Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

mam pytanko czy do moda third age i innych tego typu potrzebny jest dodatek kingdoms czy mozna grac na samej podstawce ?Licze na szybka odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 08:44, sebollll napisał:

mam pytanko czy do moda third age i innych tego typu potrzebny jest dodatek kingdoms
czy mozna grac na samej podstawce ?Licze na szybka odpowiedz z gory dziekuje

Trzeba mieć rozszerzenie Królestwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2010 o 09:15, sebollll napisał:

A takie pytanie z poza tematu nie ma problemu dorwac dodatku w promocji wakacyjnej za
10 zł w MM ?

W większości sklepów obowiązuje ta promocja, MM nie powinno być tu wyjątkiem.

Dnia 03.08.2010 o 09:15, sebollll napisał:

Promocja trwa do konca wakacji tak?

Tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dodatek do Medievala 2 w promocji wakacyjnej, najdziwniejsze jest to że chodzi z płytą od dodatku. Spodziewałem się że będzie chodzić bez płyty albo z podstawką. Gram tylko w Krucjaty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak kupic 4 nowe kampanie, a grac w 1 xD

Polecam Krzyzacka, mnie podobala sie nawet bardziej, niz krucjaty. Zreszta, one wszystkie sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem tą grę, a póki co pograłem trochę w demo. No i dotąd jedyne strategie czy tam rtsy (różni się to czymś?) w jakie grałem to Twierdza i Starcraft i teraz gdy odpaliłem Medievala to gra wydaje mi się bardzo skomplikowana, a do tego sterowania kamerą to już w ogóle nie mogę się przyzwyczaić. Powiedzcie mi czy nawet taki początkujący jak ja w tym gatunku w końcu da radę się oswoić z tą grą? Pograłem jakie 30 minut póki co i bardzo ciężko mi to wszystko ogarnąć. To jednak nie Twierdza, że po prostu wysyłamy wojska na wroga bez większego namysłu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 02:46, Hartus napisał:

Dzisiaj zamówiłem tą grę, a póki co pograłem trochę w demo. No i dotąd jedyne strategie
czy tam rtsy (różni się to czymś?) w jakie grałem to Twierdza i Starcraft i teraz gdy
odpaliłem Medievala to gra wydaje mi się bardzo skomplikowana, a do tego sterowania kamerą
to już w ogóle nie mogę się przyzwyczaić. Powiedzcie mi czy nawet taki początkujący jak
ja w tym gatunku w końcu da radę się oswoić z tą grą? Pograłem jakie 30 minut póki co
i bardzo ciężko mi to wszystko ogarnąć. To jednak nie Twierdza, że po prostu wysyłamy
wojska na wroga bez większego namysłu...

To nie jest tak skomplikowane, jak się początkowo wydaje. Ja zacząłem z serią TW od Rome, i na początku też byłem lekko zagubiony, ale jak kilka chwil przeanalizowałem co, jak, gdzie i kiedy to gra stała się bardzo przejrzysta :) Z MII tak samo, chociaż bitwy wyglądają chaotyczniej niż w Rome :)
No i oczywiście MII jest bardziej zabugowane ^^

W każdym razie, jak Ja zaczynałem to najpierw patrzałem jakie jednostki maja dane frakcje czytałem opisy itd. taktyka tak naprawdę jest dość prosta.

W bitwie:
Zazwyczaj ustawiam piechotę w linii (najlepiej gdzieś na zboczu góry)
Łuczników przed nimi, ale bardzo blisko, zaś kawalerię po bokach.
Gdy piechota przeciwnika będzie już blisko, to łuczników wycofuję za plecy piechoty i czekam na zwarcie.
Kiedy piechota wroga zacznie walczyć z moją, to biorę kawalerię, okrążam wroga i szarżuję od tyłu.
To na ogół wystarczy by wygrać bitwę ;)

Oblężenia są znacznie bardziej "wymagające", bo nie ma się możliwości skorzystania z żadnej porządnej taktyki, głównie trzeba zrobić wyłom w murze/otworzyć bramę i wtedy "Kupą mości panowie!" i mieć nadzieję, że się uda :P
Potem już tylko dotrzeć do placu głównego miasta i tam wybić resztki obrońców, którzy uciekli z okolic murów :)
Problem jest większy, gdy jest więcej niż jeden mur (Twierdze i fortece). Wtedy trzeba przytargać ze sobą jakąś artylerię, bo same drabiny/wieże oblężnicze i tarany nie wystarczą :)

Na mapie kampanii jest już ciekawiej. Przede wszystkim trzeba wybrać jakie osiedle ma być zamkiem a które miastem. Zamki rekrutują lepsze jednostki, ale dają mniejszy profit. (W zamkach nie można ustalać podatków, ale w miastach rekrutuje się tylko słabą milicję.)
Na ogół zamki stawiam na obrzeżach swojego państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąć ją nie powinieneś mieć problemu po samouczku i Wielkiej Kampanii (jakimś silnym państwem, dla jaj). Utrzymuj wtedy gospodarkę i ekonomię, nie atakuj, czekaj na ruchy kompa. Zagraj na najniższym. Mi to pomogło ogarnąłem w 3 dni;)

Spoiler

EDIT: Bo nie wiem dlaczego napisałem, że w grę nigdy nie grałem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, da rade sie przyzwyczaic, choc faktycznie, twierdza przy total warach to pikuś, heheh. Pograj najpierw w samouczki, pozniej moze krotka kampanie, zamiast dlugiej, pytaj czytaj porady (najlepiej przy zaczynaniu kampani ustaw je na "powiedz mi wszystko".) i powoli jakos to wszystko ogarniesz. W bitwach nie warto miec jednej, uniwersalnej taktyki, bo w sumie kazda nastepna wyglada inaczej. Raz bronisz sie na wzgorzu, inny raz atakujesz pod gorke, walczysz w lesie, deszczu itd. itd. Ale to i jeszcze pare innych rzeczy powie ci doradca w czasie bitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie na razie porzucę demo i poczekam do jutra na pełną wersję. Tam potrenuję :). Bitwy rzeczywiście wydają się chaotyczne - wczoraj zagrałem w jakąś bitwę pomiędzy Aztekami, a Hiszpanami. Gra ledwo się zaczęła, a stado Azteków już pędziło w moją stronę. Za chwilę na horyzoncie na drugim końcu mapy leciało drugie stado. I za chwilę byli z każdej strony. Nie wiedziałem co robić, mam nadzieję, że jeszcze się wszystkiego nauczę. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 12:59, Bithda napisał:

Jest jakaś forma auto-aktualizacji TW:M2 + K?? Bo nie chce mi się wszystkich patch''y
szukać:/

Przecież ich nie jest więcej jak 5....
na płycie kingdoms są wszystkie patche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2010 o 15:26, KuroNeko napisał:

> Jest jakaś forma auto-aktualizacji TW:M2 + K?? Bo nie chce mi się wszystkich patch''y

> szukać:/
Przecież ich nie jest więcej jak 5....
na płycie kingdoms są wszystkie patche...

Wiem, wiem. Nie ma tylko 1.5 spokojnie;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w MODA Third Age i jestem niebiańsko zadowolony z rozgrywki. Mimo, iż nie jest spolszczona, to przednio się gra. Obrona Helmowego Jaru rządzi:P Wybrałem wsparcie Haldira jako jednostkę, którą mam dowodzić i gdy koniec był bliski pojawiły się wojska Eomera;( Fajne uczucie jak bronisz się ostatnimi siłami i nagle przybywa wsparcie, orki szalały i przegrały;P było ich grubo ponad 4tys. moich zaledwie 500 jednostek;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 23:07, scarface85 napisał:

Wie ktoś ile maksymalnie może być ludzi w miastach, czy jest w ogóle jakieś ograniczenie?
Jaką mieliście największą liczbę mieszkańców?

Nie wiem czy jest jakieś ograniczenie, ale przy pewnym poziomie nie będziesz już miał przyrostu z powodu nędzy.
Ewentualnie osada zacznie się buntować z tego samego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować