Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Space Marines i świat WarHammera 40.000 [M]

4401 postów w tym temacie

Dnia 21.09.2006 o 21:47, Ziomuś SmS napisał:

Pewnie jakieś tam zasługi miał dla gwardii :P więc żeby go upamietnic nazwali czołg jego imieniem
.

Albo to on wynalazł te czołgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2006 o 18:29, General Sturnn napisał:

Osobiście to z chęcią zobaczył bym walkę Necronów z Tyranidami, choć, cóż jedni nieśmiertelni
a drudzy w niepoliczalnej liczbie...


Ja bym powiedzieal ze oba molochy sa niesmiertelne tylko na ruzne sposoby....tyranidzi sa niesmiertelni"co z ginie to pszetworza" a necroni"co zginie to sie zregeneruje"....;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestalem sie odzywac, wiec nic dziwnego, ze temat podupadl :] (zart)

Coz, nie wiemy tak na dobra sprawe ile swiatow kryje w sobie Necronskie struktury wiec calkowita sila ''Cronow jest nieznana. Z drugiej strony mamy Tyranidow, ktorzy juz wczesniej wchloneli jakas galaktyke (chociaz nie wiemy czy jej mieszkancy stawili opor). W przeciwienstwie do Necronow ''Nidzi caly czas ewoluja, dostosowujac sie do nowych warunkow, wchlaniaja material genetyczny i na jego bazie tworza nowe hybrydy (Genestealersi - genom ludzi, Zoanthrope - Eldarski, Biovore - Orkow) - jeszcze bardziej mordercze od poprzednich. Pod tym wzgledem sa silniejsi niz Necroni... i tak na dobra sprawe, Tyranidom wystarczy to, ze dobiegna do przeciwnika. Gdy Nidzi dotrwaja do walki wrecz nic ich nie zatrzyma... ''Croni beda padac szybciej niz Orki pod Ogniem Tau.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 09:52, BlackTemplar napisał:

Przestalem sie odzywac, wiec nic dziwnego, ze temat podupadl :] (zart)


Heh, Mój Drogi, żaden żart. Nie ma BlackTemplara to nie ma rozmowy :)

Dnia 01.10.2006 o 09:52, BlackTemplar napisał:

Coz, nie wiemy tak na dobra sprawe ile swiatow kryje w sobie Necronskie struktury wiec calkowita
sila ''Cronow jest nieznana. Z drugiej strony mamy Tyranidow, ktorzy juz wczesniej wchloneli
jakas galaktyke (chociaz nie wiemy czy jej mieszkancy stawili opor). W przeciwienstwie do Necronow
''Nidzi caly czas ewoluja, dostosowujac sie do nowych warunkow, wchlaniaja material genetyczny
i na jego bazie tworza nowe hybrydy (Genestealersi - genom ludzi, Zoanthrope - Eldarski, Biovore
- Orkow) - jeszcze bardziej mordercze od poprzednich. Pod tym wzgledem sa silniejsi niz Necroni...
i tak na dobra sprawe, Tyranidom wystarczy to, ze dobiegna do przeciwnika. Gdy Nidzi dotrwaja
do walki wrecz nic ich nie zatrzyma... ''Croni beda padac szybciej niz Orki pod Ogniem Tau.



No, przynajmniej jakieś optymistyczne wieści. Jest choć jedna rasa, która może powstrzymać Necronów, szkoda tylko, ze jak już z nimi skończy to się weźmie za resztę galaktyki... Tak czy inaczej ja nadal wierzę w Imperium. Nie wiem czemu :) Poprostu ludzie są rasą, która zawsze przetrwa. Mi się nadal marzy sojusz Imperium-Tau...Ach to by była potęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 10:42, General Sturnn napisał:

Poprostu ludzie są rasą, która zawsze
przetrwa. Mi się nadal marzy sojusz Imperium-Tau...Ach to by była potęga.

Wyobraźcie to sobie. Rasa ludzka buduje od nowa swoje Imperium w... żołądkach wielkich Tyranidzkich Potworów :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jesli juz tak"gdybamy" to z tego co pamietam jeden z Primachow niezostal odnalezony/poszedl i niewrucil(skleroza) i np. choas sie do niego dobral a on stworzyl tyrnidow i niemi kieruje.....smiesznie by bylo ale ta"teoria"to juz pszegiecie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Corax wyruszył do Oka Terroru na "karną" wycieczkę. W czasie Herezji Horusa aby odbudować stan liczebny zakonu tworzył w przyśpieszony sposób kolejne marynaty. Wadą tego było to że byli oni tacy "niedorobieni", W kronikach SW wspomina się masie pokracznych stworów poganianych przez marine z RG. Po wszystkim Corax zamknął się na około tydzień w swej wieży po czym wybił wszystkie żywe "eksperymenty" i powtarzają "Nigdy więcej" wystartował promem w kierunku Oka.

Czyli prędzej popełnił by sepuku niż powtórzył swój błąd i stworzył by kolejne kreatury. Dodatkowo tyrki nie są tworem chaosu bo
A)Nie posiadają wyższych uczuć (pożądanie etc)
B)Nie mają nic wspólnego z warpem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli prędzej popełnił by sepuku niż powtórzył swój błąd i stworzył by kolejne kreatury. Dodatkowo
tyrki nie są tworem chaosu bo
A)Nie posiadają wyższych uczuć (pożądanie etc)
B)Nie mają nic wspólnego z warpem

A)Moze pojedyncze istoty niemaja ale czy ktos zbadal "umysl roju"??
B)a Zoanthrope???
C)Wiem ale doloczylem do rozmyslania co gdyby i co dalej w 41tysiacleciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2006 o 21:13, RafiXxx napisał:


A)Moze pojedyncze istoty niemaja ale czy ktos zbadal "umysl roju"??

"Umysł roju" to najprawdopodobniej wielki bilogiczny organizm położony poza granicami galaktyki. Posiada inteligencje ale nie uczucia, nie potrafi odczuwać przyjemności itp.

Dnia 01.10.2006 o 21:13, RafiXxx napisał:

B)a Zoanthrope???

Zoanthrope (i Genestalersi) to jedne z nielicznych tyranidów posiadających własną świadomość. Przy czym jest ona podobna do "Umysłu roju" inteligencje posiadają ale to w dalszym ciągu zwierzęta działające instynktownie.

Dnia 01.10.2006 o 21:13, RafiXxx napisał:

C)Wiem ale doloczylem do rozmyslania co gdyby i co dalej w 41tysiacleciu

W 42 tysiącleciu byłoby 42 tysiąclecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2006 o 16:16, Dyzio Diablo napisał:

> B)a Zoanthrope???
Zoanthrope (i Genestalersi) to jedne z nielicznych tyranidów posiadających własną świadomość.
Przy czym jest ona podobna do "Umysłu roju" inteligencje posiadają ale to w dalszym ciągu zwierzęta
działające instynktownie.


Dodatkowo można przyjąć że nie mają kontaktu z warpem i sam "umysł roju" pozwala im wykożystywać PSI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniano: Zoanthrope jest Tyranidzkim odpowiednikiem Psyrkera, dzieki genomom Eldarow posiada on silne moce psoniczne (widzialem ich w akcji.. jakkolwiek walczyli z Grey Knights tak wiec ich mozliwosci byly *nieco* ograniczone...) miedzy innymi potrafia wytworzyc wokol siebie pole silowe.

Podsumowanie dotychczasowych walk niewielkiej Hunter Cadre z N''dras:
1. Nigdy, przenigdy nie dopuscic Genestealersow na odleglosc mniejsza niz 13"
2. Sytuacja: Chaos Lord vs. Etheral; 3:0 dla CL
3. Ten sam Etheral przetrwal 3 tury w zwarciu z Daemon hostem, wytrzymujac 16 trafien z sila 6... tylko po ty by zginac w turze 4 i zmusic jeden oddzial Fire Warriors do ucieczki (na szczescie daleko to oni nie uciekli)
4. Tau sa strzelajaca armia, jakkolwiek nie sa *mistrzami strzeleckimi* z 18 strzalow w cel wielkosci czolgu z odleglosci 10", trafily tylko... 3.
5. Jezeli jednak postanowia sie nieco przylozyc: 1 oddzial Stormtroopers i Inkwizytor wraz ze swita rozstrzelane przez 10 Krootow i 6 Stealth Suitow. 14:0 w ciagu jednej tury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze że moja wiedza o świecie,a raczej wszechświecie Warhammera 40000,ogranicza się do kilku gier PC,kilku stron w netcie...No i z tego co wy tu piszecie chłopaki...Co prawda niektóre teksty walicie tu takim językiem że odnosi się wrażenie że w to wszystko wierzycie.No dobra kilka spostrzeżeń.Po pierwsze Imperium.Odbieram je jako dość ciekawe połączenie kilku wydarzeń w historii ludzkości.SpaceMarine''s to oczywiste nawiązanie do chrześcijańskich krucjat i zakonów rycerskich,które wtedy powstawały.Szczerze pisząc akurat fanatyzm,dość groteskowo przedstawiony w świecie Warhammera 40k,mnie osobiście nie odpowiada.Co nie znaczy że nie lubię tej grupy w tym wszechświecie.Inkwizycja nawiązuje do "świętej inkwizycji"której zbrodni Watykan nigdy nie spierze z śnierznobiałego habitu.W Warhammerze 40k też nie są to miłe postaci...Całe imperium zaś kojarzy się z Carstwem Rosyjskim,godło dwugłowy orzeł(co prawda bez korony),w połączeniu ze Związkiem Radzieckim,podejście do ludzkiego potencjału w wojennym rzemiośle,oraz Komisarze.Eldarzy to oczywiście Elfy,zbyt wiele tu podobieństw by coś rozwinąć,tyle że na wyższym stopniu technologicznym.Nie przepadam za tą rasą,jak i za samymi elfami.Nawet we Władcy Pierścieni mnie wpieniały.W Orkach zaś dopatruję się wielu podobieństw do USA.Co prawda amerykańcy nie są zieloni(jeszcze)ale narodową złośliwoscią dorównują Orkom.Poza tym i Usańcy i Orki żyją z wojny.Tyranidzi to wszelakie kreatury z tych dobrych i złych horrorów.Ciekawa mimo to rasa i najfajniejsze figurki.Nekroni,cóż nie można było przenieść szkieletów w przyszłość.Przyznam że sprytnie ci z Game Workshop wybrnęli.Tau to moim skromnym zdaniem ściągawka z kultury japońskiej.Nie wiem czy ktoś zauważył jak FireWarriorzy podobni są do samurajów??Świat WH 40k jest ciekawy może przez to iż okrzepł i dojrzał przez te lata eksploatacji.Stał się przez to wręcz gotycki w odbiorze. Wielu,w tym mnie przyciągnął jego urok,ale panowie...Czy nie wydaje wam się że rozmowa o tym która WYMYŚLONA flota kosmiczna zwyciężyłaby w bezpośredniej walce nie wydaje się śmieszna?? Tak nawiasem pisząc,gdzie można się uzbroić w wiedzę o statkach kosmicznych zaprojektowanych na rzecz frakcji w WH 40k?? Nie mam nawet pojęcia jak wyglądałaby flota Imperium czy Eldarów.No i jak do cholery przemieszczałyby się Tyranidzkie hordy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze odpoczatku:Moze to czasami to tak wygladaze w to co niekturzy wierza ale to jast(tylko)hobby:P
co do ras zgadzam sie....a co do tyranidow(trasportu)to wytworzyly wielkie organizmy-statki(czy cos takiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to "Hive Fleet" czy jakos tak. Imperium poznało dwie floty "behemot hive fleet" i jeszcze jakąś (nie pamiętam nazwy). Z wyglądu przypomina to nieco flotę Overlordów z StarCrafta tyle że ze 4 razy większą.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Behemot,Leviathan i Kraken Hive Fleet,ale mi chodziło o wygląd.Po tym jak zaprojektowano Tyranidów to i ich "statki"pewno są ciekawe. Jeśli posiadacie jakieś obrazki to zapodajcie.To samo tyczy się reszty menażerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

".Czy nie wydaje wam się że rozmowa o tym która WYMYŚLONA flota kosmiczna zwyciężyłaby w bezpośredniej walce nie wydaje się śmieszna??"

Nie, nie wydaje mi sie smieszna. O wiele smieszniejsza od tego jest dajmy na to: sytuacja polityczna w naszym kraju, jakkolwiek to nie jest temat o "Sytuacji politycznej w Polsce" lecz o Warhammerze 40.000, powstal on po to by podejmowac wlasnie takie tematy. Jezeli wydaje Ci sie to zabawne, coz... ganic Cie za to nie bede, obrazic sie nie obraze, jednak pisanie czegos takiego moge jedynie porownac do wypowiedzi: "Cala religia chrzescijanska jest smieszna." w czasie kolka rozancowego.

Oto Hive Fleet w calej swej okazalosci:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2006 o 18:39, BlackTemplar napisał:

Oto Hive Fleet w calej swej okazalosci:

To ja zadam specjaliście pytanie :-]
Na jakiej zasadzie poruszają się statki Tyranidów, mają jakieś pseudo-silniki odrzutowe, albo coś w tych klimatach. No i czy potrafią się poruszać w WARPie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować