Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

W tym co mówisz nie ma za grosz logiki. Mówisz, że już wielokrotnie o tym słyszeli i nic im to nie dało, a potem piszesz, że jakby im się to o uszy obiło, to by zapamiętali... Może Cię źle rozumiem, jeśli tak to wyjaśnij, bo to co piszesz się zwyczajnie kupy nie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego ignoranci? Wiesz dlaczego to młodzi ludzie?
Bo to starsi nudzą! Po co się interesować tym co dzieje się w państwie, skoro to tylko nudy. Same klótnie, spory, afery, działania między narodowe, tragiczne wydarzenia...
Młodych iteresują rzeczy żywsze, ekscytujące. Osobiście nie zanam sposobu jak to "wyplenić", ale własciwei nikty nie wie(a zwłaszcza Romek...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 20:03, gaax napisał:

W tym co mówisz nie ma za grosz logiki. Mówisz, że już wielokrotnie o tym słyszeli i nic im
to nie dało, a potem piszesz, że jakby im się to o uszy obiło, to by zapamiętali... Może Cię
źle rozumiem, jeśli tak to wyjaśnij, bo to co piszesz się zwyczajnie kupy nie trzyma.


mialem na mysli to że teoretycznie powinni slyszec na lekcjach historii ale zawsze mozna olac historie i pogadac sobie o sobotniej imprezie. A po szkole po co zasmiecac sobie swoj czas jakimis bzdetami z historii narodu....jakby byl przedmiot to by moze wreszcie cos zaczelo sie zmieniac w mlodych ludziach. Bo narazie to ignoranci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 20:03, MROZU| napisał:

A wiesz dlaczego ignoranci? Wiesz dlaczego to młodzi ludzie?
Bo to starsi nudzą! Po co się interesować tym co dzieje się w państwie, skoro to tylko nudy.
Same klótnie, spory, afery, działania między narodowe, tragiczne wydarzenia...
Młodych iteresują rzeczy żywsze, ekscytujące. Osobiście nie zanam sposobu jak to "wyplenić",
ale własciwei nikty nie wie(a zwłaszcza Romek...).


Mlodych interesuja rzeczy tylko zywsze?? to chyba tylko jakis bardzo ograniczonych. Ja jestem mlody i mnie nie iteresuja rzeczy tylko zywsze. Sluchaj to bezsens. A patriotyczna postawa to nie jest kwestia tego czy nam sie chce czy nie. TO NASZ OBOWIAZEK JAKO OBYWATELI. a mowic ze to co sie dzieje w kraju to nudy juz w ogole nie skomentuje...pewnie lepiej posiedziec na lawce przed blokiem z ziomkami....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem dlaczego nie mieliby orzestać olewać historii Polski. Sama nazwa przedmiotu miałaby wzbudzić zainteresowanie? Niby jak? Skąd przypuszczenie, ze nie rozmawialiby o sobotniej imprezie? Ja bym poszedł dalej. Nie tylko nie zainteresowalby się tym, ale mieliby to jeszcze bardziej gdzieś. Ten przedmiot trafiłby do tych, którymi sie uczniowie nie przejmują jak wok, pdż, czy nawet niestety religia. Dlaczego? Dlatego, że wiedzą że te przedmioty się im nie przydadzą - nawet matury z tego nie moga pisać. Po co więc marnowac czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uwarzam że niektóre pomysły ma dobre ale jak wprowadzi mundorki to go znienawidze i pójde na marsz równości ministra i ucznia ten pomysł z historią Polski oddzielnie od świata też mi się za bardzo nie podoba ale pomysł z izolowaniem agresywnej młodzieży mi sie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 22:42, gaax napisał:

Nadal nie wiem dlaczego nie mieliby orzestać olewać historii Polski. Sama nazwa przedmiotu
miałaby wzbudzić zainteresowanie? Niby jak? Skąd przypuszczenie, ze nie rozmawialiby o sobotniej
imprezie? Ja bym poszedł dalej. Nie tylko nie zainteresowalby się tym, ale mieliby to jeszcze
bardziej gdzieś. Ten przedmiot trafiłby do tych, którymi sie uczniowie nie przejmują jak wok,
pdż, czy nawet niestety religia. Dlaczego? Dlatego, że wiedzą że te przedmioty się im nie przydadzą
- nawet matury z tego nie moga pisać. Po co więc marnowac czas?


wiesz u nas wok czy pp po itp sa bardzo powaznie traktowane bo np z mojej 36 osobowej klasy 6 uczniow pisalo poprawe bo poprostu jechali na samych kosach. wiec to ze traktowany (wiem ze w gdzie indziej jest olewany) wok u nas jest normalnie to podejrzewam ze odpowiednie poptraktowanie wychowania patriotycznego owocowaloby. Zreszta czego tak koniecznie nie chcesz tego przedmiotu??poza tym przez 10 miesiecy napewno cokolwiek uslysza. a co on CI przeszkadza?? on nie mialby byc dodatkowa godzina w siatce godzin. Mialby byc kosztem godziny wychowania fizycznego oraz jednej godz religii (teoretycznie w siatce godzin sa przez 2 lata 2 godziny religii) wiec jedna godz z wf(przeciez tez nie zdaje sie matury co najwyzej egzaminy) co do rodzielenia historii to jest dla mnie glupi pomysl. Jestem kierunkiem historycznym i wiem ze tematy z historii lacza sie z soba w logiczna calosc wiec to jest glupi pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy uczniowie na tych zajęciach by słuchali o czymś innym niż na historii? O innych wydarzeniach? To nawet gorzej opowiadać odzielnie o Polsce jeszcze ją przy tym opiewając, bo takie gadanie jest bezkrytyczne. Co mi przeszkadza? Kilka rzeczy. Dla mnie byłaby to strata czasu (wystarczająco dużo wyniosłem z lekcji historii), ale na szczęście mnie to nie dotknie. Do tego wprowadzenie tych zajęć wiązałoby się z dodatkowymi kosztami. A pomysł odebrania godziny wf to już absurd. Wf to akurat powinno być więcej godzin, szczególnie w podstawówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie przepadam za tym panem ... ale stary ty nic o nim widze nie wiesz ... on ma zaliczona 2 albo 3 fakultety na studiach ! więc wykształcony to jest ... nie ma obycia - zgadzam się - ale do wykształcenia nie można mu się czepiać!

prosze was myślcie o czym piszecie

pozdrowienia & szacunek

ps: spamerzy to są gorsi od giertycha !! Oo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2006 o 22:48, skaybay napisał:

uwarzam że niektóre pomysły ma dobre ale jak wprowadzi mundorki to go znienawidze i pójde na
marsz równości ministra i ucznia ten pomysł z historią Polski oddzielnie od świata też mi się
za bardzo nie podoba ale pomysł z izolowaniem agresywnej młodzieży mi sie podoba


Mundurki nie są akurat takie złe - w końcu szkoła to nie rewia mody. Po co bogaci mają chwalić się markowymi ciuchami, a biedni się wstydzić że ich nie stać? Wszyscy uczniowie powinni być równi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2006 o 14:38, Barklu napisał:

Mundurki nie są akurat takie złe - w końcu szkoła to nie rewia mody. Po co bogaci mają chwalić
się markowymi ciuchami, a biedni się wstydzić że ich nie stać? Wszyscy uczniowie powinni być
równi.

Lol.Lepiej żebyś nie wiedział ile taki mundurek kosztuje...powiem jedno: mniej zamożni uczniowie będą się musieli wykosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 12:30, sathorn1 napisał:

spam /.../ spam


To już trzeci post tej treści, który edytuję. Czekam na wyjaśnienia.
Podpowiem, że to muszą być piekielnie dobre wyjaśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że ma dobre pomysły ( szkoły dla chuliganów) i złe ( mundurki), ale ogólnie dla mnie jest neutralny, ani go nie lubię ani go lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2006 o 14:52, walgierz napisał:

Czekam na wyjaśnienia.
Podpowiem, że to muszą być piekielnie dobre wyjaśnienia.

Może chce bana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 14:45, Darkstar181 napisał:

Lol.Lepiej żebyś nie wiedział ile taki mundurek kosztuje...powiem jedno: mniej zamożni uczniowie
będą się musieli wykosztować.


Gdyby były obowiązkowe, znacznie by staniały. Obecnie to chyba ok 150-200zł, ale dany krój nosi np. tylko 400 uczniów, a szyje się 100 rocznie. Gdyby mundurki produkowane były masowo, ich koszt wyniósłby może 30-50zł, a starczałyby na 3 lata, co daje śmieszna kwotę 10-18zł rocznie. Szkoła mogłaby rozłożyć spłaę na raty, po 1zł miesięcznie (nawet dzieci bezdomnych byłoby stać). Nie mówiąc już o możliwości kupowania używanych mundurków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 14:52, walgierz napisał:

To już trzeci post tej treści, który edytuję. Czekam na wyjaśnienia.
Podpowiem, że to muszą być piekielnie dobre wyjaśnienia.

tyhe juz mu dala -1
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=14673&pid=653
o 1230 chyba imprezowal

a odnośnie RG, w ten czy inny sposób przenika do kazdego kawalka zycia - w sobote zostalem zaciagniety (siłą) na "sezon na misia" - gdy wiewior podniesionym glosem krzyknal "dawajcie wielkiego romana" prawie sie udlawilem cola a facet siedzacy przedemna powinien uznac sie za wielkiego szczesciaza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować