Zaloguj się, aby obserwować  
Illidan_Shando

Nowa matura ;/

5431 postów w tym temacie

Dnia 20.11.2007 o 16:29, Mroczny Elf99 napisał:


i wos

tez bym chcial zdawac wos bo jest bardzo latwy ale na moim profilu w liceum niestety wosu niema:/ sa jakies pieprzone przedmiotui jak biola chemia a ja sie interesuje hista choc jestem z niej zagrozony:D:D a profil ofc informatyczny-tak jakby:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:41, bigsmoke177 napisał:

Mam pytanko, jestem rocznik 91 i teraz jestem w 1 klasie liceum(3 letniego) czy bende pisal
mature z matmy czy jestem ostanim rocznikiem ktory nie bedzie pisal?


Może nie o tyle bendziesz, a będziesz pisać maturę z matematyki.

A rozwijając małą dyskusję na ten temat, to muszę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z tego, że wprowadzają obowiązkową matematykę. Bo naprawdę, warto poświęcić temu przedmiotowi MINIMUM czasu żeby go zrozumieć ( tj, żeby zdać maturę na poziomie podstawowym, bo ten jest właśnie obowiązkowy - jak ktoś nie potrafi zdobyć tych 30% za, nie oszukujmy się, w 80% banalne zadania, to nie powinien w ogóle mieć zdanej matury ).
Choć muszę jednocześnie przyznać, że zdziwiło mnie ostatnie okrojenie materiału jaki będzie na maturze... Bo jak okazuje się, okrojono poziom rozszerzony >.< I tak z rozszerzonej wypadła indukcja i podstawy rachunku różniczkowego, czyli dwie najfajniejsze i najbardziej przydatne potem ( tj na studiach technicznych ) rzeczy. No może indukcja nie tak bardzo, ale rachunek to podstawa... I tym sposobem polskie szkoły wciąż będą produkowały maturzystów o wysokich wynikach z matematyki, którzy pójdą na studia i na początek dostaną douczki z analizy matematycznej, bo jak się okazuje w liceum niczego ich nie nauczyli... Przynajmniej tak było w moim przypadku, a do najgorszego liceum to ja nie chodziłem.

Co Wy sądzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:41, bigsmoke177 napisał:

Mam pytanko, jestem rocznik 91 i teraz jestem w 1 klasie liceum(3 letniego) czy bende pisal
mature z matmy czy jestem ostanim rocznikiem ktory nie bedzie pisal?

Bedziesz piusal bo wprowadzaja od 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>.< I tak z rozszerzonej

Dnia 02.12.2007 o 13:12, ElDudi napisał:

wypadła indukcja i podstawy rachunku różniczkowego, czyli dwie najfajniejsze i najbardziej
przydatne potem ( tj na studiach technicznych ) rzeczy.


I przy okazji chyba jedne z najprostszych na rozszerzonym poziomie (przynajmniej dla mnie). Zresztą nie tylko na studiach technicznych - bo np na ekonomicznej też mieliśmy pochodne i całki - więc jak widać się przydaje...
A co do matmy na podstawie - jak dla mnie to były same banalne zadania - generalnie napisałam ją na 98% - tylko dlatego, że zgubiłam jedną odpowiedź - jak ktoś rozumie podstawy matmy to nie jest trudno napisać to na maksa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yy trochę mnie skręca jak czytam te wszystkie wyniki maturalne, jak zdam to będzie cud xD od środy zaczynają mi się próbne egzaminy ale raczej nie będę się chwalił - bo nie będzie czym. I takie małe pytanka: ile czasu przed maturami zaczęliście się tak porządnie przygotowywać? jak to przygotowywanie wyglądało? Po ile godzin dziennie spędzaliście nad książkami i jakie były wasze odczucia związane z egzaminem dojrzałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od przedmiotu jaki chcesz zdawać i na jakim poziomie - ja jeszcze zdawałam jak były dwa arkusze - więc mogę tylko powiedzieć co robiłam...
Więc z matmy to mieliśmy co tydzień dodatkowe zajęcia w sobotę i na nich mieliśmy powtórki - tak więc co tydzień liczyło się setki zadań (jakieś pół soboty)
Angielski - zajęcia dodatkowe dwa razy w tygodniu - powtórzenie całej gramatyki i rozwinięcie słownictwa +2 tygodnie przed maturą przerobienie kilkunastu przykładowych testów...
Więc z moich doświadczeń wynika, że najlepiej przyjrzeć się przykładowej maturze i sprawdzić czego można się po niej spodziewać i czego mniej więcej oni oczekują i pod tym kątem się uczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ammm... to co dziś zrobili na próbnej z enga extended, ze słuchankami to przekracza ludzkie pojęcie... jakiś psychopata to układał... nie dało się tego zrozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2007 o 20:49, zardzel napisał:

ammm... to co dziś zrobili na próbnej z enga extended, ze słuchankami to przekracza ludzkie
pojęcie... jakiś psychopata to układał... nie dało się tego zrozumieć...


Wszystkie słuchanki z angla są głupie!
Najgorsze było to pierwsze, jakieś nazwy sklepów trzeba było przyporządkować do towarów, a oni tam tyle powiedzieli że szok ;(
Drugie trochę łatwiejsze ale wciąż za trudne.
Trzecie według mnie dość proste, wszystko mozna było wyłapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2007 o 22:01, Mixon1988 napisał:

Wszystkie słuchanki z angla są głupie!


ja np. w zeszłym roku na maturze ewidentnie zawaliłem słuchanie dlatego w tym roku podwyższam wynik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję, że pisałeś podstawę - niemożliwe żeby było aż tak trudne, skoro ja swój rozszerzony arkusz oddałem po pół godzinie ;) Chociaż oczywiście i tak parę głupich błędów się przyplątało, więc pewnie z wynikiem ponad 90% będę musiał poczekać do marca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z angilka rozrz. trudne w zasadzie było tylko pierwsze ćwiczenie z gramatyki i pierwsza słuchanka. Pozostałe rzeczy nie były takie znowu trudne. Czytanki miały normalny poziom, a wypracowanie to banał. Bierzemy 3 temat( opowiadanie) i piszemy co chcemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja miałem o tyle lepiej zdając maturę w zeszłym roku że decydując się na rozszerzenie miałem przelicznik na podstawę. szkoda że z tego zrezygnowali. z polaka i hipy nie podwyższam bo już chyba zrobiłem wszystko co mogłem ale wos i anglika spróbuje poprawić w maju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 17:51, qrczak90 napisał:

Wnioskuję, że pisałeś podstawę - niemożliwe żeby było aż tak trudne, skoro ja swój rozszerzony
arkusz oddałem po pół godzinie ;) Chociaż oczywiście i tak parę głupich błędów się przyplątało,
więc pewnie z wynikiem ponad 90% będę musiał poczekać do marca...


Tak pisałem poziom podstawowy i wcale nie mówię, że ogólnie było trudne. Dla mnie trudne były słuchanki bo były puszczane z radia i mało co rozumiałem w 1 i 2, 3 już lepiej mi poszło bo były liczby a to łatwo wyłapać.
Z kolei czytanki były w miare możliwe dla mnie, bo wybitnym anglistą nie jestem ;)

Piszesz rozszerzony i liczysz na przeszło 90%!!!!!!!! No cóż pozostaje mi pogratulować wiedzy i odwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi angielski nie poszedł dobrze :/ jak pewnie reszta przedmiotów :P Ale angielski wybitnie spaprałem :D Choć może to i nie w zupełności wina mojej niewiedzy ale i również spartańskich warunków w których jesteśmy zmuszeni pisać. Wyobraźcie sobie ogromną salę gimnastyczną, masakrycznie dużo ludzi no i zero akustyki :-/ jeden wielki pogłos i jedno wielkie echo. Po wysłuchaniu pierwszego zadania, autentycznie cała sala gimnastyczna parsknęła śmiechem! Gdyż nic innego nie zostało nam do zrobienia xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2007 o 21:29, 88Bonzo napisał:

Mi angielski nie poszedł dobrze :/ jak pewnie reszta przedmiotów :P Ale angielski wybitnie
spaprałem :D Choć może to i nie w zupełności wina mojej niewiedzy ale i również spartańskich
warunków w których jesteśmy zmuszeni pisać. Wyobraźcie sobie ogromną salę gimnastyczną, masakrycznie
dużo ludzi no i zero akustyki :-/ jeden wielki pogłos i jedno wielkie echo. Po wysłuchaniu
pierwszego zadania, autentycznie cała sala gimnastyczna parsknęła śmiechem! Gdyż nic innego
nie zostało nam do zrobienia xD


Języki obce są dużą loterią na maturze chyba że ktoś jest naprawdę obyty to bez problemu da sobie radę ale ktoś kto kompletnie nie zna języka tez może dobrze napisać jeśli dopisze mu szczęście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie pisania prezentacji na język polski ale nie orientuję się w długości. Podpowie ktoś mniej więcej na ile trzeba ją napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2008 o 10:23, 88Bonzo napisał:

Jestem w trakcie pisania prezentacji na język polski ale nie orientuję się w długości.
Podpowie ktoś mniej więcej na ile trzeba ją napisać?


To zależy od wybranego tematu raczej. Ja miałem dwie strony A4, a słyszałem nawet o 20 stronach... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować