Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Faces of War - Wielki następca Soldiers już tuż, tuż!

203 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2006 o 14:49, kombesista napisał:

Czytając Twojego posta można wywnioskować, że FoW o wiele bardziej stawia na akcję niż na podchody
a la Comandos. A jeszcze jedno, jak oceniasz szanse FoW w starciu z Company of Heroes? Wiem,
że ta druga jeszcze nie wyszła,ale jakie jest twoje zdanie ?

Ta druga wychodzi dzisiaj, a ja dostałem ją dwa dni temu.
Grałem w obie gry. Jeśli chodzi o Fow to nie jest to już typowe commandos... tutaj nacisk położono głównie na akcje.

A co do CoH... wiesz co? Nie ma sensu porównywac. Coh to strategia. To pierwsza rzecz. A druga rzecz... Company of Heroes jest pod każdym względem lepsza.FoW nie dorasta jej do pięt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 14:49, kombesista napisał:

Czytając Twojego posta można wywnioskować, że FoW o wiele bardziej stawia na akcję niż na podchody
a la Comandos.

podchody sa ale nie ma takich sytuacji jak w soldiers ze ai pozwalalo sie po jednym wybijac - podchody zazwyczaj oznaczaja snajpera oslanianego wszystkimi lufami reszty oddzialu.
no i interfejs - masz zaznaczony oddzial, klikasz tylko na ikonke granatu i gdzie ma byc dostarczony - komputer sam decyduje kto rzuci i jak to zrobi a gracz w tym czasie przeskakuje do kontroli ckmu i oslania goscia...

Dnia 29.09.2006 o 14:49, kombesista napisał:

A jeszcze jedno, jak oceniasz szanse FoW w starciu z Company of Heroes? Wiem,
że ta druga jeszcze nie wyszła,ale jakie jest twoje zdanie ?

ciezko mi powiedziec bo nawet nie gralem w demo heroes - imho przy 30zl nier nie laczy "lub" tylko "i" :)

polecam demo fow, o ile pamietam sa tam dwie misje aliantow, ale bez misji treningowej na poczatku, bedzie sie widzialo jeden wielki haos...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 14:55, Darkstar181 napisał:

A co do CoH... wiesz co? Nie ma sensu porównywac. Coh to strategia. To pierwsza rzecz. A druga
rzecz... Company of Heroes jest pod każdym względem lepsza.FoW nie dorasta jej do pięt.


FoW nie dorasta jej do pięt? Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że to dwie różne gry. Ale jeśli już porównujemy to proszę bardzo. Jakim prawem jednostki w CoH mają nieskończoną ilość amunicji, dlaczego pojazdy mają paski zdrowia, kto widział, żeby na polu walki II wojny światowej produkować czołgi. Przepraszam Was, ale CoH nie ma nic z realizmu, bo CoH to typowa RTSowa nawalanka. W Faces of War musimy zadbać o tak podstawowe rzeczy jak amunicja, trzeba odpowiednio podzielić naszych żołnierzy na szturmowców, snajperów, antyczołgistów... każdemu trzeba przydzielić broń. Żaden pojazd nie ma żadnego paska zdrowia: jak dobrze przywalisz z p-panc czy bazooki czołg leci od razu kawałki, jak spudłujesz to módl się, żeby ci pocisku w między oczy nie posłał. Odkąd zacząłem grać w Soldiers: Ludzie Honoru nie uznaję już RTSów, w których cokolwiek budujemy, ulepszamy i takie tam. Oczywiście szanuję zdanie innych, ale nie lubię, gdy ktoś porównuje dwie całkowicie różne gry.
Moje zdanie jest takie: jeśli ktoś stawia na realizm wybierze Faces of War i tyle, ale błagam, nie zaczynajcie znów tego, co miało miejsce przy premierze Soldiers: Ludzie Honoru. Chodzi mi o porównywanie jej do Codename Panzers, bo rozmowy na ten temat były tego samego typu co teraz.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 22:26, Fisher napisał:

> A co do CoH... wiesz co? Nie ma sensu porównywac. Coh to strategia. To pierwsza rzecz.
A druga
> rzecz... Company of Heroes jest pod każdym względem lepsza.FoW nie dorasta jej do pięt.


FoW nie dorasta jej do pięt? Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że to dwie różne gry.

A co ja napisałem na początku mojej wypowiedzi?

Dnia 29.09.2006 o 22:26, Fisher napisał:

Ale jeśli już porównujemy to proszę bardzo. Jakim prawem jednostki w CoH mają nieskończoną
ilość amunicji, dlaczego pojazdy mają paski zdrowia, kto widział, żeby na polu walki II wojny
światowej produkować czołgi. Przepraszam Was, ale CoH nie ma nic z realizmu, bo CoH to typowa
RTSowa nawalanka.

Chyba nie grałeś jeszcze w tą "nawalankę".
To,że jest coś takiego jak pasek życia,nic nie znaczy.(W Blitzkiregu,i Sudden Strike przecież też jest)Jeśli zaatakujemy czołg z tej strony,z której ma słabe opancerzenie,wytrzyma góra trzy strzały...z najsłabszej broni ppanc.

Dobra,żólnierzom nie kończy się amunicja,to fakt...ale za to jest coś takiego jak system morali... jeżeli oddział bedzie pod silnym ostrzałem wroga,zostanie "osaczony" przez co zmiejszy się jego efektywność w walce.

Również pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2006 o 22:52, Darkstar181 napisał:

To,że jest coś takiego jak pasek życia,nic nie znaczy.(W Blitzkiregu,i Sudden Strike przecież
też jest)Jeśli zaatakujemy czołg z tej strony,z której ma słabe opancerzenie,wytrzyma góra
trzy strzały...z najsłabszej broni ppanc.



Gram właśnie w FoW i sądzę że tej grze jest bardzo blisko do Close Combat (brak pasków zdrowia). Identycznie jak w CC w FoW jeden dobry strzał i po Tygrysie. Innymi słowy jeżeli ktoś lubi realizm to niech gra w FoW, a jak RTS to CoB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Soldiers jest wspaniała na multi. Nie grałem w FoW bo mam za słaby sprzęt. Ale sprawdzę w kawiarence i porównam. Myślę, że nie będę zawiedziony. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 11:39, PAPISHON napisał:

CoH mi nie bujdzie może FoW będzie mi działało, jeżeli nie to ozstaje już tylko Soldiers :(


A jakiego masz kompa?

FoW chodzi na tym samym silniku co Soldiers, który był i jest bardzo... hmm, elastyczny, więc jeśli Twój komp spełnia wymagania minimalne FoW, to możesz kupować bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że FOW jest strasznie mało popularny i niedoceniany tak jak poprzednik "Soldiers". O FOW do dziś są tylko 2 stronki(nieoficjalne), mógłbym śmiało powiedzieć, że FOW jest lepszy od lekko przereklamowanego COH.
A dlaczego? Bo rozwiązanie typu pasek życia dla pojazdów jest już przestarzałym rozwiązaniem, które budzi u mnie uśmiech politowania, co prawda COH jest grą dobrą, ale b. ładna grafika to już nie wszystko. Ciągle zadaję sobie pytanie czemu FOW i SOLDIERS nie odnieśli takiego sukcesu?? Nie mam pojęcia!
Poczekamy na patcha(który mam nadzieję, że rozwieje wszelkie wątpliwości), pomijam fakt, że Sudden Strike i Blitzkrieg to stare gry.
Znam paru ludzi, którzy kupowali COH dla samego pudełka, Company of Heroes wydaję mi się kopią FOW albo nawet Soldiers.
COH i FOW można bo kopię można porównywać, tak więc twórcom COH prawie (robi wielką różnicę) udało się skopiować Soldiers czy FOW. Jeśli, ktoś chcę adresy tych stron o FOW lub Soldiers to niech napisze mi na GG bo nie chcę robić reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 11:54, Mich160 napisał:

Zauważyłem że FOW jest strasznie mało popularny i niedoceniany tak jak poprzednik "Soldiers".
O FOW do dziś są tylko 2 stronki(nieoficjalne), mógłbym śmiało powiedzieć, że FOW jest lepszy
od lekko przereklamowanego COH.
A dlaczego? Bo rozwiązanie typu pasek życia dla pojazdów jest już przestarzałym rozwiązaniem,
które budzi u mnie uśmiech politowania, co prawda COH jest grą dobrą, ale b. ładna grafika
to już nie wszystko. Ciągle zadaję sobie pytanie czemu FOW i SOLDIERS nie odnieśli takiego
sukcesu?? Nie mam pojęcia!
Poczekamy na patcha(który mam nadzieję, że rozwieje wszelkie wątpliwości), pomijam fakt, że
Sudden Strike i Blitzkrieg to stare gry.
Znam paru ludzi, którzy kupowali COH dla samego pudełka, Company of Heroes wydaję mi się kopią
FOW albo nawet Soldiers.
COH i FOW można bo kopię można porównywać, tak więc twórcom COH prawie (robi wielką
różnicę) udało się skopiować Soldiers czy FOW. Jeśli, ktoś chcę adresy tych stron o FOW lub
Soldiers to niech napisze mi na GG bo nie chcę robić reklamy.


Ostre słowa, ale jakoś trudno mi się nie zgodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 12:03, kombesista napisał:


Ostre słowa, ale jakoś trudno mi się nie zgodzić.


A mnie z kolei przychodzi bardzo łatwo nie zgadzanie się ze słowami poprzednika. Grałem w demo zarówno Soldiers jak i FOW i obydwie demonstracje mnie kompletnie nie wciągnęły. Co z tego, że mogą pochwalić się brakiem paska życia i innymi quasi realistycznymi duperelami jak mnie to nie wciąga. Oczywiscie jest to tylko i wyłącznie mój przypadek. W demo FoW grałem nawet krócej niż w demo Soldiers:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 12:10, Jester napisał:

>
> Ostre słowa, ale jakoś trudno mi się nie zgodzić.

A mnie z kolei przychodzi bardzo łatwo nie zgadzanie się ze słowami poprzednika. Grałem
w demo zarówno Soldiers jak i FOW i obydwie demonstracje mnie kompletnie nie wciągnęły. Co
z tego, że mogą pochwalić się brakiem paska życia i innymi quasi realistycznymi duperelami
jak mnie to nie wciąga. Oczywiscie jest to tylko i wyłącznie mój przypadek. W demo FoW grałem
nawet krócej niż w demo Soldiers:)


Według mnie to wszystko kwestia gustu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 12:13, Mich160 napisał:

A w jakie demo grałeś?? Dam rękę uciąć, że w singleplayer, które diametralnie się różni
od pełnej wersji.


A czemu sie rozni? Nie powinno. Demo jest czymś co pozwala mniej lub bardziej ale jednak zawsze ocenić wartość całego produktu. Wiec jesli demo było jakies skopane to już twórcy mają problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz wyjątki się zdarzają, demko single player było bardziej testowe a już pełna wersja jest lepiej dopracowana, nie wierzysz? To zobacz sobie demko multi, ale misje w full wersji to coś więcej niż "zrób masę jednostek i ruszaj do boju" tam trzeba myśleć, pilnować amunicji, współpracować z sojusznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 12:22, Mich160 napisał:

No wiesz wyjątki się zdarzają, demko single player było bardziej testowe a już pełna wersja
jest lepiej dopracowana, nie wierzysz? To zobacz sobie demko multi, ale misje w full wersji
to coś więcej niż "zrób masę jednostek i ruszaj do boju" tam trzeba myśleć, pilnować amunicji,
współpracować z sojusznikami.


Tylko widzisz. Problem polega na tym, że ja od gry oczekuje grywalności. Niczego innego. Napewno nie oczekuje realizmu bo takowego nie moze dac zadna gra wiec jesli bardziej grywalne jest "pospolite ruszenie" od pilnowania amunicji to wybiore tą pierwsza opcje. Ale moze sprobuje to mutli demo i sie przekonam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować