Zaloguj się, aby obserwować  
POZDRO-Grizzly

Narty, snowboard i skoki narciarskie

1874 postów w tym temacie

w tym roku po 5 dniach ( ogolnie w całym zyciu) jazdy na snowboardzie skleiłem pare fajnych tricków:D methoda, indy i 180 :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 19:00, Rzezim napisał:

Więc to o czym mówiłem staje się coraz bardziej prawdopodobne;-)

Tzn. to, że Kitel wygra?!!
Możemy się założyć że nie :D Zostało już tylko 300 pkt do zdobycia. A Kitel odrobił dziś tylko 26 pkt.
Zostało jeszcze 225 do odrobienia. W takim tempie, to on dogoni Jandę dopiero w połowie następnego sezonu ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 19:11, A-cis napisał:

Tzn. to, że Kitel wygra?!!

Że Ahonen nie dogoni Jandy, a Kuettel ma dużo szanse przegonić Ahonena. Wygrana KK Kuettela to zupełnie inna kwestia.
Dla mnie Kuettel bardziej jest w grze niż Ahonen (Ahonen skacze jak na niego słabo) a reszta jest zbyt mocna, aby zniwelować przewage Jandy.

Moim zdaniem wyścić o KK nie jest jeszcze zakończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś nie rozumiem. Wczoraj pisałeś, że zwycięstwo Jandy nie jest pewne i że Ahonen go raczej nie wyprzedzi.
Więc tylko Szwajcar wchodził w grę.
Dziś piszesz, że:

Dnia 10.03.2006 o 20:11, Rzezim napisał:

Wygrana KK Kuettela to zupełnie inna kwestia.

Dnia 10.03.2006 o 20:11, Rzezim napisał:

a reszta jest zbyt mocna, aby zniwelować przewage Jandy.

Tego fragmentu kompletnie nie rozumiem. Chyba że to miało być: zbyt słaba.

Dnia 10.03.2006 o 20:11, Rzezim napisał:

Moim zdaniem wyścić o KK nie jest jeszcze zakończony.

I tu znowu. Jeśli wyścig nie skończony, Ahonen nie wchodzi w grę, to kto wchodzi?
Wychodzi na to że jednak Kitel. Tak?
Jeśli tak, to ja się z tym nie zgodzę. IMO tylko Ahonen mógłby jeszcze zagrozić Jandzie (tylko musiałby podjeść trochę magnezu ;)
Szansę tą widzę lotach gdzie wyniki jeszcze mogą przetasować tabelę a Ahonena stać na to żeby tam odlecieć.
Ale oby się tak nie stało, bo trzymam kciuki za Jandą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie skończy się tak:
1. Janda
2. Kuettel
3. Ahonen
Ani Ljokelsoey, ani Morgenstern na podium się nie wcisną. Chyba że któryś z nich pokaże nam jak dominuje się na skoczniach.
Małysz może mierzyć w 8-9 miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2006 o 00:08, Treant napisał:

Pewnie skończy się tak: 1. Janda 2. Kuettel 3. Ahonen

Ja wątpię nawet czy Kitel minie Ahonena. Gdybym miał postawić pieniądze, to bym stawiał, że obecna kolejność pierwszej trójki już się nie zmieni.
Oczywiście jeżeli się żaden z nich nie wycofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki. Kto jezdzi na nartach tupu shorties (takie krutkie co mają niecały 1m długości). Ja w tym roku jezdziłem na pożyczonych i chce sobie kupić własne (bardzo fajna zabawa). Jak ktoś coś o nich wie, to napiszcie jakie są najlepsze (firma) i czy lepiej kupić bardziej taliowane czy mniej. Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej serii skoków A. Małysz na 2 miejscu za Austriakiem Kochem. Janda - 5, Kitel - 10 a Ahonen w 3-ciej dziesiątce.
Stoch się nie zakwalifikował do II serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 14:56, A-cis napisał:

Po pierwszej serii skoków A. Małysz na 2 miejscu za Austriakiem Kochem. Janda - 5, Kitel -
10 a Ahonen w 3-ciej dziesiątce.
Stoch się nie zakwalifikował do II serii.

Jak dla mnie to Koch to niezły farciarz, Małysz delikatnie też, ale co tam niech się cieszy. Miejsca pierwszej trójki pucharu świata mówią chyba same za siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje główne proroctwa padły 6.03.06

Dnia 10.03.2006 o 21:27, A-cis napisał:

> a reszta jest zbyt mocna, aby zniwelować przewage Jandy.
Tego fragmentu kompletnie nie rozumiem.

Skrót myślowy. Reszta skoczków jest w takiej formie, że Ahonenowi będzie ciężko przeskoczyć Jande. Na tyle, aby odrobić straty (to jest aktualne zarówno przed i po dzisiejszym konkursie)
>> Moim zdaniem wyścić o KK nie jest jeszcze zakończony.

Dnia 10.03.2006 o 21:27, A-cis napisał:

I tu znowu. Jeśli wyścig nie skończony, (...)

Spojrzałeś na to zdanie zbyt płasko. Na dzień pisania tego posta, było do zgarniecia 300 punktow, a różnica pomiędzy 1 zawodnikiem a 3 była mniejsza niż 300 punktów czyli trzech liczyli się w walce(jakie mają/mieli szanse to inna kwestia)
Dzisiaj z wyścigu o KK odpadł Küttel(ale ciagle ma szanse na wyprzedzenie Ahonena.

>IMO tylko Ahonen mógłby jeszcze zagrozić Jandzie (tylko musiałby podjeść trochę magnezu ;)
Z tym magnezem to nie jest takie hop i masz siup, Adam miał go za mało zaczął jeść i dopieru po jakimś czasie zaczął skakać lepiej.

Dnia 10.03.2006 o 21:27, A-cis napisał:

Szansę tą widzę lotach gdzie wyniki jeszcze mogą przetasować tabelę a Ahonena stać na to żeby
tam odlecieć.

W chiwli obecnej wygląda to tak. Ahonen musi zdobyć 2x1 miejsce w lotach a Janda musiałby skoczyć 2x19 miejsce, żeby Ahonen wygrał KK. Lub też Ahonen Wygrywa 1 loty, w 2-ich jest drugi a Janda wskakuje do 30 tylko w jednym konkursie i jest nie wyżej niż 27. Jeśli mieliby identyczną liczbe punktów to nie wiem co będzie.
Przy obecnej nieformie Ahonena coś takiego jest mało realne.Jandzie,aby wygrać KK wystarczy jedno 10 miejsce niezależnie od wyników Ahonena.(Ale Szpakanaliza :O)

Dlatego bardziej prawdopodobne jest iż Küttel wyprzezdzi Ahonena (wystarczy przeanalizować formy i wyniki obu zawodników ostatnio)
1. Janda
2. Kuettel
3. Ahonen i na coś takiego jestem skłonny postawić pare grosza.

Cieszy mnie wygrana Małysza (choć nie widziałem jej) Małysz znowu krzyżował narty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2006 o 15:49, Kukowsky napisał:

Jupi wielki powrót Małysza na Holmenkollen! Pierwsze miejsce! Jupi! Drugi Morgerstern...


Lepiej późno niż wcale. Nareszcie udało się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla Adama i wielkie wygwizdy dla wszystkich tych, którzy już go skreślili. Oby to polepszenie formy dało ludziom odpowiedzialnym za skoki do myślenia - nie można mieć mistrza bez zapewnienia mu odpowiedniego sztabu fachowców.
Nie oglądałem całej transmisji, a ciekawi mnie czołówka Turnieju Nordyckiego. Proszę o jakiś link do takiego zestawienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się świetlana przyszłość polskich skoków. Znalazły bogatego sponsora.
Jak dziś zapowiedział prezes Grupy Lotos, będą wspierać młodych skoczków, tak by na Igrzyskach Olimpijskich w 2010 roku w Vancouver Polska mogła wywalczyć medal w drużynie oraz indywidualnie.
Będziemy mieli następców Małysza :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W PZN podobno trwają ciche rozmowy o zatrudnieniu w nowym sezonie Miki Kojonkoskiego. Pieniądze podobno są.
Kojonkoski nie protestuje :D
Problem jest w tym, że ma on kontrakt z Norwegami do 2008r i rozwiązanie tego kontraktu może kosztować dużo więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w lotach na Planicy. Zakwalifikowali się tylko 2 Polacy: Małysz, który skoczył 208,5 m (11 odległość kwalifikacji) oraz Hula - 182 m.
Niestety nie zakwalifikował się Stoch (177,5 m) oraz Żyła (178,5 m)

Ponadto dziś, jako faworyta nr 1 do objęcia reprezentacji skoczków, wymienia się Fina H. Lepisto, któremu kończy się kontrakt z reprezentacją Włoch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończył się przedostatni konkurs PŚ w tym sezonie. Zwyciężyli dwaj Norwedzy: Romoeren przed Lioekelsoey''em. Na trzecim miejscu był Austriak Koch. Adam Małysz był 6.
Rozstrzygnęła się też sprawa pierwszego miejsca w PŚ. Kryształową kulę zdobył już dziś J. Janda.
Nie jest jeszcze zakończona walka o 2 miejsce. Drugi Ahonen ma bowiem 40 pkt. przewagi nad trzecim Kuettelem i teoretycznie na tych 2 miejscach może jeszcze juro nastapić roszada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować