Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

I po maturach:) Ogólnie rzecz biorąc, matura poszła na poziomie przeciętnym/niezłym, niemniej z fizyki rozszerzonej jestem baaardzo zadowolony:) 70-85% u siebie obstawiam, co przy 60-70% z roszerzonej matmy Daje mi szanse na Politechnikę, z czego się niezmiernie cieszę;) O podstawach nie wspominam, wyniki powinny być od 80% wzwyż (z matmy liczę na 100%). Angielski rozszerzony pisałem dla siebie samego, chciałem się sprawdzić i także jestem zadowolony z mojego poziomu, zwłaszcza z ustnego;)
Jedynie chciałem wrócić do mojego ustnego polskiego. Jak można było przeczytać wcześniej, w moich postach widać było, że jestem wkurzony. Co się okazało następnego dnia? Dyrektor siedział w komisji u Cw... Cmiela, i nagle wyniki wzrosły! Najniższy wynik to 10 pkt, a najwyższe po 18. Zapewniam, że prezentacja moja jak i tych osób były podobne jakościowo. Nie ma to jak mieć pecha, jednak nie zamierzam narzekać, bo po pierwsze zdałem, a po drugie nigdzie się to nie liczy.
A teraz zasłużone WAKACJE!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 20:53, paweldomar1 napisał:

I po maturach:) Ogólnie matura poszła na poziomie przeciętnym/niezłym, niemniej z fizyki
rozszerzonej jestem baaardzo zadowolony:) 70-85% u siebie obstawiam. Daje mi to szanse
na Politechnikę, z czego się także niezmiernie cieszę;) A teraz zasłużone WAKACJE!!:)


Ech, chciałabym być na twoim miejscu... u mnie jeszcze 2 egzaminy :(
Na szczęście z polskiego ustnego idę na pierwszy ogień, więc szybko będę miała spokój. :)

Edit: No i gratuluję wyniku :) Ja też jestem z siebie zadowolona. Dzisiaj spalę w kominku wszystkie materiały z fakultetu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 20:56, YOUlia napisał:

Ech, chciałabym być na twoim miejscu... u mnie jeszcze 2 egzaminy :(
Na szczęście z polskiego ustnego idę na pierwszy ogień, więc szybko będę miała spokój.
:)

Jak masz przyjemną komisje, nie powinno być problemu;) Wystarczy, że nauczyciele w niej wiedzą, że ten egzamin jest po nic, nie chcą utrudniać życia uczniom (jak u mnie^^) i już praktycznie masz zdane (chyba, że kompletnie nic nie umiesz, ale mam nadzieję, że taka sytuacja nie zaistnieje;))

Dnia 20.05.2010 o 20:56, YOUlia napisał:

Edit: No i gratuluję wyniku :) Ja też jestem z siebie zadowolona. Dzisiaj spalę w kominku
wszystkie materiały z fakultetu :D


Dzięki:) Tyle sobie zakładałem, i na szczęście nie okazało się to tylko marzeniami;) Ja za to spalę zeszyty, książki jak najszybciej sprzedam i zapominam o tej szkole;p

EDIT: zresztą, nieważne ile jeszcze egzaminów - zapewniam Cię, później masz taki komfort psychiczny, że hoho:) Też zazdrościłem znajomym, że kończyli tydzień przede mną matury, za to teraz po tym wszystkim stwierdzam, że warto było czekać;) Zdążysz odpocząć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym zakończyłem maturę. WOLNE! :]

Ustny polski - 16/20, czyli piknie. Komisja bardzo hojna, nikt nie miał poniżej 15 pkt., nikt powyżej 16 pkt. :D Zresztą główny przewodniczący był "bardzo" zainteresowany. Patrzył na ściany(myśli o remoncie?), czytał jakieś kartki, wszystko byle nie zdający. Druga osoba z komisji bardziej zainteresowana, chociaż też nie do końca. Ale wynik b.dobry, piknie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2010 o 14:12, BoloMaster napisał:

kto pisał rozszerzenie? Jakie wrażenia? Ja powinienem mieć z 60%, straciłem dużo pkt
w zadaniu i z soczewką...


Zadanie z soczewką faktycznie było trochę dziwne, takie inne niż zazwyczaj. Rozwaliła mnie oczywiście część z żołnierzami na statku. Rozwiązanie okazało się proste jak budowa cepa, ale ja na to nie wpadłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 15:37, YOUlia napisał:

Zadanie z soczewką faktycznie było trochę dziwne, takie inne niż zazwyczaj. Rozwaliła
mnie oczywiście część z żołnierzami na statku. Rozwiązanie okazało się proste jak budowa
cepa, ale ja na to nie wpadłam :P


A to właśnie zadanie z optyki bardzo mi się podobało. Fajnie pomyślane. Takie nietypowe, na trochę myślenia i logiki. Ogólnie ta rozszerzona z Fizyka była fajnie zrobiona. Jeśli dobrze sprawdziłem to będę miał 73%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podobał, bo termodynamikę i hydrostatykę powtarzałam akurat 2 dni przed egzaminem :) Zadanie ze stosunkiem części sześcianu miałam nawet w vademecum. ;) No i nie było żadnych wahadeł, pochylni, beczek czy innego pędu, za co dziękuję opatrzności :D Mimo to, to nie to samo co rok temu. Ale przynajmniej mogę powiedzieć, że miałam trudniejszy arkusz, a sobie nieźle poradziłam :)

Tak w ogóle to źle sobie policzyłam punkty i wychodziło mi 36 pkt. licząc zadanie z czarną dziurą. Teraz mam 37 bez tego zadania. :D

Aha, w pierwszym zadaniu z satelitą LAT nie dałeś może zasady zachowaniu pędu? :) Zresztą, na Wikipedii pisze, że w tym opisanym przypadku występują wszystkie znane zasady zachowania :D
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kreacja_par

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 18:38, Rusty-Luke napisał:

Angielski ustny rozszerzony - 65%. Pierwszy raz miałem na egzaminie pustkę w głowie...
:(


zdałeś? zdałeś. więc jest okej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, 65% z rozszerzonej to dobry wynik. Ja bym się cieszyła, że po prostu mam to już za sobą, bo ten egzamin to niepotrzebny mi efekt kolejnej głupiej reformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2010 o 18:41, Daelor napisał:

zdałeś? zdałeś. więc jest okej ;]

Praktycznie rzecz biorąc nie mogłem nie zdać, bo angielski rozszerzony wziąłem jako przedmiot dodatkowy. Tzn. wcześniej miałem podstawę (95% z ustnego - tutaj jestem zadowolony :P). Teraz na maturze jest tak, że trzeba zdać na 30% przedmioty obowiązkowe, czyli polski, matma i jakiś język obcy na poziomie podstawowym, a z każdego kolejnego można mieć nawet 0% i nie wpływa to na ogólny wynik matury, a co najwyżej konsekwencje w wyborze studiów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czyli, że jest tak, że jak weźmiesz pisemny rozszerzony, to ustny też zdajesz rozszerzony? O_O
u mnie pisemny/ustny były niezależnie, ja na przykład miałem pisemny R i ustny podstawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 18:52, Daelor napisał:

hmmm, czyli, że jest tak, że jak weźmiesz pisemny rozszerzony, to ustny też zdajesz rozszerzony?
O_O
u mnie pisemny/ustny były niezależnie, ja na przykład miałem pisemny R i ustny podstawę.

Jest tak, że nie można zdawać rozszerzonego pisemnego bez rozszerzonego ustnego (i vice versa). A z tego 65% nie jestem zadowolony głównie dlatego, że chciałbym iść na filologię angielską. Zastanawiałem się jeszcze w sumie nad politologią, ale chyba jednak wolę to pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 23:07, Rusty-Luke napisał:

Jest tak, że nie można zdawać rozszerzonego pisemnego bez rozszerzonego ustnego (i vice
versa). A z tego 65% nie jestem zadowolony głównie dlatego, że chciałbym iść na filologię
angielską. Zastanawiałem się jeszcze w sumie nad politologią, ale chyba jednak wolę to
pierwsze.


Można zdawać rozszerzony pisemny i podstawowy ustny i vice versa. Wystarczy, że język ten nie wybrałeś jako język obowiązkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2010 o 23:12, paweldomar1 napisał:

Można zdawać rozszerzony pisemny i podstawowy ustny i vice versa. Wystarczy, że język
ten nie wybrałeś jako język obowiązkowy.

Jako obowiązkowy obcy wziąłem angielski podstawowy. Jako jeden z przedmiotów dodatkowych: angielski rozszerzony (i musiałem na poziomie rozszerzonym pisać zarówno część pisemną jak i ustną). Gdybym wpisał angielski pisemny rozszerzony jako obowiązkowy obcy, to mógłbym ustny podstawowy zdawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 23:29, Rusty-Luke napisał:

Jako obowiązkowy obcy wziąłem angielski podstawowy. Jako jeden z przedmiotów dodatkowych:
angielski rozszerzony (i musiałem na poziomie rozszerzonym pisać zarówno część pisemną
jak i ustną). Gdybym wpisał angielski pisemny rozszerzony jako obowiązkowy obcy, to mógłbym
ustny podstawowy zdawać?


Nie można jako obowiązkowego chyba było wpisywać języka rozszerzonego. Wiem natomiast, że jakbyś jako język obcy obowiązkowy wybrał (tak jak Ty to zrobiłeś) angielski, to jako przedmiot dodatkowy mogłeś wybrać jęzk np. niemiecki, a wtedy mógłbyś go zdawać następująco:
1) usnty podstawowy, pisemny podstawowy
2)ustny podstawowy, pisemny rozszerzony
3) ustny rozszerzony, pisemny podstawowy
4) ustny rozszerzony, pisemny rozszerzony
Oczywiście jakbyś jako obowiązkowy wybrał inny język niż angielski, wtedy mógłbyś właśnie zrobić tak jak powyżej z angielskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po maturze. 19/20 z angielskiego na dobre zakończenie ;) Teraz tylko na wyniki czekam, szkoda że tak długo. Chciałbym wcześniej wiedzieć na czym stoję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie po maturze już dawno :D Ang 18/20 a pol 11/20 :P Z Polskiego przyzwoity wynik biorąc pod uwagę że odpowiedziałem tylko na 1 pytanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i po polskim! Nareszcie! Wynik 20/20 ^^ W sumie adekwatny do włożonej pracy, nie powiem, że się tego nie spodziewałam, ale przy pytaniach perspektywa "JP na 100%" :P zaczęła się oddalać...
Spodziewałam się łatwych pytań, no bo co w końcu można zadać na temat komiksu, ale mnie zagięli... Dzisiaj nauczyłam się, że nigdy nie należy lekceważyć potencjalnych zagrożeń :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować