Zaloguj się, aby obserwować  
FranTic69

Faces of War - Wielki następca Soldiers już tuż, tuż!

203 postów w tym temacie

Mieszkam w Rzeszowie. Ogólnie gra jest bardzo dobra ale miejscami jest bardzo trudna i dobrze bo proste gry są lda dzieci a Faces of War jest dla mężczyzn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do PAPISHON-a:
Rzeczywiście gra jest dość trudna, ale ja nie gram na pierwszym (najłatwiejszy) poziomie tylko na najtrudniejszym...... I musze przyznać to godna kontynuacja Soldiersów. A tak na marginesie mieszkam we Wrocławiu: więc mam 2 media markt (1 to największy w europie), empiki i electro worlda.

DO GOTTFRIED: tak właśnie jest w tej grze, żę już myślisz że wygrasz a tu nagle wróg dostaje gigantyczne posiłki i nie ma zmiłuj daje w kość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 07:07, majkel. napisał:

Czy FoW pójdzie mi na moim sprzecie ?
P IV 3 ghz
512 mb ram
ati radeon 9550 128 mb

gra ma wymagania:
Windows 2000/XP
PROCEK: 1,7 GHZ
PAMIĘĆ: 512 RAM
KARTA GRAFICZNA: Geforce 3.
NAPĘD: tylko DVD 4x.
MIEJSCE NA DYSKU: 4 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 17:31, Gottfried napisał:

Czy jest jakiś sposób żeby przejść ostatnia misję Niemcami? Bo ci wrogowie co wychodzą bez
końca wcale nie ułatwiają mi zadania.

Jes możliwość, jeżeli by takowej nie było, to gry pewnie nie wypuśćili, ja nawet nie pamiętam jaką mialem taktykę na tą misję. Sam sobie wymyśl jaką taktykę na tą misję, wierz mi satysfakcja będzie o wiele większa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 07:58, PAPISHON napisał:

> Czy jest jakiś sposób żeby przejść ostatnia misję Niemcami? Bo ci wrogowie co wychodzą
bez
> końca wcale nie ułatwiają mi zadania.
Jes możliwość, jeżeli by takowej nie było, to gry pewnie nie wypuśćili, ja nawet nie pamiętam
jaką mialem taktykę na tą misję. Sam sobie wymyśl jaką taktykę na tą misję, wierz mi satysfakcja
będzie o wiele większa.

i to kolejna zaleta gry, czyli możliwość tworzenia własnych taktyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tym tygodniu ma wyjsc lata 1.4, do tej pory byly bety 1.2, 1.3 ale niestety, "nie lubily sie" z polska wersja gry. lista zmian jest dluga (na oficjalnym forum mozna poczytac) - mam nadzieje ze bedzie do sciagniecia przed pierwszym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 14:29, kris2005a napisał:

> Taktyka, to w grach uwielbiam :D A w Faces of War jest ich masa.
>
a masz tą właśnie gre? ja mam.

Nie nie mam wiesz ! Mam grę, gdbym jej nie miał to bym się nie wypowiadał :| Myśł człowieku, myśl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 19:08, PAPISHON napisał:

> > Taktyka, to w grach uwielbiam :D A w Faces of War jest ich masa.
> >
> a masz tą właśnie gre? ja mam.
Nie nie mam wiesz ! Mam grę, gdbym jej nie miał to bym się nie wypowiadał :| Myśł człowieku,
myśl !

Pozostawie to bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Twoją wypowiedź też chciałem pozostawić bez komentarza. Ale pomyśł jeżeli wypowiadam się na temat jakiejś gry to zapewne posiadam w nią albo w nią grałem. Wystarczyło tylko troszkę ruszyć głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zakupiłem FoW i... jestem mile zaskoczony tą grą :), nie spodziewałem się że wciągnie mnie aż tak bardzo. w planach miałem kupic CoH ale wg. mnie FoW jest na tym samym poziomie co Bracia i nie ma znacznych róznic między nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie gra jest dobra i może z CoHem konkurować nie może to jest miła alternatywą dla niego. Oczywiście są to dwa rózne typy gier, co widać na pierwszy rzut oka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

COH to mila i ladna siekanka w stylu Warhammera 40.00, ktorego jest "kopia" choc tak jak i oryginal udana :}

Soldiers i FoW to rtsy z duzym naciskiem na realizm.

Zupelnie rozne gry :}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że się nie zgodzę;)
DoW i CoH to właśnie RTSy, klasyczne, ze śladową ekonomią, produkcją jednostek "na miejscu" tak jak to było w starym C&C czy Warcrafcie 2.
Faces of War to RTWG, gdzie nie ma żadnej ekonomii(bądź występuje w postaci punktów prestiżu, za które "kupujemy" jednostki przed misją). Tutaj prekursorami był Myth, czy już trochę później Ground Control.
Podział ten jednak, z nieznanych mi przyczyn, zanikł. Widocznie redaktorzy pism komputerowych, w przeciwieństwie do ich kolegów po fachu z pism muzycznych, nie mają tendencji do mnożeni bytów, a wręcz przeciwnie, upraszczają rzeczywistość, wrzucając diametralnie różne od siebie tytuły do jednego worka.

Co do realizmu i "młócki"
RTS(według powyższej definicji) zawsze będzie młócką. Zresztą nie od parady fani turowych strategii nazywali RTSy "mordercami myszek". RTWG też wymagają bardziej refleksu niż umiejętności taktycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować