać po kryjomu, ale już nie atakować - to było w miarę realistyczne. A teraz jakieś bzdury typu: otaczasz np. zwiadowców Tau kilkoma grupami Marinesów, Tau do nich prują ile wleźie, a ci stoją metr od nich i udają, że nie wiedzą skąd (w bitewniaku są takie same zasady?) #@%$^! Można było zrobić inaczej! Np. zmniejszanie się ''niewidzialności'' ze zmniejszaniem się odległości (a co za tym idzie wzrostem celności) - czyli ''niewidzialne'' jednostki stają się mniej przezroczyste (jeżeli atakują) im bardziej się do nich zbliżamy i jednocześnie wzrasta nasza celność w strzelaniu ''na oślep'' - bo im bliżej jesteśmy tym lepiej potrafimy zlokalizować zakamuflowanych frędzli. Inna rzecz, że dziwi niemożliwość wykrywania ich przez Grey Knights, których zdolności psioniczne nie są wcale gorsze niż Librarianów.

4) Samoloty :(:(:( - co prawda dopiero w Soulstorm, ale imho to kolejna obok infiltracji bzdura kompletna, niepotrzebnie udziwniająca i niepotrzebnie upodabniająca DoW do Warcraftów/Starcraftów. Jeżeli widzieliście screeny to myślę, że podzielacie moje zdanie, co do zupełnego chybienia z tym pomysłem. Na kiego grzyba mi jakieś unoszące się w miejscu modele z kiosku do samodzielnego montażu?!?!? Nie dość, że dziwne proporcje, pewnie dziwna fizyka, to do tego sam pomysł #@%$^! wg mnie ma przyciągnąć ludzi grających w Starcrafty, którzy nie wyobrażają sobie RTSów bez latadełek (nie zdziwiłbym się gdyby to była sugestia właśnie takich fanów DoWa)

5) Źle dobrany lektor w DC :(:(:( Jeżeli ktoś ma inne zdanie to niech najpierw posłucha briefingów Angelosa między misjami w DoW, albo Sturnna w WA. Poza tym lektor podkładający głos pod Thule''a też jakiś taki bez ikry.

Na razie tyle... zdołowałem się za bardzo żeby pisać dalej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:10, gtx69 napisał:

1)

Mnie się podoba. Daje to odpowiedni klimat (:D). Dla mnie czcionka jest dobrze dobra do tej gry. Nie ma co.

Dnia 17.12.2007 o 16:10, gtx69 napisał:

2)

Właśnie przechodzę kampanię orkami i zawsze coś dostaję za podbicie dowolnego terenu. Albo jakąś globalna umiejętność albo gwardię honorową. Bronie się sam do 5 razy dla ekwipunku a potem auto i nie ma problemu.

Dnia 17.12.2007 o 16:10, gtx69 napisał:

3)

Jest 41 milenium i jestem w stanie uwierzyć że tak daleko od czasów dzisiejszych sa w stanie takie pola maskujące wymyślić. A że nie realistyczne ?? Gwardzista dostaje z rakietnicy, leci kilkanaście metrów, spada, wstaje ma mniej życia ale biegnie walczyć dalej. Ale beznadzieja prawda ?? To jest gra. Nie wymagaj od niej realizmu. Zagraj se w symulatora. I w bitewniaku też tak jest.

Dnia 17.12.2007 o 16:10, gtx69 napisał:

4) co prawda dopiero w Soulstorm,

To po co piszesz że to Ci się w DC nie podoba ?? Swoją drogą to się zgadzam że to ostatnia głupota dawać latadła do dowa ale okaże się w praniu. Może jednak fajne będą.

Dnia 17.12.2007 o 16:10, gtx69 napisał:

5)

Lektor też klimatyczny. Głos taki jak by to był starszy dziadek co przeżył wszystkie te bitwy i teraz je opowiada w kantynie imperialnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Ile misji zawiera Winter Assault? Nie wiem, czy istnieje jakikolwiek sens jego kupowania (słyszałem, że jest krótki i dodaje tylko jedną rasę), gdy mogę za tyle samo kupić Dark Crusade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:51, lewak napisał:

Mam pytanie. Ile misji zawiera Winter Assault? Nie wiem, czy istnieje jakikolwiek sens jego
kupowania (słyszałem, że jest krótki i dodaje tylko jedną rasę), gdy mogę za tyle samo kupić
Dark Crusade.


Teoretycznie to po 5 misji dla dobra i zła ale tak w praktyce jeśli będziesz chciał przejść każdą rasą to masz misji tak z 12 razem. Gra jest warta świeczki a że teraz kosztuje 20 zł to naprawdę warto. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:51, lewak napisał:

Mam pytanie. Ile misji zawiera Winter Assault? Nie wiem, czy istnieje jakikolwiek sens jego
kupowania (słyszałem, że jest krótki i dodaje tylko jedną rasę), gdy mogę za tyle samo kupić
Dark Crusade.


Ja gram bez WA, i jakoś szczególnie mi go nie brakuje. Gwardii Imperialnej nie lubię, a te 12 misji mam gdzieś :P Kupuj DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:51, lewak napisał:

Nie wiem, czy istnieje jakikolwiek sens jego
kupowania (słyszałem, że jest krótki i dodaje tylko jedną rasę)

Jedną rasę, ale za to jaką rasę. IMO najbardziej klimatyczną. Jednak jeśli zależy ci na grze w internecie lepiej zakupić DC, a WA dokupić później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 17:00, Harvenar napisał:

Ja gram bez WA, i jakoś szczególnie mi go nie brakuje. Gwardii Imperialnej nie lubię

Hyhy też tak kiedyś myślałem. Oj głupi ja byłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 16:10, gtx69 napisał:

5) Źle dobrany lektor w DC :(:(:( Jeżeli ktoś ma inne zdanie to niech najpierw posłucha briefingów
Angelosa między misjami w DoW, albo Sturnna w WA. Poza tym lektor podkładający głos pod Thule''a
też jakiś taki bez ikry.


Lektor w DC jest świetny nie wiem co ci się nie podoba. Raczej powinieneś się czepić gościa podkładającego głos pod Lorda Nekronów. :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2007 o 17:36, Sonny555 napisał:

Raczej powinieneś się czepić gościa
podkładającego głos pod Lorda Nekronów. :D:D:D

Taa voice casting Necronów jest skopany na maksa. Rozumiem, że takim NW dawno zardzewiał mózg, ale Pariasi jako połączenie ludzi z Necronami powinni mieć głos, chociażby taki jak w kamapnii.

Tau też nie prezentują się zbyt okazale, parę odzywek na krzyż i wszystkie praktycznie o tym samym: For the Grater Good łałałałałałała.

A najbardziej brakuje mi odzywek u wszystkich ras, gdy po raz pierwszy zauważy się wroga w potyczce, np. Xeno sighted! u SM itp. W ogóle nie ma tych odzywek w przypadku nowych ras. Może w SS to naprawią (ta jasne -.-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować