Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PlayStation 3 bez usługi sieciowej

50 postów w tym temacie

Dnia 04.11.2005 o 18:23, penny napisał:

> Domek ma jakieś rozdwojenie jaźni :P ak dla mnie Sony popelnai błą - sieciowe granei jest co raz popularniejsze, a
ta decyzja
> koncernu sugeruje, że tam tego w ogóle nie zauważono.

ale przeciez nie odcinaja konsoli od sieci. jedyne
co powiedzieli, to to ze nie bedzie zcentralizowanego systemu jak xbox live. nic wiecej. czyli dokladnie tak jak jest w
tej chwili w przypadku pc. nie rozumiem w czym macie problem. ja akurat uwazam to za dobre rozwiazanie, bo dzieki temu granie
w sieci bedzie tansze a dodatkowo nie bedzie zalezne od wylacznie jednego dostawcy uslugi.



Tyle zę w przypadku PS 2 to raczej nie zdało egzaminu. Mało osób grało w sieci, na Xboxie Live było więcej subskrybentów, a przecież Xbox Live popularnością mocno ustępuje jednemu tylko WoWowi, wiec gdzie tu do poziomu PC. Nie wiem, czy Sony jednak nie powinno zmienić podejścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ktoś się tu zaangażował, mam nadzieję że "forumowcom" się nie dostanie ;-)
A co do pomysłu Sony - w sumie nie musi przyciągać niczym nowych klientów, wystarczy utrzymać starych... A jak Microsoft zacznie dość wyraźnie doganiać sonowego pleja, pewnie wtedy się dopiero pomyśli, że takie "Playstation Live" byłoby niegłupie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 19:03, Bambusek napisał:

Tyle zę w przypadku PS 2 to raczej nie zdało egzaminu. Mało osób grało w sieci, na Xboxie Live było
więcej subskrybentów, a przecież Xbox Live popularnością mocno ustępuje jednemu tylko WoWowi, wiec gdzie tu do poziomu PC.


ale co ty porownujesz? jak mozesz porownac ilosc graczy ps2 online do subskrybentow jakies dziwacznej uslugi xLive? skad wogole mozesz wiedziec ilu tych graczy jest? przeciez oni nigdzie sie nie rejestruja. xbox live to cala usluga dla wszystkich online''owych gier na iksa. mi nie chodzilo o ilosc graczy onlinowych tylko o sposob rozwiazania tego problemu. pozatym zobacz jakie gry dominuja na ps2 (zreszta na xboxie tez) - wielu z nich nie potrzebny jest multiplayer. a nawet jesli to nie ma to jak skopac w tekkenie kolege siedzacego obok :) co to za przyjemnosc dokopac jakiemus anonimowi na drugim koncu kabla?

Dnia 04.11.2005 o 19:03, Bambusek napisał:

Nie wiem, czy Sony jednak nie powinno zmienić podejścia.

co ci da zcentralizowane, dodatkowo platne podejscie? jedynce co przyniesie to zmniejszenie zainteresowania ze wzgledu na wieksze koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2005 o 22:58, penny napisał:

ale co ty porownujesz?
jak mozesz porownac ilosc graczy ps2 online do subskrybentow jakies dziwacznej uslugi xLive? skad wogole mozesz wiedziec
ilu tych graczy jest? przeciez oni nigdzie sie nie rejestruja.

Porównywać można, trzeba, i nie ma z tym najmniejszego problemu. Po pierwsze rejestracje kart sieciowych SA (nie pamietam czy opcjonalne ale sa), po drugie przy laczeniu sie z z innymi graczami wysyłane są pakiety do sony lub zliczanie następuje unikalnych adresach kart sieciowych. Samo Sony podaje tą liczbę, więc chyba wie co mówi :).
Co do samej liczby to akurat Sony ma minimalnie (ok 10-15%) więcej graczy online niż Microsoft. Jeśli wezmiesz jednak pod uwagę że w wypadku MS usługa ta jest jest płatna kilkadziesiąt USD a rok a na każdego Xboxa przypadają 4 konsole PS2, to wynik jest dla Sony marniutki.

Dnia 04.11.2005 o 22:58, penny napisał:

a nawet jesli to nie ma to jak skopac w tekkenie
kolege siedzacego obok :) co to za przyjemnosc dokopac jakiemus anonimowi na drugim koncu kabla?

coz 3/4 graczy pc na calym globie gra przez internet i jakoso czerpie z tego przyjemnosc. ty piszesz na tym forum w anonimowej spolecznosci i zakladam ze tez jakas przyjemnosc czy cel w tym masz (na zlosc sobie tego nie robisz przeciez :). tak, ze zcentralixowana usluga do wspolnego grania, czatowania, wymieniania sie roznymi rzeczami jest wg mnie jak najbardziej na miejscu.

Dnia 04.11.2005 o 22:58, penny napisał:

co ci da zcentralizowane, dodatkowo platne podejscie? jedynce co przyniesie to zmniejszenie
zainteresowania ze wzgledu na wieksze koszty.

wrecz przeciwnie. live daje developerom nieprawdopodobne mozliwosci a dla gracza zachodu wysuplanie tych kilku dolcow w skali miesiaca to zaden problem. za pojedyncze gry online placa kilkanascie usd / miech, wiec placenie kilka dolcow za mozliwosc gry w prawie wszystkie tytuly po sieci to duzy plus. szczegolnie gdy usluga jest tak rozbudowana jak w wypadku X360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2005 o 10:10, Mroczny Elf99 napisał:

ja i tak bez wątpienia wybrałbym PS3 anizeli xboxa nie wiem czemu mam słabosc do sony moze dlatego. a moze mi ktos powiedziec
ole bedzie kosztowac PS3???


biorac pod uwage ze sony podalo zerowa liczbe konkretnych faktow na temat swojej konsoli, pokazalo zero gier w wersji grywalnej (i w niegrywalnej tez - jeden jedyny MGS4) a nawet nie podalo ceny (licz kolo 3000 pln - takie sa przypuszczenia) to Twoje deklaowanie sie do sony jest troche przed wczesne. Sony mozna lubic ale poki co slaba idzie im z tym ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiscie ani mnie to grzeje ani ziembi, bo przy polskich laczach i tak sobie pozdanie nie pogrymy ;).

A tak powaznie hmmm Xbox Live ma jedna cechce ktora ma znaczenie, to ejst pomaga wyszukiwac graczy... pozatym rankingi, male usprawienia do gier, to wszytsko sa szcegoly i raczej malo wazne.

No coz zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Wrrr... kiedy bedzie można wreszcie edytować posty)
A wyobraźcie sobie, że Microsoft trzyma w ręku wszystkie serwy na gry na PC (baaardzo teoratyzuję). I dla przykładu: dla WoW on udostępnia sprzęt a nie Blizz, wszystko jest scentralizowane. I co by wtedy było ... ? Czy płaciło by się mniej czy więcej miesięcznie?? Czy byłyby stabliniejsze czy nie?? Zawsze są plusy i minusy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to tak wraz ze wzrostem wymagań gier konsole staną sie jeszcze bardziej popularne niż są więc jak narazie sony z PS3 nic nie traci zrobi PS4 i wtedy zacznie się bawić z usługami online a z drugiej strony hmm.. może i Microsoft ze swoim X360 podbije serca większej ilości graczy bo będzie miał wcześniej wszystkie te owe uslugi miejsza o to ja mam PCta i nad konsolą sie nie zastanawiem choć troche żałuje że nie ma na PC takich gierek jak na konsolach są a PC ma jeszcze tą fajną zalete że można muze tworzyć i takie tam co jak narazie chyba konsole nie potrafią (bynajmiej nie chodzi mi teraz o gierki muzyczne i takie tam ) :P

bez gumowca idz na browca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować