Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Faces of War - Wielki następca Soldiers już tuż, tuż!

203 postów w tym temacie

Jak komu się podoba! Ja bynajmniej uważam, że takie rozwiązania jak w COH są na dzisiejsze czasy prymitywne i bardzo ładna grafika mi nie wystarczy podobnie jak ty oczekuję grywalności a FOW ma jej bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sciągam demo Faces of War Sinleplayer, zobacze jeżei spodoba mi się i będzie fajnie chodiło na moim sprzęcie to na 100% kupię :) 30 zł za taką gierek to i tak mało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już demo zassane zagrałem i muszę powiedzieć że gra jak dla mnie jest wspaniała. Uważam że to jedyna alternatywa dla Company of Heroes i to o wiele tańsza. Oczywiśce gdybym dysponował lepszym sprzętem kupiłbym bym CoH ale że mój komputer potworem nie jest zadowole się dobrym Faces of War. Za taką cene to grzech nie kupić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2006 o 11:54, Mich160 napisał:

COH i FOW można bo kopię można porównywać, tak więc twórcom COH prawie (robi wielką
różnicę) udało się skopiować Soldiers czy FOW. Jeśli, ktoś chcę adresy tych stron o FOW lub
Soldiers to niech napisze mi na GG bo nie chcę robić reklamy.

Chyba prędzej kopią Warchammera... nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz że jest kopia Soldiersów... bo akcja obu gier rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej?
To ja w takim razie mówie że Soldiers jest kopią Medal of Honor.
Weź się zastanów... w Soldiers dowodzimy małą grupką żołnierzy, a w Coh całą armią. FoW jest bardziej zbliżony do Commandos( i moim zdaniem jest właśnie ich kopią) niż do strategi.

Poza tym w Fow ci żołnierze nie potrafią się zachować podczas bitwy...trzeba ich bez przerwy niańczyć.W Coh wskazuje im tylko miejsce natarcia,a w razie czego sami znajda osłony,i zaczną atakować wroga.

Nie mniej jednak, FoW to jedyna alternatywa dla Company of Heroes... gra się całkiem przyjemnie,ale błędów też troche jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2006 o 17:25, Darkstar181 napisał:


Nie mniej jednak, FoW to jedyna alternatywa dla Company of Heroes... gra się całkiem przyjemnie,ale
błędów też troche jest...


Rzeczywiście, ale miejmy nadzieję, że owe błędy wyelminują zapowiedzianu już patch(e).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Armię?? Chyba bandę ludzi produkowanych w 20 sekund w koszarach, powiedz mi w czym FOW jest podobny do Commandos??? W commandos miałes 2-3 ludzi lub nawet 1 a pojazdy sam wiesz. Nie widzisz, że COH jest zrobiony na podobnym jeżeli nie na takim samym silniku co FOW, a jeśli chodzi o AI naszych żołnierzy to w FOW jest bardzo dobre mogę ci dać przykład z dema jeśli sobie tego zażyczysz. AI naszych wojaków było niedopracowane TYLKO w Soldiers a w FOW kryją się za murami? Tak i wiele wiele wiecej czego nie potrafi zaoferować COH! Nie będę już pisał o DC, który nie musi być we wszystkich RTS, dziwne też jest to, że FOW i COH wyszły w podobnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ? jak tak patrze na kwestie marketingową albo rozgłos to CoH raczej pzebija FoW ;P aczkolwiek nie oznacza to ze FoW musi być gorszy od CoH. mi bardziej przypadł do gustu CoH :D CoHam go :] długo czekałem na taka grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z dema jestem zadowolony tylko boli mnie to że gra miejscami jest sieką i nie ma tam nawet trcohę taktyki. Ale na samym początku lepiej sobie zaplanować ruchy, to może zadecydować o życiu lub śmierci (czyt. powodzeniu misji lub jej skwaszeniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O czym ty czlowieku bredzisz?!?!?!

COH to jest KOPIA Warhammera 40.000. To jest byc moze ten sam engine(zmodyfikowany), ci sami ludzie robia gre. Te same rozwiazania(oddzialy,dobudowywanie wojska ot tak, punkty kontrolne)

bron boze nie mowie, ze to zle. Warhammer 40k to bardzo fajna gra i pewnie COH tez taki jest. Nie zmienia to jednak faktu, ze to zwykle RTSy "nawalanki".

Soldiers i FOW to gry trudne i ambitne. Takie gry nigdy nie staja sie bardzo popularne pomimo dobrych recenzji(Np OFP czy RO) bo nie mozna do nich ot tak siasc i pograc. Jednych bawi planowanie, realizm a innych nie - szanujmy to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już pełną wersję. Soldiersa przeszedłem, a to... jakoś tak gorzej wypada jak dla mnie. Starali się dodać nowych bajerów, ale jak dla mnie to niewypał. Dali 3 menu, a mogli by dać 1 lub 2 tylko z dostępnymi, bo po co czołgu odepnij naczepe?

Strasznie mnie wkurza auto grupowanie. Chce iść jednym np. snajperem, a tu przez omyłke ciągnie się za mną cała banda i mnie zauważają :(

Dowódcy grupy nie da się zaznaczyć samego tylko trzeba przydzielić nowego i dopiero wtedy, a to trwa chwilke i też czasem zdaża się klęska przez takie coś.

Gra dobra, ale gorsza od poprzednika. Oczywiście jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że masz pełną wersję Faces of War jeżelu uważasz że jest gorsza. W takim razie pytam w jakiej wersji w polsce jest sprzedawany Faces of War.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 18:18, Mich160 napisał:

Armię?? Chyba bandę ludzi produkowanych w 20 sekund w koszarach, powiedz mi w czym FOW jest
podobny do Commandos??? W commandos miałes 2-3 ludzi lub nawet 1 a pojazdy sam wiesz.

W niektórych misjach tak...ale w wiekszosci dostawało sie wiecej niż 4 ludzi.Oczywiście mówimy o pierwszej cześci commandoswo,bo nastepnych dostawalismy jeszcze dodatkowo całe oddziały żołnierzy.

W czym jest FoW podobny do Commandos? W rozgrywce. Tutaj nie ma mowy o wściekłym ataku na pozycje wroga,trzeba działac rozważnie, i tez ma się pod dowództwem mały oddział żołnierzy...

Dnia 07.10.2006 o 18:18, Mich160 napisał:

Nie widzisz,
że COH jest zrobiony na podobnym jeżeli nie na takim samym silniku co FOW

Nie urzadzaj sobie kpin ze mnie, CoH został zrobiony w oparciu na silnik Warchammera,z tymi samymi zasadami rozgrywki.Nie wiem gdzie sie dopatrujesz tego podobieństwa w FoW.
>a jeśli chodzi o

Dnia 07.10.2006 o 18:18, Mich160 napisał:

AI naszych żołnierzy to w FOW jest bardzo dobre mogę ci dać przykład z dema jeśli sobie
tego zażyczysz.

Bardzo prosze,podaj go,bo jakoś nie widze żebys coś napisał...za to ja podam... jest strzelanina, dwóch moich żołnierzy strzela do niemców,podczas gdy trzeci stoi obok ich i nie reaguje... i tak przez minute,dopóki jakiś niemiec nie rzucił granatu...wtedy facet sie obudził nagle...
>AI naszych wojaków było niedopracowane TYLKO w Soldiers a w FOW kryją

Dnia 07.10.2006 o 18:18, Mich160 napisał:

się za murami? Tak i wiele wiele wiecej czego nie potrafi zaoferować COH!

Dobra człowieku,przyznaj sie... nie grałeś w ogóle w CoH,prawda? Tej grze można zarzucic brak realizmu,ale na pewno nie mozna powiedziec że piechota ma kipeskie AI. Każdy kto grał w FoW i CoH powie ci,że żołnierze znacznie lepiej zachowują się w tej drugiej grze.Za to właśnie dostała chwalono ją na targach E3
>Nie będę już pisał

Dnia 07.10.2006 o 18:18, Mich160 napisał:

o DC, który nie musi być we wszystkich RTS, dziwne też jest to, że FOW i COH wyszły w podobnym
czasie.

Jakieś teorie spiskowe snujesz? No i co z tego że wyszły w tym samym czasie? Termin premiery nie wpływa na popularnośc gry. Chyba że chodzi ci o to że CoH przez to przycmił premierę FoW...

Dobra,mam dosyc tej kłótni. Jedni wolą FoW, drudzy CoH, i nic tego nie zmieni. O gustach sie nie dyskutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.10.2006 o 11:59, Darkstar181 napisał:

Dobra,mam dosyc tej kłótni. Jedni wolą FoW, drudzy CoH, i nic tego nie zmieni. O gustach sie
nie dyskutuje.

No wiesz mi się Faces of War po demie bardzo spodobał (bo lubię rozważne planowanie i wogule) ale CoH napewno by mi się spodobał, czekałem na tą grę od pierwszej zapowiedzi jaką widziałem ale niestety narazie nie zagram bo mam sprzęcik za słaby. Ale gdybym miał wybierać to wybrałbym CoH, kupię FoW dlatego że mi chodzi jak miód i jest edyną alterantywą dla CoH. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2006 o 11:54, Mich160 napisał:

Zauważyłem że FOW jest strasznie mało popularny i niedoceniany tak jak poprzednik "Soldiers".
O FOW do dziś są tylko 2 stronki(nieoficjalne), mógłbym śmiało powiedzieć, że FOW jest lepszy
od lekko przereklamowanego COH.
A dlaczego? Bo rozwiązanie typu pasek życia dla pojazdów jest już przestarzałym rozwiązaniem,
które budzi u mnie uśmiech politowania, co prawda COH jest grą dobrą, ale b. ładna grafika
to już nie wszystko. Ciągle zadaję sobie pytanie czemu FOW i SOLDIERS nie odnieśli takiego
sukcesu?? Nie mam pojęcia!
Poczekamy na patcha(który mam nadzieję, że rozwieje wszelkie wątpliwości), pomijam fakt, że
Sudden Strike i Blitzkrieg to stare gry.
Znam paru ludzi, którzy kupowali COH dla samego pudełka, Company of Heroes wydaję mi się kopią
FOW albo nawet Soldiers.
COH i FOW można bo kopię można porównywać, tak więc twórcom COH prawie (robi wielką
różnicę) udało się skopiować Soldiers czy FOW. Jeśli, ktoś chcę adresy tych stron o FOW lub
Soldiers to niech napisze mi na GG bo nie chcę robić reklamy.


To CoH jest bardzo dziwną kopią :D
Średnia ocen CoH ~95%
Średnia ocen FoW~65
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 13:39, Borolek napisał:

Ee,a tak szczerze z tym FoW to będzie tak samo schrzaniony poziom trudności jak w outfroncie
i soldiers??Next..


Schrzaniony? Chodzi ci, że gra jest za trudna? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 14:17, PAPISHON napisał:

Może gra nie ma jakiś super ocen i ogólnie to wicha z porównianem z Comapy of Heroes, ale pewnie
i tak sobie ją kupię. 30 zł to nie majątek.


Ale przecież to inny rodzaj gier, to tak jakby porównywać co lepiej smakuje: czy schabowy na śniadanie albo płatki z mlekiem na obiad! Każdy gra w to co lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak ktoś nie może sobie poradzić z grą to trudno, nie będę wypowiadać w tym temacie bo wy i tak wiecie najlepiej.
Dam przykład tak jak chcesz: Niemiec schował się w budynku przy oknie i czekał aż mój wojak wejdzie drzwiami, mój żołnierz obszedł budynek dookoła wybił szybę w oknie i posłał porcję kulek śmiertelnie raniąc wroga.I jeszcze jedno, średnia ocen z niby niezależnego jednego serwisu tak? Wódka ma dużo % alkoholu ale czy jest taka dobra? Zobacz sobie np. serwis gry.wp.pl i patrz jak oceniają ludzie COH 8.5 FOW 8.5, dziwne nie? Jedynie w COH jest więcej głosów bo o FOW prawie nikt nie słyszał, szczerze bym wolał aby CDprojekt wydawał FOW.
Więcej w tym wątku nie będę się wypowiadał bo to nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować