Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2006 o 18:17, Rohamos napisał:

A ja chciałbym zadać pytanko z zupełnie innej beczki. Na szczęście jeszcze matury nie piszę,
ale chciałbym się upewnić. Mianowicie, czy wszelkiego rodzaju certyfikaty językowe mogą zwolnić
z matury? (przykładowo CAE z angielskiego?)


tylko olimpiada moze zwolnic z matury, tylko i wylącznie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 18:19, Marrbacca napisał:

> Ja idę jutro właściwie tylko dlatego, że moneta na kancie stanęła :/ Zobaczę, czy coś
się zmieniło
> od ostatniego roku i czy znowu po 20 minutach ( i po sprawdzeniu wszystkiego 3 razy )
nie wyjdę
> z klasy :D
Po 20 minutach może Ci się nie udać :P W końcu 50% czasu trzeba przesiedzieć :D


Co, już zmienili :) ? Cholera, a w tamtym roku było tak fajnie :D NApisałem pracę zanim jeszcze zaczęliśmy słuchać :), wysłuchałem, napisałem i poszedłem do medioteki pograć w crimsy :)

Z rozszerzoną było trudniej- musiałem czekać półtorej godziny na 3 część i się nudziłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 18:27, Arclight napisał:

Ze starej FCE, CAE zwalniało. Wiem, bo sam dzięki FCE byłem zwolniony :P Ale jak jest teraz
to nie wiem.


Teraz jest "polityka równych szans", której zupełnie nie rozumiem - dlaczego jak kogoś stać na FCE, nie może być zwolnionym z matury? Przecież ten test prosty nie jest, a oceniają go wykwalifikowane komisje, którym niekonieczne zależy na tym, aby każdy zdał za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pfff. Ja dzięki FCE jestem przez 3 lata zwolniony z angielskiego na studiach, a z matury bym nie był? Kto to ustalał? Nie chodzi nawet o to, ile za to FCE trzeba zapłacić, ale ile trzeba poświęcić czasu na przygotowanie! Wcześniej zwalniali i nie było żadnych krzyków, że nie ma równych szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahahaha... Normalnie myślałem, że spadnę z krzesła ze śmiechu jak usłyszałem w TV pytania maturalne z polskiego. Łatwiejszych juz chyba nie dało rady wymysleć. Napisałbym na te tematy nawet teraz, w kilka lat po swojej maturze. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 18:57, HumanGhost napisał:

Buahahaha... Normalnie myślałem, że spadnę z krzesła ze śmiechu jak usłyszałem w TV pytania
maturalne z polskiego. Łatwiejszych juz chyba nie dało rady wymysleć. Napisałbym na te tematy
nawet teraz, w kilka lat po swojej maturze. :-)


tiaaa co innego jak sie slyszyszy w telewizorze a co innego jakbys mial pisac;) Wiec nie mow hop poki nie przeskoczysz... jestem ciekaw wynikow jak poszlo ogolowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 19:32, Smerdek napisał:

Coś czuję że na angliku trzeba będzie ankiete napisać


To jest coś takiego w programie? Jak to się pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 19:32, Smerdek napisał:

Coś czuję że na angliku trzeba będzie ankiete napisać



Ankieta byłaby zbyt prosta. A no chyba, że mówisz o krótkiej formie użytkowej... A jeśli chodzi o dłuższą wypowiedź na podstawie, to stawiam na list formalny. Na rozszerzeniu to będzie pewnie do wyboru rozprawka albo jakieś opowiadanko, ewentualnie opis miejsca/osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 19:39, Sebastian` napisał:

Ankieta byłaby zbyt prosta. A no chyba, że mówisz o krótkiej formie użytkowej... A jeśli chodzi
o dłuższą wypowiedź na podstawie, to stawiam na list formalny. Na rozszerzeniu to będzie pewnie
do wyboru rozprawka albo jakieś opowiadanko, ewentualnie opis miejsca/osoby.

Fajnie opisałeś część rozszerzoną. Przecież zawsze są 3 rzeczy do wyboru z 4 możliwych form (recenzja, rozprawka, opowiadanie, opis).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 19:10, Widek napisał:

tiaaa co innego jak sie slyszyszy w telewizorze a co innego jakbys mial pisac;) Wiec nie mow hop poki nie przeskoczysz...


W porównaniu do pytań jakie miałem na swojej maturze to te można by napisac z palcem w.. uchu. Pytania były bardzo łatwe, to trzeba przyznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zaraz, ankieta jest w końcu na podstawowym czy rozszerzonym? A zresztą, wszystko jedno bo i tak nie jest trudna. I podzielam wasze opinie co do listu formalnego, bo do niego trzeba znać takie zgrabne sformułowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 20:10, HumanGhost napisał:

> tiaaa co innego jak sie slyszyszy w telewizorze a co innego jakbys mial pisac;) Wiec nie
mow hop poki nie przeskoczysz...

W porównaniu do pytań jakie miałem na swojej maturze to te można by napisac z palcem w.. uchu.
Pytania były bardzo łatwe, to trzeba przyznać.


Pytania i tematy były łatwe, ale przykładowe wypracowania które widziałem na stronie onetu i innych to dla mnie komplety kosmos, praktycznie z 15% pracy zgadza mi się z tamtą, może więcej bo ją tylko przejrzałem szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 18:57, HumanGhost napisał:

Buahahaha... Normalnie myślałem, że spadnę z krzesła ze śmiechu jak usłyszałem w TV pytania
maturalne z polskiego. Łatwiejszych juz chyba nie dało rady wymysleć. Napisałbym na te tematy
nawet teraz, w kilka lat po swojej maturze. :-)


I jak tu kojarzyć maturę jako egzamin z maturalnością jako dojrzałością, psze pana ;).

Ale jestem jednak przekonany, że piszesz o poziomie podstawowym - czy wypracowanie na rozszerzony też przyszło by Ci z taką prostotą ;).


No, a teraz z innej beczki:
koledzy (koleżanki się nie pojawiły :/) - good luck ... and good night :].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 20:44, Mistic napisał:

Pytania i tematy były łatwe, ale przykładowe wypracowania które widziałem na stronie onetu
i innych to dla mnie komplety kosmos, praktycznie z 15% pracy zgadza mi się z tamtą, może więcej
bo ją tylko przejrzałem szybko.


Heh to fakt :D Takie wypracowanko jest nie do napisania przez normalnego ucznia :/ a na pewno nie takiego, który nie jest na humanie. Ale to normalka, że klucze i takie przykładowe teksty są conajmniej dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować