Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

odnośnie BRUDNOPISU
jak napisałem wypracowanie na 2 strony i kawałek trzeciej a na czwartej, tej ostatniej na której było miejsce na pisanie wypracowania napisałem sobie BRUDNOPIS i pisałem różne rzeczy to oni będą to oceniać czy nie bo ten brudnopis z tyłu cały zapisałem i sobie tam nowy zrobiłem i pisałem
pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odnośnie BRUDNOPISU
jak napisałem wypracowanie na 2 strony i kawałek trzeciej a na czwartej, tej ostatniej na której było miejsce na pisanie wypracowania napisałem sobie BRUDNOPIS i pisałem różne rzeczy to oni będą to oceniać czy nie bo ten brudnopis z tyłu cały zapisałem i sobie tam nowy zrobiłem i pisałem
pomocy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 19:30, Deejay napisał:

No nie przesadzaj :) Angielski od amerykańskiego różni się właściwie akcentem tylko. No może
pojedyńcze zwroty się zdarzają. Także 5-latek z WB i USA się dogada :) Z rosyjskim i polskim
tak kolorowo sprawa nie wygląda :)

Na upartego to większość słownictwa polskiego i rosyjskiego też różni się tylko akcentem i charakterystycznym zmiękczeniem. A Polak z Rosjaninem też się dogada... chociaż może dlatego, że pijany z pijanym zawsze się dogada ;P
Zresztą co tu dużo gadać - przez 3 lata jakoś nigdy się do nauki nie przykładałem, a na próbnej miałem ponad 60 procent. Z angola na pewno bym tyle nie miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2007 o 21:11, HAGJ napisał:

odnośnie BRUDNOPISU
jak napisałem wypracowanie na 2 strony i kawałek trzeciej a na czwartej, tej ostatniej na której
było miejsce na pisanie wypracowania napisałem sobie BRUDNOPIS i pisałem różne rzeczy to oni
będą to oceniać czy nie bo ten brudnopis z tyłu cały zapisałem i sobie tam nowy zrobiłem i
pisałem
pomocy !

Zapewniam że nie ocenią to są twoje notatki ich interesuje tylko wypracowanie 250 słów właściwie dobranych.
Szkoda że ja zbyt dużo czasu zmarnowałem nawet chwili nie znalazłem na brudnopis a przydało by się coś zaplanować ale trzeba było improwizować.Kto wzioł drugi temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.05.2007 o 14:57, rob006 napisał:

Co do wypracowania - wybrałem I temat (z osób które pytałem, tylko jedna wybrała ten temat).
Sam nie wiem, czemu tak mało osób go wybrało - mi wydał sie banalnie łatwy i przejrzysty.



Na maturze też wybrałam I temat... a to tylko dlatego, że moja polonistka zawsze powtarzała, że nie było matury na której nie pojawiło się nic z romantyzmu i wszystkie lekturytej epoki tak wytłukła, że noemożliowością było by niczego z tego nie zapamiętać. A do tego ostatnio na polskim pisaliśmy wypracowanie na podobny temat, mało tego woparciu o tensam fragment :D:D:D po oddaniu prac polonistka go wyjaśniła i powiedziała mniej więcej co powinno się znaleźć... to dopiero fuuuuks :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tam po angielskim?

Heh, co do poziomu trudności... był w ogole jakiś? Góra dwa punkty straty w "słuchaniu" i góra dwa w "czytaniu", z części własnego pisania zawsze dostaję maksymalne piętnaście punktów, czyli z całej maturki będzie w przedziale 46-50 punktów... jest dobrze, nie trzeba się już martwić o angol... teraz tylko na ustną z polaka się uczyć, w czwartek połtora godziny po geografii będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

są już arkusze z odpowiedziami
w zadaniach z listeningu i readingu oscyluje w granicach 30 na 35 możliwych do zdobycia, czyli nie najgorzej, na tyle mniej więcej liczyłem.
co do writingu to ciężko powiedzieć ale w zaproszeniu przekazałem wszystkie informacje więc powinno być 4/5
a w liście to nie wiem nie pamiętam już jak co było oceniane, ale myślę że z 6/10 powinno być.
łącznie będzie gdzieś między 80, a 90% w sumie tyle się spodziewałem, ale liczę po cichu na ponad 90% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony :) naliczylem 30 punktow bez zaproszenia i listu.

U mnie bylo sporo wrazen na tym angielskim :p. Przy trzecim listeningu plytka zaczela sie strasznie zacinac, a wiec przyniesli nowy magnetofon - to samo, przyniesli nowa plytke - to samo xD I doszlo do tego, ze odpowiedzi musialem strzelac na farta ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech.. Pisaliście podstawkę. Ja byłem w gronie tych chyba 17 % maturzystów, którzy zdecydowali się na poziom rozszerzony...No i trudny był, kurcze trudny. Przed egzaminem liczyłem na ok. 75%, ale chyba będzie trzeba zweryfikować ten wynik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja maturę za rok piszę. Wprost nie mogę się doczekać :). A przecież tak niedawno podstawówkę kończyłem... ech... Jeszcze nawet nie wiem co zdawać będę. Myslę nad fizyką (choć tej w ogóle nie umiem) ale najpierw zobaczę jaka w tym roku będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matura z angola na rozszerzeniu poszła mi świetnie:D Była znacznie prostsza niż się spodziewałem
Nie licząc rozprawki mam 28,5 pkt/32 , tak więc z tej maturki będę miał 85-91 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ludzie maturka to banał^^ moge tak mówić bo mam zdaną i to całkiem nie najgorzej polski 64 i 48; angol 100 i 87; matma 83 i 69; gegra 80 i 62 :D ) jak podostajecie sięna studia egzamy typu matura, albo nawet gorsze, będziecie mieli dwa albo trzy razy w roku...tym pozytywnym akcentem kończę mą wypowiedź ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 14:01, emo89 napisał:

Heh, ja maturę za rok piszę. Wprost nie mogę się doczekać :). A przecież tak niedawno podstawówkę
kończyłem... ech... Jeszcze nawet nie wiem co zdawać będę. Myslę nad fizyką (choć tej w ogóle
nie umiem) ale najpierw zobaczę jaka w tym roku będzie.

Stary, jak nie znasz się na fizie to jej nie zdawaj. Fize zdaje najmniej osób w Polsce i najwięcej osób (procentowo) ją oblewa (przez co najwięcej osób próbuje jeszcze raz). Zresztą większość osób zdaje fize żeby dostać się na medycynę (czyli z musu). Jeśli nie masz takich aspiracji, to odradzam.
Btw. Mój matematyk powiedział że jeżeli wprowadzą matę na maturę to obleje ją gdzieś z 50% (w zeszłym roku 25%). Jednak jeżeli wprowadziliby fize, procent wyniesie 90 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko, wiem że będzie ono dla Was głupie i pewnie macie już dość tego typu tekstów, ale bardzo zależy mi na odpowiedzi ;). Maturkę zdawałem w zeszłym roku, działał taki system, że mogłem sobie zdawać podstawę i rozszerzenie naraz. Teraz słyszałem, że musicie sobie wybrać jedno, albo drugie, prawda to?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 14:24, Smerdek napisał:

(...) Teraz słyszałem, że musicie sobie wybrać
jedno, albo drugie, prawda to?.


Prawda, prawda. Albo się brało podstawę albo rozszerzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, next question ;). Jeśli wybrałbym sobie np. rozszerzony z angola i zdałem go, to czy jest to równoznaczne z tym, że poziom podstawowy mam jakby zaliczony na 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 14:35, Smerdek napisał:

OK, next question ;). Jeśli wybrałbym sobie np. rozszerzony z angola i zdałem go, to czy jest
to równoznaczne z tym, że poziom podstawowy mam jakby zaliczony na 100%?


Jakby tak bylo to bym chyba wszystko na rozszerzonym zdawal :P Jest przelicznik (nie wiem gdzie go znalezc), ze np. 50% z rozszerzonej to okolo 60% z podstawowej. Lub cos w tym stylu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 14:35, Smerdek napisał:

OK, next question ;). Jeśli wybrałbym sobie np. rozszerzony z angola i zdałem go, to czy jest
to równoznaczne z tym, że poziom podstawowy mam jakby zaliczony na 100%?



Oczywiście, że nie. Popatrz na przelicznik giertycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2007 o 14:53, awesome napisał:

Oczywiście, że nie. Popatrz na przelicznik giertycha.

Dodam tylko, że jest on oszukańczy. Z matury z angielskiego na podstawie miałbym minimum 85%, z roz. będę miał pewnie 60-65% jak dobrze pójdzie. Według giertycha ktoś z takim wynikiem ma z podstawy ok. 70% [wedle przelicznika]. Bardzo to uczciwe. Dlatego jeśli ktoś zdawał maturę w poprzednim roku [kiedy były dwa poziomy] to startując teraz na uczelnie ma po prostu większe szanse. Bardzo dziękuję za to panu giertychowi, ale to *^%^%^.... ^_^ nie wytrzymałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować