Zaloguj się, aby obserwować  
balduran2

LIvebox TP - bezprzewodowa neo+ - Temat ogólny.

148 postów w tym temacie

Witam. Mam teraz chiński modem od neo 1 mega. I będę miał Liveboxa, czy tego chcę, czy nie.
1 To jest przewodowe[tak jak w zwykłej neostradzie]?
2 Jak pingi w grach?
3 Aby się rozłączyć i połączyć, trzeba jakiś tam adres w przeglądarce wpisać, login, pass i tam jest dopiero rozłącz?
4 Ile zajmuje synchronizacja[?] ?
5 Czy później mogę ustawić sobie połączenie przez kreatora windowsowego, bez aplikacji dostępowej? Jeśli tak, to jaki typ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 18:31, RazorBMW napisał:

1 To jest przewodowe[tak jak w zwykłej neostradzie]?

Przewodowe - USB/Ethernet oraz bezprzewodowe - Wi-Fi.

Dnia 22.03.2009 o 18:31, RazorBMW napisał:

2 Jak pingi w grach?

Normalnie - niskie.

Dnia 22.03.2009 o 18:31, RazorBMW napisał:

3 Aby się rozłączyć i połączyć, trzeba jakiś tam adres w przeglądarce wpisać, login,
pass i tam jest dopiero rozłącz?

Tak - cały proces trwa 20 sekund.

Dnia 22.03.2009 o 18:31, RazorBMW napisał:

4 Ile zajmuje synchronizacja[?] ?

Synchronizacja? Możesz wyjaśnić.

Dnia 22.03.2009 o 18:31, RazorBMW napisał:

5 Czy później mogę ustawić sobie połączenie przez kreatora windowsowego, bez aplikacji
dostępowej? Jeśli tak, to jaki typ?

Pewnie można,
ale nie jest to warte zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2009 o 19:30, balduran2 napisał:

> 4 Ile zajmuje synchronizacja[?] ?
Synchronizacja? Możesz wyjaśnić.


Synchronizacja... ja coś takiego mam po uruchomieniu kompa, że musi się modem zesynchronizować z centralą[niby tak pisało w instrukcji...]... troszkę to pogmatwane, więc nie wiem, jak to wyjaśnic.

Dnia 22.03.2009 o 19:30, balduran2 napisał:

> 5 Czy później mogę ustawić sobie połączenie przez kreatora windowsowego, bez aplikacji

> dostępowej? Jeśli tak, to jaki typ?
Pewnie można,
ale nie jest to warte zachodu.


A czemu nie ma sensu ustawiać połączenia w windowsie? No ja akurat swoj modem adsl mam tak własnie ustawiony.
Z gory przepraszam ze pytam w takich dziwnych sprawach, ale juz teraz wole sie przygotowac na to, co mnie czeka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2009 o 19:44, RazorBMW napisał:

Synchronizacja... ja coś takiego mam po uruchomieniu kompa, że musi się modem zesynchronizować
z centralą[niby tak pisało w instrukcji...]... troszkę to pogmatwane, więc nie wiem, jak to wyjaśnic.

Nie ma czegoś takiego - Livebox ma oddzielną wtyczkę do prądu, tak więc cały czas jest zsynchronizowany.
Ale jeśli już się go z prądu wyłączy, to taka synchronizacja ponowna trwa do 1 minuty.

Dnia 22.03.2009 o 19:44, RazorBMW napisał:

A czemu nie ma sensu ustawiać połączenia w windowsie?

Bo to nic nie daje - żadnego z tego pożytku nie ma - nie uruchamia się szybciej połączenie ani nic.
Samo ustawienie takiego połączenia trwałoby pewnie kilka razy dłużej, aniżeli normalne "instalowanie" połączenia z płyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Liveboxa w domu, i korzystam z niego ja i siostra. Gdy siostra pobiera jakiś plik, ja od razu dostaję takich lagów podczas gry, że pozostaje nic innego jak ją wyłączyć, bo grać się nie da. Czy da się ustawić, by podzielić transfer? W moim przypadku 512/2, czyli na każdy komputer by przypadało 256kb/s, ale tak żeby żaden z komputerów nie mógłby tego przekroczyć? Wtedy ja mógłbym robić co chcę, a siostra również. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Liveboxem. Wszystko działa jak należy(podłączonego mam przez USB), jednakże po jakiś 30-40-50 minutach net się urywa, a kontrolki na box''ie wskazują, że połączenie istnieje. Gdy odłącze go od prądu, albo zresetuje, to moge dalej działać z intrnetem, jednak takie działanie wpienia mnie niesamowicie. Można coś na to poradzić, miał ktoś podobny problem ?

O właśnie się odłączył NET ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2009 o 12:10, bartog123 napisał:

Mam problem z Liveboxem. Wszystko działa jak należy(podłączonego mam przez USB), jednakże
po jakiś 30-40-50 minutach net się urywa, a kontrolki na box''ie wskazują, że połączenie
istnieje. Gdy odłącze go od prądu, albo zresetuje, to moge dalej działać z intrnetem,
jednak takie działanie wpienia mnie niesamowicie. Można coś na to poradzić, miał ktoś
podobny problem ?

O właśnie się odłączył NET ;(

Dokładnie dziś pojawił się u mnie taki sam problem. Jednak połączenie siada już po paru minutach jak włączam bitcometa. I też nie wiem o co kaman ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam LB. Leci przez kabel USB, Wi-Fi mnie wpieniało, i przez właśnie bezprzewodówkę musiałem formata robić. :S
Tak więc jest sposób by zresetować neta bez odłączania i podłączania zasilania? Bo to troszkę mnie wkurza... :F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z routerem .Dostałem dopiero co wczoraj nowego Liveboxa (wcześniej też miałem ,wszystko działało) i jak podłączę kablem Ethernet komputer do pierwszego gniazda (żółte) ,albo konsolę ,to nie działa Internet dla tego urządzenia.Działa tylko w gnieździe drugim ,czerwonym .Zarówno konsola jak i komputer .Wczoraj jeszcze działały obydwa gniazda ,dzisiaj tylko jedno daje Internet ,przy czym lampka miga ,czyli wygląda na sprawne .Ktoś ma pomysł ,dlaczego jedno gniazdo się zepsuło i nie daje mi sieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2009 o 22:29, jackass napisał:

Mam problem z routerem .Dostałem dopiero co wczoraj nowego Liveboxa (wcześniej też miałem
,wszystko działało) i jak podłączę kablem Ethernet komputer do pierwszego gniazda (żółte)
,albo konsolę ,to nie działa Internet dla tego urządzenia.Działa tylko w gnieździe drugim
,czerwonym .Zarówno konsola jak i komputer .Wczoraj jeszcze działały obydwa gniazda ,dzisiaj
tylko jedno daje Internet ,przy czym lampka miga ,czyli wygląda na sprawne .Ktoś ma pomysł
,dlaczego jedno gniazdo się zepsuło i nie daje mi sieci ?


Sprawdź, czy nie masz aktywnego TV na żółtym. W domyślnym konfigu Livebox tak ma. A jeżeli restartowałeś go lub resetowałeś to mogło się przestawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 13:16, BaRt3k. napisał:

To zna ktoś odpowiedz? Bo bardzo mi zalezy bo w Pt juz bym kupil to...

Powinien działać, no chyba, że trafisz na model nie obsługujący "zabezpieczenia" WEP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, żenada. Mam Liveboxa 1mbit, a nic praktycznie nie da się zrobić. Transfer to jakieś 20 kb/s, a zbuforowanie filmiku na yt graniczy z cudem. Ręce opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:02, Budep napisał:

Ech, żenada. Mam Liveboxa 1mbit, a nic praktycznie nie da się zrobić. Transfer to jakieś
20 kb/s, a zbuforowanie filmiku na yt graniczy z cudem. Ręce opadają...


Nie rozumiem, czemu ludzie narzekają na neo -.- Mam to od 6 lat = 0 problemów. Dodatkowo to zmienne IP, które dosłownie kocham ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 20:34, WhiteMamba napisał:

Nie rozumiem, czemu ludzie narzekają na neo -.- Mam to od 6 lat = 0 problemów. Dodatkowo
to zmienne IP, które dosłownie kocham ; )

Ja też nie narzekałem do czasu kiedy musiałem się przesiąść z ich zwyklęgo modemu na Livebox który woła o pomste do nieba. Nie dość że transfer tak jak u Budepa szedł w okolicach 20 k/s to jeszcze co jakiś czas gubił sygnał lub się zawieszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2009 o 19:02, Budep napisał:

Ech, żenada. Mam Liveboxa 1mbit, a nic praktycznie nie da się zrobić. Transfer to jakieś
20 kb/s, a zbuforowanie filmiku na yt graniczy z cudem. Ręce opadają...


Całe szczęście, że ja nie mam takich problemów. Też mam Liveboxa 1 mb i transfer normalnie leci 130 kb/sek i wszystko działa pięknie, ślicznie. Normalnie cud, zero problemów mam ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mi nie chca zmienić linii z nadziemniej na podziemną ;]

IMO to powinno być załatwione już 20lat temu...

PS. Kocham to rozłączanie podczas pracy w necie nad czymś ważnym! :> Wy tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2009 o 16:34, RazorBMW napisał:

Mam LB. Leci przez kabel USB, Wi-Fi mnie wpieniało, i przez właśnie bezprzewodówkę musiałem
formata robić. :S
Tak więc jest sposób by zresetować neta bez odłączania i podłączania zasilania? Bo to
troszkę mnie wkurza... :F

konfiguracja > uruchom ponownie,

lub aplikacja livebox reconnect :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu miałem Liveboxa z dekoderem od TP mieliśmy go przez 2 tygodnie.
Nie spodobał nam się więc zwróciliśmy go z wszystkimi kablami i w nie tkniętym stanie powrotem do nich.
I wszystko było gites aż do dziś gdy matka dostała rachunek w którym to trzeba zapłacić odszkodowanie za Liveboxa i dekoder.
W sumie 950zł !
Proszę doradźcie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2009 o 14:15, Shadover napisał:

Pół roku temu miałem Liveboxa z dekoderem od TP mieliśmy go przez 2 tygodnie.
Nie spodobał nam się więc zwróciliśmy go z wszystkimi kablami i w nie tkniętym stanie
powrotem do nich.
I wszystko było gites aż do dziś gdy matka dostała rachunek w którym to trzeba zapłacić
odszkodowanie za Liveboxa i dekoder.
W sumie 950zł !
Proszę doradźcie coś

Prawdopodobnie pozostałości polityki tp polegającej na wyciąganiu kasy od ludzi za co zapłacili karę. Gdy byłem w salonie babeczka tłumaczyła konsultantowi niemal identyczny problem więc nie masz innego wyboru jak tylko iść do niech i toczyć długą batalię a nawet żądać rozmowy z kierownikiem.szefem jak tamta pani. Kumpel miał podobnie z netem bezprzewodowym z playa dostał na pewien czas do testów za free. Zwrócił przed czasem a tu zaczęły mu przychodzić faktury za coś co odesłał. W skrócie- miał do zapłaty 2000zł ale po pół roku batalii i postraszeniu ich, że pójdzie do urzędu ochrony praw konsumenta odpuścili. A więc walcz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować