olcia13

Kolektyw na gram.pl? - temat ogólny

2947 postów w tym temacie

Akurat Karczma Diablo 2 miała ogromny potencjał i siłę w latach 2000 2004. Czasy starego layouta, który w mojej opinii był czymś doskonałym już nie wrócą. W perspektywie kilku lat wyjdzie Diablo 3 i nikt nie będzie już grał w Diablo 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wysłałem maile do wszystkich odpowiedzialnych za kolektywy, które według mnie upadły. Niestety jak dotej pory otrzymałem odpowiedzi od kilku "zainteresowany".
Miło by było gdybyście odpowiedzieli na list. Jeżeli mail się wam zmienił proszę o jakieś info na gg/skype/mail.

Z góry dzięki.

Lista kolektywów które nie dają znaku życia:

Fallout?
Prince of Persia
Lineage II
Heroes Seria
Guild Wars
World of Warcraft !!??
RTS Arena
SPORE
SWAT 4
World in Conflict

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 14:47, Piterus_Von_Drackus napisał:

Hmm... Ja już chyba zaczynam tracić orientację kto jest odpowiedzialny za kolektyw...
Jest tu gdzieś wypis konsulów kto za co jest odpowiedzialny?


Obecnie - ja staram się to wszystko ogarniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 15:07, szaq138 napisał:

> Hmm... Ja już chyba zaczynam tracić orientację kto jest odpowiedzialny za kolektyw...

> Jest tu gdzieś wypis konsulów kto za co jest odpowiedzialny?

Obecnie - ja staram się to wszystko ogarniać.

Rozumiem, że od teraz kontaktujemy się z Tobą w sprawie kolektywu, nie z Laid Backiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 15:16, Kawosz napisał:

> > Hmm... Ja już chyba zaczynam tracić orientację kto jest odpowiedzialny za kolektyw...

>
> > Jest tu gdzieś wypis konsulów kto za co jest odpowiedzialny?
>
> Obecnie - ja staram się to wszystko ogarniać.
Rozumiem, że od teraz kontaktujemy się z Tobą w sprawie kolektywu, nie z Laid Backiem?


Z nim też możesz się kontaktować, ale zasadniczo ja się tym teraz zajmuję, dlatego chciałbym żebyście co jakiś czas jakiś update mi wysyłali odnośnie sytuacji itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Napiszę tutaj i zobaczę jaki będzie odzew - czy ogólnie będzie jakikolwiek odzew.
Na początku chciałbym podziękować za kontakt, który udało się nawiązać z osobami odpowiedzialnymi za:
Age of Conan, Assassin''s Creed, Karczme Diablo III, Company of Heroes, cRPG, Far Cry Center, Kingdom Games, MotoGames, World in Conflict.

Niestety nie są to wszystkie kolektywy, z którymi starałem się skontaktować. Ciągle bez odzewu pozostają maile wysłane do: Guild Wars, HOMM5, Lineage 2, PoP Center.

Kolektyw powinny prowadzić osoby, które potrafią się poświęcić "tej" sprawie, i są odpowiedzialne. Nikt nie łudzi się że stronę będziecie prowadzić do śmierci. Fajnie jednak byłoby wiedzieć co się dzieje i dlaczego nic na stronie się nie pojawia.

Obecnie status: Dead przyznałem stronkom: Aion Online (tutaj nie jest to do końca wina chłopaków, aczkolwiek nie widzę jakiegoś pomysłu na dalszy rozwój serwisu), Fallout (strona jest martwa od ponad roku), Guild Wars (to samo), Kingdom Games (pomysł upadł), Lineage II, Risen Island, RTS Area, SWAT 4, World in Conflict, World of Warcraft.

To co jest istotne, w przypadku osób które chciałyby jednak dalej prowadzić jedną z wyżej wymienionych stron to fakt iż musicie coś z tym zrobić fast.
Nie chcę żeby community gramu upadło, dlatego albo zamknięmy te kolektywy albo znajdziemy nowe osoby/serwisy.

Tego typu działania podjąłem już w sprawie kolektywu World of Warcraft.

Ci nie wymienieni mogą się poczuć docenieni, etc. Tych z którymi nie miałem przyjemności się jeszcze poznać również prosiłbym o kontakt. Będziemy mogli wtedy lepiej współpracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie czuję doceniony, bo od czasu przenosin kolektywu między serwerami, to statystyki nie działają... :/
A tak przy okazji to na forum kolektywu mogli my się pojawiać przedstawiciele gram.pl, bo coś tam wielkie pustki i wszystkie widzę sprawy wewnętrzne są załatwiane całkowicie publicznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum odżyje, ale tutaj jednak łatwiej ludzi zmobilizować do odzewu - część w dalszym ciągu nie wie, że były przenosiny serwera... Na naprawę statystyk potrzebujemy jeszcze trochę czasu.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 11:36, szaq138 napisał:

Niestety nie są to wszystkie kolektywy...


Gwoli ścisłości: kolektyw jest jeden, to nazwa usługi wchodzącej w skład portalu gram.pl. Pojedynczy serwis należałoby określić mianem "serwisu wchodzącego w skład kolektywu".

To tak w temacie obowiązującej terminologii.

I tak generalnie: powodzenia życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 18:46, Spayki napisał:

> Jak feniks z popiołów Saykus powstał...

Oj tam, trzeba "młodzież" edukować :]


hehe... słowa starego wyjadacza ;)

Swoją droga podoba mi się nowa próba przywrócenia kolektywu. Kibicuję temu przedsięwzięciu, bo uważam iż ma potencjał.
P.S.
Oby CD Projekt był dystrybutorem DIII, Karczma zyska, zyska na tym niewątpliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 18:51, Kawosz napisał:

Oby CD Projekt był dystrybutorem DIII, Karczma zyska, zyska na tym niewątpliwie.


Na 99% nie będzie. A KDIII, ech... toż ten temat ciągniemy już hoho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 18:55, Spayki napisał:

> Oby CD Projekt był dystrybutorem DIII, Karczma zyska, zyska na tym niewątpliwie.


Na 99% nie będzie. A KDIII, ech... toż ten temat ciągniemy już hoho :)


Po czym wnosisz, że nie. Sadzisz, że LEM? Jeśli tak to chyba nie będę sobie głowy zawracał wersja PL, bo i wsparcie patchy PL w wykonaniu tego wydawnictwa może być marne (czyt. opóźnienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:00, Kawosz napisał:

Po czym wnosisz, że nie. Sadzisz, że LEM? Jeśli tak to chyba nie będę sobie głowy zawracał
wersja PL, bo i wsparcie patchy PL w wykonaniu tego wydawnictwa może być marne (czyt.
opóźnienia).


Po tym jak sprawa wyglądała jeszcze "za moich czasów" i z informacji, który w różnych okresach do mnie docierały. To dotyczy nie tylko DIII zresztą, ale generalnie produkcji Blizzarda. I tak, raczej A-B skorzysta z pomocy LEM-a, niemniej stwierdzenie, że to LEM będzie dystrybutorem byłoby sporym nadużyciem.

Tak czy inaczej - CeDeP gry raczej nie wyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:03, Spayki napisał:

Tak czy inaczej - CeDeP gry raczej nie wyda.


Jestem jednak odmiennego zdania. Blizz ma dobre doświadczenia z CDP, choćby po DII i LOD. Poza tym wydaje WoW. Jakoś trudno mi przyjąć do wiadomości, że LEM się w to wszystko wkręci. Zobaczymy jak to zrobią, nie przypadkiem Zamieć chce zatrudnić Polaków w paryskiej placówce.

Koniec offtopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 19:08, Kawosz napisał:

> Tak czy inaczej - CeDeP gry raczej nie wyda.

Jestem jednak odmiennego zdania. Blizz ma dobre doświadczenia z CDP, choćby po DII i
LOD. Poza tym wydaje WoW. Jakoś trudno mi przyjąć do wiadomości, że LEM się w to wszystko
wkręci. Zobaczymy jak to zrobią, nie przypadkiem Zamieć chce zatrudnić Polaków w paryskiej
placówce.

Koniec offtopa.


To może na zakończenie offtowa: to nie jest "moje przypuszczenie", ale wypadkowa pewnych zdarzeń i ustaleń branżowych. A zresztą - zobaczymy jak będzie.

A i z WoW-em sprawa jest dalece bardziej skomplikowana.

No i koniec offtopa ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 18:43, Kawosz napisał:

To Starcraft2 się nie odezwali?


"Ci nie wymienieni mogą się poczuć docenieni" :)
Nieodezwanie się chyba dotyczyło głównie kolektywów... oj sorry... stron padłych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2009 o 17:48, Spayki napisał:

Gwoli ścisłości: kolektyw jest jeden, to nazwa usługi wchodzącej w skład portalu gram.pl.
Pojedynczy serwis należałoby określić mianem "serwisu wchodzącego w skład kolektywu".


Jasne, że tak i myślę, że każdy wie o tym. Ale.... prościej jest napisać kolektyw w odniesieniu jeden strony niż pisać całe "serwis wchodzący w skład (bla, bla, bla)" ;)
Chociaż z drugiej strony to nie czat i skracać nie trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.