Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2008 o 21:09, szweider napisał:

Dlatego trzeba wszystko tak zrobić,by przycisnąć mocno Kau.CS musi być z Psyduckiem,jak się
uda,to się puknie TC i kilka Stelt Sutków,a FW mogą być wiązani CC,by trochę zmniejszyć straty
GM


taa a co z pułapkami/vespami na CSa + chwile poźniej krooty zamiast fw (moim zdaniem są zdecydowanie lepszym wyborem w t1 może poza necronem spammującym fo) a na gm to podlatuje tc z flamerem i w 1 s nie mają oni morale.
Powiedzmy sobie szczerze IG/SM i eldy to rasy które szczególnie nie mają życia z tau w t1 i cobyście nie mówili nic (poza nowym patchem którego i tak nie bedzie) tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

ile razy mam tłumaczyć... nie mówię o Vespach, Everial mi wciska, że 4 ss z upami powstrzyma mój tech i rozwali pojazdy xD
W dodatku pisze, że jak ja przyjadę to on już będzie z tym czekał. To tylko hipotetyczna sytuacja, więc nie wydziwiaj co by pro Tau zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz facet,czytałem w poradniku MU u wszystkich ras vs. Tau

SM-Trudno
CSM-Trudno
Eld-Jak wyżej
Ork-jak wyżej
IG-Eee...średnio
Mirror-Średnio
Nekron-dość łatwy

IG może zrobić coś,bo jak Vespid wpadnie,to wszyscy się chowają i bye bye vespid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 20:54, Everial napisał:

> 1v1 Nekron wjechał mu do bazy Lordem i zaczał rozwalać co tam sie dało, postawił wieżyczkę

> gaussa koło hq, a potem dosłał jeszcze dwa składy warriorów. Toshi zrobił 2 x ss, które
capowały
> pointy, a potem ściągały na siebie ogień, a że miał ze 3-4 geny, to szybciutko postawił
ścieżkę
> oświecenia i przekaźnik pojazdów i w 6 minucie zawitał Nekronowi w bazie Harbingerem,
który
> załatwił sprawę zanim Nekrony rozwaliły cokolwiek ;]

A to widziałem to taktę na jakiejś grze z roxa. Tylko problem jest, jeśli np. Nec też przytechuje,
zamiast spamić FO(mało prawdopodobne, ale nie można wykluczać :P ). To Immortale zjedzą DH
w sekundy z jego 1000 hp bodajże.

Dokładnie. Grałem z niedawno z "lekko" lepszym kumplem, który nie jest maniakalnym Necronem i który nie stosował "normalnej" taktyki na Tau - spam Warriorów, Wraithów i FO. On przytechował i było ciężko.
Inna sprawa, że zbyt powoli robiłem tego Harbringera i DAŁEM mu czas. Póki nie miał Immortali to jeszcze cisnąłem, ze dwa razy zdjąłem mu Lorda :D No ale wyszli Immortale i już poszło z górki...

Kluczem w tej taktyce jest szybkość. No, i zaskoczenie xD 3/4 Necronów pewnie się spodziewa masy FW więc całą rekwizycje pompuje w FO żeby FW nie mogli strzelać. A TEN koleś się na pewno zdziwił xD

Btw - sam się zdziwiłem, kiedy po raz pierwszy użyłem tego BO na Necronów, jak szybko te małe pierdółki zjadają budynki Necronów :D Nawet rozbudowany Monolit są w stanie rozwalić dwa razy szybciej od Warriorów i FO.

Aa, z autopsji wiem też, że nie warto stosować tej taktyki na najmniejszych mapach. Nawet mimo ich mizernej prędkości, Necroni są w stanie zbyt szybko dojść do bazy. Rozwalą jedną plazmę i już po ptokach...
Ale jak już na GR pisałem - kto gra przeciwko Necronom na małych mapach? xD

>Jednakże po szturmie sond może wpaść szturm FW
>
Hahah. Do czasu zbudowania Vehicle Beacon'a oszczędza się rekwizycję na WSZYSTKIM, a potem to już balanga i spam FW i Kroot :D Ważne tylko żeby jak najwięcej energii zostawić dla drone'ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 22:07, Budo napisał:

/.../

ile razy mam tłumaczyć... nie mówię o Vespach, Everial mi wciska, że 4 ss z upami powstrzyma
mój tech i rozwali pojazdy xD
W dodatku pisze, że jak ja przyjadę to on już będzie z tym czekał. To tylko hipotetyczna sytuacja,
więc nie wydziwiaj co by pro Tau zrobił.


yyy z tego co ja zauważyłem to on stara się ci tylko wytłumaczyć że ss są wystarczającą kontrą na pojazdy gwardii z t2 które nie są jakoś szczególnie potężne. Od powstrzymania twojego techu to są vespy i tc własnie. Ktoś kto robi jako tau na starcie 4 ss to albo gra na mapie dla 8 osób pojedynek 1vs1 albo powinien się przenieść na jakąś inną rasę.

Dnia 02.01.2008 o 22:07, Budo napisał:

Wiesz facet,czytałem w poradniku MU u wszystkich ras vs. Tau

SM-Trudno
CSM-Trudno
Eld-Jak wyżej
Ork-jak wyżej
IG-Eee...średnio
Mirror-Średnio
Nekron-dość łatwy

IG może zrobić coś,bo jak Vespid wpadnie,to wszyscy się chowają i bye bye vespid


co do orka to bym polemizował a ig aż do t4 nie jest taki znowu trudny do pokonania, z resztą to się zgadzam.

Tyle że jak już mówiłem jak ig się schowa to traci mapę a to też jest niedobre nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj panowie, panowie. musicie się tak kłucić w nowym roku? Ja bym proponował przetestowanie tego wszystkiego co piszecie na skórach waszej armii. A jak mi dalej się kłucić bedziecie to chłopaki przerobi was na żarcie dla psa mego ;P

20080102224725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak wygląda rozgrywka na necie? JEst ciekawie? Są w miarę częste updaty? Bo pożyczyłem kiedyś od kolegi i przeszedłem gierkę i jakoś znowu mi się zachciało w nią pograć, a na dodatek tak tanio stoi teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 22:55, Ero Sennin napisał:

Hmm jak wygląda rozgrywka na necie? JEst ciekawie?

Jest ciekawie i ciężko zarazem, ale wiadomo ostry trening czyni mistrza :P
>Są w miarę częste updaty?
Do DC był tylko jeden patch i to wcale nie oznacza, że więcej ich nie potrzebuje. Relic obrał dziwną strategię updatowania gry przez kolejne dodatki (dobre trochę przesadzam, ale tylko trochę :P)

Dnia 02.01.2008 o 22:55, Ero Sennin napisał:

a na dodatek
tak tanio stoi teraz :)

Imo tak tanio, że nie ma co się zastanawiać. A już na początku marca będzie Soulstrom, którego koszt myślę, że zamknie się w granicach 60 zł, albo i taniej jak to było z DC (dla posiadaczy zarejestrowanych poprzednich części).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj się tylko bierz. Zabawa jest cały czas świetna a graczy pełno.
Może ktoś proponowałby ci poczekanie do wyjścia Soulstorma, żeby nie kupować DC tylko na dwa miesiące i nie wydawać pieniędzy na darmo... Ale czy 20 zł to taki majątek? :)

Mroku - do DC były DWA patche :) Najpierw z 1.0 do 1.11 a dopiero POTEM do 1.2
Inna sprawa, że polska wersja chyba wyszła od razu w 1.11, tak? Poprawcie mnie jak mówie pierdoły - mam wersję polską DC ale instaluję z angielskiego pirata bo drażnią mnie polskie nazwy jednostek xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 23:51, Toshi napisał:

Inna sprawa, że polska wersja chyba wyszła od razu w 1.11, tak?


Tak, ale co to za patch, który nie zmienia nic w balansie i wystarczy zmienić numerek w plikach gry żeby na nim grać? Więc przyjęło się mówić, że był tylko jeden update :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 00:00, Mroku21 napisał:

> Inna sprawa, że polska wersja chyba wyszła od razu w 1.11, tak?

Tak, ale co to za patch, który nie zmienia nic w balansie i wystarczy zmienić numerek w plikach
gry żeby na nim grać? Więc przyjęło się mówić, że był tylko jeden update :).

Ooo, to ja czegoś tutaj nie wiem :P Fajny przekręt, o co dokładnie chodziło? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o wersje językowe. DC wydane w innych krajach nie miało w sobie niektórych plików językowych. Polska wersja startowała z tymi plikami więc my nie musieliśmy nic specjalnego ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 22:48, sirmadman napisał:

Oj panowie, panowie. musicie się tak kłucić w nowym roku? Ja bym proponował przetestowanie
tego wszystkiego co piszecie na skórach waszej armii. A jak mi dalej się kłucić bedziecie to
chłopaki przerobi was na żarcie dla psa mego ;P


E byś tego czarnego pomalował bo jakiś taki niewyraźny jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, tylko jeszcze musze skonczyc Commandera (ten niebieski, zielony kumpla) i zarazem za Scoutów się brać. To czarne to Chaplain z jump packiem, jak by sie ktoś pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 22:21, szweider napisał:

Wiesz facet,czytałem w poradniku MU u wszystkich ras vs. Tau

SM-Trudno
CSM-Trudno
Eld-Jak wyżej
Ork-jak wyżej
IG-Eee...średnio
Mirror-Średnio
Nekron-dość łatwy


Ork ma raczej średnio - łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już się robi wkurzające...dlaczego w planie wydawniczym nie ma SS?Czyżby CD Projekt olało sprawę,gdyż wydaje mu się,że ludzie wolą tylko i wyłącznie Thompsiny i Mp40?No i nie ma zapowiedzi...no to można pożegnać Polskie w MiaręJeszczeDoWytrzymania polską kinową wersję,bo zapewne Cenega przejmie interes i zrobi Polską pełną wersję językową(I za lorda brzydali będzie robił Pudzian)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 16:02, szweider napisał:

To już się robi wkurzające...dlaczego w planie wydawniczym nie ma SS?Czyżby CD Projekt olało
sprawę,gdyż wydaje mu się,że ludzie wolą tylko i wyłącznie Thompsiny i Mp40?No i nie ma zapowiedzi...no
to można pożegnać Polskie w MiaręJeszczeDoWytrzymania polską kinową wersję,bo zapewne Cenega
przejmie interes i zrobi Polską pełną wersję językową(I za lorda brzydali będzie robił Pudzian)

W CDP Insiderze jest krótka zapowiedź Soulstorma (same ogólniki, które wszyscy znają), więc może jedynie polska data premiery nie jest znana. Znana jest tylko data ogólna, czyli wiosna 2008, więc może CDP z tego powodu nie umieszcza jeszcze w planie polskiej daty premiery. Znając tempo wydawania to będzie ona pewnie opóźniona o około miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 17:42, Czedwik napisał:

Znając tempo wydawania to będzie ona pewnie opóźniona o około miesiąc.


Żelazo zapenia,że wszystkie premiery będą w tym samym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko się tak zastanawiam... Czemu na gram.pl nie ma TEGO?! http://wirtus.pl/shop/produkt.php?KategoriaID=2&ProduktID=10145

IMHO takie pudełeczko jest bardziej cacy :p Chociaż pewnie nie wytrzymam do 23 stycznia (premiera tego packa) i jutro pojadę do empiku i kupię osobno xD

PS. Czy w tym dodatku Soulstorm dojdą jakieś nowe rasy? Jesli tak to jakie? Tyranidzi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować