Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Obowiązkiem nauczyciela jest wysłuchanie usprawiedliwienia ucznia, a ilu to robi ? za często tego nie spotkasz. Dostajesz ndst za do że nie przeczytałeś lektury w tydzień, okresu nie wymyśliłem bo tak jest. Nauczyciel z Polskiego myśli że jego przedmiot jest najważniejszy, że cały wolny czas powinniśmy spędzić na czytaniu lektury, a inne przedmioty nic go nie obchodzą. Oprócz tego są także różne niespodziewane wydarzenia: śmierć kogoś z rodziny, wypadek, choroba, itp a nauczyciel nawet się nie zainteresuje tym tylko daje ndst 0_o

gaaz zgodze się że gimnazjum jest zbędne, ale powtarzanie materiału było także wcześniej. W programach nauczania jest pełno błędów i chyba układał je ktoś niekompetentny. Np LO, klasa o profilu mat-inf, na informatyce uczy się obsługi worda, excela, power pointa. Jeśli ktoś idzie na rozszerzony profil informatyczny to podstawy powinien znać, a program nauczania powinien skupić się m.in na nauce programowania. Można zrobić przypomnienie materiału z gimnazjum przez pierwszy miesiąc, a potem iść z nowym materiałem, a aktualnie powtarza się go przez 2 lata <_<

Vilmar jest tak, ale dopiero od drugiego semestru 3 klasy, a to i tak dużo zapóźno, a co do luzu to chodziło mi o to aby nauczyciel zajął się bardziej uczniami który zdają dany przedmiot, a pozostałym dawał tak materiał aby jego nauka nie zajmowała za dużo czasu (zdarzają się przypadki że z jednej lekcji na drugą trzeba nauczyć się 50 stron, samo przeczytanie tego zajmuje kupę czasu, a co tu mówić o nauce)

rogoz ten przykład z pocałunkiem to za dobry nie wyszedł Ci. Monitoring jest potrzebny w szczególności aby wyłapywać chuligańskie wybryki, których w szkole mało nie jest. Co to jest za zwyczaj palić w WC ? Niektórym to się w głowach poprzewracało i takich jak najbardziej powinno się karać.

Co do lekcji patriotyzmu to ma się ona tak samo jak religia w szkole. Nie mamy tylko Polaków w szkołach, nie jest tylko jedna religia. Nie można nikomu narzucać siłą patriotyzmu czy religii ponieważ w konstytucji mamy zagwarantowaną wolność. Kiedyś nie było lekcji patriotyzmu i jakoś potrafili walczyć o ojczyznę, religii też nie było w szkołach, a jesteśmy uznawani za jeden z najbardziej katolickich państw. Uważam że miejscem nauki religii jest kościół a nie szkoła, a patriotyzmu rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 07:54, rogoz94 napisał:

Tu masz rację, jednak nie wszystkich rodziców stać na mundurki, a żeby zachgować higienę trzeba mieć przynajmniej dwa mundurki. Ubrudzisz jeden i na drugi dzień w nim przyjdziesz?? Po za tym mundurki już przeszły i od stycznia zostaną wprowadzone:)


Jak nie stać??? Jeśli stać na papierosy i wóde to na mundurek także stać. Gdzieś niedawno w necie przypadkiem trafiłem na jakąś stronke związaną z krawiectwem...uszycie mundurka z atłasu to zaledwie koszt około 15 pln czyli jedna butelka wódy i dwie paczki papierosów mniej i już mundurek jeden jest.

>A ja sadzę. Przeanalizujmy sytuację: masz astmę, skończył Ci się lek w inhalatorze i masz atak, a mieszkasz na drugim końcu miasta. Pielęgniarka szkolna nie jest przygotowana na takie sytuacje. To co, masz się udusić, czy lepiej do mamy zadzwonić??!! (nie znasz numeru, bo masz zapisany w komórce)

Masz astmę i nosisz w plecaku dwa inchalatory jeden bieżący a drugi zapasowy. Dawniej dzieciaki też chorowały i jakoś żaden nie umierał. Nie znasz numeru...jaja sobie z siebie robisz???

>Kolejna sytuacja: idziesz się całować z dziewczyną do ubikacji. A w małej budce na portierni siedzi sobie gruby ochroniasz, wcina pączka i gapi się na Was z otwartymi ustami.

Od kiedy szkoła służy do uprawiania miłości co ??? Jak się chcesz spotkać z dziewczyną to się idzie w odpowiednie ku temu miejsce a nie męski kibel w szkole. Po prostu weź nie szukaj wymówki bo jej nie masz szkoła to nie miejsce na rozrywkę

>Ale po co dzielić historię na powszechnę i Polską??!! Powiedz: po kiego grzyba??!!
A gdzie ja powiedziałem że dzielić??? Po prostu zamiast gadać o dubach smalonych wziąć się do roboty.

>A jezeli nie jestem polakiem, to też mam się uczyć polskiego patriotyzmu?

Mieszka w Polsce??? Pracuje w Polsce? Korzysta z wszystkich praw i obowiązków obywatela Polskiego?
jesli na co najmniej dwa pytania odpowiedziałeś pozytywnie to tak.

>Nie strach, a zdrowy rozsądek

Sory ale piszesz tak samo jak wielu pseudo slumsowo-hiphopowo-rapowo chłopaczków niechcących wziąć się do roboty. Widzących tylko gacie z kroczem w kolanach i kapturkiem na głowach...wogle co to za moda...
Żarówa na dworze a jeden z drugim kaptur nosi na łbie a cuchnie potem jak sto diabłów ... jak nie więcej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 09:45, S.V.P.A.M napisał:

> Tu masz rację, jednak nie wszystkich rodziców stać na mundurki, a żeby zachgować higienę
trzeba mieć przynajmniej dwa mundurki. Ubrudzisz jeden i na drugi dzień w nim przyjdziesz??
Po za tym mundurki już przeszły i od stycznia zostaną wprowadzone:)

Jak nie stać??? Jeśli stać na papierosy i wóde to na mundurek także stać.

Mówię o rodzinacz,k tóre na jedzenie ledwo wystarcza! A jeśli szkoła zarzyczy sobie mundurki za 50 zł, to co? Moze dla mnie, czy dla Ciebie to nie jest duży wydatek, ale dla nich, to majątek!

Dnia 22.11.2006 o 09:45, S.V.P.A.M napisał:

>A ja sadzę. Przeanalizujmy sytuację: masz astmę, skończył Ci się lek w inhalatorze i masz
atak, a mieszkasz na drugim końcu miasta. Pielęgniarka szkolna nie jest przygotowana na takie
sytuacje. To co, masz się udusić, czy lepiej do mamy zadzwonić??!! (nie znasz numeru, bo masz
zapisany w komórce)

Masz astmę i nosisz w plecaku dwa inchalatory jeden bieżący a drugi zapasowy. Dawniej dzieciaki
też chorowały i jakoś żaden nie umierał. Nie znasz numeru...jaja sobie z siebie robisz???

Mam ludzi w klasie, którzy nie znają:)

Dnia 22.11.2006 o 09:45, S.V.P.A.M napisał:

Od kiedy szkoła służy do uprawiania miłości co ???

A od kiedy rower służy do skakania? Ty uczyłes się w zupełnie innej rzeczywistości, niż my teraz.

Dnia 22.11.2006 o 09:45, S.V.P.A.M napisał:

>Ale po co dzielić historię na powszechnę i Polską??!! Powiedz: po kiego grzyba??!!
A gdzie ja powiedziałem że dzielić???

Odpowiedziałeś na posta, w którym napisałem, że Roman chce takie coś zrobić, więc wnioskuję, że jesteś za tym. Wybacz:)

Dnia 22.11.2006 o 09:45, S.V.P.A.M napisał:

>A jezeli nie jestem polakiem, to też mam się uczyć polskiego patriotyzmu?

Mieszka w Polsce??? Pracuje w Polsce? Korzysta z wszystkich praw i obowiązków obywatela Polskiego?
jesli na co najmniej dwa pytania odpowiedziałeś pozytywnie to tak.

Z tym się zgodzić nie mogę! A jeżeli jestes emigrantem? Albo przybyłeś z państwa, w którym żyje się w zupełnie innej rzeczywistości, to co?

Dnia 22.11.2006 o 09:45, S.V.P.A.M napisał:

>Nie strach, a zdrowy rozsądek

Sory ale piszesz tak samo jak wielu pseudo slumsowo-hiphopowo-rapowo chłopaczków niechcących
wziąć się do roboty. Widzących tylko gacie z kroczem w kolanach i kapturkiem na głowach...wogle
co to za moda...

Tu się czuje obrażony i dotknięty do zywego!!!! Nigdy nie nosiłem i nie będę nosil spodni o sześć rozmiarów za duże!!!! Po za tym (nie chcę się chwalić), ale jestem w szóstej klasie i przez 3 lata moją najgorszą oceną bylo 3-, więc Ty mi tu mówisz, że nie chcę się wziąć do roboty.... Przegiąłeś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mówię o rodzinacz,k tóre na jedzenie ledwo wystarcza! A jeśli szkoła zarzyczy sobie mundurki za 50 zł, to co? Moze dla mnie, czy dla Ciebie to nie jest duży wydatek, ale dla nich, to majątek!
Taak wiesz akurat w to nie uwierzę szczególnie że wcale nie trzeba jakiś tam wymyślnych mundurków..granatowy z białym kołnierzykiem w zupełności starczy.

>Mam ludzi w klasie, którzy nie znają:)
Jesli potrafią zapamiętać wiersz który dostali by nauczyć sięna pamięć ...to numer telefonu to pikuś w porównaniu z wierszem.
Powiem Ci to tak. Ja muszę pamiętać i pamiętam następujące ważne dane liczbowe.
NIP,PESEL,NR tel. Stacjonarnego i komórczaka, numer dowodu osobistego, numer konta....a może mam dalej wymieniać. zapomniałbym nawet liczbę pi do 6-ego miejsca po przecinku pamiętam(jakimś cudem).
A jak nie pamiętasz to kup sobie notes..taki za złocisza :)

>A od kiedy rower służy do skakania? Ty uczyłes się w zupełnie innej rzeczywistości, niż my teraz.
Człowieku jak się chcesz całować to idziesz w odpowiednie miejsce...jak idziesz do szkoły to idziesz się uczyć a nie gadać głupotach (przynajmniej tak mi się wydaje)

>Z tym się zgodzić nie mogę! A jeżeli jestes emigrantem? Albo przybyłeś z państwa, w którym żyje się w zupełnie innej rzeczywistości, to co?
Wiesz nieznajomość prawa niezwalnia cię z odpowiedzialności. Jeśli okradłeś (przykładowo) kogoś w chinach i cię złapali to sory miszczu odpowiadasz za to wg prawa chińskiego

>Tu się czuje obrażony i dotknięty do zywego!!!! Nigdy nie nosiłem i nie będę nosil spodni o sześć rozmiarów za duże!!!! Po za tym (nie chcę się chwalić), ale jestem w szóstej klasie i przez 3 lata moją najgorszą oceną bylo 3-, więc Ty mi tu mówisz, że nie chcę się wziąć do roboty.... Przegiąłeś!

I ty to nazywasz osiągnięciem???...no tak w skali 1~6 to to jest osiągnięcie. ;]

Nie obrażaj się ...po prostu napisałeś to właśnie w takim stylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Obowiązkiem nauczyciela jest wysłuchanie usprawiedliwienia ucznia, a ilu to robi ? za często tego nie spotkasz. Dostajesz ndst za do że nie przeczytałeś lektury w tydzień, okresu nie wymyśliłem bo tak jest. Nauczyciel z Polskiego myśli że jego przedmiot jest najważniejszy, że cały wolny czas powinniśmy spędzić na czytaniu lektury, a inne przedmioty nic go nie obchodzą. Oprócz tego są także różne niespodziewane wydarzenia: śmierć kogoś z rodziny, wypadek, choroba, itp a nauczyciel nawet się nie zainteresuje tym tylko daje ndst 0_o

A wiesz co mnie na politechnice zwalnia z zajęć ??? Nie??? Jest to lekarz i mój zgon....w pracy zresztą tak samo.
Nikogo człowieku nie interesuje to że Ci dziadek at babcia umarła.

>Jeśli ktoś idzie na rozszerzony profil informatyczny to podstawy powinien znać, a program nauczania powinien skupić się m.in na nauce programowania. Można zrobić przypomnienie materiału z gimnazjum przez pierwszy miesiąc, a potem iść z nowym materiałem, a aktualnie powtarza się go przez 2 lata <_<

A wiesz czemu gepard jest na wymarciu??? Bo się wyspecjalizował w polowaniu na lekkie zwierzęta jak też to że padliny on nie rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 09:43, PioTRaS napisał:

Obowiązkiem nauczyciela jest wysłuchanie usprawiedliwienia ucznia, a ilu to robi ? /.../


No nie rozśmieszaj mnie. Nauczyciele są aż nadto wyrozumiali i takie wypadki jak pogrzeby czy poważna choroba za zawsze brane pod uwagę. Nieprzygotowania nawet można zgłaszać bez powodu. Źle to ujmujesz. Czas wolny to nie okres kiedy znajdujesz się poza szkołą, ale wtedy kiedy nie masz obowiązków. A obowiązkiem ucznia jest nauka, więc nie gadaj mi tu że nie masz czasu na czytanie lektur. Poprostu poświęcasz go na coś innego.

Dnia 22.11.2006 o 09:43, PioTRaS napisał:

gaaz zgodze się że gimnazjum jest zbędne, ale powtarzanie materiału było także wcześniej. /.../


No popierwsze to gaax, a nie gaaz. A po drugie rzcz w tym, że nie ze wszytskich przedmiotów można iść dalej z materiałem. No np taka historia. A z inncyh jak polski, czy matematyka się praktycznie nic nie powtarza. Problem polega na tym, że dla takiego gimnazjum chyba się nie da dobrego programu opracować, bo musiałby być na poziomie liceum.
/.../

Dnia 22.11.2006 o 09:43, PioTRaS napisał:

Co do lekcji patriotyzmu to ma się ona tak samo jak religia w szkole. Nie mamy tylko Polaków
w szkołach, nie jest tylko jedna religia.


No w naszych szkołach to się akurat tylko Polacy uczą. Ale zgadzam się, że nie tędy droga do patriotyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakaz komurek w mojej szkole byl tylko podczas lekcji i dalej tak jest a mundurki raczej tylko w duzych miastach a w malych ostatnie zdanie nalezy do dyrektora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 12:23, rogoz94 napisał:

> Od kiedy szkoła służy do uprawiania miłości co ???
A od kiedy rower służy do skakania? Ty uczyłes się w zupełnie innej rzeczywistości, niż my teraz.


Nie zrozumiałeś Go. Już nie chodzi o to, że nie jesteś w odpowiednim wieku, aby to robić, tylko o to, że nie w szkole. Proste i logiczne to po pierwsze. A po drugie - litości, w kiblu kamer nie będzie napewno, to nie Big Brother. :/
Po trzecie - twierdzisz, że On uczył się w innej rzeczywistości, a Ty uczysz się w innej i jesteś bardzo dorosły, będziesz robił z dziew... znaczy z kobietami ze szkoły co Ci się zywnie podoba. Dlaczego wg Ciebie to jest inna rzeczywistość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o "trójkach" kontrolujących gimnazja? Bo wg mnie to niewypał, działanie na pokaz. Aby czegoś się dowiedzieć, trzebaby przeprowadzić anonimową ankietę. Bo czy uczeń przyzna sięnauczycielowi że jest dręczony? Żeby oprawcy uznali go za "kapusia" i dręczyli jeszcze bardziej? Kontrola, wiadomo, nie stwierdzi żadnych uchybień, i oto Giertychowi chodzi: "popatrzcie, udało mi się wyeliminować przestępczość w szkole". Ale czy będzie to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trójki są o tyle dziwnym pomysłem, że Giertch nie określił ściśle ich zadań. Zrzucił to na samorządy. W zasadzie nie wiadomo czemu mają służyć, ale jakby ktoś pytał to są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 17:08, gaax napisał:

Trójki są o tyle dziwnym pomysłem, że Giertch nie określił ściśle ich zadań. Zrzucił to na
samorządy. W zasadzie nie wiadomo czemu mają służyć, ale jakby ktoś pytał to są.


Tak, prawda.
Ale wracając do mundurków to myśle że je góra po 2 latach wycofają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż wychodzi że za mało rozmawiałeś z prowadzącymi, bo np u mnie takie usprawiedliwienie działa, a także w wielu uczelniach w których mam znajomych.

Czy ja coś napisałem o jednej specjalizacji ? Napisałem jak byk "m.in" co znaczy żeby zająć się materiałem który jeszcze nie był brany, a nie powtarzać coś co uczeń powinien już znać.


gaax sorki za literówke, coś takiego jak "edycja" tutaj nie istnieje, a co do Naszych szkół i niby że w nich się uczą tylko Polacy to zapewne mieszkasz na zachodzenie Polski, radze Ci się przejechać na wschód gdzie jest pełno uczniów z Ukrainy, Litwy czy Białorusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 17:00, Barklu napisał:

A co sądzicie o "trójkach" kontrolujących gimnazja? Bo wg mnie to niewypał, działanie na pokaz.
Aby czegoś się dowiedzieć, trzebaby przeprowadzić anonimową ankietę.

I takie ankiety podobno są robione. Widziałem w telewizji wypowiedź jakiejś dziewczyny, która chwaliła te ankiety. Obawiała się jedynie, że ze względu na anonimowość, to uczniowie "będą sobie z nich robili jaja" (tak się dosłownie wyraziła).
Co do ''trójek" to się zgadzam. Jest to działanie pozorne, wyłącznie na pokaz, i prawdopodobnie związane z wyborami. Typuję, że po wyborach rychło od tego pomysłu odstąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2006 o 07:54, rogoz94 napisał:

Kolejna sytuacja: idziesz się całować z dziewczyną do ubikacji. A w małej budce na portierni
siedzi sobie gruby ochroniasz, wcina pączka i gapi się na Was z otwartymi ustami.

O żesz, o żesz. Ale romantyczna sceneria. I te aromaty fekaliów i uryny. Co za czasy. Całować się w ubikacji, tfu.
Drugie śniadanie pewnie jesz na kibelku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2006 o 20:54, AgayKhan napisał:

O żesz, o żesz. Ale romantyczna sceneria. I te aromaty fekaliów i uryny. Co za czasy. Całować
się w ubikacji, tfu.


Nie kpij sobie, to te nowe czasy ... biedne dzieci :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się tylko podoba pomysł ze szkoła dla agresywnych uczniów.Jak mnie zbeszta jakis taki,to go też zbesztam i to nawet lepiej ale nie lubie jak kilku nachodzi innych tych słabszych np.tzw.kujonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś o tym już pisał ale chcem się dowiedzieć czy u was tez chcą w szkolach wprowadzić indyfikatory i zamykanie szkoły podczas zajęć lekcyjnych ;/ spóźnisz sie 1 minutę bo autobus ci uciekł i ZONK nie możesz wejść dla mnie to troche bez sensu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Greg z tego co wiem to od dawna szkoły mają możliwość wprowadzania mundurków czy identyfikatorów, ale większość tego nie robi. Ustawa Giertycha nie jest czymś nowym bo w moim LO (skończyłem je kilka lat temu) mundurki są od 10 lat. Nikt nie narzeka na to jeśli mundurek jest dobrze zrobiony, tak aby uczeń nie czuł się w nim źle. Wystarczy zwykła koszulka polo z wyszytym herbem szkoły tak aby można byłą ją ubrać na inny ubiór, zakłada się przed lekcjami, a ściaga po i jest spokój. Większość ludzi uważa że 1 mundurek nie wystarcza, ale ja się nie zgadzam z tym. Mój mundurek wytrzymał 3 lata LO i dalej jest dobrym stanie :P Dziecko chociaż nauczy się dbać o swój ubiór, myślę że do młodzieży nie trzeba tego mówić. Oprócz tego jeśli ktoś stara się dostać do danego LO to noszenie mundurka nie powinno być hańbą, a bardziej nosić go z zadowolenia że spełniłeś to co chciałeś.

Identyfikatory były u mnie w gimie i sposób w jaki je zrobiono byl bardzo słaby, obudowy często się psuły. Uważam że plakietki takie jakie posiadają organizatorzy jakiś imprez są dużo lepsze. Laminowane, eleganckie i łatwe w zawieszeniu.

Innym sposobem identyfikacji ucznia, chociaż dużo droższym, jest zainwestowanie w karty zbliżeniowe jako legitymacje oraz kołowrotki przy wejściu na te karty. System nie do obejścia, a jedyna wada to problemy przy wejściu i wyjściu tłumu uczniów, ale można też inaczej to wymyśleć.

Sposób ja identyfikacje uczniów jest sporo a trzeba wybrać taki który będzie miał najlepszy stosunek skuteczności do ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować