Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2009 o 22:33, FiZbAn09 napisał:

Reinstal nic nie daje , a z dodatkiem ten sam problem :/ Ehh...

Jaki system, wersja gry ( patche zainstalowane). Sama podstawka działa czy tylko po zainstalowaniu dodatku??
Jakiś komunikat wyskakuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włączam grę odpalam bitwę a obraz czarny monitor włącza się i wyłącza . Zmniejszyłem detale na niskie i to samo . Aha i komp spełnia wymagania gry .PAtche zainstalowane . O to chodzi . Stronę wcześniej pisało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszanie detali nic tu nie da, albo spsuty jakiś plik odpowiedzialny za wczytanie bitew, albo Twój komp żre się z silnikiem graficznym. Jaką masz kartę graficzną na pokładzie i jak stoisz ze sterownikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... czy ja dobrze rozumiem, że pracujesz na karcie sprzed 6, 7 lat? Nie wiem jak to jest z wersją Pro, ale takie produkty to nawet nie mają pojęcia jak obsługiwać DirectX 9.0c. Nie mówiąc już o tym, iż wnioskuję z Twego postu że niespecjalnie interesowałeś się update''m sterowników.

Zacznij więc od wgrania najnowszych - jakiekolwiek one nie są - sterów na swego Herculesa. Tutaj masz odpowiedni topic poświęcony kartom, już w przypiętym poście wyczytasz szczególy:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=24960

Jeśli to nie pomoże... cóż. Spróbuj napisać do pomocy technicznej, choćby tu:
http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=564
może oni będą w stanie conieco jeszcze wymyślić i Cię poratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się nie chce przechodzić kampanii, to wchodzisz w folder z Medieval 2>Data>World>Maps>Campaign>Impreial_Campaign i tutaj masz plik tekstowy descr_strat, wchodzisz w jego Właściwości, zmieniasz Tylko do odczytu (żeby nie miał tego zaznaczonego), wchodzisz do descr_strat i kopiujesz nazwy frakcji z Unlockable do Playable, możesz nawet z Nonplayable Papal_states skopiować, bo Państwem Papieskim da się normalnie grać. Oczywiście, to, co skopiowałeś do Playable, usuwasz z Unlockable i Nonplayable. Enjoy, możesz grać np. Polską. W sieci jest mod (bardzo mały), który umożliwia grę Aztekami, Mongołami i Timurydami (jeśli normalnie skopiujesz i tak nie będzie się dało nimi grać). Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Papiestwa to wtrącę dwa grosze:

Pierwszy:

OCZYWIŚCIE że się da zainstalować swojego Papieża (konio1073 się myli) - trzeba zdobyć poparcie dla swojego kandydata z grupy trzech Preferati (którego rzecz jasna trzeba najpierw mieć). Najłatwiej to zrobić posiadając po prostu większość w radzie kardynałów - co za zazwyczaj jest wynikiem stałych i wytężonych działań misyjnych. Najłatwiej przychodzi to Polakami, Hiszpanami, czy dowolną frakcją któż wybierzemy się na podbój schizmatyków lub też muzułmanów. Skutecznie nawracając podbite ludy zapewnimy sobie sporą liczbę doświadczonych kapłanów. Przy jednoczesnym zdobyciu poparcia Rzymu (w końcu stawiamy te kościoły, nie? a i Krucjata nie zaszkodzi) skutkuje to wieloma nominacjami kardynalskimi. Oczywiście jeśli drogę blokuje nam kardynał innej nacji, można mu pomóc przejść na lepszy świat by zrobił miejsce naszemu młodszemu, ale już jakże zasłużonemu dla wiary, kapłanowi.

Można także uzyskać poparcie na drodze dyplomatycznej, czyli po prostu kupować głosy kardynałów innych frakcji (możliwe tylko w czasie wyborów) - jest to drogie, ale wykonalne.


Drugi grosz:

Ekskomunika wygasa wraz z życiem albo papieża, albo władcy na którego ją rzucono. I choć jak mówił Dexter_McAaron można się wykupić, to ja preferuję wyjście numer jeden ... szczególnie w przypadku Papieża z mojej frakcji, który ewidentnie zapomniał komu co zawdzięcza i ośmielił się skrytykować jednoczenie świata pod moimi światłymi rządami.

Wyjście to wymaga co prawda dobrze wyszkolonych osobników do specjalnych poruczeń ... ale filmik jest super!


Dobre stosunki z Papiestwem to przy mojej strategii bardzo pomocna rzecz, szczególnie jak ma się z Rzymem sojusz. Najbardziej lubię podpuszczać inne nacje, podstawiając im na granicę pojedyncze jednostki chłopskich łuczników, drwali, czy też inną czerń. Można też podstawiać swoje statki w pobliże flot Papieskich - przy ataku na nas wciąga sie do walki i Papieża. Dwa trzy ataki i ekskomunika agresywnego sąsiada gotowa ... a potem można urządzić krucjatę, czy dwie ;) Bardzo łatwo załatwić w ten sposób Cesarstwo, grając Polakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ahhh, nie ma to jak Polska alternatywna xD Anglia= 1 prowincja, Mediolan= 1 prowincja, Wenecja= 2 prowincje, Egipt= 1 prowincja (mój pupilek, jestem jego suwerenem xD), no i PP 1 normalna prowincja, ale zamierzam podbić Rzym xD Ogólnie mam 84 prowincje, na mapie zostali Egipcjanie, Anglicy, Mediolańczycy, Wenecjanie, Watykańczycy, Maurowie, Rusini i Hiszpanie (4 prowincje).
A właśnie: Jak jesteś ostatnią frakcją katolicką i rozwalasz Państwo Papieskie, to jest skończone? Przecież nikt nie oferuje mu prowincji (ja nie zamierzam), nie będzie miało ani osad, ani członków rodziny, co się stanie? Error? Bug? Apokalipsa?
Aha, prosiłbym o dokładne daty najazdu Mongołów, Timurydów, Czarnej Śmierci i wynalezienia prochu oraz odkrycia Ameryki (czyli możliwości budowania statków transatlantyckich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie , natomiast gram Nową Hiszpanią w kampanie dodatku Kingdoms -> Americas i budując tawerny oraz ich wyższe/niższe formy mam do rekrutacji tylko przewodnika , natomiast zabójcy jak nie było tak i nie ma . Może Hiszpanie nie mają zabójców ? A może odpowiada za jego rekrutacje inny budynek ? Proszę o pomoc ponieważ pewni Azteccy Członkowie rodziny królewskiej zaleźli mi za skórę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ile ja pamiętam (a w Kampanię Ameryk to ja już hoho i jeszcze trochę temu grałem) to w tej części w ogóle nie ma takiego agenta jak zabójcy. Dla Spaniardów do dyspozycji są tylko szpiedzy (nazwani zwiadowcami), dyplomaci (bodajże odkrywcy) oraz kapłani (tudzież misjonarze). Hitmanów sobie podarowali i moim zdaniem słusznie, nie była to raczej arena zakulisowych gierek i intryg, lecz otwartej wojny all4all.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego sklepu wytrzasnąć Kingdomsy? Były w ExtraKlasyce Dodatku, tej niebieskiej serii po ok. 20 zł, ale już nie ma, nawet na empik.com pisze "towar niedostępny" i można kupić tylko topsellera za 50 zł... Poza allegro itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 16:41, Peter44 napisał:

Co się wciskało żeby zmienić typ ataku w bitwie? Np. szlachta polska żeby zamiast oszczepów
użyła mieczy?

Zapewne alt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem grać i jestem przerażony:O Klawiszy do sterowania wszystkiego jest tak wiele, że nie sposób go opanować... Mam nadzieję, że istnieje coś takiego jak pauza podczas bitwy? Grę mam ze steama i wcześniej nie interesowałem się tą produkcją. Jest to pierwsza tego typu w która gram i niezbyt ogarniam o co w niej chodzi.
Z tego co się orientuje, to są tury na mapie świata, tak? A jaki jest cel gry? Przetrwanie wojny, czy podbicie innych narodów? Jest jakiś historycznie narzucona dada od której gra się kończy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować