Zaloguj się, aby obserwować  
iNPHIN1TY

Prace w Photoshopie

2328 postów w tym temacie

Dnia 18.01.2011 o 22:15, Chaotizz napisał:

> co myślicie o tym ?
>
Jest ładnie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to trochę kiepskie proporcje.

"Memo " O.o ... Co np. jest nieproporcjonalne ? xD ("kepskiej proporcji" )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 04:45, Flurry napisał:

> > co myślicie o tym ?
> >
> Jest ładnie. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to trochę kiepskie proporcje.

"Memo " O.o ... Co np. jest nieproporcjonalne ? xD ("kepskiej proporcji" )

Jakoś ta laska jest IMO za wielka, ale to moje odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 04:43, Flurry napisał:

> co myślicie o tym ?
>
A uwierz mi, że na pierwszy rzut oka wygląda to jak obraz z gry/coś w stylu grafiki vektorowej
... np. GTA IV - tapety. ;) Good Job :)

dzięki :) mi jedynie światło na pani pilot trochę nie pasuje ale niektórych rzeczy przeskoczyć nie umiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest nieźle, ale:
- cienie są nieciekawe, układają się niewłaściwie,
- widzę, że chyba starałeś się coś zrobić z przebłyskami słońca, ale mogło to wyglądać lepiej,
- mi też się wydaje, że chyba zrąbałeś troszkę proporcje.
Wycinanie masz opanowane, chociaż musisz poćwiczyć troszkę nad włosami ;)

Co do kompozycji, to wielu się może przydać:
http://www.smashingmagazine.com/2010/12/16/compositing-in-adobe-photoshop-time-saving-tips/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 19:44, LESZ3u napisał:

Jest nieźle, ale:
- cienie są nieciekawe, układają się niewłaściwie,
- widzę, że chyba starałeś się coś zrobić z przebłyskami słońca, ale mogło to wyglądać
lepiej,
- mi też się wydaje, że chyba zrąbałeś troszkę proporcje.
Wycinanie masz opanowane, chociaż musisz poćwiczyć troszkę nad włosami ;)

Co do kompozycji, to wielu się może przydać:
http://www.smashingmagazine.com/2010/12/16/compositing-in-adobe-photoshop-time-saving-tips/

ok, wielkie dzięki za rady, z cieniem mam zawsze problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2011 o 19:20, lord0 napisał:

> > co myślicie o tym ?
> >
> A uwierz mi, że na pierwszy rzut oka wygląda to jak obraz z gry/coś w stylu grafiki
vektorowej
> ... np. GTA IV - tapety. ;) Good Job :)
dzięki :) mi jedynie światło na pani pilot trochę nie pasuje ale niektórych rzeczy przeskoczyć
nie umiem :/


Wszystko przyjdzie z czasem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja mam dwie rady, zaś pierwsza z nich tyczy się przycisków w menu. Od pewnego czasu popularną praktyką jest zostawienie w HTML-u samego fragmentu <a href="adres"></a> zamiast hiperłącza "opisującego" DIV-a.W razie, jakbyś chciał to zmienić, nie zapomnij ustawić jeszcze atrybutu display: block dla danego elementu w CSS-ie. Dodatkowo możesz wsadzić wszystkie linki w listę (<ul></ul>). Nieco ułatwia to pracę na etapie projektowanie (a być może bardziej prototypowania).

Druga sprawa: używaj frameworków i resetera do CSS-a, w ten sposób możesz znacząco przyśpieszyć "przelanie" projektu graficznego na kod. Szczególnie polecam swój ulubiony, czyli 960 grid system. Zapewne nie raz spotkałeś się z układami stron, jakie oferuje. Drugim, równie popularnym, jest blueprint. Po więcej informacji odsyłam na strony domowe projektów: odpowiednio http://960.gs i http://www.blueprintcss.org .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W paczce z 960gs jest również plik z szablonem do Photoshopa, z naniesionym podziałem na kolumny wykorzystywanym we frameforku. Podejrzewam, że to może się przydać również tobie. Sama grafika na stronie jest jak najbardziej w porządku. Przede wszystkim jest estetyczna i łatwo po niej nawigować, a to chyba najważniejsze. Z detali: elementy służące do logowania, a znajdujące się na górze strony, powinny chyba być wyrównane do miejsca poniżej, w którym zaczyna się tekst na stronie. To samo tyczy się przycisku rejestracja. Ponadto link czytaj/komentuj w kolumnie po prawej powinien być umieszczony cały w jednej linii, prawdopodobnie razem z datą dodania artykułu. Obecnie część jest w jednej linii, a część w następnej i wygląda to trochę dziwnie, kiedy kilka linijek wyżej odnośnik ten jest wyrównany do prawej strony, ale to już kompletne czepianie się z mojej strony.

A i jeszcze jedna rzecz: obecnie "w modzie" jest robienie designów w nieco innym stylu. Jeśli masz zamiar zajmować się tym przez dłuższy czas, to polecam regularne przeglądanie strony http://www.webcreme.com . Długo by o tym pisać, a prawdopodobnie wystarczy ci kilka minut, żeby zorientować się, co będziesz mógł zrobić inaczej w następnej, ewentualnej wersji serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z trendami jestem na bieżąco, ale jest to prosta strona fanowska, więc nie miałem zamiaru bawić się w tworzenie stylu gry na nowo. Poza tym miałem narzucony schemat strony, więc tutaj też nie mogłem za bardzo szaleć. Miało być prosto i przejrzyście, a przy tym kojarzyć się ze samym tytułem. Myślę, że udało się stosunkowo dobrze.

Dzięki za wszystkie rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co moglibyście mnie podpowiedzieć? Taki mini trening, chociaż kto wie, może w końcu założy się jakieś portfolio, przy okazji łapiąc doświadczenie.

20110319231324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie nic wielkiego, ot lubię wyjątkowo styl komiksowy, zwłaszcza wydania w stylu Batman Dark Vicotry [ta przeróbka jest lekko "inspirowana" taką kreską =)]

@edited
Ehh załadowałem nie ten image [znaczy ten ale w złej rozdziałce, ta jest 1440/900 podstosowana dla znajomego na tapetę, a oryginalną przeróbkę mam w 1920/1080, no ale trudno się mówi0

20110323163539

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin zabawy i udało mi się stworzyć taką oto fotomanipulację.
Nie jestem do końca przekonany co do mew, szczególnie tej na bliższym planie. Jakie macie zdanie?

Praca z wykorzystaniem zdjęć z sxc.hu i Deviantart , jak by ktoś chciał mogę podać konkretne linki.

20110402213126

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysepki są wycięte tyci nienaturalnie, ale ogólnie jest dobrze. I fakt, mewa na pierwszym planie poraża niefajnością. Ale spokojnie. Mam na to rozwiązanie.

20110403133817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 13:38, LESZ3u napisał:

Wysepki są wycięte tyci nienaturalnie, ale ogólnie jest dobrze.

Dzięki za opinie.

Dnia 03.04.2011 o 13:38, LESZ3u napisał:

I fakt, mewa na pierwszym
planie poraża niefajnością. Ale spokojnie. Mam na to rozwiązanie.

I własnie o to mi chodziło, że też sam na to nie wpadłem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2011 o 23:13, Wits napisał:

Co moglibyście mnie podpowiedzieć? Taki mini trening, chociaż kto wie, może w końcu założy
się jakieś portfolio, przy okazji łapiąc doświadczenie.

Prosty , przejrzysty projekt, ogólnie jest wszystko OK, nie wiem czego oczekujesz, stwórz dalszą część strony (podstrony,dół strony). Proponuję dla dodania efektu - menu we Flash. Jeżeli strona samemu Tobie się nie podoba to się poddaj i zmień koncepcję, budowy itp. :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2011 o 21:34, Mars napisał:

Kilka godzin zabawy i udało mi się stworzyć taką oto fotomanipulację.
Nie jestem do końca przekonany co do mew, szczególnie tej na bliższym planie. Jakie macie
zdanie?

Praca z wykorzystaniem zdjęć z sxc.hu i Deviantart , jak by ktoś chciał mogę podać konkretne
linki.

poza tym co koledzy powiedzieli to mi się wydaje że trochę prześwietliłeś tą wysepkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Posiadam photoshop CS3 i kupiłem gazetę Computer Arts nr.11/2010 i na płycie jest tutorial video jak zrobić takiego wampira. Mam kłopoty już na samym początku ponieważ zrzuciłem pędzle ale mam cały czas taki jednolity. A na filmiku jest taki jak by przezroczysty. Znaczy jest przezroczysty ciemnieje jak się trzyma w miejscu a jak przesuwa to przezroczysty. Niestety nie mogę zrobić screena bo jak robię na pauzie w all playerze to potem się kopiuje i zapisuje czarne tło ;/. No ale spróbuję opisać. Są pędzle i np. jest pokazane jak maluje i jest że najpierw smuga przezroczysta ciemnieje na środku czarne normalnie a potem znowu jaśnieje takie smugi. A ja mam cały czas jednolity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Tutku nie jest opisane, jakie pędzel ma mieć ustawienia? Teraz nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że tak czy siak, do tej pracy wymagany byłby tablet - bo wtedy w zależności od nacisku piórka, pędzel się zmienia. Także jak pracujesz tylko na myszce, to raczej nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować