Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Wie ktoś może jak posługiwać sie pen toolem tak jak na tym filmiku?

http://www.youtube.com/watch?v=GV09EICBrh4&feature=related

Wiem że to głupie, bo pytam sie o rzecz która jest w tutoriale ale nie wiem jak zrobić właśnie takie ładne linie jak na filmie. Możliwe że coś przeoczyłem ale jeżeli miałbym postępować tak jak pokazane jest na filmie to nie wychodzi mi to tak jak powinno, są linie których nie powinno być, jedno krzywe drugie proste, nie otrzymuje takich wyników jakie chciałbym otrzymywać. Wiem że to zależy też od praktyk,i jednak czuje że coś robie nie tak, macie jakieś rady? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje pomocy w pewnej pracy. Otóż chciałbym umieścić logo- napis na pofalowanej powierzchni. Ową powierzchnią jest kurtyna teatralna(obrazek umieszczam poniżej). Stosując nakładkę napisy nie falują tak jak płótno. Czy jest jakiś sposób, żeby napis wyglądał zupełnie jakby był namalowany na owej kurtynie. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

20100913210736

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Jest tu ktoś, kto byłby w stanie stworzyć proste, a ładne zaproszenie na 18 urodziny, z jednym zdjęciem? Nie za duże? Szczegóły bym podał w prywatnej rozmowie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prace robione w Corelu ale chyba nikt się nie obrazi jeśli je tu wrzucę, bo tematu bliźniaczego dotyczącego corela wyszukiwarka nie znalazła, a chyba nie ma sensu takowego zakładać, w końcu programy są podobne.

Jak coś to prace całkowicie amatorskie i na razie się dopiero uczę.
Byłbym tez wdzięczny jakby ktoś może przy okazji mi jakiś pomysł podrzucił na proste logo Dobre Studio Records jednokolorowe by się wektor dało zrobić, bez zbędnych ozdobników.

Moje dwa przykładowe dzieła, pierwsze spontanicznie ostatnio wykonane, a drugie to chyba pierwsze logo z którego jestem zadowolony i ma już swoje "lata".

20101021171133

20101021171141

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciach

2-ga praca bardzo fajna lubię proste rzeczy. Pierwsza przypomina mi stare zabawy 3d studio.

Co do Corela jest to program do, którego przekonać się nie moge i nie potrafię. Dla mnie pakiet CS4+ Ilustrator jest super jako programy do pracy.

Jak już się wypowiedziałem to jeszcze coś swojego wrzucę;)
Co do prac z PS to przeważnie obrabiam tylko zdjęcia swoje czasem coś dodając ale bez przesady. Poniżej sample:

20101021174856

20101021174907

20101021175054

20101021175101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie jakoś photoshop odrzuca, gdyż corel ma podobne możliwości, a jest dużo prostszy w obsłudze dla osoby nieznającej tematu. Po prostu ja photoshopa nie ogarniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludki, potrzebuję rady - co dodać, co ująć? Projekt na plakat A2 - daję mniejszy rozmiar ofc.

EDIT: Ajć, chwila - kolorki padły...

20101102053808

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 05:44, Wits napisał:

Na nieszczęście, trzeba drugi pościk.


Dobór czcionki nieelo kompletnie. Tekst w stopie mało czytelny. Kerning dziwny jest. Nierówny znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 08:34, SSj2 napisał:

> Na nieszczęście, trzeba drugi pościk.

Dobór czcionki nieelo kompletnie. Tekst w stopie mało czytelny. Kerning dziwny jest.
Nierówny znaczy.


Oki, to na szybcik jakieś propozycje może? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 10:45, Wits napisał:

Oki, to na szybcik jakieś propozycje może? :)


Ciężko mi nawet coś zaproponować. Ogółem serif raczej nie pasuje do nazw miast, natomiast "ogarnij TO" jest nieczytelne przez wzgląd na różnice literowe, "TO" ma identyczną wysokość co małe litery "ogarnij" przez nie tyle skupia wzrok, co go odpycha IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 12:59, SSj2 napisał:

> Oki, to na szybcik jakieś propozycje może? :)

Ciężko mi nawet coś zaproponować. Ogółem serif raczej nie pasuje do nazw miast, natomiast
"ogarnij TO" jest nieczytelne przez wzgląd na różnice literowe, "TO" ma identyczną wysokość
co małe litery "ogarnij" przez nie tyle skupia wzrok, co go odpycha IMO.


Oki, czcionkę miasta zmienię - a co byś powiedział na to, jakby "TO!" zrobić wysokie na oba napisy? Troszkę by zasłaniało "A" przy okazji. I jeszcze jedno - jak kolorki? I czy hasła w plakatach muszą być identyczne jak logo samej kampanii?(na dole po prawo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 14:16, Wits napisał:

Oki, czcionkę miasta zmienię - a co byś powiedział na to, jakby "TO!" zrobić wysokie
na oba napisy?

SłupskTO? Bad idea.

Dnia 02.11.2010 o 14:16, Wits napisał:

I jeszcze jedno - jak kolorki?

Zależą od obranego stylu, ja tam nie widzę, żeby były jakieś mocne błędy jeśli o nie chodzi, ale to kwestia innych rzeczy.

Dnia 02.11.2010 o 14:16, Wits napisał:

I czy hasła w plakatach muszą być identyczne jak logo samej kampanii?(na dole po prawo)

Nie muszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.11.2010 o 14:16, Wits napisał:


I jeszcze jedno - jak kolorki?


Moim zdaniem ten pomarańczowy to słaby pomysł - pomarańczowy połączony z białym. Proponowałbym wywalić albo biały, albo pomarańczowy. Tzn. teraz ogólnie ten plakat nie podoba mi się, odtrącają mnie te puzzle - tu najbardziej ten pomarańczowy odtrąca - no i napis razi w oczy, nietrafiony jest. Pokombinuj, zmieniaj - metoda prób i błędów to często dobra metoda w grafice, bo zobaczysz, co najlepiej pasuje. Ja tak robiłem, a z czasem wyćwiczył mi się zmysł estetyczny i prawie od ręki wybieram czcionki (ale wciąż zdarza mi się stosować metodę prób i błędów). Powodzenia ;)

Dnia 02.11.2010 o 14:16, Wits napisał:

I czy hasła w plakatach muszą być identyczne jak logo samej kampanii?(na dole po prawo)


Hmm, wydaje mi się, ze nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat połączenie kolorów się podoba. Za to faktem jest, że typografia leży (choć bardzo fajny jest motyw z tym jaśniejszym odcieniem na "ogarnij"). Nie wiem też, czy potrzebne było wrzucanie tych kropeczek na środku - najlepiej sobie pomigaj warstwami i sam oceń ;) Mimo wszystko projekt jest jak najbardziej fajny. Robisz to na jakiś konkurs, czy ktoś wyznaczył Cię do zajęcia się plakatem?

Mógłby ktoś ocenić moją okładkę, bo troszkę pracy w nią włożyłem (choć Metina i wszelkich innych mmo nie trawię) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, na konkurs(gra miejska - www.slupeckagramiejska.pl) Myślę, że i tak za reklamę mi się nie dostanie - bo to tylko dla lokalnej społeczności, poza tym, żadnych tam reklam. Sam projekt objął jeszcze spor radiowy + film - te dwie rzeczy już mam - na dość wysokim IMO poziomie - pochwalę się później.

Co do plakatu. Kropeczki w finalnej wersji utnę - już sam zwróciłem uwagę, że jest jeden pattern, to drugi nie wchodzi w grę - bo i po co. To wszystko na jutro, czyli mam 2-3h na dokończenie pracy. Jakaś szybka porada z tym typo kurczę... Do wydruku to pójdzie, także szkoda byłoby sobie "siary" w graficznym gronie narobić.

Co do twojej okładki - bardzo mi się podoba ; ) To będzie rzeczywiście grube wydanie? Tylko ten siwy mi nie pasuje, przy napisach - Jak jeszcze projekt nie jest zamknięty, to może spróbować coś a''la kolor spalonego papieru? Konkretnie tego twojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finalnie oddałem taką pracę. Teraz tylko czysto dla teorii i do nauki pytam o porady ; ) Choć nadal jest to ważna sprawa - doświadczenia nigdy za wiele.

20101103151332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować