Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2010 o 16:48, noobie napisał:

Mam takie pytanie. Ogólnie staram się na początku gry zająć dwie czy trzy osady buntowników,
a potem staram się jak najbardziej rozwijać gospodarkę by czerpać zyski. Niestety stan
skarbca nie przekracza 15tys florenów, nawet w dalszych turach. Staram się armie zachować
jak najmniejszą, by nie tracić bez sensu kasy na utrzymanie jej. Jakieś rady?


Cóż, jedna, prosta: ekspansja. Te gry mają słowo "War" w nazwie nie na darmo. Tutaj niestety nie ma efektu mrowiska: zatrzymamy się na kilku zgrabnie poukładanych prowincjach i będziemy sobie spokojnie rośli w siłę (najjaskrawszym przypadkiem jest Empire). Najlepszym sposobem zarabiania jest tutaj powiększanie terytorium, a cała ta powyższa dyskusja z ostatnich kilku dni to są tak naprawdę tylko półśrodki prowadzące właśnie do tego. Dopiero przy tak z 15 prowincjach (dokładna liczba zależna od tego, co będziesz podbijał, bo logiczne jest że pustkowia Rosji nie mogą się równać z bogatymi prowincjami Włoch) możesz generować zyski, które zapewnią Ci spokojny sen ...ALE wtedy będziesz miał już tak rozciągnięte granice i tylu wrogów, że znowuż będziesz zmuszony utrzymywać spore wojska, a to też kosztuje...i tak kółko się zamyka.

Medki, Shogun czy Empire generalnie powielają jeden schemat: najpierw pocisz się i zbierasz każdego denara / koku / florena, a potem z kolei gdy już zdobędziesz pół mapy, masz takie przychody że nie wiesz na co te pieniądze wydawać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(ciach)

Nie będę się rozpisywał, bo nie bardzo widzę sens. Ty grasz jak chcesz, ja gram jak chcę ... Pokażę więc tylko różnicę w "epickości" dochodów. Co prawda to nie było do mnie, ale: Aktualnie (38 miast) przychod z farm wynosi u mnie ok. 25 tys. z handlu ok. 22 tys.

No to popatrz kolego. 28 prowincji, podbita Rosja, ponad połowa prowincji nie ma dostępu do morza. A jednak dochód z handlu (morskie i lądowe trasy handlowe plus kupcy, tak dla wyjaśnienia) mam znacznie większy niż z rolnictwa.Stosunkowo niedawno rozpocząłem podbój wybrzeży, więc nie jest jeszcze bardzo dobrze ...

http://img828.imageshack.us/img828/7569/m2tw70.jpg

A tu już rozwinięty handel morski. Około 50 prowincji i tylko trochę ponad połowa ma dostęp do morza. Mimo to zyski z handlu są ponad trzykrotnie większe niż z rolnictwa ...

http://img408.imageshack.us/img408/2853/m2tw110.jpg

Widzisz więc, że twoje 25 tys. nie robi na mnie "epickiego" wrażenia. BTW, w obu przypadkach nie miałem kupców na "lukratywnych surowcach" w Afryce. Jak skończy mi się Czarna Śmierć, wrzucę jeszcze jeden obrazek.


P.S. Gra jest lekko zmodowana przeze mnie - dodałem sobie w sakiewce króla do 5 tys. a innym frakcjom do 10 tys. - wg mnie poprawia to początkowe tury - SI więcej wypraw robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się czy savy z ''''mniej oficjalnej'''' wersji Medievala 1.0 pójdą na oryginalnej z dodatkiem i wszystkimi patchami? Bo takową posiadam ale właśnie zamówiłem sklepową, normalną grę tylko nie wiem czy jest sens kontynuować bieżącą kampanię jeśli nie odczytywałoby mi savów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste dlatego też zamówiłem legalną wersję swojego ukochanego Medka - żeby było jasne. Jednak nie odkryję Ameryki twierdząc, że ''kilka'' osób na świecie jest niegrzeczna i piraci a ja nie kupię gry jeśli nie mam pewności, że mi pójdzie na moim kompie ( netbooku zresztą stąd mimo wieku gry moja niepewność ), teraz pewność już mam i czym prędzej zamówiłem abym mógł pozbyć się wersji ''demo''. Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wszelkie wątpliwości...

Swoją gdyby ktoś znał odpowiedź na moje pytanie to będę wdzięczny, bo mój Medek dojdzie dopiero za dwa dni :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2010 o 17:32, piotrekkj napisał:

Cześć mam pytanie

Nie grałem jeszcze w Medievala ale bardzo mi się podoba, wiecie ile może kosztować on
w media markt?
Z góry dziękuję.

Podstawka kosztuje teraz 39,90 (seria TopSeller). Dodatek natomiast - 10 zł, z powodu promocji, która trwa do 31 sierpnia br.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2010 o 09:47, piotrekkj napisał:

No to se kupie bo z tego co wiem to warto
Macie jakieś rady co frakcji lub taktyki na polu bitwy


Na ten temat można książkę napisać. :) Ale spróbuję się streszczać.

Frakcja - najłatwiej gra się chyba Anglią. Na początek jak znalazł. Mają uber łuczników, przyzwoitą ciężką piechotę i kawalerię oraz łatwą do obrony i ekspansji pozycję (bez modów SI rzadko przeprowadza inwazje morskie).

Taktyka - nie stawiaj na jeden rodzaj wojsk, mieszane armie są bardziej wszechstronne - sprawdzają się i w polu i w oblężeniach. Góry i przeprawy to twoi przyjaciele - zmuś przeciwnika do ataku w takim terenie, dobrze wybierz pozycję i po sprawie. W ataku wykorzystuj wszystkie siły, nawet jeśli atakujesz z dwóch stron zrób to jednocześnie, ze współdziałaniem wszystkich rodzajów wojsk. Piechotą zwiąż siły wroga a kawalerią wjedź mu w skrzydła, lub tyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I nie pozwól sobie na sytuację, w której nie masz w armii kawalerii lub jednostek dystansowych. Bez kawalerii możesz mieć duże problemy z przeganianiem wrogich łuczników, bo ciężka piechota ich nie dogoni.
Jak widzisz, że jakiś oddział łuczników wroga oddzielił się od jego sił to czym prędzej poślij na niego swoja kawalerię, nawet lekka się nada, bo łucznicy po kilku chwilach zaczną uciekać. Dzięki temu zbierzesz łatwych jeńców wojennych ;)

Jak pokonałeś już wroga tak, że wszyscy jego żołnierze uciekają to polecam ich gonić(kawalerią oczywiście), dzięki temu zbierzesz jeńców, których będziesz mógł oddać za okup lub zabić. Ewentualnie wypuścić jeśli chcesz nabić rycerskość u generała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.08.2010 o 13:01, piotrekkj napisał:

OK mam medievala

Jestem Anglią i mam pytanie, gdzie jest wioska którą mam zniszczyć w 2 misji ?

Podaj nazwę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam już 63turę moja mapka wygląda tak

mam 3/4 Szkocji i 3 miasta we francji prowadzę wojnę z niemcami i szkotami. To dużo jak na tą turę?? (w miastach mam po 5-6 odziałów ciężkozbrojnych łuczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2010 o 13:47, piotrekkj napisał:

mam już 63turę moja mapka wygląda tak

mam 3/4 Szkocji i 3 miasta we francji prowadzę wojnę z niemcami i szkotami. To dużo jak
na tą turę?? (w miastach mam po 5-6 odziałów ciężkozbrojnych łuczników

Nie widzę mapki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to będzie około 100 tury. Grałem Polakami, zająłem wszystko ruskich miałem wojnę z Niemcami przez co mnie ex komunikowali, ale nie w tym rzecz. Kraj mi upadł przez epidemię czarnej śmierci. Co turę musiałem sprzedawać budynki i jednostki zwalniać aby wychodzić na plus. Na północy gdzieś na terenach Rosji pojawiła się taka jednostka jak wiedźma, której nie mogłem nawet najbardziej doświadczonym kapłanem czy zabójcą zabić, zawsze miałem powodzenie sukcesu poniżej 40 %. Czy to możliwe że to ona wywołała? Powyżej 120 tury to miałem wybór aby przestać grać tą nacją (problem w stylu: szacowany wzrost pieniędzy -15000), lub zacząć od nowa albo grać na kodach z kodem na kasę. Aha i wtedy już miałem ze wszystkimi wojnę i się pojawiło nowe zagrożenie ze wschodu - jeźdźcy na słoniach i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować