Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Tak ale to było z podstawy, prawda?
Dla porównania - z próbnej na poziomie R miałem niecałe 70% (w czerwcu zdałem FCE), kolega (na bank nie jest na poziomie FCE) 9X (nie pamiętam dokładnie ile). Różnica w poziomach jest niesamowita, i do tego jeszcze ta tabelka ... Na szczęście są jeszcze uniwersytety, które premiują R ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FCE to niezła ściema. Najgorzej mi szło pisanie, a zdałam je najlepiej, a mówienie które mi idzie najlepiej, poszło najgorzej i jak tu takie testy mają być wymierne? Człowiek działa pod ogromnym stresem- zupełnie jak na maturze- i wszystko się miesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj historia. Pisałem podstawę i była raczej łatwa, poza kilkoma obłędnie dziwnymi pytaniami. Jednak jestem ciekaw jakież to tematy wypracowania pojawiły się na poziomie rozszerzonym. Jak ktoś pisał to niech powie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisałem wczoraj historie na podstawie i była banalna! co prawda zrobiłem dwie wtopy których do teraz nie moge sobie wybaczyc ale po za tym jest bardzo ok! ciesze sie ze akurat historia mi dobrze poszła bo zalezy mi na tym przedmiocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie chwali swoimi wynikami z fizyki? Ciekawe czemu? :P

Cóż, pisałem poziom rozszerzony i muszę stwierdzić, że był łatwy. Spodziewam się wyniku w granicach 35-50% (fizyka to chory przedmiot - zabierają punkty za byle co i za byle co punkty przyznają...) i żałuje teraz, że wcale się na fizykę nie przygotowywałem. Na matmę uczyłem się przez pół roku, a wynik będę miał pewnie zbliżony do fizyki, której uczyłem się raptem 3 godziny w przeddzień egzaminu. Zobaczymy gdzie mnie przyjmą z takimi wynikami... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 22:14, rob006 napisał:

Cóż, pisałem poziom rozszerzony i muszę stwierdzić, że był łatwy. Spodziewam się wyniku w granicach
35-50%

ehehe tylko 35-50% i uważasz że był łatwy...? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 10:44, Deejay napisał:

> Cóż, pisałem poziom rozszerzony i muszę stwierdzić, że był łatwy. Spodziewam się wyniku
w granicach
> 35-50%
ehehe tylko 35-50% i uważasz że był łatwy...? ;)

Ja tyle będę miał z histy R ;] Zwaliłem ją niesamowicie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 10:44, Deejay napisał:

> Cóż, pisałem poziom rozszerzony i muszę stwierdzić, że był łatwy. Spodziewam się wyniku
w granicach
> 35-50%
ehehe tylko 35-50% i uważasz że był łatwy...? ;)

bo z Fizyka jest tak, że zadanie może być łatwe ale przy rozwiązywaniu trzeba zastosować klucz, którego oczywiście nie znasz a który zawiera elementy które muszą sie znaleść w trakcie rozwiązania, a że zadanie można rozwiązać na kilka sposobów to mamy loterie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:02, DenatH88 napisał:

bo z Fizyka jest tak, że zadanie może być łatwe ale przy rozwiązywaniu trzeba zastosować klucz,
którego oczywiście nie znasz a który zawiera elementy które muszą sie znaleść w trakcie rozwiązania,
a że zadanie można rozwiązać na kilka sposobów to mamy loterie...


Tu się z tobą nie zgodzę, bo jeśli zadanie zostało rozwiązane dobrze inną metodą niż ta co jest w kluczu to osoba sprawdzająca ma obowiązek rozwiązać zadanie tą inną metodą ustalić punktację a następnie wg niej oceniać. Przynajmniej tak było 2 lata temu i myślę że tego nie zmienili bo było by to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:15, Nufiko napisał:

> bo z Fizyka jest tak, że zadanie może być łatwe ale przy rozwiązywaniu trzeba zastosować
klucz,
> którego oczywiście nie znasz a który zawiera elementy które muszą sie znaleść w trakcie
rozwiązania,
> a że zadanie można rozwiązać na kilka sposobów to mamy loterie...

Tu się z tobą nie zgodzę, bo jeśli zadanie zostało rozwiązane dobrze inną metodą niż ta co
jest w kluczu to osoba sprawdzająca ma obowiązek rozwiązać zadanie tą inną metodą ustalić punktację
a następnie wg niej oceniać. Przynajmniej tak było 2 lata temu i myślę że tego nie zmienili
bo było by to bez sensu.

No nie wiem... napewno są w kluczu wymienione elementy których pojawienie się w pracy jest punktowane, ale jeśli ktoś lubi rozwiązywać zadania urzywając niestandardowych metod to nie wiem jak to jest oceniane..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2007 o 16:20, DenatH88 napisał:

No nie wiem... napewno są w kluczu wymienione elementy których pojawienie się w pracy jest
punktowane, ale jeśli ktoś lubi rozwiązywać zadania urzywając niestandardowych metod to nie
wiem jak to jest oceniane..


Jak pisałam mature próbną, to nauczyciele którzy nam ją sprawdzali, robili to zgodnie z kluczem...nawet pani powiedziała do mnie: "Tak Judyta ja wiem o co Ci chodzi, dobrze myślisz,ale nie mogę Ci tego uznać bo nie ma tego w kluczu"... Jednak przy sprawdzaniu tej głównej matury,nauczyciel powinien robić wszystko na korzyść ucznia... kiedy sprawdzający uzna, że sposób rozwiązania i odpowiedź jest dobry, to konsultują się między sobą, a jeśli nie roztrzygną sprawy, dzwonią do głównego egzaminatora... Trochę to trwa ale zawsze może pomóc jakiejś części maturzystów. Nie wymyśliłam tego, ale rozmawiałam z jednym z egzaminatorów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dnia 19.05.2007 o 10:47, Sand Wraith napisał:

> > 35-50%

Dnia 19.05.2007 o 10:47, Sand Wraith napisał:

Ja tyle będę miał z histy R ;] Zwaliłem ją niesamowicie ...

ale rozumiem ze pisałes historie rozszezony bo ja pisalem podstawe i nie przyjmuje wyniku nizszego niz 85%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 20:25, Mroczny Elf99 napisał:



> > > 35-50%

> Ja tyle będę miał z histy R ;] Zwaliłem ją niesamowicie ...
ale rozumiem ze pisałes historie rozszezony bo ja pisalem podstawe i nie przyjmuje wyniku
nizszego niz 85%

heh przy R ciężko osiągnąć taki wynik bo
-w pierwszej części pytania testowe składają się zazwyczaj z kilku części. Mimo to za pytanie jest jeden punkt, więc jak zwalisz jedno, to za pytanie 0 ...
-te wypracowanie >_< Jak mi dadzą za nie 10 (na 20) to będę wniebowzięty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 10:44, Deejay napisał:

ehehe tylko 35-50% i uważasz że był łatwy...? ;)


Biorąc pod uwagę, że fizyki uczyłem się tyle co nic, a kiedy robiłem sobie próbną maturę z fizy, nawet mając zeszyt na kolanach napisałem na zaledwie 10% (co prawda miałem wtedy tylko 1,5 godziny czasu, niepełny arkusz i bylem po 9 godzinach w szkole, ale wynik i tak marniutki), to spodziewałem się ok 20%. A tu proszę, nawet zdam :D
Gdybym np na matmę uczył sie tyle co na fizykę (to znaczy prawie nic) miałbym pewnie ze 25% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2007 o 16:15, Nufiko napisał:

Tu się z tobą nie zgodzę, bo jeśli zadanie zostało rozwiązane dobrze inną metodą niż ta co
jest w kluczu to osoba sprawdzająca ma obowiązek rozwiązać zadanie tą inną metodą ustalić punktację
a następnie wg niej oceniać. Przynajmniej tak było 2 lata temu i myślę że tego nie zmienili
bo było by to bez sensu.


Tak fajnie to jest na matematyce, na fizyce nie jest już tak różowo. W kluczu masz np napisane, że wzór ma wyglądać właśnie tak, a nie inaczej. Jeśli nie doprowadzisz go do takiej postaci, to nie dostaniesz punktu za wyprowadzenie wzoru. Nawet jeśli dobrze rozwiążesz zadanie, to ten jeden punkt ci odpadnie, bo za wcześnie podstawiłeś wartości. Dodatkowo w kluczu punkty sa przyznawane i zabierane za naprawdę dziwne rzeczy. To jest raczej loteria. No chyba że wiesz, jak sprawdza się matury z fizyki, wtedy możesz się dostosować, ale w innym wypadku duże znaczenie ma szczęście i dobry humor sprawdzającego. Niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2007 o 21:28, Sand Wraith napisał:

heh przy R ciężko osiągnąć taki wynik bo
-w pierwszej części pytania testowe składają się zazwyczaj z kilku części. Mimo to za pytanie
jest jeden punkt, więc jak zwalisz jedno, to za pytanie 0 ...
-te wypracowanie >_< Jak mi dadzą za nie 10 (na 20) to będę wniebowzięty ...

wiem wiem bo pisałem rozszezony wos i geografie. Tez w niektórych zadanich ma wiele dobrze ale niestety były one za punkt i jest klopsik:p ale trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a propo rozszerzonej gegry. Jedno zadanie mnie zniszczyło, chyba ostatnie to było i szło jakoś tak: "wymień korzyści jakie mogą przynieść topniejące lodowce.." czy cos w tym stylu... Oczywiście zadanie jak najbardziej do zrobienia bo można sobie wpisać wiele rzeczy ale wydaje mi się to troche abstrakcyjne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2007 o 11:38, DenatH88 napisał:

a propo rozszerzonej gegry. Jedno zadanie mnie zniszczyło, chyba ostatnie to było i szło jakoś
tak: "wymień korzyści jakie mogą przynieść topniejące lodowce.." czy cos w tym stylu... Oczywiście
zadanie jak najbardziej do zrobienia bo można sobie wpisać wiele rzeczy ale wydaje mi się to
troche abstrakcyjne..

ja wpisałem, że będzie więcej słodkiej wody do nawadniania suchych terenów :) I że statki będą mogły przez cały rok kursować za kołem podbiegunowym, a nie tylko latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować