Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2009 o 18:47, Luk_Der_Ritter napisał:

Dobra, żartuje tylko :P

Spoko spodziewalem sie ze ktos na mnie najedzie w obronie tej gry
Aha a co do helmu z fotki (lol:P) to niestety nie mialem tych gosci, najlepszych w armii mialem bodajze pólbraci (czy jakos tak, ciezka kawaleria).
Najłatwiej chyba w tej kampanii grać Danią, szło mi o wiele lepiej (mimo ze gralem bardzo krotko), w parenascie minut paredziesiąt tur, nowe panstwo (ta fuzja z Norwegią), pozniej przejete 80% Szwabstwa, IMO najlepiej grac wlasnie Danią. Krzyzakami sie gra dosc ciezko bo AI zaczyna swirowac.
Poza tym Dania ma idealnie rozrzucone prowincje (ok 50-60 tury mozna ich miec dobrze ponad 20 na wysokim lvl trudnosci), mozna czerpac duze zyski z handlu a w przypadku wojny przerzucac sobie armie z polwyspu droga morską. Ja mialem w pewnym momencie przychody 13k na ture

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam być atakowanym przez wszystkich i toczyć bitwy w stosunku 1 do 3. Gdy grałem Hiszpanią w późniejszej fazie gry moje dochody były tak duże, że w każdym mieście zapełniałem kolejkę budowy do końca i tak miałem kilkadziesiąt do kilkaset tysięcy K na plusie. A duże "podarki" zapewniały spokój ze strony sąsiadów. I to było nudne. Ale potem żeby pokonać Azteków musiałem stworzyć kilkadziesiąt armii i każdą z nich zaatakować jednocześnie osady i wtedy perspektywa kilkudziesięciu bitew nastroiła mnie optymistycznie do dalszej gry. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niezawodny sposób na obronę każdego zamku - tuż za bramą obok siebie 3 odziały pikinierów w szyku(kręgu), a murach oddziały łuczników. Gwarantuję skuteczną obronę, zwłaszcza w dodatku ;).

Aha, jest już ktoś chętny, by przesłać mi niezmodyfikowany plik descr_strat? Pilnie jest mi potrzebny, mój mail jaser93@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.08.2009 o 09:26, Woo-Cash napisał:

Aha, jest już ktoś chętny, by przesłać mi niezmodyfikowany plik descr_strat? Pilnie jest
mi potrzebny, mój mail jaser93@o2.pl


Sprawdź czy doszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powrócę na chwilę do mojego pytania o Ery Wielkich Wojen
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277&pid=4824
z całego tego wydania do kompletu brakuje mi Alexandra i Królestw ... no i muzy ze starszych części - do M2 mam. Wtedy kiedy pytałem odpowiedź była prostsza ale teraz biorąc pod uwagę promocje na empik.com na Platynową Kolekcję i ewentualnie TopSellera kalkulacja jest mniej oczywista :|

Tym razem mam takie pytanie: czy znasz może jakiś mod "zmieniający" Medievala 2 lub Romka w Shoguna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 10:44, Opal_P napisał:

Tym razem mam takie pytanie: czy znasz może jakiś mod "zmieniający" Medievala 2 lub Romka
w Shoguna?


Niestety nie.

Do Medievala II jest mod przenoszący akcję gry w klimat Władcy Pierścieni, a do Rome (na 90 %) mod przenoszący akcję gry do wojen napoleońskich.

Co do kolekcji, wg. mnie warto inwestować w Erę Wielkich Wojen, jak się ma jedną część gry, lub nie ma wcale. Kupując tą edycje dużo zapłacisz, a część gier tak już masz (chyba, że sprzedasz te części co już posiadasz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego Władcy Pierścieni muszę spróbować. Ja widziałem jeszcze chyba mod zmieniający Rome w Warhammera.
Do czasu poinformowania o pracach nad Empire miałem nadzieję na Shoguna 2, większą oczywiście przed pojawieniem się Medievala2. Spokojnie mógł powstać oficjalny (samodzielny) dodatek "Shogun" do M2.

Co do zestawu EWW: może... może... pojawić się za kilkanaście dni w PK - ale pewnie bez muzy. W tym tygodnniu pewnie się wszystko wyjaśni. Tylko ciekawe czy pojawi się również w promocji empiku. Natomiast Królestwa wkrótce powinny spaść do eXtra Klasyki. O sprzedawaniu nie myślę - przy małej różnicy cen (między oboma rozwiązaniami) miałbym "oryginalne kopie zapasowe" :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hurra!!!!wreszcie udało mi się podbić ostatnią prowincję Maurów i podbiłem cały świat :D.Teraz trzeba ruszać na azteków. Teraz pytanie:czy mogę kupić Medka II Kingdoms (czyt.czy mi pójdzie)na kompa:1,5 Ghz,768 ram,Radeon 9600.Dodam ,że Medieval II chodzi mi na średnio-wysokich,a na Gry-online,napisali w wymaganiach Kingdoms(zawsze podają tam zalecane),że wymaga 1,8 Ghz,512 ram,karta graf.Geforce 4 lub lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podstawka Ci poszła, to Królestwa na pewno odpalą. Zresztą Medieval jest bardzo dobrze zoptymalizowany i chodzi płynnie nawet na słabszych kompach. Kupuj w ciemno :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2009 o 18:50, Luk_Der_Ritter napisał:

Jak chcesz jakieś informacje co do moda, wal śmiało.


Teraz to raczej nie, mod wymaga chyba Królestw a ja jeszcze ich nie mam :( Dodattkowo czas jest u mnie towarem deficytowym więc sam nie wiem kiedy zagram :( Linki jakieś widziałem kilka stron wcześniej... O co mógłbym zapytać? ...o inne ciekawe mody ;) (tak na zapas)
Dzięki za propozycję. ;)

------> konio1073
te wymagania z Gry-online są podane na podstawce jako minimalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2009 o 18:34, milten6 napisał:

Jeśli podstawka Ci poszła, to Królestwa na pewno odpalą. Zresztą Medieval jest bardzo
dobrze zoptymalizowany i chodzi płynnie nawet na słabszych kompach. Kupuj w ciemno :P.

Dzięki.Możecie mi dać jakieś ogólne porady do gry??Za dwa dni przyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: można skądś ściągnąć jakieś patche które pozwoliłyby grać w medka 2 bez płyty??? Bo już zaczyna się rysować,a taką gre szkoda stracić.Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2009 o 20:53, konio1073 napisał:

Mam pytanie: można skądś ściągnąć jakieś patche które pozwoliłyby grać w medka 2 bez
płyty??? Bo już zaczyna się rysować,a taką gre szkoda stracić.Proszę o szybką odpowiedź.

Nie ma takiego patcha niestety
Chyba ze w 1,3 ale wątpie, zobacz sobie na listy zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jutro znowu zainstaluje Medievala bo nie mam w co grac
Tylko mam nadzieje ze nie bedzie tego bledu "Medieval 2 total war napotka" ktory mialem ostatnim razem (moglem grac w Kingdoms ale w podstawke bez szans)
Swoja droga troche chore ze tworcy gry maja graczy tak gleboko, blad byl opisywany setki razy i przez piratow i przez posiadaczy legalnych kopii i nadal nie ma rozwiazania ani nawet podanej przyczyny
Grałem raz w Empire total war ale gra mi sie nie podobala jakos, w dodatku na moim kompie by byl problem odpalic wiec wole M2TW :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować