Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Faces of War - Wielki następca Soldiers już tuż, tuż!

203 postów w tym temacie

Tak wiem że to dwa całkiem inne typy gier, ale opowiadają o drugiej wojsnie śwaitowej dlatego wielu je poruwnuję. Mi się gra bardzo podoba i jutro albo pojutrze sobie ją zakupie a jak będe miał lepszy sprzęt to Company of Heroes też na pewno kupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 11:38, PAPISHON napisał:

Wychodzi na to że masz pełną wersję Faces of War jeżelu uważasz że jest gorsza. W takim razie
pytam w jakiej wersji w polsce jest sprzedawany Faces of War.


Nie jestem pewien o co ci chodzi, więc tak. Jest wersja kinowa polskie napisy + angielski lektor
A tak pozatym oto kilka fotek.

Kupiłem 3 tygodnie temu w Media Markcie za około 40-50 zł.
Instrukcja jest obszerna ma 94 strony.

Chyba nie mam więcej dowodów na to że mam orginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. już wiem w jakiej wersj jest gra :) W każdym razie grę chyba kupiłeś za 29.90 zł bo ta gra jest w rewolucyjej cenie (nie pamiętam dokładnie jak nazywa się ta seria gier) W każdym razie grę jutro sobie kupuję, może kiedyś zaghramy sobie na multiplayer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2006 o 13:39, Borolek napisał:

Ee,a tak szczerze z tym FoW to będzie tak samo schrzaniony poziom trudności jak w outfroncie
i soldiers??Next..


Hmm, poziom trudności zarówno w Soldiers jak i FoW można dopasować do własnych potrzeb. Pozwól, że zacytuję tu kawałek mojej recenzji:

Niektórzy twierdzą (uważają to za wadę), że gra ma za wysoki poziom trudności, dla mnie jest to nieprawda. Do każdej misji możemy wybrać jeden z trzech poziomów trudności: łatwy, normalny i trudny. Prawda jest taka, że na poziomie „łatwy” możemy przejść misję sterując jednym żołnierzem w trybie „direct control” niczym Rambo. Na poziomie normalnym jest już to prawie niemożliwe, należy zaplanować całą akcję. A więc, każdy dobiera sobie poziom według własnych potrzeb i umiejętności.

To samo jest w Faces of War: występuję poziom zręcznościowy oraz taktyczny. Żeby sobie luźno pograć, bez większych stresów wybieramy zręcznościowy, gdy mamy dużo czasu i ochoty na grę, w której wszystko musi być zapięte na ostatni guzik, wybieramy tryb taktyczny. Więc proszę, nie mówmy o wysokim poziomie trudności, bo poziom ten, możemy sobie wg potrzeb sami dopasować.

Jeśli chodzi o porównywanie FoW i CoH, to powtarzam to raz jeszcze, że wszelkie dyskusje na ten temat spełzną na niczym, gdyż są to dwie różne gry. Jedni wolą "budować" żołnierzy, inni walczyć tym, co mają (i to dosłownie - od amunicji do żołnierzy i pojazdów). Wnerwia mnie tylko fakt, że te drugie gry nie są przeważnie doceniane. Widać to po ilości stron o Soldiers i Faces of War. Jest tylko jedna strona w Polsce traktująca o całej serii - czyli Soldiers: Ludzie Honoru, Outfront: Na Tyłach Wroga i Faces of War - jestem jej adminem, miło mi ;-) oraz jedna strona o Faces of War. Na zachodzie te gry zdobyły niewątpliwie troszkę większą popularność, szczegónie w Niemczech, widać to po ilości wydawanych przez nich modów.

Podsumowując, gracz wybierzę tę grę, w której czuje sie najlepiej. Gdy ja zacząłem grać w Soldiers, stwierdziłem, że inne strategie u mnie nie wchodzą w grę. Zmieniłem całkowicie punkt widzenia odnośnie RTSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



Nie zmiena to faktu że wielu będzie te gry czyli CoH i FoW ze sobą porównywać. Wracajać do tematu w demie poziom trudnośći był chyba ustawiony na normal i z misjąwielkich problemów nie miałem wystarczyło tylko trochę pogłowkować i zaplanować cała misje i jest ok. Nie wiem jak jest na easy ale to sprawdzę dzisiaj bo własnie dziś kupuję gierkę (o ile będzie w EMPIKU). Podsumowując gry takiej jak Faces of War, Outfront lub Soldiers: Ludzie Honoru to gry nie dla wszytstkich. Można by żec że tylko dla wybranych.

PS. Może kiedyś zagramy sobie na multi w FoW ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 07:52, PAPISHON napisał:

PS. Może kiedyś zagramy sobie na multi w FoW ?:)


Czemu nie? Ale dopiero wtedy jak wyjdzie patch, bo gra ma niestety całe mnóstwo błędów, szczególnie w trybie multi. Jeszcze troszkę i patch będzie gotowy :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę kupiłem dzisiaj po szkolę i muszę powiedzieć że gra jest świetna. Grafika jest super wypas, dzwięk też dobry a grywalność jest najlepsza. Gra kosztuje tylko 30 zł, grzech nie kupić i do tego gra została ładnie wydana. Oto zdjęcie mojej kopii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Grę FOW kupiłem od razu w dniu premiery.Zgadzam się jest trudna,trzeba pilnować żołnierzy żeby Ci się nie rozbiegli.Głupotą jest atak od czoła na działo pancerne i okopaną piechotę.Zauważyłem wiele udogodnień,których brakowało w Soldiers,Możliwość holowania i podczepiania dział,granatniki,miotacze płomieni,po prostu daje większe możliwości.Bardziej rozbudowana jest mapa,misje przez to są dłuzsze.Wiekszy jest też plecak,mozna pomieścić więcej uzbrojenia i amunicji.Nie zdarzyło mi się żeby zabrakło żołnierzowi ammo.To chyba na tyle.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak ogulnie panowie ta gra jest dobra czy raczej taka przecietna? bo recęzje są rużne a cena mnie zbiła z tropu wiedz byłbym rad poznać wasze zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 23:55, DevilQ napisał:

Ale tak ogulnie panowie ta gra jest dobra czy raczej taka przecietna? bo recęzje są rużne
a cena mnie zbiła z tropu wiedz byłbym rad poznać wasze zdanie.

Ja uważam że gra jest b.dobra. Ale takie gry jak ta nie są dla wszystkich, wpierw lepiej sobie sciągij demo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 09:30, Rafcio Master napisał:

Czy ta gra pójdzie an Gf4mx? Mógłby ktoś sprawdzić czy na pudełku pisze?

niestety...

*Supported Video Cards at Time of Release
ATI® Radeon® 8500*/9000*/X series (*Radeon 8500, 9000 and 9200 cards supported with Windows 2000 only)
NVIDIA® GeForce" 3/4/FX/6/7 series (GeForce 4 MX NOT supported)

imho lepsza karte od mx mozna kupic za grosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2006 o 09:53, Rafcio Master napisał:

Ale też nie będe kupował byle złoma za grosze, nie sądzisz?

nie pisalem ze to bedzie mala kupka groszy :) jakies 30000 groszy by juz cie ratowalo- tym bardziej ze jak masz mx to reszta kompa nic mocniejszego nie potrzebuje...
>No trudno nie pogram sobie :(
ja tez narazie nie gram - czekam na wyjscie laty - jak juz bedziesz mial na czym grac - gra bedzie bez bledow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2006 o 18:44, ktoś napisał:

Co wam sie ludziska niepodobało w soldiersach bo mi wszystko poczawszy od fabuły a konczywszy
na grafie i al przeciwnika.

A czy ja coś mówiłem że Soldiers mi się nie podobał. Moim zdaniem wszystko w tej grze było dopieszczone. Faces of War to jest kolejna częśc tej gry ale moim zdaniem jest lepsza od pierwowzoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze CoH miał o wiele lepszą kampanię reklamową pozatym jest czymś nowy. Większość serwisów mówi rewolucja. Natomiast FoW to poprostu 2 część Solidersów których nie wszyscy lubili (poziomu trudności nie umieli zmienić). I koniec, jeżeli ktoś kto lubi RTSy kupi CoHa, a jeżeli ktoś lubi się pomęczyć i mieć z tego wielką satysfakcję sięgnie po FoWa. To poprostu odwieczny konflikt gustów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda o dej chiwli kiedy zagrałem w FoW`a nie mam chęci grać w zwykłe RTS typu wybuduj baze, zrób masę jednostek i skop tyłek słabszemu wrogowi. Wolę gry typu, dostajesz 2 czólgi 6 żołnierzy i rozwal skład aminucji worga, gdzie wróg ma przewga liczebną (jakieś 3 kompanie). Ogolnie na początku bardzo chiałem kupić sobie CoH`a, ale po zakupie FoW`a mam zamar zakupić Soldiers Ludzie Honoru i Outfornt- gra jest po prstu śiwetna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2006 o 19:37, PAPISHON napisał:

Grę kupiłem dzisiaj po szkolę i muszę powiedzieć że gra jest świetna. Grafika jest super wypas,
dzwięk też dobry a grywalność jest najlepsza. Gra kosztuje tylko 30 zł, grzech nie kupić i
do tego gra została ładnie wydana. Oto zdjęcie mojej kopii.

a gdzie mieszkasz...? Ja kupiłem ją w piątek w Media Markt. Nie za 29,90 zł tylko za 19,90 żl. 10 zł w kieszeni na następną gierkę.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować