Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

LIvebox TP - bezprzewodowa neo+ - Temat ogólny.

148 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2008 o 14:26, balduran2 napisał:

> Jak ustawić sygnał żeby PSP mi czytało sieć? Pomożcie szybciutko bo sopiero zainstalowałem

> i jestem podeksytowany
Na początku musisz mieć włączone Wi-Fi w Livebox''ie - w szeregu diod sygnalizujących
Wi-Fi jest pierwsza od lewej patrząc od strony ścianki z logiem TP - jeśli się świecie
to ok, a jeśli nie to wchodzisz do panelu sterowania urządzenia: http://192.168.1.1/
- login i hasło: admin
Wchodzisz w zakładkę Sieć bezprzewodowa i klikasz w przycisk Włącz. Możesz też sobie
dać zabezpieczenia na brak, żeby przy łączeniu nie pytało się o klucz WEP (znajduje się
na opakowaniu Livebox''a).
Jak już będziesz chciał się połączyć - wyszukujesz sieć w PSP i tuż przed połączeniem
musisz wcisnąć przycisk REG na spodzie Livebox''a.

A tak poza tym, to polecam przeczytać instrukcję do Livebox''a, a także Google...


Dzięki już podłaczyłem;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie są specjalizacje Liveboxa? Bo mama mnie prosiła żebym się spytał na gram.pl.... Bo czytała tam coś i pisało o jakichś darmowych rozmowach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2008 o 15:30, arti95 napisał:

Jakie są specjalizacje Liveboxa? Bo mama mnie prosiła żebym się spytał na gram.pl....

Odsyłam do instrukcji urządzenia, a także do strony TP.

Dnia 13.08.2008 o 15:30, arti95 napisał:

Bo czytała tam coś i pisało o jakichś darmowych rozmowach

Chodzi chyba o rozmowy internetowe VoIP - które wcale nie są darmowe, ale bardzo tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość że (bo mam 2pc i psp) do jednego kompa podłączę modem który miałem wcześniej a do drugiego bezprzedwodowa i do psp bezprzewodowa.. Tak? Czy mogę wykorzystać kable które dostałęm w zestawie aby podłączyć więcej urządzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 13:32, arti95 napisał:

Jest taka możliwość że (bo mam 2pc i psp) do jednego kompa podłączę modem który miałem
wcześniej a do drugiego bezprzedwodowa i do psp bezprzewodowa.. Tak? Czy mogę wykorzystać
kable które dostałęm w zestawie aby podłączyć więcej urządzeń?

Oczywiście, że można użyć tych kabli do podłączenia większej ilości urządzeń - jeśli dobrze sobie przypominam, to jest tam dość krótki kabel Ethernet i równie krótki USB.
Tak czy inaczej, można podłączyć 2 komputery poprzez Ethernet, 1 przez USB i kilka urządzeń (nie mam pojęcia ile) przez Wi-Fi
Jednakże, nie zrozumiałem do końca o co Ci chodziło w pierwszym zdaniu - tzn. jeśli o to chodzi, to nie da rade używać jednocześnie Liveboxa i starego modemu USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 15:59, balduran2 napisał:

> Jest taka możliwość że (bo mam 2pc i psp) do jednego kompa podłączę modem który
miałem
> wcześniej a do drugiego bezprzedwodowa i do psp bezprzewodowa.. Tak? Czy mogę wykorzystać

> kable które dostałęm w zestawie aby podłączyć więcej urządzeń?
Oczywiście, że można użyć tych kabli do podłączenia większej ilości urządzeń - jeśli
dobrze sobie przypominam, to jest tam dość krótki kabel Ethernet i równie krótki USB.

Tak czy inaczej, można podłączyć 2 komputery poprzez Ethernet, 1 przez USB i kilka urządzeń
(nie mam pojęcia ile) przez Wi-Fi
Jednakże, nie zrozumiałem do końca o co Ci chodziło w pierwszym zdaniu - tzn. jeśli o
to chodzi, to nie da rade używać jednocześnie Liveboxa i starego modemu USB.



A nie wiesz czy to prawda ze mozna tylko 2 urzdzenia podlaczyc do Liveboxa? Bo na gram ktos pisal ze tylko 2....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 16:14, arti95 napisał:

A nie wiesz czy to prawda ze mozna tylko 2 urzdzenia podlaczyc do Liveboxa? Bo na gram ktos pisal ze tylko 2....

To nie jest prawda...
Ja osobiście, w tej chwili mam podłączone 3 komputery - jeden przez Ethernet, dwa przez Wi-Fi.
W porywach natomiast, miałem nawet podłączonych 5 urządzeń - dwa Ethernet, jeden USB, dwa Wi-Fi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 16:19, balduran2 napisał:

> A nie wiesz czy to prawda ze mozna tylko 2 urzdzenia podlaczyc do Liveboxa? Bo na
gram ktos pisal ze tylko 2....
To nie jest prawda...
Ja osobiście, w tej chwili mam podłączone 3 komputery - jeden przez Ethernet, dwa przez
Wi-Fi.
W porywach natomiast, miałem nawet podłączonych 5 urządzeń - dwa Ethernet, jeden USB,
dwa Wi-Fi.



A mogę korzystać tak że PSP przez bezprzedówke i 2 PC też przez bezprzewodówke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 18:43, arti95 napisał:

A mogę korzystać tak że PSP przez bezprzedówke i 2 PC też przez bezprzewodówke?

Oczywiście, że tak - nie powinno być problemu,
chociaż...Livebox nie powala swoim zasięgiem Wi-Fi, to samo tyczy się zasięgu Wi-Fi na USB dodawanego do zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodziciele zamówili mi LiveBoxa .Nie wiem po co ,nawet nie wiem co to ,ale mam pytania :
1.Mam Xboxa360 i chcę mieć podpiętego do tego routera kablem Ethernetowym ,czy żeby mieć Internet w konsoli będzie musiał być włączony komputer ?
2.Czy umożliwi mi ten router działanie Internetu w IPhonie ,przez Wi-Fi ?
3.Czy jeśli mam łącze 512mb ,z modemu Neostrady z kablem ,to po przejściu na Liveboxa ,prędkość neta mocno się zmniejszy ? Generalnie chodzi o to ,czy Internet do komputera będzie przesyłany kablem ,czy bezprzewodowo ,nie wiem na jakiej zasadzie tą puszkę się podłącza .
4.Czy będzie można zmienić sobie w dowolnym momencie IP ,tak jak w Neostradzie ,wystarczyło rozłączyć się i połączyć ponownie z Internetem ?
5.O co biega z tym wypożyczaniem filmów ? W jakiej jakości ,ile kosztuje ,jak długo zostaje na dysku ,ile zajmują miejsca ,czy są nowe tytuły kinowych hitów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 16:55, jackass napisał:

1.Mam Xboxa360 i chcę mieć podpiętego do tego routera kablem Ethernetowym ,czy żeby mieć
Internet w konsoli będzie musiał być włączony komputer ?

Nie.

Dnia 16.12.2008 o 16:55, jackass napisał:

2.Czy umożliwi mi ten router działanie Internetu w IPhonie ,przez Wi-Fi ?

Oczywiście - kilka minut konfiguracji i powinno działać.

Dnia 16.12.2008 o 16:55, jackass napisał:

3.Czy jeśli mam łącze 512mb

Jeśli już to 512 kb/s

Dnia 16.12.2008 o 16:55, jackass napisał:

z modemu Neostrady z kablem ,to po przejściu na Liveboxa ,prędkość neta mocno się zmniejszy ?

Nie zmniejszy się w ogóle.

Dnia 16.12.2008 o 16:55, jackass napisał:

Generalnie chodzi o to ,czy Internet do komputera będzie przesyłany kablem ,czy bezprzewodowo ,nie wiem > na jakiej zasadzie tą puszkę się podłącza .

Jak Ci będzie pasować - można kablem ethernet/USB lub przez Wi-Fi.

Dnia 16.12.2008 o 16:55, jackass napisał:

4.Czy będzie można zmienić sobie w dowolnym momencie IP ,tak jak w Neostradzie ,wystarczyło
rozłączyć się i połączyć ponownie z Internetem ?

Tak.

Dnia 16.12.2008 o 16:55, jackass napisał:

5.O co biega z tym wypożyczaniem filmów ? W jakiej jakości ,ile kosztuje ,jak długo zostaje
na dysku ,ile zajmują miejsca ,czy są nowe tytuły kinowych hitów ?

Nie mam pojęcia o co chodzi,
ale wydaje mi się że to jakaś lipa jest, bo i tak trzeba mieć dekoder Cyfry+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.08.2008 o 19:14, balduran2 napisał:

chociaż...Livebox nie powala swoim zasięgiem Wi-Fi, to samo tyczy się zasięgu Wi-Fi na
USB dodawanego do zestawu.

Potwierdzam. Szlag mnie już trafia przez ten gó*****y zasięg. Miałem liveboxa niedalej niż 10 m. Na drodze były tylko drzwi z szybą. Rwanie transferów, spowolnione połączenie (przez dołączony dongle USB, teraz mam PCI i jest dobrze, tzn. nie spowalnia połączenia) i związane z tym rzeczy. Przestawiłem liveboxa bliżej komputera (ok. 50 cm). Iiiii... dalej rwanie transferów, a siła sygnału dostateczna. Zdenerwowało mnie to okropnie bo nie po to ciągnąłem kabel, żeby nadal było to samo. Uprzedzam pytanie: nie, nie mogę połączyć liveboxa kablem, bo przeszkadzałby on w chodzeniu (drzwi dzielą liveboxa i komputer). Mam liveboxa już prawie 2 lata (3 miesięcy jeszcze brakuje). Kiedyś było lepiej, komputer stał dalej, a siła sygnału była dobra.
Wnioski: nie brać liveboxa, bo po 2 latach zacznie wydziwiać (chyba że dostałem jakiś wadliwy model).

PS. Podczas dodawania tego posta, znów mi zerwało połączenie -.-'' OMG.
PS2. W przyszłym tygodniu udam się wymienić mój egzemplarz i wtedy zobaczę jak to będzie (a pewnie będzie dobrze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem .Wszystko działa ,ale gry przez kilkanaście minut nic nie robie przy komputerze ,który jest włączony ,to potem nie działa mi Internet .Przeglądarka nie otwiera stron ,Skype ,GG ,e-mail ,zupełnie jakby Internet nie był podłączony .W Xboxie 360 ,do którego Livebox jest podpięty Ethernetowym kablem wszystko jest ok .Dopiero restart pomaga .Jak to naprawić ? Do komputera LB mam podpiętego przez USB .Czymś różni się podpięcie przez Ethernet ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w Liveboxie zmienić IP ? Gdy przytrzymam przycisk RST przez chwilę ,to gasną lampki i potem mrugają do znudzenia nigdy nie zapalając się na stałe ,aż muszę restartować kompa .Można zmienić sobie IP bez restartu systemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2008 o 17:46, KapiX napisał:

> chociaż...Livebox nie powala swoim zasięgiem Wi-Fi, to samo tyczy się zasięgu Wi-Fi
na
> USB dodawanego do zestawu.
Potwierdzam. Szlag mnie już trafia przez ten gó*****y zasięg. Miałem liveboxa niedalej
niż 10 m. Na drodze były tylko drzwi z szybą. Rwanie transferów, spowolnione połączenie
(przez dołączony dongle USB, teraz mam PCI i jest dobrze, tzn. nie spowalnia połączenia)
i związane z tym rzeczy. Przestawiłem liveboxa bliżej komputera (ok. 50 cm). Iiiii...
dalej rwanie transferów, a siła sygnału dostateczna. Zdenerwowało mnie to okropnie bo
nie po to ciągnąłem kabel, żeby nadal było to samo. Uprzedzam pytanie: nie, nie mogę
połączyć liveboxa kablem, bo przeszkadzałby on w chodzeniu (drzwi dzielą liveboxa i komputer).
Mam liveboxa już prawie 2 lata (3 miesięcy jeszcze brakuje). Kiedyś było lepiej, komputer
stał dalej, a siła sygnału była dobra.
Wnioski: nie brać liveboxa, bo po 2 latach zacznie wydziwiać (chyba że dostałem jakiś
wadliwy model).

PS. Podczas dodawania tego posta, znów mi zerwało połączenie -.-'' OMG.
PS2. W przyszłym tygodniu udam się wymienić mój egzemplarz i wtedy zobaczę jak to będzie
(a pewnie będzie dobrze).


Jeśli to Cię pocieszy ja używałem liveboxa przez rok i w tym czasie wymieniałem go 4 razy z różnych powodów (na szczęście wymiana jest darmowa). Teraz mam D-link''a i wszystko super nic sie nie psuje ani nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wpisać w przeglądarce adres 192.168.1.1, następnie podać nazwę użytkownika i hasło(jest w każdej instrukcji podane), a następnie poszukać w opcjach "Uruchom ponownie". Poczekaj minutkę czy dwie i vollia, gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja, żeby za pomocą liveboxa móc darmowo przeglądać internet na komórce ? Znaczy się, korzystając z internetu co dostarcza Neostrada, a nie żebym płacił za internet kasą z komórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 22:13, m4teU5z napisał:

Czy jest opcja, żeby za pomocą liveboxa móc darmowo przeglądać internet na komórce ?
Znaczy się, korzystając z internetu co dostarcza Neostrada, a nie żebym płacił za internet kasą z komórki.

Jeśli telefon ma Wi-Fi, to jest taka możliwość. Bez Wi-Fi niczego nie zdziałasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 22:28, balduran2 napisał:

Jeśli telefon ma Wi-Fi, to jest taka możliwość. Bez Wi-Fi niczego nie zdziałasz.

Zakładając że tak... to co dalej? Jest może jakiś poradnik? Albo mógłbyś mnie jakoś nakierować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2009 o 22:53, m4teU5z napisał:

> Jeśli telefon ma Wi-Fi, to jest taka możliwość. Bez Wi-Fi niczego nie zdziałasz.

>
Zakładając że tak... to co dalej? Jest może jakiś poradnik? Albo mógłbyś mnie jakoś nakierować
?


Zresztą nieważne... okazało się, że nie mam wifi :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować