Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2006 o 14:52, walgierz napisał:

> spam /.../ spam

To już trzeci post tej treści, który edytuję. Czekam na wyjaśnienia.
Podpowiem, że to muszą być piekielnie dobre wyjaśnienia.


Sorry, już wyjaśniam. Zalogowałem się w szkole na gram.pl i to był błąd. Zmieniłem przed chwilą hasło. Nawet nie wiem co było w tych postach. Ew. to mój głupi brat mógł się do kompa dobierać i pisać mi posty. Tak czy inaczej przepraszam i obiecuję już dbać o swoje hasło.

PS. Nie chcę bana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 14:52, walgierz napisał:

> spam /.../ spam

To już trzeci post tej treści, który edytuję. Czekam na wyjaśnienia.
Podpowiem, że to muszą być piekielnie dobre wyjaśnienia.


Oj będzie bal, oj będzie bal... wróć.
Oj będzie ban, oj będzie ban...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2006 o 15:03, gmx napisał:

a odnośnie RG, w ten czy inny sposób przenika do kazdego kawalka zycia - w sobote zostalem
zaciagniety (siłą) na "sezon na misia" - gdy wiewior podniesionym glosem krzyknal "dawajcie
wielkiego romana" prawie sie udlawilem cola a facet siedzacy przedemna powinien uznac sie za
wielkiego szczesciaza ;)


Ja też na to zwróciłem uwage.
Ale wysypałem tylko troche popcornu.

PS. Ale podobało mi się " ... żądzi Prawo i Sprawiedliwość, w skrócie spie**zaj dziadu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra ale jeśli ministerstwo będzie ubierać i płacić a nie tylko nakazywać jeśli każdy miałby płacić sam za krawca i materiał byłoby jeszcze gożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plusy mundurkow to to ze szkola fakt to nie rewia mody i ze niektore dziewczyny ubieraja sie nieskormnie(a moze raczej sie nie ubieraja) ale wiem z praktyki ze po 3 dniach mundurek smierdzi i to bardzo a jak ktos jeszcze ma w nosie higiene i nie pierze go w kazdy weekend to w klasach jest smrod!!<wiem bo chodzilem do gim gdzie byly mundurki>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 08:53, gaax napisał:

A powiedz czy uczniowie na tych zajęciach by słuchali o czymś innym niż na historii? O innych
wydarzeniach? To nawet gorzej opowiadać odzielnie o Polsce jeszcze ją przy tym opiewając, bo
takie gadanie jest bezkrytyczne. Co mi przeszkadza? Kilka rzeczy. Dla mnie byłaby to strata
czasu (wystarczająco dużo wyniosłem z lekcji historii), ale na szczęście mnie to nie dotknie.
Do tego wprowadzenie tych zajęć wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. A pomysł odebrania godziny
wf to już absurd. Wf to akurat powinno być więcej godzin, szczególnie w podstawówce.


4 godziny wf czy 3 to jest absurd. Badzmy konsekwentni w najezdzaniu na dyscypline na lekcjach (np woku itp) przeciez na wf tez jest wolna amerykanka i wf polega na tym ze czesc gra w noge a reszta idzie do domu badz idzie cos zjesc/odrobic itp. a w podstawowce gra w kolory lisa na wf to juz w ogole strata czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 16:12, RadeXMaster napisał:

4 godziny wf czy 3 to jest absurd. Badzmy konsekwentni w najezdzaniu na dyscypline na lekcjach
(np woku itp) przeciez na wf tez jest wolna amerykanka i wf polega na tym ze czesc gra w noge
a reszta idzie do domu badz idzie cos zjesc/odrobic itp. a w podstawowce gra w kolory lisa
na wf to juz w ogole strata czasu


To jak wyglądają zajęcia wf zależy od nauczycieli. Ale nie powiesz mi, że trzeba zmniejszyć liczbę godzin z uwagi na niski poziom zajęć. Może jak amtura z polskiego pójdzie słabo t zmniejszymy liczbę godzin polskiego, bo jest dla uczniów nudny? Bądzmy rozsądni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 15:14, sathorn1 napisał:

Sorry, już wyjaśniam. Zalogowałem się w szkole na gram.pl i to był błąd. Zmieniłem przed chwilą hasło. Nawet nie wiem co było w tych postach. Ew. to mój głupi brat mógł się do kompa dobierać i pisać mi posty. Tak czy inaczej przepraszam i obiecuję już dbać o swoje hasło.

Hasło jest po to, żeby nikt nie miał dostępu do Twojego konta. Ponieważ już zostałeś ukarany przez Tyhe, ja dorzucę tylko radę: Pilnuj konta, bo następnym razem takie tłumaczenie nie przejdzie.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak zalezy od nauczycieli ale lepiej miec 2 godziny wf i ksztalcic juz od malego w kierunku patriotycznym. Wybacz ale to ze czepiasz sie tego dodatkowego przedmiotu juz swiadczy o tym ze u Ciebie z patriotyzmem nie jest najlepiej. Nie mowie tu o nacjonalizmie ale dlaczego cos co moze pomoc odrzucasz?? wf jest stanowczo w nadmiarze. Lepszym pomyslem od grania z ziomkami w noge ksztalcenie pokolen na patriotow. Fakt kto i tak kosmopolitanem chce byc to i tak bedzie ale takie lekcje moglbyby nauczyc "wrazliwosci narodowej" jakich tepych blokersow lub znudzonych zyciem snobow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 16:49, walgierz napisał:

> Sorry, już wyjaśniam. Zalogowałem się w szkole na gram.pl i to był błąd. Zmieniłem przed
chwilą hasło. Nawet nie wiem co było w tych postach. Ew. to mój głupi brat mógł się do kompa
dobierać i pisać mi posty. Tak czy inaczej przepraszam i obiecuję już dbać o swoje hasło.
Hasło jest po to, żeby nikt nie miał dostępu do Twojego konta. Ponieważ już zostałeś ukarany
przez Tyhe, ja dorzucę tylko radę: Pilnuj konta, bo następnym razem takie tłumaczenie nie przejdzie.
Pozdrawiam.


A miało być tak pięknie...

Nie no żartuje, nikomu nie życze bana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 17:13, Sonic1575 napisał:

Nie no żartuje, nikomu nie życze bana.

Nowy jesteś, to Ci powiem, że na forum niezbyt mile widziana jest zabawa w moderatora.
Nie offtopujmy już więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 17:12, RadeXMaster napisał:

tak zalezy od nauczycieli ale lepiej miec 2 godziny wf i ksztalcic juz od malego w kierunku
patriotycznym. Wybacz ale to ze czepiasz sie tego dodatkowego przedmiotu juz swiadczy o tym
ze u Ciebie z patriotyzmem nie jest najlepiej. Nie mowie tu o nacjonalizmie ale dlaczego cos
co moze pomoc odrzucasz?? wf jest stanowczo w nadmiarze. Lepszym pomyslem od grania z ziomkami
w noge ksztalcenie pokolen na patriotow. Fakt kto i tak kosmopolitanem chce byc to i tak bedzie
ale takie lekcje moglbyby nauczyc "wrazliwosci narodowej" jakich tepych blokersow lub znudzonych
zyciem snobow


1. Nie będe słuchać gościa z zaj***stym nickiem z southparku.
2. Jesteś chyba z tych którzy są beznadziejni z wf- u.
3. Gdybyś miał od małego tylko 2 h wf - u, to byś był tej figury : @.

PS. Może już tak wyglądasz ( nie mam nic do nie co grubszych ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 17:16, walgierz napisał:

> Nie no żartuje, nikomu nie życze bana.
Nowy jesteś, to Ci powiem, że na forum niezbyt mile widziana jest zabawa w moderatora.
Nie offtopujmy już więcej.


Ok, sorry.
Tak się zabawiłem bo mi nudno było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RadeX mylisz się, WF jest jak najbardziej potrzebny, chyba że w przyszłości widzisz Polske jako kraj pełny grubasów. Zgodzę się że aktualne wf są beznadziejne, zajęcia trzeba organizować, uczyć młodych pewnych umiejętności sportowych, zamiłowania do sportu, bo zawsze kiedyś może z któregoś z nich wyrosnąć jakiś olimpijczyk czy mistrz świata ;) Nie mówiąc o tym że sport to zdrowie, a młody organizm potrzebuje jak najwięcej ruchu.

Co do lekcji patriotyzmu to nie wiem nawet co ma być w jego programie. Jeśli to samo co na historii to wątpię, aby to miało jakikolwiek skutek pozytywny. Byłaby to kolejna lekcja na której młodzież zanudzałaby się na śmierć (z małymi wyjatkami).

W moim życiu przekonałem się o jednym. Człowiek cenni najbardziej to z czego jest dumny, a że młodzież nie jest zadowolona z postawy kraju, z rządzących to nie ma co się dziwić że nie szanują kraju i wątpię aby nawet 24 godzin dziennie lekcji patriotyzmu pomogło w zmianie myślenia młodego społeczeństwa.

Osoby zajmujące się edukacją powinny zacząć postrzegać myślenie młodzieży jeśli chcą kiedykolwiek wprowadzić coś co przyniesie dobry skutek w nauce młodych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdrażniłeś mnie i to mocno. Nie masz pojędcia o moim patriotyzmie i lepiej się na ten temat nie wypowiadaj, bo stąpasz po cienkim lodzie. Właściwie to swoją wypowiedzią już zapędziłeś się w ślepą uliczkę. Pokolenia Polaków i nie tylko zresza Polaków wyrosły na patrotów bez tych zajęć. Żeby w duchu patriotycznym kształcić nie trzeba wcale mieć tych bzdurnych zajęć. Podstawą jest odpowiednie podejście nauyczycieli i rodziców. Patriotyzm to uczucie, a poprzez lekcje patriotyzmu się ich nie nauczysz. W tym rzecz. Wrażliwości narodowej się nie nauczysz. Niby jak? Program tych lekcji byłby kalką z historii, a jeśli tam do kogoś nie dotarło to skąd przypuszczenie że dotrze na tych zajęciach? Częśc uczniów ma to zwyczajnie gdzieś i siłą się ich tego nie nauczy. Sami muszą się tym zainteresować, a wtedy dopiero wszelkie dyskusje o narodzie mają sens. A żeby zainteresowali się uczniowie muszą im to zaszczepić rodzice lub zaintrygować nauczyciele.
A odbieranie godzin wychowania fizycznego kosztem wątpliwych skutecznością zajęc to paranoja. Nie muszę chyba mówić jakie znaczenie ma sport dla młodych ludzi i nie mówię, że ważniejsze niż patriotyzm. To zupełnie inne kategorie, które uparcie mieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 17:22, PioTRaS napisał:

RadeX mylisz się, WF jest jak najbardziej potrzebny, chyba że w przyszłości widzisz Polske
jako kraj pełny grubasów. Zgodzę się że aktualne wf są beznadziejne, zajęcia trzeba organizować,
uczyć młodych pewnych umiejętności sportowych, zamiłowania do sportu, bo zawsze kiedyś może
z któregoś z nich wyrosnąć jakiś olimpijczyk czy mistrz świata ;) Nie mówiąc o tym że sport
to zdrowie, a młody organizm potrzebuje jak najwięcej ruchu.

Co do lekcji patriotyzmu to nie wiem nawet co ma być w jego programie. Jeśli to samo co na
historii to wątpię, aby to miało jakikolwiek skutek pozytywny. Byłaby to kolejna lekcja na
której młodzież zanudzałaby się na śmierć (z małymi wyjatkami).

W moim życiu przekonałem się o jednym. Człowiek cenni najbardziej to z czego jest dumny, a
że młodzież nie jest zadowolona z postawy kraju, z rządzących to nie ma co się dziwić że nie
szanują kraju i wątpię aby nawet 24 godzin dziennie lekcji patriotyzmu pomogło w zmianie myślenia
młodego społeczeństwa.

Osoby zajmujące się edukacją powinny zacząć postrzegać myślenie młodzieży jeśli chcą kiedykolwiek
wprowadzić coś co przyniesie dobry skutek w nauce młodych ludzi


Jakbym słyszał Dyrektora.
Ale masz racje. Nazywasz się PioTRaS. To chyba znaczy że masz na imię Piotrek.
Ja też.
Pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 17:22, PioTRaS napisał:

RadeX mylisz się, WF jest jak najbardziej potrzebny

O tu się zgodzę. Proponowałbym jedną zmianę - większy mus, jeżeli chodzi o WF, aby każdy ćwiczył. Wielu nie chce, a później się tego żałuje.

Dnia 21.11.2006 o 17:22, PioTRaS napisał:

Co do lekcji patriotyzmu to nie wiem nawet co ma być w jego programie. Jeśli to samo co na
historii to wątpię, aby to miało jakikolwiek skutek pozytywny. Byłaby to kolejna lekcja na
której młodzież zanudzałaby się na śmierć (z małymi wyjatkami).

Lekcje patriotyzmu to głupota - nie da się nauczyć kogoś miłości do kraju, to trzeba poczuć. Przekonałem się po sobie. Co do historii - wcale tak mało nie jest jej miłośników, a wierz na słowo, że jak nauczyciel jest naprawdę dobry i umie mówić to każdy się choć troszkę zainteresuje - naprawdę.

Dnia 21.11.2006 o 17:22, PioTRaS napisał:

W moim życiu przekonałem się o jednym. Człowiek cenni najbardziej to z czego jest dumny, a
że młodzież nie jest zadowolona z postawy kraju, z rządzących to nie ma co się dziwić że nie
szanują kraju i wątpię aby nawet 24 godzin dziennie lekcji patriotyzmu pomogło w zmianie myślenia
młodego społeczeństwa.

W moim przekonaniu patriota kocha Ojczyznę, bez względu na jej status polityczny, gospodarczy i tak dalej. A już napewno bez względu na władzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vaxinar mi nie chodziło o wyjaśnienie patriotyzmu, a jedynie podejścia młodzieży. To rodzice wszczepiają w nas dumę z tego że jesteśmy polakami i dzięki temu jesteśmy też patriotami, a jeśli tego nie zrobili to tym bardziej nie da rady zrobić to szkoła, a jedynie jakieś wydarzenie po którym dana osoba zrozumie że może być dumna z swojego kraju. Takim wydarzeniem może być nawet dobry występ reprezentanta kraju w jakimś sporcie ;) Jeśli nigdy nie byłeś dumny z swojego kraju to też nigdy nie będzie patriotą ;)

Sonic do dyrektora to mi sporo brakuje nie mówiąc o tym że ja nie dałbym rady psychicznie z wychowaniem dzieci/młodzieży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować