Zaloguj się, aby obserwować  
rogoz94

Minister Edukacji Narodowej - co sądzicie o jego pomysłach? [M]

3043 postów w tym temacie

Pan Premier Roman Giertych jest bardzo mądrym człowiekiem z bardzo dużą ilością mądrych i ciekawych pomysłów, mając na celu zwiększenia bezpieczeństwa i poziomu nauki w szkole.

Niestety media uwzięły się na nim, ponieważ nie odpowiada im on .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W selekcji "tych gorszych" rządzą stereotypy... niestety...

-Gdybym przyszedł w pieszczochach na łapach, cały na czarno, to byłbym satanistą, który ma niepokolei w mózgu i może zabić każdego...
-Gdybym przyszedł w nowiutkim dresiku (z 4 paskami oczywiście), łysy łeb, to jestem bojówkarzem i leje wszystkich po lekcjach, zabieram komóry itp...
-Gdybym przyszedł w białej koszuleczce, spodniach i pantoflach (niepowiem, że źle to wygląda. Jest schludnie itp.), to uznano by mnie za kujona (uczniowie) lub za wzorcowego ucznia (nuczyciele)...

-Ja się ubieram po ludzku... Nieskarajnie... Chociaż mam gdzieś te stereotypy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jego najnowsze pomysły, to sa one wyjątkowo poronione. Ja nie wybroażam sobie wyjścia na uczelnie bez telefonu i odtwarzacza mp3, byc może wkrótce do tego grona dołaczy jeszcze psp. Wprowadźmy na koniec jeszcze mundurki (to chyba nasz minister też proponował) i juz mamy jednostkę wojskową a nie szkołę oraz obozy dla niepokornych uczniów (np wagarujących). Ten człowiek nie ma zielonego pojecia na temat wychowania młodych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 16:34, medlux napisał:

Niestety media uwzięły się na nim, ponieważ nie odpowiada im on .


Może dlatego że media z definicji są wolne i nie lubią kiedy jakiś minister mówi dziennikarzom co mają robić?

PS: mam wielką nadzieję że Twój post był ironiczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 16:44, Fumiko napisał:

> Niestety media uwzięły się na nim, ponieważ nie odpowiada im on .

Może dlatego że media z definicji są wolne i nie lubią kiedy jakiś minister mówi dziennikarzom
co mają robić?

PS: mam wielką nadzieję że Twój post był ironiczny...

Raczej dlatego że media lubią mieć kogoś kto można obwiniać za wszystko i mieć kogoś który z góry jest skreślony.
Ironia nie była moją domeną podczas pisania mego poprzedniego posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 16:41, boogie85 napisał:

Jeśli chodzi o jego najnowsze pomysły, to sa one wyjątkowo poronione. Ja nie wybroażam sobie
wyjścia na uczelnie bez telefonu i odtwarzacza mp3,

Wyobraź sobie, że całe pokolenia ludzi chodziły na uczelnie bez tych gadżetów i jakoś przeżyły i (prawdopodobnie) nieźle się mają. Z tego by wynikało, że nie są to przedmioty niezbędne do ukończenia studiów ;-D

Dnia 03.11.2006 o 16:41, boogie85 napisał:

Ten człowiek nie ma zielonego pojecia na temat wychowania młodych ludzi.

Myślisz, że uczniowie szkół średnich czy podstawówek (czyli osoby najczęściej go tu krytykujące) już takie pojęcie mają :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuj wypaczać moich słów. W tym znaczenieu "normalność", którą tak usilnie piętnujesz to zachowanie zgodne ze społecznymi normami moralnymi, czytaj wszyscy z wyjątkiem przestępców. I poszę nie wyskakuj mi tu z tekstami, że ktoś tu chce dyktować fryzury. Nie wspomniałem ani słowa o (wyłączając mundurki, co wciąż uważam za sprawę dyskusyjną) o propozycjach Romana dot. wyglądu, więc się nie rozpędzaj z zarzutami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najbardziej martwi zupełnie inna rzecz - to , że go uczniowie tak naprawdę nie obchodzą, dla niego jest to tylko winda sondażowa. Te pomysły są obliczone na wywołanie określonego szumu w mediach, a tak naprawdę wiele nie zmienią, o czym on dobrze wie, ale wcale nie to mnie najbardziej uderzyło. Otóż pan minister kategorycznie stwierdził, że swój program ogłosi w gimnazjum nr2 w Gdańsku, mimo że sprzeciwiali się temu zarówno nauczyciele jak i psychologowie, gdyż potężny szum tuż po niedawnych zdarzeniach nie może mieć dobrego wpływu na psychikę tych uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz niepotrzebnych minut ciszy nic się nie zmieniło jak dla mnie... No może oprócz tego, że nikt go nie lubi :P A do jego pomysłów można się przyzwyczaić, choć i tak 3/4 niezostanie zrealizowanych :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu nie chce brzydko pisać więc wam nie powiem do końca co myśle o jego pomysłach. Ale on to według mnie...lekko mówiąc...kretyn. Te wszystkie jego pomysły podejmowane chaotycznie i bez przemyślenia, ubieranie sie w mundurki! Żal mi go! Jeśli myśli że bede tego przestrzegał to mi go szkoda. I zakaz noszenia komórek do szkoły! Ha ha ha ha ha! On mnie rozbawia! Jeśli on myśli, że bede nosił takie ubrania jak on chce, fryzure jak on chce, plecak jaki on chce i buty jakie on chce to może lecieć do Konga. Bez biletu powrotnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.11.2006 o 17:08, A-cis napisał:

Wyobraź sobie, że całe pokolenia ludzi chodziły na uczelnie bez tych gadżetów i jakoś przeżyły
i (prawdopodobnie) nieźle się mają. Z tego by wynikało, że nie są to przedmioty niezbędne do
ukończenia studiów ;-D

Kiedyś ich nie było więc nie było o czy dyskutowac, świat sie zmienia :D

Dnia 03.11.2006 o 17:08, A-cis napisał:

> Ten człowiek nie ma zielonego pojecia na temat wychowania młodych ludzi.
Myślisz, że uczniowie szkół średnich czy podstawówek (czyli osoby najczęściej go tu krytykujące)
już takie pojęcie mają :-)


Wcale tak nie twierdzę, ale nie można też uznac, że dzisiejsza sytuacja w polskiej szkole to wina komórek i empetrójek. Ten zakaz wygląda mi jak kara za nieodpowiednie zachowanie uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz, że zaostrzenie rygoru nie poprawi bezpieczeństwa w szkole, to chiałbym żebyś to jakoś solidnie uargumentował, najlepeij przedstawił inne rozwiazanie, które leżą w kompetencjach ministerstwa edukacji. A co do gimnazjum to się zgadzam, przedstawienie tych pomysłów tam to tylko medialny szum, ale cóż, to normalne w polityce.

Do wszystkich bulwersujących się zakazem używania komórek ! A wcześniej to można było komórek używać na lekcji? Ludzie nic nowego, Roman tylko formalnie wydał odgórny zakaz (nie wiadomo po co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ja mogę napisać o nim...

Facet oraz jego pomysły wcale mi się nie podobają.Są nieprzemyślane, podejmowane w pośpiechu, i dosyć dziwaczne.
Kaplica w każdej szkole? No problem.Ale pamiętajmy że nie każdy jest chrześcijaninem...powinien być od razu mały Meczet, ściana płaczu,itp...
Mundurki? Taa... ja i tak w swojej szkole musze takie nosić... kosztują cholernie dużo, a że w ciągu tygodnia nie będzie się chodzić przecież w jednym,trzeba kupić od razu dwa komplety.
Zakaz noszenia komórek do szkoły? U mnie po prostu jest nakaz wyłączania ich podczas lekcji... nikt nie jest na tyle głupi,aby uniemożliwić ludziom kontakt z rodzicami... a tak w ogóle to czemu ma służyć ten zakaz?

Według mnie on sobie po prostu urządza kampanię wyborczą, i żeruje na ostatnich tragediach związanych ze szkołą...chiena cmentarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 17:20, gaax napisał:

Skoro twierdzisz, że zaostrzenie rygoru nie poprawi bezpieczeństwa w szkole, to chiałbym żebyś
to jakoś solidnie uargumentował, najlepeij przedstawił inne rozwiazanie, które leżą w kompetencjach
ministerstwa edukacji.


Twierdzę tylko, że przepisy, które są martwe niczego nie zmienią. Ba, znam mentalność młodych ludzi (z autopsji :P) na tyle, że śmiem twierdzić, iż takie zasady/rygor itp. spowodują tylko odruch buntu. Uczęszczam do szkoły, gdzie takie prawa obowiązują już od zawsze właściwie, ba, są chyba nawet bardziej surowe niż te proponowane przez Romka (musiałem ściąć włosy przed przyjściem, poza tym teoretyczny brak makijażu u dziewczyn, zakryte pępki itp.), ale do mnie chodzą ludzie, którzy godzą się na to dobrowolnie jeszcze przez przyjściem tutaj, nie wiem, czy wprowadzenie takich zasad obowiązkowo i wszędzie jest dobrym pomysłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poruszasz tu kwestie tzw okresu przejściowego, o czym też już pisałem w innym temacie:) Łatwo jest przyznać komus swobody, a dużo trudniej je odebrać. Masz całkowitą rację, uczniowiue by się buntowali i ciężko wprowadzić takie zmiany. Jak we wszystkich rozwiązaniach związanych z oświatą to zależy od nauczycieli. Jednak dużo łatwiejszym zadaniem jest utrzymanie porządku z jasnym, gradacyjnym systemem kar, który skończyć się może wydaleniem ze szkoły niż liczyć na to, że nasi nauczyciele zamioenią się we wspaniałych pedagogów (tak musiałoby się stać w przypadku każdego innego rozwiązania). Poprostu nie mamy tak dobrej kadry. Nie mówię wcale, że pomysły Giertycha są świente, nie mam o nim wysokiego mniemania delikatnie mówiąc. Jednak w kilka spraw uderzył trafnie. Parę postów wcześniej pisałem, że wątpie w dobre ich wykonanie pod jego dowództwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 17:18, boogie85 napisał:

Wcale tak nie twierdzę, ale nie można też uznac, że dzisiejsza sytuacja w polskiej szkole to wina komórek i empetrójek.

Tu się zgadzamy. To trochę wygląda jak strzał obok tarczy. Kowal zawinił a Cygana będa wieszać.
Myślę tylko, że (być może) w kilku przypadkach, komórki z możliwością nagrywania filmów wpłynęły na takie a nie inne pomysły. Gdyby idiotycznego pomysłu nie można było uwiecznić, to (być może) by go nie zrealizowano.
I o to (być może) chodziło Romanowi G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w sprawie zaostrzenia rygoru w szkolach wpełni popieram pana giertycha sam chodze do szkoly w kturej panuje przemoc i berprawie a uczniowie nic nie robią sobie z uwag nauczycieli choć niekturz yczniwie mają zaledwie po 14 lat to jusz palili trawe i plili wudke ze o papierosach jurznie wspomne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 16:34, medlux napisał:

Pan Premier Roman Giertych jest bardzo mądrym człowiekiem z bardzo dużą ilością mądrych i ciekawych
pomysłów, mając na celu zwiększenia bezpieczeństwa i poziomu nauki w szkole.

Niestety media uwzięły się na nim, ponieważ nie odpowiada im on .

Sory za wyrażenie ale on jakiś chory jest !!! Ja nie wiem co to z człowiek- chce ustanowić zakaz przynoszenia telefonów komórkowych w szkole!! A co P.Giertych zrboiłby jestem ciekaw w sytuacji o której jest ciągle głośno (Ś.P gimnazjalistka z gdańskiego gimnazjum) gdybym był tam JA na pewno bym jej pomógł np. przez telefon do służb mundurowych ew. kogoś zaufanego po pomoc nie obchodzi mnie to co napiszecie ale ja go nie cierpie a żebym napisał tu co tak naprawde o nim myśle to może i policja by się za mną uwzięła. Dla mnie nie jest to osoba godna jakiegokolwiek szacunku choćby przez jego herezje!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, nie jestem broń boże fanem giertycha, ale wyraźnie widać że większość opinii o nim to PLOTKI I MEDIALNE POMÓWIENIA!! nikt nie mówił np. o zakazie noszenia komórek do szkoły (sformalizowano jedynie niepisaną zasadę nieużywania ich na lekcjach, u mnie w szkole grubo przed epoką giertycha tez nikt na lekcjach nie dzwonił). ale ten oczywisty fakt nie przeszkadza, żeby kolejne osoby powtarzały te slogany, że komórek w ogóle nie wolno wnosić, mp3 tez itp. (tymbardziej że pisałem o tym pare postów wyżej). jeśli chodzi o "e-devices" to oczywistym jest (przynajmniej dla mnie), że np. stukanie esemesa podczas lekcji nie wpływa pozytywnie na proces nauczania. chyba się ze mną zgodzicie?? jeśli chodzi o mundurki to w zasadzie jestem za (sesese, bo jestem juz na studiach!!:D) chociaz tak jak mówiłem jest z tym sporo problemów natury "technicznej". co do fryzur, makijażu to cięzko mi się wypowiadać, rozumiem, że każdy chce mieć swój styl, i dla mnie dredy itp to po prostu przejaw indywidualności człowieka. dlatego dla mnie idiotyzmem byłby zakaz noszenia takich fryzur itp.
z drugiej strony rozumiem oburzenie nauczycieli gdy co poniektóre uczennice śmigają po korytarzach z gołymi zadkami (dosłownie!), i jest to niedobre nie tylko ze względów obyczajowych, ale także zdrowotnych (polska to nie miami, tu sie mozna łatwo przeziębic:). ogólnie zgadzam się, że roman robi z tego kampanie wyborczą, i nie jest to wszystko jeszcze dopracowane. ALE DO DIASKA (lubie to słowo:D), CHYBA LEPIEJ ROBIC COŚ NIŻ NIC! Bo przez lata ludzie odpowiedzialni za szkolnictwo w polsce nie robili nic poza "liberalizowaniem" i zwiększaniem swobód gówniarzom, którzy w zamian nie muszą nic. efekt jest taki jak widzimy, dzicz i bandytyzm w szkołach niczym w południowym bronksie, zerowy poziom nauczania (widzę to nawet po sobie, choć chodziłem do tak zwanego dobrego liceum) i absolutne rozluźnienie. teraz przyjżyjcie sie takim np szkołom brytyjskim. tam w najlepszych liceach (nie wiem jak sie tam to u nich nazywa) wszyscy chłopcy (bo szkoły nie są koedukacyjne) łażą w takich samych sweterkach z emblematem szkoły, mają absolutny rygor, ale potem zostaja świetnymi prawnikami, dziennikarzami itp. wg mnie w polsce szkoła straciła swoje zasadnicze cechy: konieczność nauki i wychowania. należy to przywrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2006 o 19:51, Mastexx100 napisał:

> Pan Premier Roman Giertych jest bardzo mądrym człowiekiem z bardzo dużą ilością mądrych
i ciekawych
> pomysłów, mając na celu zwiększenia bezpieczeństwa i poziomu nauki w szkole.
>
> Niestety media uwzięły się na nim, ponieważ nie odpowiada im on .
Sory za wyrażenie ale on jakiś chory jest !!! Ja nie wiem co to z człowiek- chce ustanowić
zakaz przynoszenia telefonów komórkowych w szkole!! A co P.Giertych zrboiłby jestem ciekaw
w sytuacji o której jest ciągle głośno (Ś.P gimnazjalistka z gdańskiego gimnazjum) gdybym był
tam JA na pewno bym jej pomógł np. przez telefon do służb mundurowych ew. kogoś zaufanego po
pomoc nie obchodzi mnie to co napiszecie ale ja go nie cierpie a żebym napisał tu co tak naprawde
o nim myśle to może i policja by się za mną uwzięła. Dla mnie nie jest to osoba godna jakiegokolwiek
szacunku choćby przez jego herezje!!!!!!!!

Ten zakaz jest skierowany temu abyśmy mogli lepiej zgłębiać wiedzę - myślisz że o tym że przejdzie całkowity zakaz ? jasne że nie - nigdy by nie przeszedł bo to jest sprzeczne z konstytucją RP. Zakaz na lekcjach jest w zasadzie od dawna - tylko że z egzekwowaniem bywa różnie. Poza tym media robią z tego szum przeciwko niemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować